Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Με καισαρικη ,αλλά μου ειπε οσο παει θα τα κρατησουμε..σημερα που μετρησαμε παντως 33η ειναι 2 κιλα το κοριτσι & πιο μικρο το αγορι 1700.

Μια χαρά τα κιλά τους !!! Άρα δεν κλείσατε ημερομηνία ε;  Και εγω ήθελα να παω όσο αντέξω αλλα μου δεν θα παω 38 βδομαδες δεν ξερω γιατί και το βάλαμε στις 37+2 !! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Ρια new mum είπε:

Κορίτσια έχει κουράσει η συζήτηση σας νομίζω. Αν θέλετε να συνεχίσετε το θέμα φτιάξτε άλλη ομάδα.. 

Η συγκεκριμένη συζήτηση με κούρασε κ μένα γι αυτό κι έγραψα ότι σταματώ.

Το θέμα όμως θα μας απασχολήσει όλες σε πολύ λιγο καιρό μετά τη γέννα,ως μαμάδες.

35+ 2 σήμερα σε 5 μέρες μπαινω στο μήνα μου κι η μικρή ζωηρή ζωηρή και μινιον,1800 γρ.

Πλακουντας,τράχηλος,αμνιακό ολα σούπερ κ το κεφαλάκι κάτω σταθερα.

Ούτε ίχνος συσπάσεων,ούτε κράμπες κατάλαβα ποτέ τελικά σ αυτή την εγκυμοσύνη.

Καρδιοτοκογραφημα δεν εκανα ακομα,ίσως από βδομάδα.

Από βδομάδα λογικά θα με.βλεπει κάθε βδομάδα η γιατρος ως είθισται.

 

 

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Γειά σας κορίτσια! Ήθελα να σας ρωτήσω γιατί ακούω διάφορες απόψεις, τα μωράκια πως τα παίρνουμε από το μαιευτήριο? Γιατί έχει βγει νόμος ότι πρέπει να μπαίνει σε καρεκλάκι αυτοκινήτου αλλά όλοι λένε ότι δεν είναι καλό το νεογέννητο να κάθεται με σηκωμενη πλατουλα.. 

Τα καθίσματα 0-25 κλπ δεν είναι κατάλληλα όσο και αν τα προβάλλουν οι εταιρείες... θα πάρεις κάθισμα 0-13 που το μωρό μπαίνει μέσα.Δεν είναι οριζοντιωμένο, αλλά ξαπλωμένο φαντάσου με ανασηκωμένα πόδια όπως είναι λίγο κουλουριασμένο στην κοιλιά...

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geonutr-mama said:

Επειδή έχω μήνες να μπω, πιο καλό κορίτσι θα μου πει εν ολίγοις τα νέα σας; γέννησε καμία; έφυγε καμιά; πως πάτε κλπ; χρόνια πολλά κιόλας! Καλή χρονιά! 

Καλησπέρα και καλή χρονιά! 
Απο γεννητούρια έχουμε 2..που είναι στην ουσία 4 μωράκια ... γεννησαμε τα διδυμάκια μας εγώ στις 25/12 και η @toutouni πριν 2 μέρες.. στη μονάδα και τα 4 αλλά καλά. 
Εσυ πως πας ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Nini- είπε:

Μια χαρά τα κιλά τους !!! Άρα δεν κλείσατε ημερομηνία ε;  Και εγω ήθελα να παω όσο αντέξω αλλα μου δεν θα παω 38 βδομαδες δεν ξερω γιατί και το βάλαμε στις 37+2 !! 

Οχι ,θα με ξαναδει σε 2,5 βδομαδες δηλ.οταν θα ειμαι 35+6 και βλεπουμε..ειπε οτι εχω πιθανοτητες να παμε κ 38 εφοσον δεν εχω καποιο θεμα αλλα και παλι δε μπορει κανεις να ξερει..οτι αποφασισει η φυση ειπε κ αναλογα θα πράξουμε ..μια χαρα ειναι 37!!για να δουμε τι θα γινει :-) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Οχι ,θα με ξαναδει σε 2,5 βδομαδες δηλ.οταν θα ειμαι 35+6 και βλεπουμε..ειπε οτι εχω πιθανοτητες να παμε κ 38 εφοσον δεν εχω καποιο θεμα αλλα και παλι δε μπορει κανεις να ξερει..οτι αποφασισει η φυση ειπε κ αναλογα θα πράξουμε ..μια χαρα ειναι 37!!για να δουμε τι θα γινει :-) 

Χαχα λες να δικαιωθεί ο γιατρός και να φτάσεις 38η;;;; Πωπωωωωω μακαρι Παναγία μου. Βέβαια εγω δεν άντεχα με τίποτα την κοιλάρα. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Χαχα λες να δικαιωθεί ο γιατρός και να φτάσεις 38η;;;; Πωπωωωωω μακαρι Παναγία μου. Βέβαια εγω δεν άντεχα με τίποτα την κοιλάρα. 

Ειναι τεραστια η αληθεια ειναι , αλλα προς το παρων ειμαι γενικα πολυ καλα.θεωρω ξαφνικα θα με πιασουν ολα τα «κακα» :-)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , chris79 είπε:

Καλησπέρα και καλή χρονιά! 
Απο γεννητούρια έχουμε 2..που είναι στην ουσία 4 μωράκια ... γεννησαμε τα διδυμάκια μας εγώ στις 25/12 και η @toutouni πριν 2 μέρες.. στη μονάδα και τα 4 αλλά καλά. 
Εσυ πως πας ; 

Να σας ζήσουν οι ψυχουλες! Επιλογή των γιατρών σας ήταν ή έσπασαν τα νερά; 

Εγώ οκ, έχω τα θεματακια μου αλλά παλεύεται.. 33κ4 σήμερα κ έκανα ντοπλερ, 2290 ο γιος.. Δεν νιώθω έτοιμη για γεννα όμως... 


mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geonutr-mama said:

Να σας ζήσουν οι ψυχουλες! Επιλογή των γιατρών σας ήταν ή έσπασαν τα νερά; 

Εγώ οκ, έχω τα θεματακια μου αλλά παλεύεται.. 33κ4 σήμερα κ έκανα ντοπλερ, 2290 ο γιος.. Δεν νιώθω έτοιμη για γεννα όμως... 

