Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Renaki80 είπε:

Τα ίδια συμπτώματα έχω και εγώ, ειδικά οι κράμπες χαμηλά στην κοιλιά είναι ανυπόφορες!
μην ανησυχείς θα βγει το μωρό, το θέμα είναι πόσο θα σε ανοίξουν (εάν πας φυσιολογικά). Τέτοια σκέφτομαι και εγώ, που στην 35η εβδομάδα ήταν 2700! Θα εκραγούμε στο τέλος :lol: 

Χαχαχ!! Τοσο πρέπει να είναι τώρα... οσο και να θέλω φυσιολογικά το φοβάμαι πολύ εκείνη την ώρα τι θα γίνει... σε νιώθω πάντως! Βλέπω αλλα κορίτσια που γεννάνε και φωτογραφιες με τα μωρα τους και ανυπομονώ να έρθει και για μενα αυτη η στιγμή!! Ειναι το μονο που μου δινει κουράγιο!! Υπομονή σε ολες μας!! Λιγο εμεινε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εμείς 35+2 1800 γρ.1 κιλό σχεδόν διαφορά!

Προφανώς γι.αυτο άργησα να τη νιώσω και λόγω πρόσθιου πλακούντα βεβαια και μάλλον γι αυτο ως τωρα δε ζοριστηκα με περπατημα και πόνους σε μεση αλλά και ταλαιπωρία στον ύπνο.

Και μικρό μωράκι και λίγα τα δικά μου κιλά δηλαδή.

Τώρα βέβαια μπαίνω κι εγώ στο κλίμα σιγα σιγά...

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ani!! said:

Κορίτσια βοηθήστε με λιγο..θέλω να παραγγείλω κάθισμα αυτοκινήτου.. από ποιο μαγαζί πήρατε κ σας ήρθε σχετικά γρήγορα σπίτι σας; (το joie I gemm θελω που εχει 80 ευρώ περιπου)

Αυτό το καθισματακι δένει στις ζώνες του αυτοκινήτου σωστά;; Δεν μπαίνει σε βάση isofix;

Link to comment
Share on other sites

@Renaki80το μαγνήσιο σου το κράτησε ε;; Εμένα μου το έκοψε με το που μπήκα στο μήνα μου.. Μου είπε κ έκανα κ κολπική καλλιέργεια για να δούμε μήπως υπάρχει κάποιο μικρόβιο η μύκητας ώστε να αντιμετωπιστεί μέχρι τον τοκετό και μου είπε να κάνω κ ένα καρδιογράφημα. 

Δεν το πιστεύω πως πέρασε έτσι ο καιρός βρε κορίτσια..! Καλά εννοείται ότι όλα τα όνειρα αφορούν το μωρό! Τοκετό, θηλασμό, μπανάκι κλπ! Κάποια ευχάριστα όνειρα κ κάποια αγχωτικά!

  • Μου αρέσει 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Demi Lou είπε:

Αυτό το καθισματακι δένει στις ζώνες του αυτοκινήτου σωστά;; Δεν μπαίνει σε βάση isofix;

Δένει κ σε βάση αν θες..αλλά θα το πάρω σκέτο να δένει με τη ζώνη του αυτοκινητου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Andri23 είπε:

Κι εγώ κάπως έτσι είμαι.. όντως τα κολπικά υγρά έχουν αυξηθεί παρα πολύ και κάνω συσπάσεις, καποιες απο τις οποίες τις νιώθω με έντονη δυσφορία... να είναι πέτρα η κοιλιά μου και σαν να πέφτει κατω απο το βάρος... ενα τέτοιο πράγμα... εν τω μεταξύ εχω και τρελές κράμπες με καθε βήμα ή κίνηση που κάνω στο κάτω μέρος της κοιλιάς.. όπως στην περίοδο... δεν ξέρω αν το έχει και κάποια άλλη αλλα φαντάζομαι ειναι απο την πίεση που ασκεί το μωρό... επίσης νιώθω και εσωτερικα πίεση στον τραχηλο... την Πέμπτη που μπαίνω και στον μήνα μου εχω ραντεβού και πραγματικά ελπίζω με ολα τα παραπάνω να έχει μειωθεί ο τράχηλος μπας και ξεκινήσει ο τοκετός σιγά σιγά... το μωρό πριν 1,5 βδομάδα ηταν 2,5 κιλά που σημαίνει ότι θα είναι μεγάλο... εχει και τεράστιο κεφάλι που με έχει αγχώσει για το πως θα βγει όταν έρθει η ώρα... :lol: οπότε κάνω οτι μπορώ για να μην γεννήσω στις 40 βδομάδες αλλα νωρίτερα... δεν ξερω που παει πια αυτη η κοιλιά!

