Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, valentina23 είπε:

Αχ μπράβο κοριτσι μου!! Όλα καλά και η δική σου νιπτ!! Να παίρνεις κουράγιο!! Δεν θα σ αφήσει η Παναγία! 

Αχ βρε κορίτσια τι είναι αυτό όλες με τον τράχηλο; Δηλαδή μπορεί να είναι όλα ο. Κ και σε μια εβδομάδα να πέσει.. Έχω άρχισει και γω και αγχώνομαι. Κάνω δουλειές όλη την ώρα, δεν γίνεται κι αλλιώς. Το Σάββατο στολισαμε όλο το σπίτι με το γιο μου!! Εν τω μεταξύ άμα είναι ώρες όρθια με πιάνει μπούκωμα από κάτω, βάρος με πιέζει.. 

@valentina23 Έτσι με πιάνει και εμένα όταν κάνω δουλειές η σκύβω...καμια φορά και σαν πόνος πιάσιμο αλλά μόλις ξαπλώσω περνάει...αυριο που έχω β επιπέδου  θα δω τι θα μου πει...ασχετο αλλά βρε κορίτσια β επιπέδου περάσατε μόνες σας μέσα? Γιατί εμένα σήμερα με ενημέρωσαν ότι θα είμαι μόνη μου αύριο...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Basiliki92 είπε:

@valentina23 Έτσι με πιάνει και εμένα όταν κάνω δουλειές η σκύβω...καμια φορά και σαν πόνος πιάσιμο αλλά μόλις ξαπλώσω περνάει...αυριο που έχω β επιπέδου  θα δω τι θα μου πει...ασχετο αλλά βρε κορίτσια β επιπέδου περάσατε μόνες σας μέσα? Γιατί εμένα σήμερα με ενημέρωσαν ότι θα είμαι μόνη μου αύριο...

μόνες δυστυχώς. δεν πειράζει μετά θα το δει ο σύζυγος σε dvd λογικά. εμείς που καθίσαμε μετά κ το είδαμε το dvd μαζί ,τραβήξαμε μια σύγχυση γιατί πίεζε πολύ την κοιλιά μου ε εμβρυολόγος προκειμένου να του αλλάξει θέση κ είναι σαν να τον βασάνιζε τον μικρούλι μου...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@valentina23 Έτσι με πιάνει και εμένα όταν κάνω δουλειές η σκύβω...καμια φορά και σαν πόνος πιάσιμο αλλά μόλις ξαπλώσω περνάει...αυριο που έχω β επιπέδου  θα δω τι θα μου πει...ασχετο αλλά βρε κορίτσια β επιπέδου περάσατε μόνες σας μέσα? Γιατί εμένα σήμερα με ενημέρωσαν ότι θα είμαι μόνη μου αύριο...

Εγω μπήκα με τον σύζυγο πάντως... Αναλόγως τον γιατρό τελικά! 

Just now, valentina23 είπε:

Αχ μπράβο κοριτσι μου!! Όλα καλά και η δική σου νιπτ!! Να παίρνεις κουράγιο!! Δεν θα σ αφήσει η Παναγία! 

Αχ βρε κορίτσια τι είναι αυτό όλες με τον τράχηλο; Δηλαδή μπορεί να είναι όλα ο. Κ και σε μια εβδομάδα να πέσει.. Έχω άρχισει και γω και αγχώνομαι. Κάνω δουλειές όλη την ώρα, δεν γίνεται κι αλλιώς. Το Σάββατο στολισαμε όλο το σπίτι με το γιο μου!! Εν τω μεταξύ άμα είναι ώρες όρθια με πιάνει μπούκωμα από κάτω, βάρος με πιέζει.. 

Καλα δε σημαίνει ότι επειδή προέκυψε σε κάποιες από εμάς ότι θα το πάθεις κι εσύ.. Απλως αμα όντως νιώθεις μπούκωμα /βάρος να ξέρεις ότι όντως έχεις κάνει πολύ περισσότερα απ οσα πρέπει και να καθεσαι η να ξαπλώνεις και να τα αφήνεις για άλλη μέρα. Θέλει από λίγο κάθε μέρα.. Δυστυχώς δεν έχουμε τις ίδιες αντοχές με παλιά. 

