Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Nephele78 είπε:

Με καισαρικη ,αλλά μου ειπε οσο παει θα τα κρατησουμε..σημερα που μετρησαμε παντως 33η ειναι 2 κιλα το κοριτσι & πιο μικρο το αγορι 1700.

Εσυ λοιπον κοιτα να κανεις τη διαφορα και να αντεξεις εστω μεχρι να πανε 2,5 κιλακια τα μωρουλια μην χρειαστουν και θερμοκοιτιδα! Παμε δυναταααααα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 5/1/2021 at 1:03 ΜΜ, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου γλυκά χθες τα ξημερώματα ήρθαν στον κόσμο τα μωρά μου! Έφυγα απ' το σπίτι με πολλούς πόνους, πόνους γέννας μιας και τελικά η διαδικασία τοκετού είχε ξεκινήσει! Μέχρι να φτάσω στο νοσοκομείο είδα κι έπαθα! Δίπλα μου συνεχώς.ειχα το γιατρό μου τη μαία μου και τον άντρα μου!!!! 

Πριν λίγο ξύπνησα και είμαι ακόμα ζαβλακομενη... Θα σας τα πω κάποια άλλη φορά περισσότερες λεπτομεριες!! 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι τα τουτουνακια.μου θα.μεινουν μέσα για 15 μέρες τουλάχιστον.! 

 

 

 

 

 

 

 

Κορίτσι μου να σου ζήσουν τα μωράκια σου!!! Γερά και καλοτυχα να είναι πάντα!!!Καλή ανάρρωση να έχεις τώρα και γρήγορα να τα πάρεις στην αγκαλιά σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Demi Lou είπε:

Αυτή η στάση αφορά όλη μας τη ζωή αν το σκεφτείς καλά. Τις σχέσεις μας, την επαγγελματική μας πορεία τον χαρακτήρα και γενικά την τοποθέτηση μας απέναντι σε ο,τι μας συμβαίνει καθημερινά.  Δεν γίνεσαι γκουρού θηλασμού επειδη διάβασες δύο άρθρα, μπήκες σε δύο φόρουμ, θήλασες ένα μωρό και μίλησες με δύο φίλες και έναν σύμβουλο θηλασμού. Αυτό είναι κλασικό παράδειγμα ημιμαθειας και "εγώ τα ξέρω όλα". Αυτό ειναι πολύ πιο επικίνδυνο από μία σκόνη γάλακτος...

Aναφέρεσαι σε κάποια συγκεκριμένα?

Διότι εγώ υπηρετώ στη δημόσια εκπαίδευση 20 χρόνια,δευτεροβάθμια και πρωτοβάθμια,δε γνωριζω τι ακριβώς εννοείς ότι δουλεύεις με παιδιά-εχω πάντως απο την εμπειρία μου πολύ ολοκληρωμένη εικόνα του τι εστί σήμερα ευτυχισμένο παιδί και καλός γονιός- και δεν τόλμησα να σηκωσω το δαχτυλο σε καμια ούτε να χαρακτηρίσω γκουρού θηλασμού και αστείο επίπεδο καφενείου.

Το ποια είναι ημιμαθής εσύ θα το κρίνεις?

Προσωπικά μετέφερα τις πληροφορίες που έχω πάρει ως τώρα.Οδηγιες υπάρχουν και το αν αλλάξουν δε σημαίνει ότι δεν πρεπει να προσπαθούμε.να τις ακολουθούμε.

Σε κάθε περίπτωση,το ότι το μητρικο γάλα υπερτερεί του ξένου είναι γεγονός και δε χωρά αμφισβητηση,όσο κι αν προσπαθήσει η επιστήμη δε θα δημιουργήσει το ίδιο.Το αν εμείς θα τα καταφέρουμε είναι άλλο θέμα.

Καμία δεν ξέρει αν θα το καταφέρει να θηλάσει αυτό όμως δεν αναιρεί το παραπάνω γεγονός.

