Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Εγω από τον φόβο μου έπαθα κρίση άγχους στο χειρουργείο και μου έκαναν μέθη. 

 

Αλήθεια ε ;; Με βλέπω να παθαίνω κάτι τέτοιο ! Καλά δεν βάζουν ενα ηρεμιστικό πριν ή κάτι ; 

Just now, Joka είπε:

Εγώ με τόσα χειρουργεία που μπήκα τα τελευταία χρόνια και τόσες φορές μέθη που έχω κάνει αλλά και επεμβάσεις γυναικολογικές χωρίς μέθη,καθόλου δε φοβάμαι.

Τι να φοβηθώ?Τον πόνο?Κι επισκληριδιος πλέον υπάρχει,στην χειρότερη και ολική αναισθησία αν πανικοβληθείς τόσο πολυ

Μόνο να πάνε όλα καλά θέλω.

Μια από τα ίδια και εγώ αλλα πάλι φοβάμαι !! Φοβάμαι την επισκληρίδειο μπας και πονέσω και φοβάμαι μην νιώθω κάτι εκείνη την ωρα !! Όλα βασικά χαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nini- είπε:

Αλήθεια ε ;; Με βλέπω να παθαίνω κάτι τέτοιο ! Καλά δεν βάζουν ενα ηρεμιστικό πριν ή κάτι ; 

Εγω είχα πάρει από μόνη μου Χαχαχαχα.

Δεν ξέρω αν αυτοί έβαλαν κάτι δεν θυμάμαι γιατί ολα έγιναν βιαστικά επειδή έσπασαν τα νερά. Με ενοχλούσε το σεντόνι που είχα στη μούρη μου μπροστά για να μην βλέπω και αυτό με έπνιγε. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nini- είπε:

Αλήθεια ε ;; Με βλέπω να παθαίνω κάτι τέτοιο ! Καλά δεν βάζουν ενα ηρεμιστικό πριν ή κάτι ; 

Μια από τα ίδια και εγώ αλλα πάλι φοβάμαι !! Φοβάμαι την επισκληρίδειο μπας και πονέσω και φοβάμαι μην νιώθω κάτι εκείνη την ωρα !! Όλα βασικά χαχα 

Ότι κ να γίνει θα το αντέξεις.ειμαστε πολύ δυνατές οι γυναίκες από την φύση μας, κ σε εκείνη την φάση θα μας βγούνε κ όλα τα άγρια ένστικτα. Θα πάνε όλα καλά. Καταλαβαίνω ότι το να βγάλεις δύο παιδιά είναι ένας λόγος παραπάνω να αγχώνεσαι αλλά πιστεύω ότι κ τα παιδάκια σου θα σε βοηθήσουν.η ισχύς εν τη ενώσει.να σκέφτεσαι θετικά κ εσύ κ όλες μας. Τα γράφω για να τα εμπέδωσω κεγω. 

  • Μου αρέσει 4

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Εγω είχα πάρει από μόνη μου Χαχαχαχα.

Δεν ξέρω αν αυτοί έβαλαν κάτι δεν θυμάμαι γιατί ολα έγιναν βιαστικά επειδή έσπασαν τα νερά. Με ενοχλούσε το σεντόνι που είχα στη μούρη μου μπροστά για να μην βλέπω και αυτό με έπνιγε. 

Χαχαχα και έκανες επισκληρίδειο και μετά σου έβαλαν και μέθη ;  

Just now, Mighty86 είπε:

Ότι κ να γίνει θα το αντέξεις.ειμαστε πολύ δυνατές οι γυναίκες από την φύση μας, κ σε εκείνη την φάση θα μας βγούνε κ όλα τα άγρια ένστικτα. Θα πάνε όλα καλά. Καταλαβαίνω ότι το να βγάλεις δύο παιδιά είναι ένας λόγος παραπάνω να αγχώνεσαι αλλά πιστεύω ότι κ τα παιδάκια σου θα σε βοηθήσουν.η ισχύς εν τη ενώσει.να σκέφτεσαι θετικά κ εσύ κ όλες μας. Τα γράφω για να τα εμπέδωσω κεγω. 

