Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Mighty86 είπε:

Αφού το έχετε υπό έλεγχο κ το παρακολουθείτε πιστεύω θα πάει μια χαρά το πράμα. Αν πηγαίνεις όπως η εφαρμογή μου 36w θα είσαι 2600 τουλάχιστον.οποτε θες 2,3 εβδομάδες. 

Ρε παιδιά εγώ δεν καταλαβαίνω αν έχω συσπάσεις. Έχω κάτι πετρώματα στην κοιλιά όταν έχω κατακρατήσεις η όταν είμαι πολύ κουρασμένη αλλά είναι πιο πολύ σαν πριξιματα παρά σαν συσπάσεις. Από την αρχή τα έχω κ δεν τα έδινα σημασία.

 

Να σου πω την αλήθεια και εγώακόμα μπερδεύομαι με τις συσπάσεις, πολλές φορές τις μπερδεύω με τις κινήσεις του μωρού... Αλλά το πιο πιθανό είναι να μην έχεις ακόμα! Εγώ για να σου δώσω να καταλάβεις ενοιωθα σαν να σκληραίνει η κοιλιά μου και να νοιώθω να βαραίνει, σαν να σφίγγεται και να ηρεμεί, καπως έτσι. Αλλά έτυχε ας πούμε και στον καρδιοτοκογράφο να πιάσει μια σύσπαση που εγώ χαμπάρι δεν πήρα!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Να σου πω την αλήθεια και εγώακόμα μπερδεύομαι με τις συσπάσεις, πολλές φορές τις μπερδεύω με τις κινήσεις του μωρού... Αλλά το πιο πιθανό είναι να μην έχεις ακόμα! Εγώ για να σου δώσω να καταλάβεις ενοιωθα σαν να σκληραίνει η κοιλιά μου και να νοιώθω να βαραίνει, σαν να σφίγγεται και να ηρεμεί, καπως έτσι. Αλλά έτυχε ας πούμε και στον καρδιοτοκογράφο να πιάσει μια σύσπαση που εγώ χαμπάρι δεν πήρα!

Ποιος ξέρει. Λογικά κάνουμε όλη μέρα συσπασουλες που δεν καταλαβαίνουμε. Νομίζω αν κάνω δεύτερο παιδί θα αντιλαμβάνομαι πιο πολλά πράματα. 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Είναι μέσα στις καμπύλες, 17η εκατοστιαία θέση. Απλά έχουμε ανησυχία γιατί έχω διάφορα θέματα , συσπάσεις τράχηλο κλπ και αν τελικά εμφανίσω και προεκλαμψία που φοβόμαστε μην γεννήσω πιο νωρίς και δεν έχει πιάσει τα 2500... Αν την Τετάρτη που θα πάω έχει ανέβει και θέλουμε λίγο ακόμα για τα 2500 θα είμαι οκ. Τελευταία μου πήρε σε 12 μέρες 240γρ. Εσένα πόσα γραμμάρια παίρνει την εβδομάδα; 

Άρα ως τώρα μια χαρά είστε.Και πολύ κοντα.Δε νομιζω να υπάρξει θέμα.

Όσο μεγαλώνει θα παίρνει περισσοτερο. 150-200 γρ.τη βδομάδα.

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 5/1/2021 at 1:03 ΜΜ, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου γλυκά χθες τα ξημερώματα ήρθαν στον κόσμο τα μωρά μου! Έφυγα απ' το σπίτι με πολλούς πόνους, πόνους γέννας μιας και τελικά η διαδικασία τοκετού είχε ξεκινήσει! Μέχρι να φτάσω στο νοσοκομείο είδα κι έπαθα! Δίπλα μου συνεχώς.ειχα το γιατρό μου τη μαία μου και τον άντρα μου!!!! 

Πριν λίγο ξύπνησα και είμαι ακόμα ζαβλακομενη... Θα σας τα πω κάποια άλλη φορά περισσότερες λεπτομεριες!! 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι τα τουτουνακια.μου θα.μεινουν μέσα για 15 μέρες τουλάχιστον.! 

 

 

 

 

 

 

 

Τουτουνακι!!! Να σου ζήσουν τα μωράκια σου !!!! Μόλις το είδα!!!

Κορίτσια καλησπέρα!!! 

Καλε πόσες διδυμομανουλες έχουμε μείνει χωρίς να γεννησουμε ακόμα?? Βιαστικά τα μωράκια μας !!! 

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Τουτουνακι!!! Να σου ζήσουν τα μωράκια σου !!!! Μόλις το είδα!!!

Κορίτσια καλησπέρα!!! 