Και σταματώ τη συζήτηση εδώ διότι εκεί που δεν έχει νόημα έχω μάθει να μη συνεχίζω.

Το ότι δεν είναι ολα άσπρο μαυρο επισης ήδη ειπώθηκε αρκετές φορες όπως και το τι θα κάνει η κάθε μαμά ειναι επιλογή της και γενικά δεν αντιλήφθηκα τι πρόσφεραν οι συγκεκριμένες αναρτήσεις εκτός του να επικρίνουν άλλα μέλη.

Κανένα ενημερωτικό περιεχόμενο σίγουρα πάντως.

2 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Συμφωνω απόλυτα. Μεγάλωνα 2 παιδιά μέχρι πριν 2 χρόνια. Τώρα πια μόνο 1 δυστυχώς. 

Η κόρη μου δεν θήλασε καν και ήπιε γάλα σκόνη 6 μηνών. Μέχρι τότε μόνο ορουσ´

ο γιος μου πήρε το πρώτο γάλα και ταυτόχρονα σκόνη . Ήταν η ψυχική μου υγεία τέτοια που δεν επέτρεπε θηλασμό, δεν μπορούσα δεν ήθελα. 

Μπραβο στις μαμάδες που θηλάζουν . Εγω δεν είμαι fun ούτε του θηλασμού ούτε του φυσιολογικού τοκετού. Δεν έχω τέτοια κολλήματα. Επίσης το παιδί μου πήρε πιπίλα από την πρώτη στιγμή κ πουθενά δεν διάβασα γιατί δεν με ενδιέφερε αν οι παιδίατροι συμφωνούν. Για το δικό μου το παιδί η πιπίλα ήταν η παρηγοριά του.

Ειμαι μια ταπεινή μαμά όπως όλες οι άλλες που προσπαθώ να μεγαλώσω το παιδί μου οσο το δυνατόν καλύτερα . 

 

Η ενημέρωση δεν είναι κόλλημα.Ολες οι μαμάδες το ίδιο θέλουν αλλα το απευθύνεσαι σε.ειδικους,να μαθαίνεις να ρωτάς δεν είναι κακό.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Bellinda said:

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλες!
Συγχαρητήρια στις κοπέλες που γέννησαν τα παιδάκια τους! Σας εύχομαι μια χαρούμενη ζωή μαζί τους! Και καλή δύναμη σε όλες εμάς που είμαστε εν αναμονή.