  • Μου αρέσει 2

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty @Rina-Katerina Με ενημέρωσαν τελευταία στιγμή ότι τελικά δεν θα μπει γενικά επικρατεί πανικός πριν ένα μήνα το είχα βάλει ως όρο να μπει διότι Αυχενική χωρίς κρουσματα πολλά δεν τον άφησαν και τώρα μου είχαν πει σίγουρα θα μπει κ τελευταία στιγμή το άλλαξαν...στον κύριο Παφιλη όλα αυτά...επισης πριν ένα μήνα γνωστή μου την έβαλε μέσα με τον άντρα της στην Αυχενική της έδωσε κ DVD εμένα τίποτα...Αυριο θα απαίτησω DVD διότι άλλου δίνουν άλλου όχι γενικά δεν συνεννοούνται μεταξύ τους ο κύριος Παφιλης δεν δίνει ποτέ μου είπε η γραμματέας...Επισης η γραμματέας αγενεστατη μου μιλούσε λες και ήμασταν κολλητές...πολυ νευρίασα κορίτσια μου..αν μου το έλεγαν εξ αρχής θα το είχα πάρει απόφαση αλλά κ τις 2 φορές μια μέρα πριν με ειδοποίησαν απογοητεύτηκα... 

  • Μπερδεμένη/-ος 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Mighty @Rina-Katerina Με ενημέρωσαν τελευταία στιγμή ότι τελικά δεν θα μπει γενικά επικρατεί πανικός πριν ένα μήνα το είχα βάλει ως όρο να μπει διότι Αυχενική χωρίς κρουσματα πολλά δεν τον άφησαν και τώρα μου είχαν πει σίγουρα θα μπει κ τελευταία στιγμή το άλλαξαν...στον κύριο Παφιλη όλα αυτά...επισης πριν ένα μήνα γνωστή μου την έβαλε μέσα με τον άντρα της στην Αυχενική της έδωσε κ DVD εμένα τίποτα...Αυριο θα απαίτησω DVD διότι άλλου δίνουν άλλου όχι γενικά δεν συνεννοούνται μεταξύ τους ο κύριος Παφιλης δεν δίνει ποτέ μου είπε η γραμματέας...Επισης η γραμματέας αγενεστατη μου μιλούσε λες και ήμασταν κολλητές...πολυ νευρίασα κορίτσια μου..αν μου το έλεγαν εξ αρχής θα το είχα πάρει απόφαση αλλά κ τις 2 φορές μια μέρα πριν με ειδοποίησαν απογοητεύτηκα... 

είναι εκνευριστικό απλά σκέφτομαι οτι υπάρχουν κ χειρότερα που μπορεί να μας συμβούν σε αυτούς τους χαλεπούς καιρούς όπως το να μας αφήσουν να γεννήσουμε μόνες μας. εγώ γιαυτό τρέμω.. ή με έναν συνοδό. εγώ ρε σεις θέλω κ την μάνα μου

edit. συγχαρητήρια στα κορίτσια @Mareva και @Pepi88 για τα αποτελέσματα του νιπτ!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Mighty Ναι σιγουρα υπάρχουν και χειρότερα με έναν συνοδό θα γεννήσουμε αυτό είναι σίγουρο το έχω πάρει απόφαση...απλα να είναι εξ αρχής ξεκάθαροι όχι μια έτσι μια αλλιώς και να έχουν όλοι οι πελάτες ίσοι αντιμετώπιση όχι να επικρατεί ένα μπάχαλο αλλά να σου λέει η μια γραμματέας αλλά η άλλη..εκμεταλλεύονται το γεγονός ότι τελευταία στιγμή δεν μπορείς να κάνεις κάτι...εγώ πάντως στον γυναικολόγο πάντα με συνοδό και το απαιτεί κιόλας ο γιατρός μου να είναι ο άντρας μου μαζί για να μπαίνει στο κλίμα σιγά σιγά...δεν βγάζεις άκρη εγώ αυτό κατάλαβα κ ούτε συγγνώμη δεν άκουσα εννοείται το αντίθετο θα έλεγα...

 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

είναι εκνευριστικό απλά σκέφτομαι οτι υπάρχουν κ χειρότερα που μπορεί να μας συμβούν σε αυτούς τους χαλεπούς καιρούς όπως το να μας αφήσουν να γεννήσουμε μόνες μας. εγώ γιαυτό τρέμω.. ή με έναν συνοδό. εγώ ρε σεις θέλω κ την μάνα μου

edit. συγχαρητήρια στα κορίτσια @Mareva και @Pepi88 για τα αποτελέσματα του νιπτ!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! Καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια σε οτι εξετασεις εχουμε απο δω κ περα! Εγω μαλλον μονη μου θα γεννησω οποτε.. Βαστατε αδερφες μου... Θα περασει κ αυτο!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! Καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια σε οτι εξετασεις εχουμε απο δω κ περα! Εγω μαλλον μονη μου θα γεννησω οποτε.. Βαστατε αδερφες μου... Θα περασει κ αυτο!!! 