Καλε πόσες διδυμομανουλες έχουμε μείνει χωρίς να γεννησουμε ακόμα?? Βιαστικά τα μωράκια μας !!! 

Εγώ!!! Περιμένω θα γεννήσω το άλλο Σάββατο καισαρική και είμαι μέσα στο άγχος, φοβάμαι !! Πότε με το καλό εσύ;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Katerina 11 είπε:

@Renaki80το μαγνήσιο σου το κράτησε ε;; Εμένα μου το έκοψε με το που μπήκα στο μήνα μου.. Μου είπε κ έκανα κ κολπική καλλιέργεια για να δούμε μήπως υπάρχει κάποιο μικρόβιο η μύκητας ώστε να αντιμετωπιστεί μέχρι τον τοκετό και μου είπε να κάνω κ ένα καρδιογράφημα. 

Δεν το πιστεύω πως πέρασε έτσι ο καιρός βρε κορίτσια..! Καλά εννοείται ότι όλα τα όνειρα αφορούν το μωρό! Τοκετό, θηλασμό, μπανάκι κλπ! Κάποια ευχάριστα όνειρα κ κάποια αγχωτικά!

Καλημέρα, Για το μαγνήσιο το σκεφτόταν πολύ και από δύο που έπαιρνα πρωί βράδυ, μου το μείωσε σε ένα και ένα και λογικά τη Δευτέρα μπορεί να μου το κόψει. Καλλιέργεια ούρων έκανα βγήκε αρνητική και μου είπε ότι από βδομάδα θα κάνω και κολπική

6 ώρες πρίν, Nini- είπε:

Εγώ!!! Περιμένω θα γεννήσω το άλλο Σάββατο καισαρική και είμαι μέσα στο άγχος, φοβάμαι !! Πότε με το καλό εσύ;; 

Καλημερα, καλέ τι φοβάσαι; Να σκέφτεσαι ότι θα κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά και αυτό θα σου δίνει δύναμη!Φυσικά εάν θες πάω στην θέση σου :P χιχιχι 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nini- είπε:

Εγώ!!! Περιμένω θα γεννήσω το άλλο Σάββατο καισαρική και είμαι μέσα στο άγχος, φοβάμαι !! Πότε με το καλό εσύ;; 

Αντεεεεεε !!! Πόσο είσαι??? Εγώ σήμερα είμαι 33+2 αλλά είμαι ξάπλα... και εγώ αν δεν γυρίσει η μικρή που είναι το έμβρυο Α ,καισαρική θα κάνω και όχι απλά φοβάμαι, εφιάλτες βλέπω!!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα, Για το μαγνήσιο το σκεφτόταν πολύ και από δύο που έπαιρνα πρωί βράδυ, μου το μείωσε σε ένα και ένα και λογικά τη Δευτέρα μπορεί να μου το κόψει. Καλλιέργεια ούρων έκανα βγήκε αρνητική και μου είπε ότι από βδομάδα θα κάνω και κολπική

Καλημερα, καλέ τι φοβάσαι; Να σκέφτεσαι ότι θα κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά και αυτό θα σου δίνει δύναμη!Φυσικά εάν θες πάω στην θέση σου :P χιχιχι 

Xaxa :) ναι αγωνιώ πως και πως να τα δω !!! Δεν το πιστεύω ότι θα ζήσω τέτοιο θαύμα και θα είναι τα δικά μας παιδάκια !!! Αλλα την καισαρική την φοβάμαι :)

Just now, Efinikolaou είπε:

Αντεεεεεε !!! Πόσο είσαι??? Εγώ σήμερα είμαι 33+2 αλλά είμαι ξάπλα... και εγώ αν δεν γυρίσει η μικρή που είναι το έμβρυο Α ,καισαρική θα κάνω και όχι απλά φοβάμαι, εφιάλτες βλέπω!!

Καλημέρα ❤️ Σήμερα είμαι 36+3 και το Σάββατο που θα γεννήσω θα είμαι 37+2! Σε καταλαβαίνω και εγω αυτό παθαίνω :/ άσε μεγάλο το άγχος είμαι και πολύ φοβητσιάρα !! 
Πως και είσαι συνέχεια ξάπλα; Συγγνώμη αλλα δεν θυμάμαι αν το ανάφερες πιο πάνω:/ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια τι κάνετε; εγω για να ειμαι 36+5 και ακόμα δεν ξέρω αν κάνω συσπάσεις ή όχι. Νιώθω διάφορα πονακια κυρίως το βράδυ αλλά ο καρδιοτοκογραφος δεν κατέγραψε κάτι. Επίσης συνεχίζω να εργάζομαι από το σπίτι βέβαια αλλα ειλικρινά αυτό είναι που με κουράζει πιο πολύ απ όλα, οι τόσες ωρες που περνάω καθηστή με την κοιλιά τουρλα!!