Αν και δεν μπαίνω συχνά στην ομάδα, οι σκέψεις της @Demi Lou με παρακίνησαν να γράψω. Σε συγχαίρω, κορίτσι μου, για την ορθή σκέψη σου και τον τρόπο εκφοράς της. Δεν θα μπορούσα να τα έχω πει καλύτερα. Η πόλωση που συχνά συναντώ σε τέτοιες συζητήσεις online ή και αλλού με κάνει να θέλω να απέχω. Αμέτρητες οι ιστορίες που έχω ακούσει κι εγώ περί θηλασμού, και φυσικά πολλά τα ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ άρθρα (διεθνών μελετών και όχι φόρουμ, baby sites, σελίδων μαιευτηρίων κλπ.) που έχω μελετήσει. Κι όμως ειδήμων επί του θέματος δεν είμαι και ούτε θα γίνω. Και η ιστορία της κάθε γυναίκας μοναδική, ουδέποτε ο κανόνας, και οι οδηγίες του ΠΟΥ δεν θα έπρεπε να αντιμετωπίζονται σαν cookie-cutter (που λένε και οι Άγγλοι). 
Δεν μπορώ να κατανοήσω αυτή την, εμμονική σχεδόν, «επιστροφή στη φύση».Ας το πάρουμε απόφαση, στον 21ο αιώνα αυτό το τρένο το έχουμε χάσει προ πολλού. Διαφορετικά, θα έπρεπε να αφήσουμε τις εγκυμοσύνες μας στην τύχη τους, χωρίς αλλεπάλληλες επισκέψεις στο γιατρό, συμπλήρωματα, ενέσεις, εξωσωματικές, μαιευτήρια, θήλαστρα κλπ. κλπ. Μια συζήτηση λοιπόν περί αποκλειστικού θηλασμού «διότι είναι το καλύτερο για το παιδί» μου ακούγεται τουλάχιστο παράταιρη. Οι ζωές μας έχουν γίνει (ή τις κάναμε) απείρως πιο σύνθετες από εκείνες των μητέρων/γιαγιάδων μας. Και χαρούμενο δεν είναι εκείνο το παιδί που είναι κολλημένο στο στήθος για 2, 3, 5 μήνες/χρόνια, αλλά εκείνο του οποίου η μητέρα είναι ισορροπημένη ψυχικά, με υγιή σχέση με το σώμα της και τον νέο ρόλο της, με τη δυνατότητα αυτοσυγχώρεσης και ουσιαστικής σύνδεσής της με το παιδί. Με ή χωρίς θηλασμό (for the record, δεν είχα την τύχη να θηλάσω πάνω από ένα μήνα, ήμουν κάπως δύσκολο μωρό, η μαμά μου έπαθε μαστίτιδα, κόπηκε το γάλα, επαρχία της δεκαετίας του 80, δεκαεννιά χρονών κορίτσι,  και με τάισε έτοιμο γάλα, όχι γιατί ακολούθησε κάποια μόδα αλλά γιατί με αγαπούσε και ήθελε να ζήσω - κι έζησα, μια χαρά ψηλό ανάστημα, ούτε αλλεργίες, ούτε θέματα υγείας, και με έναν σπάνιας ποιότητας, υγιή σύνδεσμο με τη μητέρα μου, 39 χρόνια στο πλευρό μου και σε όλες μου τις επιλογές, που με κάνει να πετάω στα ουράνια που περιμένω κόρη, μπας και καταφέρω να χτίσω κι εγώ παρόμοια σχέση μαζί της).

Αν θα θηλάσω το παιδί μου μόλις με το καλό έρθει στον κόσμο; Θα προσπαθήσω με όλες μου τις δυνάμεις. Κι αν δεν τα καταφέρω δεν πειράζει. Διότι έχω έναν σύντροφο που με λατρεύει και θα λατρεύει και το παιδί μας, θα έχω απέραντη αγάπη γι’ αυτό  το πλάσμα, και φυσικά έχω την πρόσβαση στην επιστημονική γνώση - η οποία, όπως πολλές από την ομάδα γνωρίζετε πολύ καλύτερα από μένα, κατάφερε να δώσει παιδιά σε ανθρώπους που δεν μπορούσαν να τα αποκτήσουν με φυσικό τρόπο, δεν θα δώσει ένα καλής ποιότητας γαλατάκι; 

Το να παραδεχόμαστε τις αδυναμίες μας, να προσπαθούμε να τις κουμαντάρουμε με λίγη ή περισσότερη δυσκολία, και όχι να τις μασκαρεύουμε ως «ο δικός μου γιατρός ξέρει, ο δικός σου όχι»  (είτε τρώμε ένα γλυκάκι ενώ υπάρχει διαβήτης κύησεως είτε, ίσως σπανιότερα, καπνίζουμε 4-5 τσιγάρα την ημέρα παρά τις επιβεβαιωμένες αντενδείξεις, και πολλές πολλές ακόμη), το να διαχειριζόμαστε όσο καλύτερα μπορούμε την αναπόφευκτη απώλεια ελέγχου που βιώνουμε στην εγκυμοσύνη (μια, φυσιολογική μεν, αλλά και ιδιαιτέρως κρίσιμη και αυξημένης προσοχής περίοδο της ζωής μας) είναι αυτό που τελικά μας κάνει σωστότερους (και όχι απόλυτα ΣΩΣΤΟΥΣ) ως ανθρώπους και γονείς.

