Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

κορίτσια μου από δυσπεψία και καούρες πως τα πάτε; Εγώ υποφέρω ξαφνικά! Βαρύνατε καθόλου; Πως νιώθετε; 

Καλημερα! Κ μενα με πιανει το απογευμα καουρα κ δυσπεψια! Εχω το αισθημα του πονολαιμου κ του καψιματος στον λαιμο! Επισης η ορεξη για γλυκα κ γενικοτερα για τσιμπολογημα εχει χτυπησει κοκκινο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

κορίτσια μου από δυσπεψία και καούρες πως τα πάτε; Εγώ υποφέρω ξαφνικά! Βαρύνατε καθόλου; Πως νιώθετε; 

Δυσπεψία όχι, ούτε ακριβώς καουρες αλλά ένας πόνος στο στομάχι που δεν μ αφήνει ήσυχη.. Υποφέρω εδώ και 3 βδομάδες από αυτό το πράγμα.. Όλη μερααα

Link to comment
Share on other sites

Πωπώ τι είναι αυτό το πράγμα βρε κορίτσια!!εγώ δεν μπορώ να φάω τίποτα! ότι φάω είναι σαν να ‘χω καταπιεί ολόκληρο γουρουνόπουλο Και την σούβλα και τον ψήστη μαζί :P 

Μια χαρά ήμουνα και ξαφνικά μέσα σε μία μέρα Όλα τα συμπτώματα! Ειδικά το βράδυ είναι ανυπόφορη η κατάσταση, έτοιμη να εκραγώ


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Καλές γιορτές να έχουμε!! Την Πέμπτη πήγα τελικά στο νοσοκομείο κ έκανα μαγνητική για τον επιπωματικό χαμηλό πλακούντα που έχω, έπρεπε να τη κάνω για δουν αν είναι διεισδυτικός στη μήτρα η κάλυπτε την ουροδόχο κύστη!! Μου έκαναν Κ άλλες εξετάσεις καρδιογράφημα, καρδιοτοκογράφημα , αίματος, υπέρηχο για να δουν το μωρό το οποίο είναι μια χαρά:) κ τεστ covid!! Πήγα 8 η ώρα το πρωί Κ βγήκα 6 η ώρα'το απόγευμα!! Με πήρε τηλ ο γυναικολόγος την επόμενη μέρα Κ μου είπε τα αποτελέσματα,μου είπε ότι όλες η εξετάσεις που έκανα είναι εξαιρετικές Κ η μαγνητική το ίδιο Κ ότι απλά θα κάνουμε καισαρική με πρόγραμμα γιατί ο πλακούντας είναι απλά χαμηλός Κ τίποτα άλλο!! Μου έφυγε ένα άγχος ευτυχώς Κ νοιώθω πολύ καλύτερα!! Αλλά τώρα με έχει πιάσει ένα άγχος για την γέννα μήπως πάθω τίποτα εγώ η το μωρό όσο πλησιάζουν οι μέρες!!:sad: Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα τέλεια!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Σοφκα7 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλές γιορτές να έχουμε!! Την Πέμπτη πήγα τελικά στο νοσοκομείο κ έκανα μαγνητική για τον επιπωματικό χαμηλό πλακούντα που έχω, έπρεπε να τη κάνω για δουν αν είναι διεισδυτικός στη μήτρα η κάλυπτε την ουροδόχο κύστη!! Μου έκαναν Κ άλλες εξετάσεις καρδιογράφημα, καρδιοτοκογράφημα , αίματος, κ τεστ covid!! Πήγα 8 η ώρα το πρωί Κ βγήκα 6 η ώρα'το απόγευμα!! Με πήρε τηλ ο γυναικολόγος την επόμενη μέρα Κ μου είπε τα αποτελέσματα,μου είπε ότι όλες η εξετάσεις που έκανα είναι εξαιρετικές Κ η μαγνητική το ίδιο Κ ότι απλά θα κάνουμε καισαρική με πρόγραμμα γιατί ο πλακούντας είναι απλά χαμηλός Κ τίποτα άλλο!! Μου έφυγε ένα άγχος ευτυχώς Κ νοιώθω πολύ καλύτερα!! Αλλά τώρα με έχει πιάσει ένα άγχος για την γέννα μήπως πάθω τίποτα εγώ η το μωρό όσο πλησιάζουν οι μέρες!!:sad: Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα τέλεια!!!