Πόσο δίκαιο έχεις !! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας κορίτσια μου ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nini- είπε:

Χαχαχα και έκανες επισκληρίδειο και μετά σου έβαλαν και μέθη ;  

Πόσο δίκαιο έχεις !! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας κορίτσια μου ❤️

Ακριβώς έτσι!

Αστα είχα φοβηθεί πολύ γιατί το δεύτερο μωρό δεν έβγαινε και γιαυτο μου έκαναν μέθη γιατί δεν μπορούσα να αναπνεύσω. 

Τεσπα κάθε περίπτωση διαφορετική μην αγχώνεσαι οσο μπορείς.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Ακριβώς έτσι!

Αστα είχα φοβηθεί πολύ γιατί το δεύτερο μωρό δεν έβγαινε και γιαυτο μου έκαναν μέθη γιατί δεν μπορούσα να αναπνεύσω. 

Τεσπα κάθε περίπτωση διαφορετική μην αγχώνεσαι οσο μπορείς.

Αμάν τι τράβηξες και εσύ! 
Σημασία όμως έχει ότι τέλος καλό όλα καλά!!! Να χαίρεσαι τα μωράκια σου ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σας! Καταρχήν νομιζα πως έχω Τρίτη ραντεβού κ αγωνιούσα να περάσουν 2 μερςς και τελικα χθες βράδυ στις 12 είδα πως έχω Σήμερα!!!! Η μπέμπα μας βγαίνει λιγο μεγαλύτερη λεει 2.162 στις 32 εβδομάδες ακριβως..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας! Καταρχήν νομιζα πως έχω Τρίτη ραντεβού κ αγωνιούσα να περάσουν 2 μερςς και τελικα χθες βράδυ στις 12 είδα πως έχω Σήμερα!!!! Η μπέμπα μας βγαίνει λιγο μεγαλύτερη λεει 2.162 στις 32 εβδομάδες ακριβως..

Καλημέρα, μία χαρά είναι καλέ η μπουμπού σας! Και εμένα μεγαλούτσικη είναι (35η&2ημ 2700kg) Μην αγχώνεσαι! 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα, μία χαρά είναι καλέ η μπουμπού σας! Και εμένα μεγαλούτσικη είναι (35η&2ημ 2700kg) Μην αγχώνεσαι! 

Τελικα ναι με τρομαξε ο κυριούλης στον υπέρηχο..  ο γιατρος μου ειπε καλα ειναι κ θα την ξαναδώ κ στο ντοπλερ στις 18. Κοντα κοντά ειμαστε εμεις οι 2 μάλλον!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα και εγώ έχω ραντεβού με το γιατρό (χθες έκλεισα την 33 εβδομάδα) το απόγευμα. Έχω πολύ άγχος γιατί όλη την Παρασκευή και το το Σάββατο είχα πάρα πολλές συσπάσεις και ένιωθα και το μωρό να πιέζει προς τα κάτω και θέλω να δω σε τι κατάσταση είναι ο τράχηλος μου. Μέχρι πριν 1 βδομαδα κρατούσε καλά στο 3,2.. Επίσης ο μπεμπουλης μου μεγαλώνει λίγο αργά, την προηγούμενη βδομάδα ήταν 1,9 kg όχι ότι είναι προβληματικό βάρος απλά θα ήθελα να ανήκει στα μεγάλα μωράκια σε περίπτωση που δεν προλάβω να μπω στον μήνα μου.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ρια new mum είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα και εγώ έχω ραντεβού με το γιατρό (χθες έκλεισα την 33 εβδομάδα) το απόγευμα. Έχω πολύ άγχος γιατί όλη την Παρασκευή και το το Σάββατο είχα πάρα πολλές συσπάσεις και ένιωθα και το μωρό να πιέζει προς τα κάτω και θέλω να δω σε τι κατάσταση είναι ο τράχηλος μου. Μέχρι πριν 1 βδομαδα κρατούσε καλά στο 3,2.. Επίσης ο μπεμπουλης μου μεγαλώνει λίγο αργά, την προηγούμενη βδομάδα ήταν 1,9 kg όχι ότι είναι προβληματικό βάρος απλά θα ήθελα να ανήκει στα μεγάλα μωράκια σε περίπτωση που δεν προλάβω να μπω στον μήνα μου.. 