Ας είναι αυτός ο διαδικτυακός χώρος μια ευκαιρία γόνιμης ανταλλαγής σκέψεων και όχι επιβολής απόψεων. Στον τόπο καταγωγής μου λέμε «έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέγονται». Μόλις λοιπόν μπει η καθεμιά μας «στο χορό» θα πρέπει να βρει πώς να χορέψει. Κι αυτή, μόνη της, θα ξέρει καλύτερα πώς.

Με ένα πόνο λοιπόν, όποτε και με όποιο τρόπο τα μικρά μας το αποφασίσουν!

Τα έγραψες εξαιρετικά! Εμένα τουλάχιστον με εκφράζει σε μεγάλο βαθμό !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα ! 
Αυριο κλείνω 2 εβδομάδες που γέννησα και σήμερα κράτησα πρώτη φορά  αγκαλιά το γιο μου!! 
Τον ειχα φέρει κοντά μου για να τον χορτάσω αλλά μια η πρεσβυωπία και μια τα δάκρυα τρομάρα μου ούτε που τον έβλεπα :)

Τωρα περιμένω και την μπεμπουλα να «παχύνει» λίγο για να μεταφερθεί κ να την πάρω αγκαλιτσα! 
Ποσό περίεργο μου φαίνεται .. σε λίγο καιρό όμως θα τα πάρω σπίτι κ θα χορτάσουμε αγκαλίτσες! 

Μπράβο κοριτσι μου, θα ήταν πολύ συγκινητική στιγμή! Άντε με το καλό σε λίγο να αγκαλιάσεις και το κοριτσάκι σου! Με το καλό να περάσει γρήγορα ο καιρός και να τα πάρεις σπίτι επιτέλους τα παιδάκια σου να τα χαρείς 24ωρες το 24ωρο!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Aναφέρεσαι σε κάποια συγκεκριμένα?

Διότι εγώ υπηρετώ στη δημόσια εκπαίδευση 20 χρόνια,δευτεροβάθμια και πρωτοβάθμια,δε γνωριζω τι ακριβώς εννοείς ότι δουλεύεις με παιδιά-εχω πάντως απο την εμπειρία μου πολύ ολοκληρωμένη εικόνα του τι εστί σήμερα ευτυχισμένο παιδί και καλός γονιός- και δεν τόλμησα να σηκωσω το δαχτυλο σε καμια ούτε να χαρακτηρίσω γκουρού θηλασμού και αστείο επίπεδο καφενείου.

Το ποια είναι ημιμαθής εσύ θα το κρίνεις?

Προσωπικά μετέφερα τις πληροφορίες που έχω πάρει ως τώρα.Οδηγιες υπάρχουν και το αν αλλάξουν δε σημαίνει ότι δεν πρεπει να προσπαθούμε.να τις ακολουθούμε.

Σε κάθε περίπτωση,το ότι το μητρικο γάλα υπερτερεί του ξένου είναι γεγονός και δε χωρά αμφισβητηση,όσο κι αν προσπαθήσει η επιστήμη δε θα δημιουργήσει το ίδιο.Το αν εμείς θα τα καταφέρουμε είναι άλλο θέμα.

Καμία δεν ξέρει αν θα το καταφέρει να θηλάσει αυτό όμως δεν αναιρεί το παραπάνω γεγονός.

Και σταματώ τη συζήτηση εδώ διότι εκεί που δεν έχει νόημα έχω μάθει να μη συνεχίζω.

Το ότι δεν είναι ολα άσπρο μαυρο επισης ήδη ειπώθηκε αρκετές φορες όπως και το τι θα κάνει η κάθε μαμά ειναι επιλογή της και γενικά δεν αντιλήφθηκα τι πρόσφεραν οι συγκεκριμένες αναρτήσεις εκτός του να επικρίνουν άλλα μέλη.

Κανένα ενημερωτικό περιεχόμενο σίγουρα πάντως.

Η ενημέρωση δεν είναι κόλλημα.Ολες οι μαμάδες το ίδιο θέλουν αλλα το απευθύνεσαι σε.ειδικους,να μαθαίνεις να ρωτάς δεν είναι κακό.

