Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Άσε με εμένα .. Εμένα ήταν από την πεμπτη εβδομάδα … ιδιαίτερη περίπτωση εγώ δεν συγκρίνεται καν … απλά στο ανέφερα γιατί δεν έβρισκα την γυναικολόγο μου … 

      Είμαι και μόνη μου δεν έχει γυρίσει ο άντρας μου από τη δουλειά. Έχω δυο εμβρυακια. Λέτε να έχουν πάθει τίποτα και τα δυο; Αχ τι ρωτάω τώρα κι εγω.. που να ξέρετε..τώρα δεν έχω ξανά δει εδώ και ένα τέταρτο κάτι 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joka είπε:

Aπο 11/12 έχω παραγγείλει εγώ κι ακόμα περιμένω άρα δε νομίζω...

Μου στείλανε μήνυμα τωρα τι να πω..ας πάει καλά το doppler μου που τυχαίνει να είναι πάλι στις 18 και ας μην έρθουν χαχα..

πρίν από 1 λεπτό , Mighty86 είπε:

Εμένα είναι Ελλάδα εδώ κ καιρό δέμα από M&S κ μάλιστα στην πόλη μου κ βρίσκεται στο κατάστημα.μια λένε ότι θα το παραλάβω με κούριερ κ μια ότι θα περιμένω να ανοίξουν τα καταστήματα.κ μια μου στέλνουν μέιλ να επιβεβαιώσω την διεύθυνση μου αλλιώς θα το στείλουν πίσω.

Ακριβως..μας δουλεύουν δεν ψώνιζα ποτε απο εκεί τώρα είναι που ούτε που θα το σκεφτώ... ήθελαν τα πεθερικά μου απο εκεί δωρα βλέπεις.. να τωρα θα τα φορέσουν άνοιξη και αν χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ani!! είπε:

Μου στείλανε μήνυμα τωρα τι να πω..ας πάει καλά το doppler μου που τυχαίνει να είναι πάλι στις 18 και ας μην έρθουν χαχα..

Ακριβως..μας δουλεύουν δεν ψώνιζα ποτε απο εκεί τώρα είναι που ούτε που θα το σκεφτώ... ήθελαν τα πεθερικά μου απο εκεί δωρα βλέπεις.. να τωρα θα τα φορέσουν άνοιξη και αν χαχα

Εγώ μόνο εκεί βρήκα σουτιέν θηλασμού μεγαλουτσικο γι'αυτό κ πήρα μόνο ένα να δω αν θα έχει καλή εφαρμογη..πφφ. Άγγλοι...τα h&m το μεγαλύτερο μου ήταν στενό.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Εγώ μόνο εκεί βρήκα σουτιέν θηλασμού μεγαλουτσικο γι'αυτό κ πήρα μόνο ένα να δω αν θα έχει καλή εφαρμογη..πφφ. Άγγλοι...τα h&m το μεγαλύτερο μου ήταν στενό.

Εύχομαι να σου έρθουν άμεσα εσυ που τα χρειάζεσαι κιολσς!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα από το pat pat έκαναν ακριβώς 1 μήνα κ έφτασαν 24/12. Βέβαια δεν τρελάθηκα για την ποιότητα παρ' ότι βαμβακερά. Κυρίως γιατί κάποια χρωματιστά που πήρα για τα ανηψια μου μετα από 2 πλυσίματα σα να ξεθωριάσαν λιγάκι. Αλλα εντάξει για την τιμη τους μια στο τόσο καλά είναι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Από χθες δεν είμαι καλά... Ψιλό κουράστηκα και έχω συχνές συσπάσεις.. χωρίς πόνο βέβαια, αλλά όλη νύχτα δεν κοιμήθηκα. Τώρα είμαι κάπως καλύτερα. Πήρα τον γιατρό κ μου είπε να πάρω μαγνήσιο , ξεκούραση και νεράκι... 

Έχει πάρει κάποια κοπέλα κάποιο συγκεκριμένο κ την βοήθησε; 

Ελπίζω εσείς να είστε όλες καλά σήμερα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofi8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Από χθες δεν είμαι καλά... Ψιλό κουράστηκα και έχω συχνές συσπάσεις.. χωρίς πόνο βέβαια, αλλά όλη νύχτα δεν κοιμήθηκα. Τώρα είμαι κάπως καλύτερα. Πήρα τον γιατρό κ μου είπε να πάρω μαγνήσιο , ξεκούραση και νεράκι... 

Έχει πάρει κάποια κοπέλα κάποιο συγκεκριμένο κ την βοήθησε; 

Ελπίζω εσείς να είστε όλες καλά σήμερα! 