Μην σκέφτεσαι ετσι! Και εμενα με πιανει καμια φορα οσο πλησιαζει ο καιρος, αλλα αν πάμε με τετοιο σκεπτικό το χάσαμε το παιχνίδι! Θελει αισιοδοξία και χαμόγελο! Τωρα ειδικα που οι εξετάσεις σου ειναι και καλες! 

Βρε κορίτσια εγω να ρωτησω κατι αλλο,  εχει βγαλει καποια εξανθηματα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Μην σκέφτεσαι ετσι! Και εμενα με πιανει καμια φορα οσο πλησιαζει ο καιρος, αλλα αν πάμε με τετοιο σκεπτικό το χάσαμε το παιχνίδι! Θελει αισιοδοξία και χαμόγελο! Τωρα ειδικα που οι εξετάσεις σου ειναι και καλες! 

Βρε κορίτσια εγω να ρωτησω κατι αλλο,  εχει βγαλει καποια εξανθηματα; 

Αυτό προσπαθώ'να κάνω!! Εγώ είχα βγάλει κάτι κοκκινίλες στα γόνατα Κ στα μπούτια κ είχα κ φαγούρα πριν κάνα 2 βδομάδες αλλά μετά από 3 μέρες έφυγαν!!! Κ δεν έκανα κάτι έφυγαν από μόνο τους!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Σοφκα7 είπε:

Αυτό προσπαθώ'να κάνω!! Εγώ είχα βγάλει κάτι κοκκινίλες στα γόνατα Κ στα μπούτια κ είχα κ φαγούρα πριν κάνα 2 βδομάδες αλλά μετά από 3 μέρες έφυγαν!!! Κ δεν έκανα κάτι έφυγαν από μόνο τους!!!

Μμ.. Εγω κοιλια και στηθος,  στην αρχη νομιζα ραγαδες,  αλλα ειναι σαν πλάκες κ μετα ανοιγουν σιγα σιγα κ φεύγουν, απλα αυξήθηκαν τελευταία.. Θελω να πιστεύω θα φύγουν μετα την εγκυμοσύνη 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Μμ.. Εγω κοιλια και στηθος,  στην αρχη νομιζα ραγαδες,  αλλα ειναι σαν πλάκες κ μετα ανοιγουν σιγα σιγα κ φεύγουν, απλα αυξήθηκαν τελευταία.. Θελω να πιστεύω θα φύγουν μετα την εγκυμοσύνη 

Σίγουρα θα φύγουν!!! Με βοήθησες πολύ κορίτσι μου με την λίστα που μου έστειλες για τα ψώνια του μωρού έχουμε πάρει το καρότσι το λίκνο απορρυπαντικά μπιμπερό πιπίλες πάνες θερμόμετρο!!! Κ τώρα περιμένω να έρθουν τα ρουχαλάκια κουβέρτες κτλ!!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!:oops:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Όσες είναι με άδεια γιατρού ξέρετε αν δικαιούμαστε δώρο Χριστουγέννων από τον εργοδότη; Γιατί εγώ περιμένω να μου μπουν τα χρήματα αλλά ακόμα τίποτα 

