Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Mighty86 τελικά παρατριχα το γλίτωσα το ψαράκι!! Χαχαχα α.. Δεν είναι αναγκαίο να βλέπεις κύματα.. Απλά να το αισθάνεσαι γενικά.

@Aria konsta γενναω στο Ρέα. Η τομή είναι πριν 12 χρόνια!! :roll:Ξέρω ότι μπορείς και φυσιολογικά μετά από τόσα χρόνια.... Αν έχεις γάτο γιατρό...

@Evoulini24 σαν να σε βλέπω!! Με τον υπερυχο αγκαλιά θα είσαι!! 

Εμενα η μαία και ο γιατρός μου ειπαν οτι μετα απο 7 χρόνια.. δεν τίθεται θέμα τομης ! 

Και εγω στο ρεα θα γεννήσω πρωτα ο θεος .. αλλα ξερω οτι θα ειναι μεσα ο άντρας μου.  

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Aria konsta είπε:

Εμενα η μαία και ο γιατρός μου ειπαν οτι μετα απο 7 χρόνια.. δεν τίθεται θέμα τομης ! 

Και εγω στο ρεα θα γεννήσω πρωτα ο θεος .. αλλα ξερω οτι θα ειναι μεσα ο άντρας μου.  

Και το βράδυ θα είναι μέσα;;; γιατί νομίζω δεν επιτρέπεται... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Και το βράδυ θα είναι μέσα;;; γιατί νομίζω δεν επιτρέπεται... 

εγώ τώρα μίλησα με γένεσις θεσσαλονικη. για να μείνει μέσα πρέπει να είσαι σε μονόκλινο. κ άμα βγει δεν ξαναμπαίνει. αλλιώς μόνο κατά την διάρκεια της γέννας να δει το μωρό κτλ κ τις επόμενες μέρες μισή ώρα επίσκεψη την μέρα.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Και το βράδυ θα είναι μέσα;;; γιατί νομίζω δεν επιτρέπεται... 

Και το βράδυ μου είχαν πει εμενα. Καλα δεν ορκίζομαι, θα ξανα ρωτησω ομως . 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , valentina23 είπε:

@Mareva τέλεια νέα και από σένα!!! Ναι θέλει προσοχή τώρα στο τέλος γιατί μεγαλώνει και το μωρό και ασκεί πίεση. Υπομονή λίγο μας έμεινε!!! 5 κιλά ε;;;; πως τα καταφέρνεις βρε θηριο:shock:Εγω 12 έβαλα!! Αλλά να σου πω την αλήθεια δεν με πολύ νοιάζει, το τελευταίο που θα σκεφτω είναι τα κιλά.. Αντε κορίτσια μου σε λίγο θα λέμε για τις γέννες μας!!!

@vivi.nik. Θα είναι και ο συζηγος μαζί μου απλά μου είπαν ότι το βράδυ δεν επιτρέπεται στο δωμάτιο. Η στο σαλόνι η μπορεί να πάει σε ξενοδοχείο και να ρθει πάλι πρωί.. Ρέα γενναω

Όλο το αυγό έτρωγα.. 1 το βράδυ, μπορεί και 2.βραστα..από κοτουλες του χωριού!! Όχι σούπερ μαρκετ

Βαλεντινα μου.. Οταν στο πρωτο πηρα 25 κ ευτυχως εχασα τα 20,22, ειπα.. Αν ποτε ερθει το επομενο μπας κ προσεχω λιγο!!!! Ευχαριστούμε πολύ :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Αχουυ... !!! Τι καλά... φανταστικό νέα πραγματικά.. !!! 

Πως σου φάνηκε το μωρουλι σου ;; Ολα καλα .. ευτυχώς 

Καλως ήρθες κορίτσι μου.. με το καλο το μωράκι σου ... με το καλο .. 

