Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Κ εγώ αγχονομαι κορίτσια αν και αργώ ακόμα... Δεν ξέρω καν αν έχω συσπάσεις και δεν τις καταλαβαίνω! Αλλά αγχονομαι πως θα γεννήσω πως θα θηλάσω δεν έχω ιδέα.. διαβάζω συνέχεια άρθρα και κάτι βιβλία που έχω πάρει! Έχω και μονιμως τους πόνους στους προσαγωγεις οπότε έκοψα το περπάτημα..

  • Μου αρέσει 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@georgia1988 σε ποια εβδ είσαι? Εγώ έχω ΠΗΤ 21/3 αλλά με κόβω για πιο νωρίς αρχές Μάρτη δεν ξέρω γιατί έχω τέτοιο προαίσθημα ότι θα γεννήσω πιο νωρίς...ο πόνος στους προσαγωγους μην σε αγχώνει μυϊκό είναι δεν είναι τίποτα ποτέ έχει ωραία μέρα να περπατάς να φτιάχνει και η ψυχολογία σου!!! 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, georgia1988 είπε:

Κ εγώ αγχονομαι κορίτσια αν και αργώ ακόμα... Δεν ξέρω καν αν έχω συσπάσεις και δεν τις καταλαβαίνω! Αλλά αγχονομαι πως θα γεννήσω πως θα θηλάσω δεν έχω ιδέα.. διαβάζω συνέχεια άρθρα και κάτι βιβλία που έχω πάρει! Έχω και μονιμως τους πόνους στους προσαγωγεις οπότε έκοψα το περπάτημα..

Αν είχες συσπάσεις θα τις καταλάβαινες...μην ανησυχείς.Κακως αγχώνεστε. Ζούμε την πιο ωραία περιοδο της ζωής μας!μεγαλώνουμε μέσα μας μια ζωή,και την νιώθουμε και μας νιώθει!τα υπόλοιπα είναι για τους γιατρούς και τις μαίες. Όλα θα πάνε καλύτερα απ όσο νομίζετε!!

  • Μου αρέσει 6

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Αν είχες συσπάσεις θα τις καταλάβαινες...μην ανησυχείς.Κακως αγχώνεστε. Ζούμε την πιο ωραία περιοδο της ζωής μας!μεγαλώνουμε μέσα μας μια ζωή,και την νιώθουμε και μας νιώθει!τα υπόλοιπα είναι για τους γιατρούς και τις μαίες. Όλα θα πάνε καλύτερα απ όσο νομίζετε!!

Μακάρι!!! Σε ευχαριστούμε πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοιλίτσες μου! 31+5 σήμερα και ο μπέμπης μου είναι 1940..ειναι πολύ δραστήριος σχεδόν όλη μέρα κάθε μέρα :D Συσπάσεις δεν έχω πολλές 2-3 την ημέρα και αν... Τα μωρουδιακα όλα έτοιμα πλυμένα στο συρτάρι του!! Σε καμία βδομάδα λέω να φτιάξω και την δική μου βαλιτσουλα.. Πητ 20/3.

 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Kalispera koricia xriazome voitia sas exo trelati. Imouna engios kai distixos exasa ixha palindromi kiisi, ekana ektrosi 7 dekemvriou, meta 2 vdomades piga kai sto iatro mou ia iperixo ama imouna katari kai ola kala itane. Mou ipe oti periodos tharti se ena mina kanonika, diladi perimena 7 ianari ala den mou irthe pira pali kai ipa oti den irthe periodos mou ipe na perimeno akoma ligo, semera ine 22 pali ine afandi milisa kai simera kai mou ipe deftera na kano B xoriaki. Siptomata den exo apolitos tipita ute prizmeno stithos mono pou exo ine xamila aristera deksia travigmata. Iparxi periptosi pali na ime engios? Exo anxoti para poli den ksero ti na skefto.

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, giwta_86 είπε:

Καλησπέρα κοιλίτσες μου! 31+5 σήμερα και ο μπέμπης μου είναι 1940..ειναι πολύ δραστήριος σχεδόν όλη μέρα κάθε μέρα :D Συσπάσεις δεν έχω πολλές 2-3 την ημέρα και αν... Τα μωρουδιακα όλα έτοιμα πλυμένα στο συρτάρι του!! Σε καμία βδομάδα λέω να φτιάξω και την δική μου βαλιτσουλα.. Πητ 20/3.

 

Από τώρα βαλίτσες φτιάχνετε;εγώ τι κάνω χαρταετό πεταω; Καταρχάς περιμένω ρούχα δεν έχουν έρθει ακόμα κ δεν ξέρω κ πότε θα ερθουν. Πάνες κ επιθέματα κ τέτοια δεν έχω κ εννοείται δεν έχω καθαρίσει την βαλίτσα μου μόνο μια τσάντα του μωρού έχω αγοράσει κ πλύνει. Κ αυγό δεν το χω,είναι να μου το δώσουν αλλά θέλουν να το κρατήσουν ακόμα κάνα δυο βδομάδες. Λέω αυτήν την εβδομάδα να φτιάξω βαλίτσα αλλά κ πάλι μάλλον θα πάει για την επόμενη(μια βδομάδα πριν τον τοκετό με βλέπω να την έχω έτοιμη χεχε)

Ωραίος ο μικρός σου φτου φτου. Εμένα είναι λίγο βαρύς κ ασηκωτος κουνιέται αλλά δεν κάνει κ πάρτι κ τα χέρια του σε όλους τους υπερήχους τα έχει βεντούζα πάνω στο πρόσωπο μερικές φορές μαζί με τα πόδια έτσι για να μην δούμε πότε ξανά την φάτσα του.