Αχ ,σε καταλαβαίνω. Εμενα στις 32+5 ήταν 1994 γρ οπότε κοντά είμαστε. Κι εγώ φοβάμαι  μην γίνει κάνα τσαφ κ σπάσουν τα νερά. Μην σηκωθω λίγο να περπατήσω ή να βάλω σκούπα κατευθείαν νιώθω λες κ θα εκραγεί η κοιλιά μου... 

Πάντως εγώ σκέφτομαι να είναι πάνω από 2500γρ κ δεν με νοιάζει... Ίσα ίσα που άμα είναι κ μεγάλο θα μας δυσκολέψει στη γέννα ,θαρρώ. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Αχ ,σε καταλαβαίνω. Εμενα στις 32+5 ήταν 1994 γρ οπότε κοντά είμαστε. Κι εγώ φοβάμαι  μην γίνει κάνα τσαφ κ σπάσουν τα νερά. Μην σηκωθω λίγο να περπατήσω ή να βάλω σκούπα κατευθείαν νιώθω λες κ θα εκραγεί η κοιλιά μου... 

Πάντως εγώ σκέφτομαι να είναι πάνω από 2500γρ κ δεν με νοιάζει... Ίσα ίσα που άμα είναι κ μεγάλο θα μας δυσκολέψει στη γέννα ,θαρρώ. 

 

Το άγχος μου είναι να προλάβει να φτάσει τα 2,5 :-P 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Το άγχος μου είναι να προλάβει να φτάσει τα 2,5 :-P 

μα τι ανάποδα άγχη αντιμετωπίζουμε. εγώ φοβάμαι μην γίνει γκοτζίλα εσείς μήπως δεν πάρει αρκετό βάρος. είναι ακριβώς στο τέλειο βάρος το μωρό σου κακώς αγωνιάτε. 

  • Χαχα 6

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

μα τι ανάποδα άγχη αντιμετωπίζουμε. εγώ φοβάμαι μην γίνει γκοτζίλα εσείς μήπως δεν πάρει αρκετό βάρος. είναι ακριβώς στο τέλειο βάρος το μωρό σου κακώς αγωνιάτε. 

Το ξέρω είναι μια χαρά απλά εγώ έχω κίνδυνο για προωρακι οπότε δεν θα με χαλούσε να είναι και λίγο μεγαλούτσικο.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Αχ ,σε καταλαβαίνω. Εμενα στις 32+5 ήταν 1994 γρ οπότε κοντά είμαστε. Κι εγώ φοβάμαι  μην γίνει κάνα τσαφ κ σπάσουν τα νερά. Μην σηκωθω λίγο να περπατήσω ή να βάλω σκούπα κατευθείαν νιώθω λες κ θα εκραγεί η κοιλιά μου... 

Πάντως εγώ σκέφτομαι να είναι πάνω από 2500γρ κ δεν με νοιάζει... Ίσα ίσα που άμα είναι κ μεγάλο θα μας δυσκολέψει στη γέννα ,θαρρώ. 

 

Κι εγώ κορίτσια συμπάσχω..  sofi8 ακριβώς το ίδιο είμαστε σε κιλακια. Τώρα θα δω Τετάρτη ποσό έχει πάει.  Αλλά κυρίως φοβάμαι κι εγώ μην γεννήσω νωρίτερα και θέλω να φτάσω τα 2500κιλα.

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...