αμά ρε κορίτσι αφού ένας συνοδός επιτρέπεται αν δεν είναι ο άνδρας σου ίσως κάποιος συγγενής φίλος; 

 

Just now, Basiliki92 είπε:

@Mighty Ναι σιγουρα υπάρχουν και χειρότερα με έναν συνοδό θα γεννήσουμε αυτό είναι σίγουρο το έχω πάρει απόφαση...απλα να είναι εξ αρχής ξεκάθαροι όχι μια έτσι μια αλλιώς και να έχουν όλοι οι πελάτες ίσοι αντιμετώπιση όχι να επικρατεί ένα μπάχαλο αλλά να σου λέει η μια γραμματέας αλλά η άλλη..εκμεταλλεύονται το γεγονός ότι τελευταία στιγμή δεν μπορείς να κάνεις κάτι...εγώ πάντως στον γυναικολόγο πάντα με συνοδό και το απαιτεί κιόλας ο γιατρός μου να είναι ο άντρας μου μαζί για να μπαίνει στο κλίμα σιγά σιγά...δεν βγάζεις άκρη εγώ αυτό κατάλαβα κ ούτε συγγνώμη δεν άκουσα εννοείται το αντίθετο θα έλεγα...

 

σωστά τα λες. τι να πω..ελπίζω μέχρι τότε να έχουν ελαφρύνει τα μέτρα έχουμε ακόμα 4 μήνες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@valentina23 Έτσι με πιάνει και εμένα όταν κάνω δουλειές η σκύβω...καμια φορά και σαν πόνος πιάσιμο αλλά μόλις ξαπλώσω περνάει...αυριο που έχω β επιπέδου  θα δω τι θα μου πει...ασχετο αλλά βρε κορίτσια β επιπέδου περάσατε μόνες σας μέσα? Γιατί εμένα σήμερα με ενημέρωσαν ότι θα είμαι μόνη μου αύριο...

Εγώ ήμουν με τον άντρα μου στη Β επιπέδου! Είχαμε ραντεβού όμως στις 2 Νοεμβρίου...τώρα ίσως να άλλαξαν τα δεδομένα..

Just now, Basiliki92 είπε:

@Mighty @Rina-Katerina Με ενημέρωσαν τελευταία στιγμή ότι τελικά δεν θα μπει γενικά επικρατεί πανικός πριν ένα μήνα το είχα βάλει ως όρο να μπει διότι Αυχενική χωρίς κρουσματα πολλά δεν τον άφησαν και τώρα μου είχαν πει σίγουρα θα μπει κ τελευταία στιγμή το άλλαξαν...στον κύριο Παφιλη όλα αυτά...επισης πριν ένα μήνα γνωστή μου την έβαλε μέσα με τον άντρα της στην Αυχενική της έδωσε κ DVD εμένα τίποτα...Αυριο θα απαίτησω DVD διότι άλλου δίνουν άλλου όχι γενικά δεν συνεννοούνται μεταξύ τους ο κύριος Παφιλης δεν δίνει ποτέ μου είπε η γραμματέας...Επισης η γραμματέας αγενεστατη μου μιλούσε λες και ήμασταν κολλητές...πολυ νευρίασα κορίτσια μου..αν μου το έλεγαν εξ αρχής θα το είχα πάρει απόφαση αλλά κ τις 2 φορές μια μέρα πριν με ειδοποίησαν απογοητεύτηκα... 

Στον κύριο Παφιλη έκανα και την αυχενική και τη Β επιπέδου..ο άντρας μου μπήκε και τις δύο φορές! Στη Β επιπέδου δεν πέρασαν το βίντεο δυστυχώς...μου έδωσαν το στικάκι άδειο, δεν ξέρω αν το ξέχασε ο γιατρός...

  • Μπερδεμένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

@Evoulini24 Καλά σοβαρά δεν είχαν περάσει το βίντεο? Τέτοια λέγε μου τώρα χαχαχα δεν ξέρω γιατί τόση ανευθυνότητα ενώ είναι ένας τόσο καλός γιατρός...ποιος σ έκανε την εξέταση?


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Basiliki92 είπε:

@Evoulini24 Καλά σοβαρά δεν είχαν περάσει το βίντεο? Τέτοια λέγε μου τώρα χαχαχα δεν ξέρω γιατί τόση ανευθυνότητα ενώ είναι ένας τόσο καλός γιατρός...ποιος σ έκανε την εξέταση?

