Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Paris.33 είπε:

Μήπως μειωθηκαν και σε αριθμο συγκριτικά με τις αρχικες για αυτο σου ειπε οτι ισως φυγεις ;;  γενικα νιωθεις εντονο πονο;;  θα το παρακολουθήσετε και τωρα το σαββατοκύριακο και θα αποφασίσει! 

Πόνο δεν ένιωσα ποτέ απλά ήταν συχνές, δεν ξέρω θα δείξει μέσα στο σκ... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας , κορίτσια! Έχω καιρό να γράψω, αλλά διαβάζω τα νέα σας. Υπομονή στις κοπέλες με τις συσπάσεις! 

Ήθελα να σας πω ότι το μωρό μπορεί να γυρίσει ακόμα και τη τελευταία στιγμή. Σε μια γνωστή μου είχαν σπάσει τα νερά και δεν είχε γυρίσει , την ώρα που την προετοιμαζαν για καισαρική γύρισε και τελικά γέννησε φυσιολογικά. Οπότε μην πανικοβαλεστε τζάμπα από τώρα. 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Πόνο δεν ένιωσα ποτέ απλά ήταν συχνές, δεν ξέρω θα δείξει μέσα στο σκ... 

Αυτες οι συσπασεις ενα αλυτο μυστήριο για τις υπόλοιπες..  Πως είναι κ πως τι καταλαβαινεις:P να σε ρωτησω τις ενιωθες χαμηλα στην κοιλια ή γενικα διασπαρτα;; 

Just now, BettySt είπε:

Γειά σας , κορίτσια! Έχω καιρό να γράψω, αλλά διαβάζω τα νέα σας. Υπομονή στις κοπέλες με τις συσπάσεις! 

Ήθελα να σας πω ότι το μωρό μπορεί να γυρίσει ακόμα και τη τελευταία στιγμή. Σε μια γνωστή μου είχαν σπάσει τα νερά και δεν είχε γυρίσει , την ώρα που την προετοιμαζαν για καισαρική γύρισε και τελικά γέννησε φυσιολογικά. Οπότε μην πανικοβαλεστε τζάμπα από τώρα. 

Εμενα ο γιατρος και η εμβρυολογος μου,  μου ειπαν οτι στις πρωτοτοκες οτι γινει μεχρι τον 8ο.. Οποτε βλέπω τα περιθωρια να στενευουν

Just now, Sofi8 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Είχε κάποια κοπέλα θέμα με ουρεοπλασμα;

Σοφι μου εγω δεν ειχα στις αρχικες εξετάσεις κατι.. Ξερω μονο μια φιλη μ που ειχε στην αρχη της εγκυμοσύνης και της εφυγε με αντιβιωση 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Αυτες οι συσπασεις ενα αλυτο μυστήριο για τις υπόλοιπες..  Πως είναι κ πως τι καταλαβαινεις:P να σε ρωτησω τις ενιωθες χαμηλα στην κοιλια ή γενικα διασπαρτα;; 

Εμενα ο γιατρος και η εμβρυολογος μου,  μου ειπαν οτι στις πρωτοτοκες οτι γινει μεχρι τον 8ο.. Οποτε βλέπω τα περιθωρια να στενευουν

Σοφι μου εγω δεν ειχα στις αρχικες εξετάσεις κατι.. Ξερω μονο μια φιλη μ που ειχε στην αρχη της εγκυμοσύνης και της εφυγε με αντιβιωση 

Είμαι πολύ στεναχωρημένη... Και φοβάμαι να πάρω αντιβίωση... Θα πάρω τον γιατρό την Δευτέρα να δω τι θα μου πει

Ευχαριστώ για την απάντηση 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofi8 είπε:

Είμαι πολύ στεναχωρημένη... Και φοβάμαι να πάρω αντιβίωση... Θα πάρω τον γιατρό την Δευτέρα να δω τι θα μου πει