Όλες μας λίγο πολύ αυτά νοιώθουμε νομίζω, κοντεύουμε σιγά σιγά! Χαχα έλα βρε μια χαρά θα βγει το παιδάκι σου κι ας είναι μεγάλο. Εμένα το αντίθετο είναι αδύνατο και θέλουμε να το παχύνουμε χαχαχα, μου είπε ο γιατρός έχει και μακρύ μηρό θα βγει ψηλό μου είπε. Βέβαια εγώ 1.70 και ο άντρας μου 1.87. 

Υπομονή στα ζόρια κοντεύουμε κορίτσια!

4 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Την προηγούμενη βδομάδα ήταν 2 κιλά, τώρα ελπίζω να έχει φτάσει τα 2,2 θα δούμε τη Δευτέρα που έχω ραντεβού με το γιατρό. Και εγώ εκτός από την αύξηση των συσπασεων παρατήρησα ότι τις 2 τελευταίες μέρες νιώθω το μωρό να πιέζει με το κεφάλι του (και εμένα έτοιμο είναι σε θέση)! Πάντως επειδή διάβασα για το τραχηλικο βύσμα, συνήθως μαζί με τα υγρά έχει και ελάχιστο αίμα, σαν ίνες ή καφέ όποτε μην ανησυχείς πολύ αλλά εννοείται να το αναφέρεις στο γιατρό σου.. 

Μια χαρά  είναι στα κιλακια του. Εμένα φαντάσου 32+4 ήταν 1918γραμ. Εμείς θέλουμε να παχύνει. Ελπίζω να έχει πάρει μέχρι την Τετάρτη όσο πρέπει. Θέλουμε να το πάμε 2500 να ησυχάσουμε γιατί αν μου εμφανιστεί η προεκλαμψία που φοβόμαστε τουλάχιστον να μην θεωρηθεί πρόωρο.. Αυτή την πίεση που λες εγώ την νοιώθω σίγουρα πάνω από τρεις εβδομάδες μπορεί να είναι που πιέζει το κεφάλι των μωρών μας.  


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2021 at 1:09 ΜΜ, Ani!! είπε:

Τι ηλικίες έχουν τα παιδάκια σου; πραγματι δύσκολο.. αλλά νομίζω το μωρο θα το έχουν στα ώπα ώπα όταν μεγαλώσει λιγο

Είναι 10.5 η μεγάλη, 7.5 ο μεσαίος και 3 ο μικρός... 

5 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

Κορίτσια βοηθήστε με λιγο..θέλω να παραγγείλω κάθισμα αυτοκινήτου.. από ποιο μαγαζί πήρατε κ σας ήρθε σχετικά γρήγορα σπίτι σας; (το joie I gemm θελω που εχει 80 ευρώ περιπου)

Πήρα το nania sp, 60 ευρω, φτηνό κ με άριστα crash tests! 

  • Μου αρέσει 1

mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Όλες μας λίγο πολύ αυτά νοιώθουμε νομίζω, κοντεύουμε σιγά σιγά! Χαχα έλα βρε μια χαρά θα βγει το παιδάκι σου κι ας είναι μεγάλο. Εμένα το αντίθετο είναι αδύνατο και θέλουμε να το παχύνουμε χαχαχα, μου είπε ο γιατρός έχει και μακρύ μηρό θα βγει ψηλό μου είπε. Βέβαια εγώ 1.70 και ο άντρας μου 1.87. 