Ο Παφιλης την έκανε!! Είναι καλός δεν έχω παράπονο!! Αλλά ξενέρωσα με το βίντεο.. δηλαδή αν δεν ήταν ο άντρας μου μέσα δε θα το έβλεπε;;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Δεν το πιστεύω ότι οι μανούλες Μαρτίου έχουν πληγεί από τον τράχηλο..τι γίνεται;;;Εγώ πήγα χθες γυναικολόγο ο τράχηλος κρατιέται πλέον μόνο από τον πεσσο έχει εξαλειφθεί σχεδόν τελείως..όσο αντέξει τώρα ο πεσσος.εννοειτε ότι είμαι ξάπλα και πλέον και το κατούρημα σε πάπια..χάπια φουλ φόβος φουλ γενικά νιώθω κουρέλι..οι συσπάσεις τον ρήμαξαν ..γι αυτό κορίτσια όσο δεν έχετε συσπάσεις μην αγχώνεστε τόσο απλά προσέχετε οσο μπορείτε.. @Rina-Katerina γλυκό μου όσο δεν έχεις συσπάσεις αν προσέχεις πολύ φυσικά και μπορεί να πάρει τα πάνω του . @basw2 εύχομαι μέσα μέσα από την καρδιά μου να είναι όλα καλά αύριο η τουλάχιστον σταθερά !!σε καταλαβαίνω ως εκεί που δεν φαντάζεσαι...και εγώ περιμένω και τα αποτελέσματα της νιπτ οπότε έχω χάσει και τον ύπνο μου ,το καταλαβαίνετε και από την ώρα που σας γράφω ...Κουράγιο αγάπες μου για όλες μας 

Αχ! Βρε κοριτσάκι μου.. κανε υπομονή και κουράγιο.. περνάς πολυ δυσκολα . Κάθε βράδυ εισαι στην προσευχή μου, εύχομαι να πάνε όλα καλά. 

Με πήραν από το ιατρείο του εμβρυολογο για επιβεβαίωση ραντεβού και μου είπαν ότι δεν επιτρέπεται πλεον συνοδός..στεναχωρήθηκα..

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Mighty @Rina-Katerina Με ενημέρωσαν τελευταία στιγμή ότι τελικά δεν θα μπει γενικά επικρατεί πανικός πριν ένα μήνα το είχα βάλει ως όρο να μπει διότι Αυχενική χωρίς κρουσματα πολλά δεν τον άφησαν και τώρα μου είχαν πει σίγουρα θα μπει κ τελευταία στιγμή το άλλαξαν...στον κύριο Παφιλη όλα αυτά...επισης πριν ένα μήνα γνωστή μου την έβαλε μέσα με τον άντρα της στην Αυχενική της έδωσε κ DVD εμένα τίποτα...Αυριο θα απαίτησω DVD διότι άλλου δίνουν άλλου όχι γενικά δεν συνεννοούνται μεταξύ τους ο κύριος Παφιλης δεν δίνει ποτέ μου είπε η γραμματέας...Επισης η γραμματέας αγενεστατη μου μιλούσε λες και ήμασταν κολλητές...πολυ νευρίασα κορίτσια μου..αν μου το έλεγαν εξ αρχής θα το είχα πάρει απόφαση αλλά κ τις 2 φορές μια μέρα πριν με ειδοποίησαν απογοητεύτηκα... 

Στον Παφιλη έκανα την Παρασκευή Β επιπέδου.. Και μας άφησαν και τους 2..Μαλλον θα το άλλαξαν λόγω της αύξησης των κρουσμάτων, τι να πω! DVD δεν δίνει αλλά δίνει USB, μην ανησυχείς. Όσο για την γραμματέα πρέπει να άλλαξε γτ πριν 2 μήνες ήταν μια άλλη κοπέλα πολύ ευγενική, τωρα ειδα είχε μια καινούρια και έχεις δίκαιο, αυτή είναι κάπως περίεργη... 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Ο Παφιλης την έκανε!! Είναι καλός δεν έχω παράπονο!! Αλλά ξενέρωσα με το βίντεο.. δηλαδή αν δεν ήταν ο άντρας μου μέσα δε θα το έβλεπε;;

@Evoulini24 Όχι τι να δει ο άνθρωπος...τι να πω θα δείξει αύριο...

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 τι να σου πω.. Εγώ έκανα β επιπεδου με το συγκεκριμένο γιατρό στις 26-10.Ο συζηγος μπήκε μέσα και ήταν δίπλα μου. Επίσης μου έδωσε στικακι USB με το βίντεο. Η γραμματέας ήταν ευγενέστατη και πολύ χαμογελαστή. Μήπως άλλαξαν οι όροι λόγω covid? Μάλλον θ άλλαξε και γραμματέα. Αυτός ο ιός έχει κάνει τη ζωή μας άνω κάτω!! Σήμερα υποτίθεται ήταν η πρώτη μέρα τηλεδιάσκεψη για δημοτικά... Την έβγαλα μπροστά στην οθόνη απ τις 2 το μεσημέρι μέχρι τις 5 και δεν συνδεόταν!!!Αισχος!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...