Ευχαριστώ για την απάντηση 

Γιατι καλε φοβασαι;;  υπαρχουν πολλες συμβατες με την εγκυμοσύνη..  Εγω οταν εκανα περιδεση πηρα ενδοφλεβια πριν και μετα.. Ο μικροβιολογος τι σου ειπε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Γιατι καλε φοβασαι;;  υπαρχουν πολλες συμβατες με την εγκυμοσύνη..  Εγω οταν εκανα περιδεση πηρα ενδοφλεβια πριν και μετα.. Ο μικροβιολογος τι σου ειπε; 

Δεν μου είπαν κάτι γιατί την εξέταση την έκανα στη βιοϊατρική... 

Δηλαδή δεν υπάρχει φόβος να πάθει κάτι το μωράκι μου;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ρια new mum είπε:

Καλημέρα σας! Εγώ ακόμα στην κλινική, από χθες μου έχουν κόψει τον ορό και παίρνω 3 glopir τη μέρα. Οι συσπάσεις επανήλθαν αλλά ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι δυνατές και αν συνεχίσω έτσι ίσως βγω τη Δευτέρα - Τρίτη. Έχω μπερδευτεί βέβαια λίγο γιατί πάντα τέτοια ένταση είχαν οι συσπάσεις μου οπότε δεν ξέρω γιατί πριν τον άγχωσαν ενώ τώρα όχι.. Αυτά από μένα! Εσείς? 

Με το καλό να περάσουν όλα και να πας στο σπιτάκι σου! 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Δεν μου είπαν κάτι γιατί την εξέταση την έκανα στη βιοϊατρική... 

Δηλαδή δεν υπάρχει φόβος να πάθει κάτι το μωράκι μου;

Αν παρεις συμβατη με την εγκυμοσύνη, οχι! Εννοείται οτι ο γιατρος σου θα σε καθοδηγησει κ θα σ πει ποια κ ποσο.. Πχ επειδή εγω ειχα ψαξει για το θεμα της περιδεσης,  διαβασα κοπελες  που παίρνουν προληπτικα 10 μερες καθε μηνα μεχρι το τελος! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Αν παρεις συμβατη με την εγκυμοσύνη, οχι! Εννοείται οτι ο γιατρος σου θα σε καθοδηγησει κ θα σ πει ποια κ ποσο.. Πχ επειδή εγω ειχα ψαξει για το θεμα της περιδεσης,  διαβασα κοπελες  που παίρνουν προληπτικα 10 μερες καθε μηνα μεχρι το τελος! 

Ουφ, μακάρι να μην είναι κάτι σοβαρό... Σε ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Sofi8 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Είχε κάποια κοπέλα θέμα με ουρεοπλασμα;

Kαλησπερα κοριτσι μου! Ειχα εγω πριν μεινω εγκυος. Πηρα αντιβιωση ομως κ εφυγε! Επισης,τωρα που ειμαι εγκυος κ εχω κατι πονους χαμηλα παιρνω αντιβιωση προοληπτικα μεχρι να παρω τα αποτελεσματα της καλλιεργειας. Ο γιατρος με διαβεβαιωσε οτι δεν διατρεχει κανεναν κινδυνο το μωρο απ την αντιβιωση. Με την καταλληλη αγωγη ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Sofi8 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Είχε κάποια κοπέλα θέμα με ουρεοπλασμα;

Εγώ είχα στην αρχή της εγκυμοσύνης και πήρα Zithromax για 6 μέρες μετά τις 14 εβδομάδες και μου έφυγε! 