Υπομονή στα ζόρια κοντεύουμε κορίτσια!

Μια χαρά  είναι στα κιλακια του. Εμένα φαντάσου 32+4 ήταν 1918γραμ. Εμείς θέλουμε να παχύνει. Ελπίζω να έχει πάρει μέχρι την Τετάρτη όσο πρέπει. Θέλουμε να το πάμε 2500 να ησυχάσουμε γιατί αν μου εμφανιστεί η προεκλαμψία που φοβόμαστε τουλάχιστον να μην θεωρηθεί πρόωρο.. Αυτή την πίεση που λες εγώ την νοιώθω σίγουρα πάνω από τρεις εβδομάδες μπορεί να είναι που πιέζει το κεφάλι των μωρών μας.  

Αυτό είναι αδύνατο?Εμείς 35+2 ήμασταν λιγότερο.Καθολου αδυνατο δεν ειναι.Σε ποια εκατοστιαία βγήκε?

Εδώ εγώ μπαίνω στο μήνα μου τωρα με μωράκι σκάρτα 2 κιλακια.

Θα τα πιάσουμε όμως λογικά τα 2500 όποτε ολα καλά.

Όνειρο με.το μωρό δεν έχω δει ούτε ένα!!!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Όλες μας λίγο πολύ αυτά νοιώθουμε νομίζω, κοντεύουμε σιγά σιγά! Χαχα έλα βρε μια χαρά θα βγει το παιδάκι σου κι ας είναι μεγάλο. Εμένα το αντίθετο είναι αδύνατο και θέλουμε να το παχύνουμε χαχαχα, μου είπε ο γιατρός έχει και μακρύ μηρό θα βγει ψηλό μου είπε. Βέβαια εγώ 1.70 και ο άντρας μου 1.87. 

Υπομονή στα ζόρια κοντεύουμε κορίτσια!

Μια χαρά  είναι στα κιλακια του. Εμένα φαντάσου 32+4 ήταν 1918γραμ. Εμείς θέλουμε να παχύνει. Ελπίζω να έχει πάρει μέχρι την Τετάρτη όσο πρέπει. Θέλουμε να το πάμε 2500 να ησυχάσουμε γιατί αν μου εμφανιστεί η προεκλαμψία που φοβόμαστε τουλάχιστον να μην θεωρηθεί πρόωρο.. Αυτή την πίεση που λες εγώ την νοιώθω σίγουρα πάνω από τρεις εβδομάδες μπορεί να είναι που πιέζει το κεφάλι των μωρών μας.  

Νομίζω ότι τα κιλά για 32 εβδομάδες είναι μια χαρά. Η εφαρμογή που χρησιμοποιώ δίνει στις 32 εβδομάδες 1900gr. 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Αυτό είναι αδύνατο?Εμείς 35+2 ήμασταν λιγότερο.Καθολου αδυνατο δεν ειναι.Σε ποια εκατοστιαία βγήκε?

Εδώ εγώ μπαίνω στο μήνα μου τωρα με μωράκι σκάρτα 2 κιλακια.

Θα τα πιάσουμε όμως λογικά τα 2500 όποτε ολα καλά.

Όνειρο με.το μωρό δεν έχω δει ούτε ένα!!!

Είναι μέσα στις καμπύλες, 17η εκατοστιαία θέση. Απλά έχουμε ανησυχία γιατί έχω διάφορα θέματα , συσπάσεις τράχηλο κλπ και αν τελικά εμφανίσω και προεκλαμψία που φοβόμαστε μην γεννήσω πιο νωρίς και δεν έχει πιάσει τα 2500... Αν την Τετάρτη που θα πάω έχει ανέβει και θέλουμε λίγο ακόμα για τα 2500 θα είμαι οκ. Τελευταία μου πήρε σε 12 μέρες 240γρ. Εσένα πόσα γραμμάρια παίρνει την εβδομάδα; 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hope.2019 είπε:

Είναι μέσα στις καμπύλες, 17η εκατοστιαία θέση. Απλά έχουμε ανησυχία γιατί έχω διάφορα θέματα , συσπάσεις τράχηλο κλπ και αν τελικά εμφανίσω και προεκλαμψία που φοβόμαστε μην γεννήσω πιο νωρίς και δεν έχει πιάσει τα 2500... Αν την Τετάρτη που θα πάω έχει ανέβει και θέλουμε λίγο ακόμα για τα 2500 θα είμαι οκ. Τελευταία μου πήρε σε 12 μέρες 240γρ. Εσένα πόσα γραμμάρια παίρνει την εβδομάδα; 

Έχεις υψηλή πίεση;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Νομίζω ότι τα κιλά για 32 εβδομάδες είναι μια χαρά. Η εφαρμογή που χρησιμοποιώ δίνει στις 32 εβδομάδες 1900gr. 

Ναι ε; Απλά φοβάμαι γιατί έχω αντίσταση στις μητριαίες αρτηρίες και το παρακολουθουμε να παίρνει όσο χρειάζεται κάθε εβδομάδα... Βασικά όπως έγραψα και πιο πάνω έχω κίνδυνο προεκλαμψίας και φοβάμαι μην εμφανιστεί ξαφνικά και γεννήσω πρόωρα και δεν έχει φτάσει τα 2500. Επίσης έχω και θέμα με συσπάσεις και τον τράχηλο.. αν φτάσει τα 2500 θα ηρεμήσω!

Just now, Mighty86 είπε:

Έχεις υψηλή πίεση;

Ακόμα όχι αλλά την παρακολουθω όπως επίσης κάνω και εξετάσεις συχνά για λεύκωμα... Το ντοπλερ έδειξε κόμβους αμφω στις μητριαίες αρτηρίες.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Ναι ε; Απλά φοβάμαι γιατί έχω αντίσταση στις μητριαίες αρτηρίες και το παρακολουθουμε να παίρνει όσο χρειάζεται κάθε εβδομάδα... Βασικά όπως έγραψα και πιο πάνω έχω κίνδυνο προεκλαμψίας και φοβάμαι μην εμφανιστεί ξαφνικά και γεννήσω πρόωρα και δεν έχει φτάσει τα 2500. Επίσης έχω και θέμα με συσπάσεις και τον τράχηλο.. αν φτάσει τα 2500 θα ηρεμήσω!

Ακόμα όχι αλλά την παρακολουθω όπως επίσης κάνω και εξετάσεις συχνά για λεύκωμα... Το ντοπλερ έδειξε κόμβους αμφω στις μητριαίες αρτηρίες.

Αφού το έχετε υπό έλεγχο κ το παρακολουθείτε πιστεύω θα πάει μια χαρά το πράμα. Αν πηγαίνεις όπως η εφαρμογή μου 36w θα είσαι 2600 τουλάχιστον.οποτε θες 2,3 εβδομάδες. 

Ρε παιδιά εγώ δεν καταλαβαίνω αν έχω συσπάσεις. Έχω κάτι πετρώματα στην κοιλιά όταν έχω κατακρατήσεις η όταν είμαι πολύ κουρασμένη αλλά είναι πιο πολύ σαν πριξιματα παρά σαν συσπάσεις. Από την αρχή τα έχω κ δεν τα έδινα σημασία.

 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Αφού το έχετε υπό έλεγχο κ το παρακολουθείτε πιστεύω θα πάει μια χαρά το πράμα. Αν πηγαίνεις όπως η εφαρμογή μου 36w θα είσαι 2600 τουλάχιστον.οποτε θες 2,3 εβδομάδες. 

Ρε παιδιά εγώ δεν καταλαβαίνω αν έχω συσπάσεις. Έχω κάτι πετρώματα στην κοιλιά όταν έχω κατακρατήσεις η όταν είμαι πολύ κουρασμένη αλλά είναι πιο πολύ σαν πριξιματα παρά σαν συσπάσεις. Από την αρχή τα έχω κ δεν τα έδινα σημασία.

 

Μαλλον δεν εχουμε ακομα.. κ εγώ τιποτα απολυτως,ουτε πονακια δεν εχω..τι να πω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...