Εγω που ειχα συσπασεις γιατί κουραστηκα με την μετακόμιση επαιρνα το trofocard και απόλυτη ξαπλα γιατί δεν μπορούσα να κάνω βήμα απο τις συσπασεις... ένιωθα οτι θα πεσει η κοιλιά μου... πριν κανενα μήνα αυτο... τώρα που είμαι πλεον στον μηνα μου μου τα κοψε ολα η γιατρός, περπαταω πολύ και μετράω αναποδα για να ερθει το μικρουλι! Επαιρνα 2 την ημέρα και ειχαν δουλεψει αλλα νομίζω την περισσότερη δουλειά την εκανε η ακινησία.. πέρασα ενα σκ μονο στο κρεβάτι και μετα σταματησαν τελείως 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri23 είπε:

Εγω που ειχα συσπασεις γιατί κουραστηκα με την μετακόμιση επαιρνα το trofocard και απόλυτη ξαπλα γιατί δεν μπορούσα να κάνω βήμα απο τις συσπασεις... ένιωθα οτι θα πεσει η κοιλιά μου... πριν κανενα μήνα αυτο... τώρα που είμαι πλεον στον μηνα μου μου τα κοψε ολα η γιατρός, περπαταω πολύ και μετράω αναποδα για να ερθει το μικρουλι! Επαιρνα 2 την ημέρα και ειχαν δουλεψει αλλα νομίζω την περισσότερη δουλειά την εκανε η ακινησία.. πέρασα ενα σκ μονο στο κρεβάτι και μετα σταματησαν τελείως 

Σε ευχαριστώ ! Δεν κάνω τίποτα σήμερα, ούτε πιάτα θα πλύνω. Έχω φοβηθεί πολύ :(

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Σε ευχαριστώ ! Δεν κάνω τίποτα σήμερα, ούτε πιάτα θα πλύνω. Έχω φοβηθεί πολύ :(

Κ εμένα με είχαν πιάσει έντονες κ συχνές συσπάσεις από κούραση.. Με μαγνήσιο κ ξεκούραση μου πέρασαν. Να μην ανησυχείς, δες πως θα εξελιχθεί το σκ κ αν δεν είσαι καλύτερα πάρε τον γιατρό σου! Όλα καλά θα πάνε!

Βρε κορίτσια θυμάμαι για ένα κορίτσι που είχε πει ότι θα μπει σήμερα Σάββατο για τοκετό.. Μήπως τα έχω μπλέξει;;


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Από χθες δεν είμαι καλά... Ψιλό κουράστηκα και έχω συχνές συσπάσεις.. χωρίς πόνο βέβαια, αλλά όλη νύχτα δεν κοιμήθηκα. Τώρα είμαι κάπως καλύτερα. Πήρα τον γιατρό κ μου είπε να πάρω μαγνήσιο , ξεκούραση και νεράκι... 

Έχει πάρει κάποια κοπέλα κάποιο συγκεκριμένο κ την βοήθησε; 

Ελπίζω εσείς να είστε όλες καλά σήμερα! 

Καλημέρα εγώ έπαιρνα trofocard  δύο πρωί και δύο βράδυ σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες του γιατρού μου και πολλή ξάπλα ειδικά τις πρώτες μέρες! Εγώ μέτραγα την απόσταση μεταξύ των συσπάσεων και την διάρκεια. Όταν έφτασε κάθε 5 λεπτά και περίπου 30 δευτερόλεπτα διάρκεια και φυσικά είδα αίμα έφυγα για το νοσοκομείο


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Κ εμένα με είχαν πιάσει έντονες κ συχνές συσπάσεις από κούραση.. Με μαγνήσιο κ ξεκούραση μου πέρασαν. Να μην ανησυχείς, δες πως θα εξελιχθεί το σκ κ αν δεν είσαι καλύτερα πάρε τον γιατρό σου! Όλα καλά θα πάνε!

Βρε κορίτσια θυμάμαι για ένα κορίτσι που είχε πει ότι θα μπει σήμερα Σάββατο για τοκετό.. Μήπως τα έχω μπλέξει;;

Ευτυχώς δεν πονάω μέχρι στιγμής κ νιώθω καλύτερα. Απλά το βράδυ με έπιασε ένα άγχος κ έτρεμα... Είμαι 35+3 σήμερα κ λέω όχι, είναι νωρίς να γεννήσω...

δεν ξέρω ποια κοπέλα ήταν. Μήπως κάποια με διδυμακια;

 

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα εγώ έπαιρνα trofocard  δύο πρωί και δύο βράδυ σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες του γιατρού μου και πολλή ξάπλα ειδικά τις πρώτες μέρες! Εγώ μέτραγα την απόσταση μεταξύ των συσπάσεων και την διάρκεια. Όταν έφτασε κάθε 5 λεπτά και περίπου 30 δευτερόλεπτα διάρκεια και φυσικά είδα αίμα έφυγα για το νοσοκομείο

Ουφ, κορίτσια,τι άγχος κι αυτό. Ακόμα δεν γίναμε μαμάδες κ τρέμει το φυλλοκαρδι μας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαχα κορίτσια εγώ είμαι στο άλλο άκρο.

Αφού σκέφτομαι ότι θα γεννάω κ δε θα καταλάβω τίποτα.Ουτε σπάσιμο νερών ούτε συσπάσεις.