Just now, Σοφκα7 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλές γιορτές να έχουμε!! Την Πέμπτη πήγα τελικά στο νοσοκομείο κ έκανα μαγνητική για τον επιπωματικό χαμηλό πλακούντα που έχω, έπρεπε να τη κάνω για δουν αν είναι διεισδυτικός στη μήτρα η κάλυπτε την ουροδόχο κύστη!! Μου έκαναν Κ άλλες εξετάσεις καρδιογράφημα, καρδιοτοκογράφημα , αίματος, υπέρηχο για να δουν το μωρό το οποίο είναι μια χαρά:) κ τεστ covid!! Πήγα 8 η ώρα το πρωί Κ βγήκα 6 η ώρα'το απόγευμα!! Με πήρε τηλ ο γυναικολόγος την επόμενη μέρα Κ μου είπε τα αποτελέσματα,μου είπε ότι όλες η εξετάσεις που έκανα είναι εξαιρετικές Κ η μαγνητική το ίδιο Κ ότι απλά θα κάνουμε καισαρική με πρόγραμμα γιατί ο πλακούντας είναι απλά χαμηλός Κ τίποτα άλλο!! Μου έφυγε ένα άγχος ευτυχώς Κ νοιώθω πολύ καλύτερα!! Αλλά τώρα με έχει πιάσει ένα άγχος για την γέννα μήπως πάθω τίποτα εγώ η το μωρό όσο πλησιάζουν οι μέρες!!:sad: Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα τέλεια!!!

Εντάξει αφού είναι όλα καλά μην γίνεσαι απαισιόδοξη ! Όλα καλά θα πάνε θα δεις :) σε λίγο καιρό θα βλέπουμε τα μουτρακια των μικρών μας θαυματων

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Σοφκα7 είπε:

Σίγουρα θα φύγουν!!! Με βοήθησες πολύ κορίτσι μου με την λίστα που μου έστειλες για τα ψώνια του μωρού έχουμε πάρει το καρότσι το λίκνο απορρυπαντικά μπιμπερό πιπίλες πάνες θερμόμετρο!!! Κ τώρα περιμένω να έρθουν τα ρουχαλάκια κουβέρτες κτλ!!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!:oops:

Με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας! ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα.Κι εμένα μου αυξήθηκε η όρεξη αλλά τα κιλακια συνολικά συν 6 οπότε δεν ανησυχώ καθόλου,τρώω!!!Ρίχνω κ ξεγυρισμενους ύπνους,8ωρακια τουλάχιστον,σερί!!!

Εγώ άφησα καρότσι,κούνια,αλλαξιερα και ρουχα και γενικά βρεφικά.είδη αλλα και για μένα για τις εκπτώσεις κι απ ότι είδα,ξεκίνησαν ήδη!!!!!

50% σε πολλά προϊόντα κ μετά τις γιορτές θα μπουν σε όλα.Οποτε θα γλιτώσουμε πολλά πεταμένα λεφτα έτσι!!

Απο αύριο ξεκινώ.33η βδομάδα αλλά έχω σχεδόν ένα μήνα μέχρι να μπω στο μήνα μου οπότε θα προλάβω τα πάντα σε σούπερ τιμές!!!

Τώρα ηρεμία και ξεκούραση μέχρι το επόμενο ντοπλερ σε 3 βδομάδες.:x

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Κι εμένα μου αυξήθηκε η όρεξη αλλά τα κιλακια συνολικά συν 6 οπότε δεν ανησυχώ καθόλου,τρώω!!!Ρίχνω κ ξεγυρισμενους ύπνους,8ωρακια τουλάχιστον,σερί!!!

Εγώ άφησα καρότσι,κούνια,αλλαξιερα και ρουχα και γενικά βρεφικά.είδη αλλα και για μένα για τις εκπτώσεις κι απ ότι είδα,ξεκίνησαν ήδη!!!!!

50% σε πολλά προϊόντα κ μετά τις γιορτές θα μπουν σε όλα.Οποτε θα γλιτώσουμε πολλά πεταμένα λεφτα έτσι!!

Απο αύριο ξεκινώ.33η βδομάδα αλλά έχω σχεδόν ένα μήνα μέχρι να μπω στο μήνα μου οπότε θα προλάβω τα πάντα σε σούπερ τιμές!!!

Τώρα ηρεμία και ξεκούραση μέχρι το επόμενο ντοπλερ σε 3 βδομάδες.:x

Τουλάχιστον τα ρουχαλάκια της μπέμπας τα αγόρασες; Και γενικά ότι θα χρειαστείς στην κλινική. Τα υπόλοιπα δεν βιάζουν.