Έσπασαν τα νερά και στις 2 μας

Μια χαρά ο γιος !! Εντάξει είναι νωρίς το 33+4 ..γιατί να νιώθεις έτοιμη για γεννά ; Αστον να πάρει κι άλλο
 εγώ 33+1 γέννησα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 7/1/2021 at 1:25 ΠΜ, Lottaki είπε:

Να σου ζήσουν!!!! Εύχομαι ότι καλύτερο για τα μωράκια κ για εσάς, με υγεία κ όλη την τύχη που χρειάζεστε να σας συντροφεύει! Καλή ανάρρωση κ σε εσένα κ καλή δύναμη με τη θερμοκοιτιδα. Μερα μέρα θα περνάει κ θα πάρεις τα μωράκια σπίτι να τα χαίρεστε! 

Πως είσαι από πόνους ; Στο Μητέρα από ότι θυμάμαι είσαι...όλα καλά εκεί; 

Ευχαριστώ πολύ!!! Στο Γαία γέννησα τελικά, εγώ τα μπέρδεψα!!! Είμαι πολύ καλά, φυσικά.ποναω αλλά λίγο, όχι κάτι ιδιαίτερο!!Ο γιατρός μου έκανε τέλεια δουλειά είμαι πολύ τυχερή!!! 

Κατά τα άλλα περιμένω τα μωράκια μου να έρθουν επιτέλους στο σπίτι!!!!

12 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα ! 
Αυριο κλείνω 2 εβδομάδες που γέννησα και σήμερα κράτησα πρώτη φορά  αγκαλιά το γιο μου!! 
Τον ειχα φέρει κοντά μου για να τον χορτάσω αλλά μια η πρεσβυωπία και μια τα δάκρυα τρομάρα μου ούτε που τον έβλεπα :)

Τωρα περιμένω και την μπεμπουλα να «παχύνει» λίγο για να μεταφερθεί κ να την πάρω αγκαλιτσα! 
Ποσό περίεργο μου φαίνεται .. σε λίγο καιρό όμως θα τα πάρω σπίτι κ θα χορτάσουμε αγκαλίτσες! 

Κορίτσι μου γλυκό συγχαρητήρια, δεν ξέρεις πόσο πολύ σε καταλαβαίνω!!! Δείξε λίγη δύναμη και υπομονή ακόμη...πέρασε ο καιρός.και είναι θέμα ημερών νομίζω πια να τα πάρεις στο σπίτι!!

  • Μου αρέσει 5

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Έσπασαν τα νερά και στις 2 μας

Μια χαρά ο γιος !! Εντάξει είναι νωρίς το 33+4 ..γιατί να νιώθεις έτοιμη για γεννά ; Αστον να πάρει κι άλλο
 εγώ 33+1 γέννησα

Πρέπει να ετοιμάσω ρουχαλάκια, να πάρω κάθισμα κλπ.. Συν ότι πρώτα ο Θεός θα γεννήσω σπίτι κ θέλει μια ετοιμασία.. Κ έχω κ τα άλλα 3 από πίσω κ σκέφτομαι αντε πάλι ξενύχτια κλπ.. 

  • Μου αρέσει 1

mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geonutr-mama είπε:

Πρέπει να ετοιμάσω ρουχαλάκια, να πάρω κάθισμα κλπ.. Συν ότι πρώτα ο Θεός θα γεννήσω σπίτι κ θέλει μια ετοιμασία.. Κ έχω κ τα άλλα 3 από πίσω κ σκέφτομαι αντε πάλι ξενύχτια κλπ.. 

Τι ηλικίες έχουν τα παιδάκια σου; πραγματι δύσκολο.. αλλά νομίζω το μωρο θα το έχουν στα ώπα ώπα όταν μεγαλώσει λιγο

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Στο Γαία γέννησα τελικά, εγώ τα μπέρδεψα!!! Είμαι πολύ καλά, φυσικά.ποναω αλλά λίγο, όχι κάτι ιδιαίτερο!!Ο γιατρός μου έκανε τέλεια δουλειά είμαι πολύ τυχερή!!! 

Κατά τα άλλα περιμένω τα μωράκια μου να έρθουν επιτέλους στο σπίτι!!!!

Κορίτσι μου γλυκό συγχαρητήρια, δεν ξέρεις πόσο πολύ σε καταλαβαίνω!!! Δείξε λίγη δύναμη και υπομονή ακόμη...πέρασε ο καιρός.και είναι θέμα ημερών νομίζω πια να τα πάρεις στο σπίτι!!

Μπράβο! Πολυ χαίρομαι !! Καλή συνέχεια κ καλά δύναμη σε όλα! Να είστε ολοιιι μαζί σύντομα χιχι 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

 Καλημέρα κοριτσια μου τι κανετε; Εγω μολις γυρισα απο το ντομπλερ. 2.230 κιλα η μικρη μου, με το κεφαλι κατω. Ολα καλα ειπε ο γιατρος μονο που το προσωπακι δεν το ειδαμε γιατι κοιτουσε πατωμα...χαχαχα! 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...