Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, Joka είπε:

Το πώς συνέλλαβε είτε δίδυμα ή ένα μωρό μια γυναίκα ή η σωματοδομή της δεν έχουν απολύτως καμία σχέση με το πώς θα γεννήσει.Ουτε και.πιεζονται φυσικά παραπάνω επειδη ειναι από εξωσωματική.Καμια απολύτως επιστημονική βάση σε αυτά.

Αυτό μου θύμισε το φαιδρό που λένε οι καισαρικακηδες γιατροι στη γυναίκα ότι θα γεννήσει με καισαρική επειδη εχει στενή λεκάνη.

Υπάρχουν όμως και οι γιατροί υπέρμαχοι του φυσιολογικου τοκετου οι οποίοι δεν τρομοκρατούν τις γυναίκες προκειμένου να βολέψουν μια καισαρικη στο πρόγραμμα τους.

Έχουμε κι άλλη κοπέλα στην ομάδα που γέννησε δίδυμα απο εξωσωματική φυσιολογικά.

Και βέβαια παίζει ρόλο και έχει παρατηρηθεί ότι οι γυναίκες που συλλαμβάνουν φυσιολογικά δίδυμα είναι πιο μεγαλόσωμες. Το σώμα της γυναίκας είναι φτιαγμένο για να κυοφορεί ένα παιδί και όχι δύο ή παραπάνω γι'αυτό και οι δίδυμες κυήσεις είναι υψηλού κινδύνου κυήσεις. Δεν θα παρέθετα κάτι τόσο "φαιδρό" χωρίς να το έχω ψάξει.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Joann είπε:

Και βέβαια παίζει ρόλο και έχει παρατηρηθεί ότι οι γυναίκες που συλλαμβάνουν φυσιολογικά δίδυμα είναι πιο μεγαλόσωμες. Το σώμα της γυναίκας είναι φτιαγμένο για να κυοφορεί ένα παιδί και όχι δύο ή παραπάνω γι'αυτό και οι δίδυμες κυήσεις είναι υψηλού κινδύνου κυήσεις. Δεν θα παρέθετα κάτι τόσο "φαιδρό" χωρίς να το έχω ψάξει.

Δεν ισχύει,όχι,αυτό που γραφεις.

Το αν μια γυναίκα είναι μικρόσωμη ή μεγαλόσωμη δεν έχει απολύτως καμία σχέση με το αν θα συλλάβει δίδυμα ή μεγάλο ή μικρο παιδι.

Γενικά ο σωματοτυπος είναι τελείως άσχετος με αυτά που αναφέρεις.

Υπάρχει άπειρη βιβλιογραφία επ αυτού.

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ani!! είπε:

Καλημερα φουσκιτσες του 21 πως ειστε?? 

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή χρονιά σε όλες μας και τα μωράκια μας! Εγώ αύριο κλείνω την 32 εβδομάδα επιτέλους, μετράω τις μέρες μια μια! Τη Δευτέρα έχω και ραντεβού με το γιατρό να δούμε σε τι κατάσταση είναι ο τράχηλος μου γιατί οι συσπάσεις δυστυχώς συνεχίζουν.. Σήμερα ζυγιστηκα κιόλας είμαι συν 17 κιλά στεναχωρεθηκα λίγο αλλά στη φάση που είμαι δεν με νοιάζει και πολύ.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Καλημερα φουσκιτσες του 21 πως ειστε?? 

Καλημερα! Εγω απαισια.. Οι καουρες εφτασαν σε τετοιο σημείο που τα αντιοξινα δεν κανουν τίποτα και κανω εμετο απο το καψιμο..  Με βλεπω να γυριζω στη διατροφή του πρώτου τριμηνου που ειχα αναγουλες και ναυτιες, δηλαδή στις φρυγανιες κ τα γιαουρτακια:neutral:

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Καλημερα! Εγω απαισια.. Οι καουρες εφτασαν σε τετοιο σημείο που τα αντιοξινα δεν κανουν τίποτα και κανω εμετο απο το καψιμο..  Με βλεπω να γυριζω στη διατροφή του πρώτου τριμηνου που ειχα αναγουλες και ναυτιες, δηλαδή στις φρυγανιες κ τα γιαουρτακια:neutral:

Ωχ μεγάλη ταλαιπωρία οι καούρες.. προσωπικά με ανακουφίζει το μήλο και το γάλα ειδικά το βράδυ. Εύχομαι να σε ξεχάσουν αμεσα οι παλιοκαουρες

Just now, Ρια new mum είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή χρονιά σε όλες μας και τα μωράκια μας! Εγώ αύριο κλείνω την 32 εβδομάδα επιτέλους, μετράω τις μέρες μια μια! Τη Δευτέρα έχω και ραντεβού με το γιατρό να δούμε σε τι κατάσταση είναι ο τράχηλος μου γιατί οι συσπάσεις δυστυχώς συνεχίζουν.. Σήμερα ζυγιστηκα κιόλας είμαι συν 17 κιλά στεναχωρεθηκα λίγο αλλά στη φάση που είμαι δεν με νοιάζει και πολύ.. 