Για οσες φοβάστε εκείνη την ώρα ίσως σας βοηθούσε λιγάκι να γνωρίζεται ποια ακριβώς ειναι η διαδικασία. Εμένα μου έχουν περιγράψει αναλυτικά και έτσι ξέρω (θεωρητικά πάντα) τι περίπου να περιμένω, επομένως δεν με αγχώνει το άγνωστο. Δεν ξέρω αν σας βοηθάει εσάς βέβαια, εμένα πάντως το να ξέρω περίπου την διαδικασία ειτε παω για ΚΤ είτε για ΦΤ με κανει να νιώθω κάπως πιο ήρεμη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nini- είπε:

Xaxa :) ναι αγωνιώ πως και πως να τα δω !!! Δεν το πιστεύω ότι θα ζήσω τέτοιο θαύμα και θα είναι τα δικά μας παιδάκια !!! Αλλα την καισαρική την φοβάμαι :)

Καλημέρα ❤️ Σήμερα είμαι 36+3 και το Σάββατο που θα γεννήσω θα είμαι 37+2! Σε καταλαβαίνω και εγω αυτό παθαίνω :/ άσε μεγάλο το άγχος είμαι και πολύ φοβητσιάρα !! 
Πως και είσαι συνέχεια ξάπλα; Συγγνώμη αλλα δεν θυμάμαι αν το ανάφερες πιο πάνω:/ 

Τι συγνωμη Καλε! Λόγω τραχήλου και πόνων γενικών... !!! Με το καλό σου εύχομαι!!!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Τι συγνωμη Καλε! Λόγω τραχήλου και πόνων γενικών... !!! Με το καλό σου εύχομαι!!!

Σ´ευχαριστω πολύ !!! Ξάπλα τότε και ξεκούραση ❤️

πρίν από 1 λεπτό , Mari@nna είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; εγω για να ειμαι 36+5 και ακόμα δεν ξέρω αν κάνω συσπάσεις ή όχι. Νιώθω διάφορα πονακια κυρίως το βράδυ αλλά ο καρδιοτοκογραφος δεν κατέγραψε κάτι. Επίσης συνεχίζω να εργάζομαι από το σπίτι βέβαια αλλα ειλικρινά αυτό είναι που με κουράζει πιο πολύ απ όλα, οι τόσες ωρες που περνάω καθηστή με την κοιλιά τουρλα!!

Για οσες φοβάστε εκείνη την ώρα ίσως σας βοηθούσε λιγάκι να γνωρίζεται ποια ακριβώς ειναι η διαδικασία. Εμένα μου έχουν περιγράψει αναλυτικά και έτσι ξέρω (θεωρητικά πάντα) τι περίπου να περιμένω, επομένως δεν με αγχώνει το άγνωστο. Δεν ξέρω αν σας βοηθάει εσάς βέβαια, εμένα πάντως το να ξέρω περίπου την διαδικασία ειτε παω για ΚΤ είτε για ΦΤ με κανει να νιώθω κάπως πιο ήρεμη. 

Ναι η αλήθεια όσες ρώτησα που έκαναν ΚΤ μου είπαν δεν θα νιώσω τίποτα εκείνη την ώρα αλλά πάλι ο φόβος δεν φεύγει !! Ευχομαί να πάνε όλα καλά. Με το καλό και εσύ να υποδεχθείς το μωράκι σου ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nini- είπε:

Σ´ευχαριστω πολύ !!! Ξάπλα τότε και ξεκούραση ❤️

Ναι η αλήθεια όσες ρώτησα που έκαναν ΚΤ μου είπαν δεν θα νιώσω τίποτα εκείνη την ώρα αλλά πάλι ο φόβος δεν φεύγει !! Ευχομαί να πάνε όλα καλά. Με το καλό και εσύ να υποδεχθείς το μωράκι σου ❤️

Εγω από τον φόβο μου έπαθα κρίση άγχους στο χειρουργείο και μου έκαναν μέθη. 

 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τόσα χειρουργεία που μπήκα τα τελευταία χρόνια και τόσες φορές μέθη που έχω κάνει αλλά και επεμβάσεις γυναικολογικές χωρίς μέθη,καθόλου δε φοβάμαι.

Τι να φοβηθώ?Τον πόνο?Κι επισκληριδιος πλέον υπάρχει,στην χειρότερη και ολική αναισθησία αν πανικοβληθείς τόσο πολυ

Μόνο να πάνε όλα καλά θέλω.

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...