Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Καλημέρα αγαπημένες μου! Τελικά βγήκαμε από το νοσοκομείο χθες, όμως ήμουν πτώμα για να σας πω νέα μου! 
Το κυριότερο, η μπέμπα είναι μια χαρά με το κεφάλι προς τα κάτω, τράχηλος μακρύς και κλειστός 43 τον μέτρησε!!! Είπε ότι έχει πολύ μαλλί και με τέτοιο τράχηλο εάν προσέχω θα τις πάρω όλες τις ημέρες και πάω και για φυσιολογικό τοκετό!!! (Εκτός απροόπτου) 

κορίτσια τέτοια ταλαιπωρία να μην περάσει καμία σας! Πολύ φάρμακο, λες και τόσους μήνες δεν έπαιρνα τόσαααα και πολύ ένεση ρε παιδάκι μου!!! Εντάξει το καταλαβαίνω έπρεπε να με σταθεροποιήσουν! Τώρα αγωγή στο σπίτι! 
 Το ωραιότερο της εμπειρίας αυτής ήταν το ότι από τις 10 το πρωί μεχρι τις 6 το απόγευμα στον καρδιοτοκογράφο! Άκουγα όλη την ώρα το μωράκι μου, βέβαια και τις βρωμοσυσπάσεις! 
 

Ελπίζω να είστε όλες καλά! Θέλει προσοχή αυτό το διάστημα! Ξέρω όλες είμαστε διαφορετικές και στην ανοχή και στην αντοχή, απλά η κάθε μια να ακούει το σώμα της! 
 

Καλή Κυριακή σε όλες, σας φιλώ

 

Μπράβο ρενακι μας που γυρισες σπιτι! Ο τραχηλος οντως ειναι πολυ καλος! Εννοείται προσοχη πολυ,  ξεκούραση γιατι φτανουμε στο τελος! Κατσε σπιτακι σου να ηρεμησεις,  ολα πανε καλα!! ;-)

πρίν από 14 λεπτά , Ρια new mum είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια μου! Ακόμα στην κλινική εγώ με τράχηλο 33 από 4 αλλά και πάλι είναι καλά, το μωράκι με το κεφάλι κάτω πιέζει τράχηλο και βιάζεται να βγει! Από συσπάσεις στα ίδια κάνω μέσα στη μέρα αλλά μικρής έντασης προς το παρόν! @Ani!! Άσε σε παρακαλώ τα σούπερ και τις δουλειές, ήδη είσαι λίγο πιο δύσκολα γιατί έχεις και άλλο ζουζούνι να φροντίσεις! 

@Renaki80 με το καλό σου εύχομαι, όντως ο τράχηλος σου είναι πολύ καλός με ξεκούραση και προσοχή θα τα καταφέρουμε! Τι φάρμακα σου έδωσε για το σπίτι? Πόσες περίπου συσπάσεις έχεις? Πολλές ή μετριούνται?

@Sofi8 μην αγχώνεσαι για το ουρεοπλασμα, και εγώ όταν το είχα μάθει νόμιζα ότι ήρθε το τέλος! Με μια αντιβίωση θα σου περάσει και όσο πιο προχωρημένη είναι η εγκυμοσύνη τόσο πιο ασφαλής είναι η αντιβίωση! Εγώ σκέψου την πήρα στις 14 βδομάδες και φοβόμουν μην κάνει κακό στη διάπλαση του μωρό, εσένα έχει ήδη σχηματιστεί! Εδώ στην κλινική που είμαι είναι μια κοπέλα που έχει πρόβλημα με εντερικα και παίρνει 3 αντιβιωσεις ενδοφλέβια! Δεν πειράζουν σε τίποτα.. 

Ριακι σου εύχομαι και εσυ σύντομα σπιτακι σου να βιωσεις ηρεμα και ξεκουραστα το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου! 