Και στις εβδομάδες και στα κιλα κοντά ειμαστε..πάνω από όλα υγεία κοριτσι μου ειδικά εσύ με τις συσπάσεις προσεχε και όσο σε φτάσει..  το ίδιο κάνω κ εγω με τα πονακια μου..υπομονή.. Ραντεβου εχω στις 11 του μηνα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Ωχ μεγάλη ταλαιπωρία οι καούρες.. προσωπικά με ανακουφίζει το μήλο και το γάλα ειδικά το βράδυ. Εύχομαι να σε ξεχάσουν αμεσα οι παλιοκαουρες

Νομιζω μετα την γεννα τωρα θα ησυχασω..:roll:  Ειναι κ το μωρο με το κεφαλακι πάνω δεν βοηθάει την κατάσταση..  Πλέον πράγματα που με ανακουσιζαν δεν κανουν τίποτα..  Υπομονή μονο τωρα.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!! Κι εγώ έχω ραντεβού με το γιατρό την Τρίτη να δούμε πως πάμε!! 32+ και εγώ πλέον και συνεχίζουμε ακάθεκτοι!!! 

Ο βραδυνος ύπνος έχει γίνει τρομερά δύσκολος αλλά υπομονή, πόσο έμεινε άλλωστε?

  • Μου αρέσει 5

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Paris.33 είπε:

Νομιζω μετα την γεννα τωρα θα ησυχασω..:roll:  Ειναι κ το μωρο με το κεφαλακι πάνω δεν βοηθάει την κατάσταση..  Πλέον πράγματα που με ανακουσιζαν δεν κανουν τίποτα..  Υπομονή μονο τωρα.. 

Πραγματι όταν γεννήσεις θα πεις μα καλά μπορώ να τρώω κ ν αμήν έχω καουρες??? Μαγικό!!!  Έτσι έλεγα μετα την πρώτη γεννα μ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσια μου τι κάνετε; Εγώ τελείωσα το σιδέρωμα με τα ρούχα της μικρής. Την Τρίτη αισίως 33 εβδομ. Πέμπτη έχω ραντεβού με την μαία και Παρασκευή το ντομπλερ επιτέλους! Από κιλά είμαι στα συν 7! Όσο για τον ύπνο, πλέον δυσκολεύομαι πάρα πολύ. Ξυπνάω συνέχεια για τουαλέτα και επειδή πιάνονται τα ισχυα μου. Επίσης ότι και αν κάνω λαχανιαζω... Υπομονή, λίγο έμεινε!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia Jo είπε:

Kαλησπερα κοριτσια μου τι κάνετε; Εγώ τελείωσα το σιδέρωμα με τα ρούχα της μικρής. Την Τρίτη αισίως 33 εβδομ. Πέμπτη έχω ραντεβού με την μαία και Παρασκευή το ντομπλερ επιτέλους! Από κιλά είμαι στα συν 7! Όσο για τον ύπνο, πλέον δυσκολεύομαι πάρα πολύ. Ξυπνάω συνέχεια για τουαλέτα και επειδή πιάνονται τα ισχυα μου. Επίσης ότι και αν κάνω λαχανιαζω... Υπομονή, λίγο έμεινε!

Οι περισσότερες λαχανιαζουμε πια.. εγω μόλις ξεστόλισα και κουραστικά..  αλλά δεν αντεχα στο πολυ μικρο μου σπίτι αλλο στρίμωγμα..  φυσικά κατέβασα κ την περιβόητη βαλιτσα και τι επόμενες μέρες θα ψιλοξεκινησω τις ετοιμασιες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Οι περισσότερες λαχανιαζουμε πια.. εγω μόλις ξεστόλισα και κουραστικά..  αλλά δεν αντεχα στο πολυ μικρο μου σπίτι αλλο στρίμωγμα..  φυσικά κατέβασα κ την περιβόητη βαλιτσα και τι επόμενες μέρες θα ψιλοξεκινησω τις ετοιμασιες.

Αυτό με.τον ύπνο το έχω κι εγώ !!! Δεν ξέρω που και πως να βολεψω την κοιλιά μου και πονάω... Αφήστε που άρχισα να έχω και νεύρα!!! Η αγωνία μου χτυπάει την πόρτα και είμαι δύσκολα διαχειρησιμη...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Joka είπε:

Δεν ισχύει,όχι,αυτό που γραφεις.

Το αν μια γυναίκα είναι μικρόσωμη ή μεγαλόσωμη δεν έχει απολύτως καμία σχέση με το αν θα συλλάβει δίδυμα ή μεγάλο ή μικρο παιδι.

Γενικά ο σωματοτυπος είναι τελείως άσχετος με αυτά που αναφέρεις.

Υπάρχει άπειρη βιβλιογραφία επ αυτού.

 

Δε μίλησα για μικρό ή μεγάλο παιδί μόνο για πολύδυμες κυήσεις και επειδή με αφορούσε άμεσα το ζήτημα μιας και έκανα δίδυμα γνωρίζω αυτό που γράφω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...