Ούτε καν όνειρο για τοκετό έχω δει.Τιποτα!

Πλήρης αναισθησία,μέσα έξω.

36+4 και συνεχίζω τα πάντα κανονικότατα!!!

Πιο δυσκινητη βέβαια αλλά όλα γίνονται κανονικότατα.

Τα βράδια μόνο που ξαπλώνω με πιάνει πόνος στη μέση.Αυτό μόνο και φαγουρα στην κοιλιά.

Τώρα περιμένουμε να δούμε πότε θα εμπεδωθεί το μωρό.Ελπιζω σε καμία δύο βδομάδες...

 

 

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια έχω λίγο φτέρνισμα σήμερα και χθες αλλά και βαρύ κεφάλι λίγο. Έβαλα θερμόμετρο 37.1 τώρα. Δεν έχω βγει έξω μόνο γιατρό πήγα την Τετάρτη. Λέτε να είναι από τις ενέσεις  κορτιζόνης που έκανα χθες και προχθές που ρίχνει το ανοσοποιητικό; Θα δω και αύριο ελπίζω να είμαι καλά , φοβάμαι τώρα που σε λίγο γεννάω μην κόλλησα κορονοϊό. Δεν έχω τίποτα άλλο ούτε βήχα, λαιμό , δύσπνοια και λοιπά. Αν αύριο συνεχίσει να έχω δέκατα θα καλέσω τον γιατρό να ρωτήσω 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Hope.2019 είπε:

Βρε κορίτσια έχω λίγο φτέρνισμα σήμερα και χθες αλλά και βαρύ κεφάλι λίγο. Έβαλα θερμόμετρο 37.1 τώρα. Δεν έχω βγει έξω μόνο γιατρό πήγα την Τετάρτη. Λέτε να είναι από τις ενέσεις  κορτιζόνης που έκανα χθες και προχθές που ρίχνει το ανοσοποιητικό; Θα δω και αύριο ελπίζω να είμαι καλά , φοβάμαι τώρα που σε λίγο γεννάω μην κόλλησα κορονοϊό. Δεν έχω τίποτα άλλο ούτε βήχα, λαιμό , δύσπνοια και λοιπά. Αν αύριο συνεχίσει να έχω δέκατα θα καλέσω τον γιατρό να ρωτήσω 

Μην αγχωνεσαι! Και γω ειμαι τοσο καιρο μεσα. Με το που βγηκα λιγο την Τεταρτη για γιατρο και χθες για τραπεζα, αμεσως βουλωσε η μυτη μου και μ επιασε πονοκεφαλος. Πηρα ντεπον, ηπια κ ζεστα κ ειμαι μια χαρα! Ειναι περιεργος ο καιρος κ λογικα την αρπαξες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia Jo είπε:

Μην αγχωνεσαι! Και γω ειμαι τοσο καιρο μεσα. Με το που βγηκα λιγο την Τεταρτη για γιατρο και χθες για τραπεζα, αμεσως βουλωσε η μυτη μου και μ επιασε πονοκεφαλος. Πηρα ντεπον, ηπια κ ζεστα κ ειμαι μια χαρα! Ειναι περιεργος ο καιρος κ λογικα την αρπαξες!

Μόνο λίγο φτέρνισμα και απλά ένα πονοκέφαλο είχα που ένιωθα λίγο βαρύ το κεφάλι. Αλλά με προβλημάτισε το 37.1 θα το παρακολουθήσω να δω αν θα εξελιχθεί. Εντωμεταξυ τόσες μέρες είχα εξάψεις και ήμουν με τα κοντομάνικα μήπως κι αυτό φταίει τώρα που κρύωσε ο καιρός. Φοβάμαι γιατί θα γεννήσω σε λιγότερο από δύο εβδομάδες, την πάτησα αν έχω κόβιντ δεν θα προλάβει να περάσει!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Μόνο λίγο φτέρνισμα και απλά ένα πονοκέφαλο είχα που ένιωθα λίγο βαρύ το κεφάλι. Αλλά με προβλημάτισε το 37.1 θα το παρακολουθήσω να δω αν θα εξελιχθεί. Εντωμεταξυ τόσες μέρες είχα εξάψεις και ήμουν με τα κοντομάνικα μήπως κι αυτό φταίει τώρα που κρύωσε ο καιρός. Φοβάμαι γιατί θα γεννήσω σε λιγότερο από δύο εβδομάδες, την πάτησα αν έχω κόβιντ δεν θα προλάβει να περάσει!

Λογικο να σκεφτεσαι τα χειροτερα. Αλλα απο που να κολλησες κοβιντ;;; Και γω τοσες μερες με κοντομανικο στο σπιτι και αλλαζα δυο μπλουζακια το βραδυ στον υπνο απο τις εξαψεις και εδω και 2 μερες κρυωνω φουλλλλλ...δες πως θα πανε τα δεκατα και ενημερωσε τον γιατρο σου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...