Κορίτσια έχει κουράσει η συζήτηση σας νομίζω. Αν θέλετε να συνεχίσετε το θέμα φτιάξτε άλλη ομάδα.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα ! 
Αυριο κλείνω 2 εβδομάδες που γέννησα και σήμερα κράτησα πρώτη φορά  αγκαλιά το γιο μου!! 
Τον ειχα φέρει κοντά μου για να τον χορτάσω αλλά μια η πρεσβυωπία και μια τα δάκρυα τρομάρα μου ούτε που τον έβλεπα :)

Τωρα περιμένω και την μπεμπουλα να «παχύνει» λίγο για να μεταφερθεί κ να την πάρω αγκαλιτσα! 
Ποσό περίεργο μου φαίνεται .. σε λίγο καιρό όμως θα τα πάρω σπίτι κ θα χορτάσουμε αγκαλίτσες! 

Όλα θα πάνε καλά!!! Μπράβο για την δυναμη σου και που μεσα σ'ολα θυμάσαι να μας κρατάς ενημερες!! 

Κορίτσια εμείς μπήκαμε στο μήνα μας, κάναμε προεγχειριτκό, κάναμε καρδιοτικογραφημα, φτάσαμε τα 2800 και είμαστε εν αναμονή!! 

Καλη δύναμη σε όλες μας με αισιοδοξία και θετική σκέψη!! 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα ! 
Αυριο κλείνω 2 εβδομάδες που γέννησα και σήμερα κράτησα πρώτη φορά  αγκαλιά το γιο μου!! 
Τον ειχα φέρει κοντά μου για να τον χορτάσω αλλά μια η πρεσβυωπία και μια τα δάκρυα τρομάρα μου ούτε που τον έβλεπα :)

Τωρα περιμένω και την μπεμπουλα να «παχύνει» λίγο για να μεταφερθεί κ να την πάρω αγκαλιτσα! 
Ποσό περίεργο μου φαίνεται .. σε λίγο καιρό όμως θα τα πάρω σπίτι κ θα χορτάσουμε αγκαλίτσες! 

Πόση συγκίνηση εκείνη τη στιγμή! Σπίτι να φανταστώ θα πάρεις μαζί όταν είναι έτοιμη και η μικρή σου ε? 

Just now, Mari@nna είπε:

Όλα θα πάνε καλά!!! Μπράβο για την δυναμη σου και που μεσα σ'ολα θυμάσαι να μας κρατάς ενημερες!! 

Κορίτσια εμείς μπήκαμε στο μήνα μας, κάναμε προεγχειριτκό, κάναμε καρδιοτικογραφημα, φτάσαμε τα 2800 και είμαστε εν αναμονή!! 

Καλη δύναμη σε όλες μας με αισιοδοξία και θετική σκέψη!! 

Αντε με το καλό! Νομίζω όλες ανυπομονούμε να φτάσουμε σε αυτό το σημείο.. Ξεκίνα να μετράς αντίστροφα και απόλαυσε τις τελευταίες βδομάδες με την κοιλίτσα σου :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ρια new mum said:

Πόση συγκίνηση εκείνη τη στιγμή! Σπίτι να φανταστώ θα πάρεις μαζί όταν είναι έτοιμη και η μικρή σου ε? 

Αντε με το καλό! Νομίζω όλες ανυπομονούμε να φτάσουμε σε αυτό το σημείο.. Ξεκίνα να μετράς αντίστροφα και απόλαυσε τις τελευταίες βδομάδες με την κοιλίτσα σου :)

Ναι η αλήθεια είναι ότι συγκινήθηκα πολύ! 
Να σου πω δεν ξέρω ποτέ θα τα πάρω αλλά έχω την αίσθηση ότι θα πάρω πρώτα τον μπεμπακο. Είναι πιο μπροστά στο βάρος αν κ η μπουμπου μου είπαν ότι τρώει πιο πολύ !! 
Δεν ξέρω αν έχει νόημα να τον κρατάνε μέσα αν είναι έτοιμος μέχρι να είναι έτοιμη και η μικρή. Πάντως κάθε μέρα που περνάει μας φέρνει όλο και πιο κοντά ... :) 

Just now, Mari@nna said:

Όλα θα πάνε καλά!!! Μπράβο για την δυναμη σου και που μεσα σ'ολα θυμάσαι να μας κρατάς ενημερες!! 