Τελικα κορίτσια μονο εγω εμεινα που δεν γυρισε το μπουγατσακι μου;;;;; :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ani!! είπε:

Καλημερα Τουτουνακι! Να έρθεις να είσαι πιο κοντά μας! Ποσων εβδομάδων είσαι τώρα? Και που θα μείνετε αν επιτρέπεται?

Σύμφωνα.με την αυχενική αύριο θα είμαι ακριβός 31 εβδομάδων, σύμφωνα με την τελευταία περίοδο είμαι 30+3! Θα μείνω στην αδελφή μου όσο χρειαστεί! Δεν το πιστεύω ότι σε 5 βδομάδες από σήμερα θα κρατάω ( πρώτα ο Θεός) τα μωράκια μου στα χέρια μου!!! Κορίτσια έφτασε ο καιρός.να γίνει το όνειρο πραγματικότητα!!!!

  • Μου αρέσει 7

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Σύμφωνα.με την αυχενική αύριο θα είμαι ακριβός 31 εβδομάδων, σύμφωνα με την τελευταία περίοδο είμαι 30+3! Θα μείνω στην αδελφή μου όσο χρειαστεί! Δεν το πιστεύω ότι σε 5 βδομάδες από σήμερα θα κρατάω ( πρώτα ο Θεός) τα μωράκια μου στα χέρια μου!!! Κορίτσια έφτασε ο καιρός.να γίνει το όνειρο πραγματικότητα!!!!

 Τέλεια τέλεια! Τι είναι 5 εβδομάδες! Τίποτα! Αντε με το καλό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια εσείς μετράτε τις κλωτσιές ή τις κινήσεις του μωρού σας να είναι 10 πρωί βράδυ???

Τουτουνακι μου οχι,  εμενα απλα μ ειπε η εμβρυολογος να το καταλαβω 10 φορές μεσα στη μερα..  Να σου πω πχ εμενα 2 πρωινα ηταν πολυ ησυχη κ εχει τωρα ειναι non stop απο τη 1 το βραδυ μεχρι τα ξημερώματα.. Γενικα το παρακολουθώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Υπομονή και ξεκούραση στα κορίτσια μας που περνάνε δύσκολα.

Εγώ είμαι μια χαρά προς το παρόν δόξα το Θεο,κοιμαμαι και ξεκουράζομαι φουλ.

Ουτε πόνους ούτε συσπάσεις.Μονο η μικρή που κουνιέται και σείεται η κοιλιά!!!

Εύχομαι η μπέμπα μόνο να μείνει στην κοιλίτσα μέχρι την ΠΗΤ στις 9/2 κι ακόμα περισσοτερο.Μη μου βγει βιαστική,μονο αυτή είναι η ανησυχία μου.

Πλέον τη νιώθω αρκετά χαμηλά.

Just now, Paris.33 είπε:

Τουτουνακι μου οχι,  εμενα απλα μ ειπε η εμβρυολογος να το καταλαβω 10 φορές μεσα στη μερα..  Να σου πω πχ εμενα 2 πρωινα ηταν πολυ ησυχη κ εχει τωρα ειναι non stop απο τη 1 το βραδυ μεχρι τα ξημερώματα.. Γενικα το παρακολουθώ 

Γιατί να το παρακολουθούμε???Εμένα δε μου χει πει κατι κι έτσι κι αλλιώς δεν ειναι στανταρ η κινητικότητα κάθε μέρα.

 

  • Μου αρέσει 3

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Υπομονή και ξεκούραση στα κορίτσια μας που περνάνε δύσκολα.

Εγώ είμαι μια χαρά προς το παρόν δόξα το Θεο,κοιμαμαι και ξεκουράζομαι φουλ.

Ουτε πόνους ούτε συσπάσεις.Μονο η μικρή που κουνιέται και σείεται η κοιλιά!!!

Εύχομαι η μπέμπα μόνο να μείνει στην κοιλίτσα μέχρι την ΠΗΤ στις 9/2 κι ακόμα περισσοτερο.Μη μου βγει βιαστική,μονο αυτή είναι η ανησυχία μου.