Να εχεις σε μια ακρουλα την βαλίτσα σου βρε παιδί μου.

Ποσα κιλά είναι περίπου η μικρή;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Τουλάχιστον τα ρουχαλάκια της μπέμπας τα αγόρασες; Και γενικά ότι θα χρειαστείς στην κλινική. Τα υπόλοιπα δεν βιάζουν.

Να εχεις σε μια ακρουλα την βαλίτσα σου βρε παιδί μου.

Ποσα κιλά είναι περίπου η μικρή;

Οχι,δεν τα αγόρασα ακόμα.Θελω να δω και τι νούμερο θα χρειαστεί ακριβώς.

Στην κλινική τα ντύνουν αυτοί άλλωστε.Μονο ρουχαλάκια εξόδου θα χρειαστούν.

Στην 36η βδομάδα που θα έχω εικόνα καλύτερη με το ντοπλερ για το τελικό της βάρος θα παραγγείλω.

Δε φαίνονται για ενδείξεις για πρόωρο τοκετό όποτε θέλουμε να εξαντλήσουμε όλα τα περιθώρια μέχρι τις 9/2.

Η μπέμπα ήταν 1300 στις 32 βδομάδες.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Πήγα σήμερα στο γιατρό, όλα καλά με τη μπεμπα. Μου έδωσε ημερομηνία για τη καισαρική 24/2. Την επόμενη φορά που θα πάω ( 11/1) θα μου κάνουν 2 ενέσεις κορτιζόνη και θα αρχίσω να πηγαίνω κάθε εβδομάδα για να κάνουμε και καρδιοτοκογραφο. 4/1 έχω το doppler. Δεν έχω ψωνισει ακόμα τίποτα, αλλά τα πιο πολλά θα έχω ήδη από τη κόρη μου, οπότε δεν αγχωνομαι. Λίγα πράγματα μου λείπουν και θα τα πάρω τον άλλο  στις έκπτωσεις. 

  • Μου αρέσει 5

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Κορίτσια καλησπέρα.Κι εμένα μου αυξήθηκε η όρεξη αλλά τα κιλακια συνολικά συν 6 οπότε δεν ανησυχώ καθόλου,τρώω!!!Ρίχνω κ ξεγυρισμενους ύπνους,8ωρακια τουλάχιστον,σερί!!!

Εγώ άφησα καρότσι,κούνια,αλλαξιερα και ρουχα και γενικά βρεφικά.είδη αλλα και για μένα για τις εκπτώσεις κι απ ότι είδα,ξεκίνησαν ήδη!!!!!

50% σε πολλά προϊόντα κ μετά τις γιορτές θα μπουν σε όλα.Οποτε θα γλιτώσουμε πολλά πεταμένα λεφτα έτσι!!

Απο αύριο ξεκινώ.33η βδομάδα αλλά έχω σχεδόν ένα μήνα μέχρι να μπω στο μήνα μου οπότε θα προλάβω τα πάντα σε σούπερ τιμές!!!

Τώρα ηρεμία και ξεκούραση μέχρι το επόμενο ντοπλερ σε 3 βδομάδες.:x

Καλησπέρα

Μηπως μπέρδεψες λίγο τα νούμερα ; Νομίζω ξεκινάς εβδομάδα 34 και σίγουρα δε θες ένα μήνα μέχρι να μπεις στο μήνα σου ... αφού έχεις ΠΗΤ 9/2 στο μήνα σου μπαίνεις 9/1... ακόμη και με εβδομάδες να το πας σίγουρα δε μπαίνεις σε ένα μήνα ... 

Δεν θέλω να σε αγχωσω αλλά καλό θα ήταν να έχεις κανένα ρουχαλάκι έτοιμο λίγο πιο νωρίς.. ποτέ δεν ξέρεις .. ούτε εγώ ειχα ενδείξεις στο γιο μου και γέννησα 35+6 (2 μέρες πριν μπω στον ένατο). Το μωρό ήταν έτοιμο και δεν έμεινε ούτε μια μέρα σε μονάδα. Σε 4 μέρες πήγαμε σπίτι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...