Τι μωράκι έχεις;; 

Γεια σας και πάλι, συγχωρήστε με αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα πώς να απαντώ σε καθεμιά ξεχωριστά..Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

Λοιπόν περιμένω αγοράκι και είναι το πρώτο μου. Όσο πλησιάζει ο καιρός έχω ανάμεικτα συναισθήματα, ανυπομονησίας και άγχους, φαντάζομαι είναι φυσιολογικό. Την Παρασκευή θα πάμε για τον καθιερωμένο υπέρηχο. Πριν 2 βδομάδες που είχαμε πάει ήταν στα 1599γρ. με πατούσα 5,6εκ. ..εντάξει τρόμαξα..πόσο θα βγει; Και φυσικά θα κάνω και τις πρώτες αγορές μέσα στη βδομάδα.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fania Papa είπε:

Γεια σας και πάλι, συγχωρήστε με αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα πώς να απαντώ σε καθεμιά ξεχωριστά..Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

Λοιπόν περιμένω αγοράκι και είναι το πρώτο μου. Όσο πλησιάζει ο καιρός έχω ανάμεικτα συναισθήματα, ανυπομονησίας και άγχους, φαντάζομαι είναι φυσιολογικό. Την Παρασκευή θα πάμε για τον καθιερωμένο υπέρηχο. Πριν 2 βδομάδες που είχαμε πάει ήταν στα 1599γρ. με πατούσα 5,6εκ. ..εντάξει τρόμαξα..πόσο θα βγει; Και φυσικά θα κάνω και τις πρώτες αγορές μέσα στη βδομάδα.

καλώς ήρθες. κ εμένα έβγαινε μεγάλος κ τώρα έχει κολλήσει λίγο σε ανάπτυξη κ φοβάμαι για το αντίθετο. η αγωνία δεν σταματάει ποτέ. οπότε χαλαρά και κουκουρούκου...δεν παίρνουν πάντα το ίδιο βάρος αλλωτε κολλάνε άλλωτε παίρνουν πολύ κτλ

για να απαντάς σε μία μία ξεχωριστά βάζεις @καιτοψευδώνυμο και έτσι μας ειδοποιεί εμάς το φόρουμ. αν θες να σχολιάσεις κάτι μπορείς να πατήσεις παράθεση το σχόλιο κ να γράψεις από κάτω.

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, valentina23 είπε:

@Mareva τέλεια νέα και από σένα!!! Ναι θέλει προσοχή τώρα στο τέλος γιατί μεγαλώνει και το μωρό και ασκεί πίεση. Υπομονή λίγο μας έμεινε!!! 5 κιλά ε;;;; πως τα καταφέρνεις βρε θηριο:shock:Εγω 12 έβαλα!! Αλλά να σου πω την αλήθεια δεν με πολύ νοιάζει, το τελευταίο που θα σκεφτω είναι τα κιλά.. Αντε κορίτσια μου σε λίγο θα λέμε για τις γέννες μας!!!

@vivi.nik. Θα είναι και ο συζηγος μαζί μου απλά μου είπαν ότι το βράδυ δεν επιτρέπεται στο δωμάτιο. Η στο σαλόνι η μπορεί να πάει σε ξενοδοχείο και να ρθει πάλι πρωί.. Ρέα γενναω

Όλο το αυγό έτρωγα.. 1 το βράδυ, μπορεί και 2.βραστα..από κοτουλες του χωριού!! Όχι σούπερ μαρκετ

Κατάλαβα κοριτσάκι μου! Λογικά κ στο Ιασω έτσι θα είναι, γιατί κ εγώ σε τρίκλινο θα μαι. Ίσως βέβαια να ναι καλύτερα έτσι, για τον μεγάλο μου. Να χει έστω τα βράδια τον μπαμπά του. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, μήπως γεννάει καμία στο Αλεξάνδρα; Να μου πει κι εμένα τι γίνεται τώρα με τον κορωνοιο γιατί δεν έχω ιδέα...

Αχ κορίτσια πήρα τώρα τηλέφωνο στο νοσοκομείο και μου είπαν ότι δεν επιτρέπεται κανείς μέσα!! Μόνο ο πατέρας κι αυτός στο επισκεπτήριο!!Τραγικό...δεν ξέρω τι θα κάνω...θα το πω στον γιατρό και στη μαία μου μήπως κάνουν τίποτα (μήπως μου βρουν μονοκλινο δωμάτιο) και είναι μαζί και ο άντρας μου..

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

@Mighty86  σ' ευχαριστώ!!Πω τόσο εύκολο ήταν; Ταγκάρισμα δηλ..μπερδεύτηκα εκεί με την παράθεση μηνυμάτων που έγραφε..:-P:grin:

Τελοσπάντων υπομονή χρειάζεται και καθόλου άγχος, ειδικά για πράγματα που δεν είναι στον έλεγχο μας.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 57 λεπτά , Evoulini24 είπε:

Κορίτσια, μήπως γεννάει καμία στο Αλεξάνδρα; Να μου πει κι εμένα τι γίνεται τώρα με τον κορωνοιο γιατί δεν έχω ιδέα...