Just now, Paris.33 είπε:

Αυτες οι συσπασεις ενα αλυτο μυστήριο για τις υπόλοιπες..  Πως είναι κ πως τι καταλαβαινεις:P να σε ρωτησω τις ενιωθες χαμηλα στην κοιλια ή γενικα διασπαρτα;; 

Εμενα ο γιατρος και η εμβρυολογος μου,  μου ειπαν οτι στις πρωτοτοκες οτι γινει μεχρι τον 8ο.. Οποτε βλέπω τα περιθωρια να στενευουν

Σοφι μου εγω δεν ειχα στις αρχικες εξετάσεις κατι.. Ξερω μονο μια φιλη μ που ειχε στην αρχη της εγκυμοσύνης και της εφυγε με αντιβιωση 

Μπορείς να τις νιώσεις με 2 τρόπους ή σαν πονακια περιόδου ή αυτό που νιώθω εγώ είναι να σκληραίνει όλη η κοιλιά μου από τον αφαλό και κάτω σαν τράβηγμα σαν κάτι να σπρώχνει από μέσα προς τα έξω και γιαυτό πολλές τις μπερδεύουν με τις κινήσεις του μωρού αλλά αν μάθεις να τις ξεχωρίζεις μετά δεν τις μπερδεύεις.. Εγώ πριν καταλάβω ότι είναι συσπάσεις νόμιζα ότι το μωρό πιέζει τον κωλο του ή το κεφάλι του στην κοιλιά μου, μπορεί να κάνει και καρούμπαλο αλλά τελικά είναι συσπάσεις.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Kαλησπερα κοριτσι μου! Ειχα εγω πριν μεινω εγκυος. Πηρα αντιβιωση ομως κ εφυγε! Επισης,τωρα που ειμαι εγκυος κ εχω κατι πονους χαμηλα παιρνω αντιβιωση προοληπτικα μεχρι να παρω τα αποτελεσματα της καλλιεργειας. Ο γιατρος με διαβεβαιωσε οτι δεν διατρεχει κανεναν κινδυνο το μωρο απ την αντιβιωση. Με την καταλληλη αγωγη ολα οκ

 @Geo Jo @Ρια new mumσας ευχαριστώ Κοριτσια, μου έφυγε λίγο το άγχος. Λογικά θα πρέπει να κάνω αντιβιογραμμα πρώτα... Ουφ κ έχω ραντεβού στις 28/12. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!

Σημερα είναι μια καλύτερη μέρα. Πηγα και στο γιατρό μου σήμερα γιατί ανησύχησε και ο τράχηλος σήμερα ήταν η χειρότερη μέτρηση 1,7 και η καλύτερη 2,2 .. προφανώς εξαιτίας της αναταραχής του εντέρου χθες και των πολλών συσπάσεων ήταν πλασματική η μέτρηση. Μου έκανε και καρδιοτοκογραφημα και ενώ κατέγραψε 3 συσπάσεις στο μισάωρο δεν τον ανησύχησε. Μου είχε πει ότι αν δει πολλές θα μου έκανε εισαγωγή. Όποτε είμαι σπίτι ξάπλα τελείως και ομολογουμένως πιο ήρεμη από χθες. Ξεκίνησα συστηματικά ενα λαδακι για της δυσκοιλιότητα και βλέποντας και κάνοντας ... ευχαριστώ για τη στήριξη σας ! 
Βοηθαει πολύ να μοιράζεσαι το πρόβλημα σου που σε καταλαβαίνουν και συμπάσχουν ;) 

Ευχομαι και οι υπόλοιπες να είστε πιο ήρεμες και να ηρεμήσουμε όλες σύντομα ! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Δεν μου είπαν κάτι γιατί την εξέταση την έκανα στη βιοϊατρική... 

Δηλαδή δεν υπάρχει φόβος να πάθει κάτι το μωράκι μου;

Καλή μου μην ανησυχείς. Ξέρεις πόσες και πόσες γέννησαν υγιή μωράκια με ουρεόπλασμα; Είχα εγώ, αλλά το είχαμε βρει πριν την εγκυμοσύνη και είχα ακολουθήσει αντιβιοτικό σχήμα το όποιο δεν δίνουν κατά την κύηση. Στις περισσότερες περιπτώσεις το αφήνουν έτσι και το ξανακοιτάς μετά τη γέννα. Ο γιατρός θα σου πει αν υπάρχει αντιβίωση συμβατή.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...