Πλέον τη νιώθω αρκετά χαμηλά.

Γιατί να το παρακολουθούμε???Εμένα δε μου χει πει κατι κι έτσι κι αλλιώς δεν ειναι στανταρ η κινητικότητα κάθε μέρα.

 

Πραγματι κ εμένα δεν μ έχει πει τίποτα απλά έχω καταλάβει πω το βράδυ μεταξύ 12με 1 κάνει πάρτι στην κοιλιά μ σε σημείο να μην μπορώ να κοιμηθώ κάποιες φορές χαχα...παράπονο δεν έχω βέβαια κ τώρα που μιλάμε κάνει τις βόλτες της

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Υπομονή και ξεκούραση στα κορίτσια μας που περνάνε δύσκολα.

Εγώ είμαι μια χαρά προς το παρόν δόξα το Θεο,κοιμαμαι και ξεκουράζομαι φουλ.

Ουτε πόνους ούτε συσπάσεις.Μονο η μικρή που κουνιέται και σείεται η κοιλιά!!!

Εύχομαι η μπέμπα μόνο να μείνει στην κοιλίτσα μέχρι την ΠΗΤ στις 9/2 κι ακόμα περισσοτερο.Μη μου βγει βιαστική,μονο αυτή είναι η ανησυχία μου.

Πλέον τη νιώθω αρκετά χαμηλά.

Γιατί να το παρακολουθούμε???Εμένα δε μου χει πει κατι κι έτσι κι αλλιώς δεν ειναι στανταρ η κινητικότητα κάθε μέρα.

 

Αν ειμαι ολη μερα στο ποδι πχ πιθανο να μην την πολυκαταλαβω,  αλλα εχω το νου μου, οποτε καθομαι σε κατάσταση ηρεμιας να καταλαβω καποια κινηση.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Τουτουνακι μου οχι,  εμενα απλα μ ειπε η εμβρυολογος να το καταλαβω 10 φορές μεσα στη μερα..  Να σου πω πχ εμενα 2 πρωινα ηταν πολυ ησυχη κ εχει τωρα ειναι non stop απο τη 1 το βραδυ μεχρι τα ξημερώματα.. Γενικα το παρακολουθώ 

Δεν αγχώνεσαι όταν τύχει και δεν κάνουν 10 σβούρες τη μέρα???


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όλη μέρα τη νιώθω εγώ,αλλά δε.μετραω!!Άλλες μέρες περισσότερο άλλες λιγότερο.Πολυ αγχωτικό και περιττό μου φαίνεται να κάθομαι να μετράω πόσες φορές κουνιέται.

Ηρεμία κι όλα καλά.. Και μπαίνω στην 33η βδομάδα αισίως...

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Δεν αγχώνεσαι όταν τύχει και δεν κάνουν 10 σβούρες τη μέρα???

Χαχαχ δεν μετραω βρε 10, απλα σκέφτομαι πχ το πρωι την καταλαβα πριν ξεκινησω να κανω τις δουλειές μου;;  αν πχ παει απόγευμα κ εχω να την καταλαβω απο το βραδυ χτυπά ξυλο εκει θα αγχωθω κ μπω σε διαδικασια να μετρήσω να δω τι γινεται κλπ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

κορίτσια μου από δυσπεψία και καούρες πως τα πάτε; Εγώ υποφέρω ξαφνικά! Βαρύνατε καθόλου; Πως νιώθετε; 

Απίστευτη δυσπεψια.. Ο, τι και να φαω μου καθεται σαν τουβλο.. Και τρωω κ αργα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

κορίτσια μου από δυσπεψία και καούρες πως τα πάτε; Εγώ υποφέρω ξαφνικά! Βαρύνατε καθόλου; Πως νιώθετε; 

Δυσπεψία όχι τόσο, αλλά από καούρες μια χαρά!!!! Κι από βάρος μια χαρά τα πάω, αλλά εγώ επιπλέον έχω και πολλά τεντώματα στην κοιλιά μου!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...