Αχ κορίτσια πήρα τώρα τηλέφωνο στο νοσοκομείο και μου είπαν ότι δεν επιτρέπεται κανείς μέσα!! Μόνο ο πατέρας κι αυτός στο επισκεπτήριο!!Τραγικό...δεν ξέρω τι θα κάνω...θα το πω στον γιατρό και στη μαία μου μήπως κάνουν τίποτα (μήπως μου βρουν μονοκλινο δωμάτιο) και είναι μαζί και ο άντρας μου..

Αχ Δυστηχως πάνω κάτω σε όλα τα νοσοκομεία έτσι είναι τώρα λόγω covid:neutral:. Εμένα μου είπαν ότι το βράδυ δεν μένει στο δωμάτιο. Αλλά πολύ φοβάμαι ότι και την μέρα δεν θ αφήνουν όλη την ώρα... Θα πάρω τηλ αυτές τις μέρες να μάθω λεπτομέρειες.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.μολις γύρισα από μαιευτήρα. Το μωρό εξακολουθεί να είναι κεφαλας κ μεγάλος κατά αυτόν τον γιατρό.μου τον έβγαλε 2500 κιλά 34 κ 4. Τα χω λίγο χαμένα νιώθω ότι ένας από τους δύο με κοροϊδεύει. Σύμφωνα με τον μαιευτήρα μου βρίσκεται στην 73 εκατοστιαία κ με τον εμβρυολογο στην 37η.wtf????


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.μολις γύρισα από μαιευτήρα. Το μωρό εξακολουθεί να είναι κεφαλας κ μεγάλος κατά αυτόν τον γιατρό.μου τον έβγαλε 2500 κιλά 34 κ 4. Τα χω λίγο χαμένα νιώθω ότι ένας από τους δύο με κοροϊδεύει. Σύμφωνα με τον μαιευτήρα μου βρίσκεται στην 73 εκατοστιαία κ με τον εμβρυολογο στην 37η.wtf????

Θα σου πρότεινα να πας ξανα στον εμβρυολογο....να δεις τι θα σου πει...τότε που είχες κάνει τον υπερηχο και τον βρήκε μικρο δεν σου είπε να ξαναπάς?


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Θα σου πρότεινα να πας ξανα στον εμβρυολογο....να δεις τι θα σου πει...τότε που είχες κάνει τον υπερηχο και τον βρήκε μικρο δεν σου είπε να ξαναπάς?

Μου είπε ναι. Θα το σκεφτώ λίγο. Μάλλον θα κάνω σκιπ αλλά θα το σκεφτώ λίγο ακόμα.σημερα άκουγα κ μια μαια που έλεγε ότι κ οι πολλοί υπέρηχοι δεν οδηγούν πουθενά. Κ ότι αν αιματωνεται καλά ο πλακούντας δεν υπάρχει φόβος για τον βαθμό του. Την ρώτησα κ να μου πει αν για την ηλικία κύησης είναι οκ ο πλακούντας κ μου είπε είναι μια χαρά.  Απότι κατάλαβα οι μαειυτηρες οι μαίες κ οι εμβρυολογοι είναι αντίπαλα στρατόπεδα ενώ θα έπρεπε να συνεργάζονται. 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Mighty86 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.μολις γύρισα από μαιευτήρα. Το μωρό εξακολουθεί να είναι κεφαλας κ μεγάλος κατά αυτόν τον γιατρό.μου τον έβγαλε 2500 κιλά 34 κ 4. Τα χω λίγο χαμένα νιώθω ότι ένας από τους δύο με κοροϊδεύει. Σύμφωνα με τον μαιευτήρα μου βρίσκεται στην 73 εκατοστιαία κ με τον εμβρυολογο στην 37η.wtf????

Είσαι 33+4 ή 34+4;; Εμένα μια χαρά μου φαίνεται το μωράκι σου...ο εμβρυολογος μέτρησε 2.225 κιλά τον δικό μας στις 33 εβδομάδες!! Δεν ξέρω γιατί τον βρίσκει τόσο μεγάλο ο γιατρός σου...εμένα ο εμβρυολογος δε μου είπε κάτι τέτοιο!! Αυτό με την εκατοστιαία θέση δεν το έχω καταλάβει... πού πρέπει να είναι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...