Κορίτσια εμείς μπήκαμε στο μήνα μας, κάναμε προεγχειριτκό, κάναμε καρδιοτικογραφημα, φτάσαμε τα 2800 και είμαστε εν αναμονή!! 

Καλη δύναμη σε όλες μας με αισιοδοξία και θετική σκέψη!! 

Με το καλό κορίτσι μου! 
Σιγα σιγά όλα τα κορίτσια της ομάδας παίρνουν σειρά :) 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , chris79 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα ! 
Αυριο κλείνω 2 εβδομάδες που γέννησα και σήμερα κράτησα πρώτη φορά  αγκαλιά το γιο μου!! 
Τον ειχα φέρει κοντά μου για να τον χορτάσω αλλά μια η πρεσβυωπία και μια τα δάκρυα τρομάρα μου ούτε που τον έβλεπα :)

Τωρα περιμένω και την μπεμπουλα να «παχύνει» λίγο για να μεταφερθεί κ να την πάρω αγκαλιτσα! 
Ποσό περίεργο μου φαίνεται .. σε λίγο καιρό όμως θα τα πάρω σπίτι κ θα χορτάσουμε αγκαλίτσες! 

Είδες πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός; Θα τελειώσει όλο αυτό γρήγορα και θα τα έχεις και τα δύο στην αγκαλίτσα σου! 
«Έκλαψα» με τον σχολιασμό σου στην πρώτη σου αγκαλιά μαζί με τον μικρούλη σου. Έτσι με φαντάζομαι την ώρα του τοκετού :D:lol:

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, chris79 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα ! 
Αυριο κλείνω 2 εβδομάδες που γέννησα και σήμερα κράτησα πρώτη φορά  αγκαλιά το γιο μου!! 
Τον ειχα φέρει κοντά μου για να τον χορτάσω αλλά μια η πρεσβυωπία και μια τα δάκρυα τρομάρα μου ούτε που τον έβλεπα :)

Τωρα περιμένω και την μπεμπουλα να «παχύνει» λίγο για να μεταφερθεί κ να την πάρω αγκαλιτσα! 
Ποσό περίεργο μου φαίνεται .. σε λίγο καιρό όμως θα τα πάρω σπίτι κ θα χορτάσουμε αγκαλίτσες! 

Αχ συγκινήθηκα με την περιγραφή σου.  Τι όμορφα που το περιέγραψες! Με το καλό σύντομα να πάρεις στην αγκαλιά σου και την μπεμπουλα σου και τα πάρετε γρήγορα στο σπίτι σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γύρισα από το γιατρό! Η μικρή μου έφτασε αισίως τα 2900 και είναι μια χαρά!! Μπήκα και στον καρδιοτοκογραφο πρώτη φορά! Δυστυχώς δεν έχει γυρίσει ακόμη, είναι με τα ποδαράκια κατω αλλά ας είναι κ καλά κ σε έχει οποία θέση θέλει! Τώρα θα με βλέπει κάθε βδομάδα μου είπε και θα της δώσουμε όλο το χρόνο αν δεν προκύψει κάτι! 

  • Μου αρέσει 8

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και από εμένα πήγα γιατρό σήμερα όλα καλά το μωρό 2 κιλά, δεν έχει γυρίσει ακόμα πάμε για καισαρική και μου είπε ο γιατρός ότι λόγο διαβήτη κύησης το πολύ 36-37εβδομαδων θα εχω γέννηση. Τώρα πλέον κάθε  2 εβδομάδες θα πηγαίνω να με βλέπει.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...