Έχει μια εβδομάδα που ξυπνάω τέτοια ώρα από νυχτερινή εφίδρωση. Γύρω από τον λαιμό μου κ το στήθος.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Από τώρα βαλίτσες φτιάχνετε;εγώ τι κάνω χαρταετό πεταω; Καταρχάς περιμένω ρούχα δεν έχουν έρθει ακόμα κ δεν ξέρω κ πότε θα ερθουν. Πάνες κ επιθέματα κ τέτοια δεν έχω κ εννοείται δεν έχω καθαρίσει την βαλίτσα μου μόνο μια τσάντα του μωρού έχω αγοράσει κ πλύνει. Κ αυγό δεν το χω,είναι να μου το δώσουν αλλά θέλουν να το κρατήσουν ακόμα κάνα δυο βδομάδες. Λέω αυτήν την εβδομάδα να φτιάξω βαλίτσα αλλά κ πάλι μάλλον θα πάει για την επόμενη(μια βδομάδα πριν τον τοκετό με βλέπω να την έχω έτοιμη χεχε)

Ωραίος ο μικρός σου φτου φτου. Εμένα είναι λίγο βαρύς κ ασηκωτος κουνιέται αλλά δεν κάνει κ πάρτι κ τα χέρια του σε όλους τους υπερήχους τα έχει βεντούζα πάνω στο πρόσωπο μερικές φορές μαζί με τα πόδια έτσι για να μην δούμε πότε ξανά την φάτσα του.

Έχει μια εβδομάδα που ξυπνάω τέτοια ώρα από νυχτερινή εφίδρωση. Γύρω από τον λαιμό μου κ το στήθος.

Κι εγώ χαρταετό πετάω... αρχές Φεβρουαρίου θα ξεκινήσω να πλένω και να ετοιμάζω !! Εμείς μετακομίζουμε από Δευτέρα οπότε καταλαβαίνετε επικρατεί ένας πανικός και δεν μπορώ να κάνω απολυτως τίποτα!!

8 ώρες πρίν, Maraki55 είπε:

Kalispera koricia xriazome voitia sas exo trelati. Imouna engios kai distixos exasa ixha palindromi kiisi, ekana ektrosi 7 dekemvriou, meta 2 vdomades piga kai sto iatro mou ia iperixo ama imouna katari kai ola kala itane. Mou ipe oti periodos tharti se ena mina kanonika, diladi perimena 7 ianari ala den mou irthe pira pali kai ipa oti den irthe periodos mou ipe na perimeno akoma ligo, semera ine 22 pali ine afandi milisa kai simera kai mou ipe deftera na kano B xoriaki. Siptomata den exo apolitos tipita ute prizmeno stithos mono pou exo ine xamila aristera deksia travigmata. Iparxi periptosi pali na ime engios? Exo anxoti para poli den ksero ti na skefto.

 

Γεια σου, κορίτσι μου! Είχατε ελεύθερες επαφές με τον άντρα σου μες στον Δεκέμβριο; Ειχα κι εγώ μια παλινδρομη κύηση ακριβώς πριν από αυτήν την εγκυμοσύνη.. δηλαδή έμεινα έγκυος τον Απρίλιο και τέλη Μαϊου το χάσαμε...δε χρειάστηκε όμως να κάνω απόξεση, γιατί το απέβαλε μόνος του ο οργανισμός! Ρώτησα, λοιπόν, τον γιατρό αν μπορώ να προχωρήσω κατευθείαν για το επόμενο και μου είπε εννοείται!! Δε χρειαζόταν δηλαδή σύμφωνα με τα λεγόμενά του να περιμένουμε...και είχε δίκιο!! Δε μου ήρθε ποτέ περίοδος μετά την αποβολή γιατί έμεινα ξανά έγκυος.. τώρα είμαι στον όγδοο μήνα της εγκυμοσύνης!! Όλα μια χαρά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Evoulini24 είπε:

Κι εγώ χαρταετό πετάω... αρχές Φεβρουαρίου θα ξεκινήσω να πλένω και να ετοιμάζω !! Εμείς μετακομίζουμε από Δευτέρα οπότε καταλαβαίνετε επικρατεί ένας πανικός και δεν μπορώ να κάνω απολυτως τίποτα!!

Γεια σου, κορίτσι μου! Είχατε ελεύθερες επαφές με τον άντρα σου μες στον Δεκέμβριο; Ειχα κι εγώ μια παλινδρομη κύηση ακριβώς πριν από αυτήν την εγκυμοσύνη.. δηλαδή έμεινα έγκυος τον Απρίλιο και τέλη Μαϊου το χάσαμε...δε χρειάστηκε όμως να κάνω απόξεση, γιατί το απέβαλε μόνος του ο οργανισμός! Ρώτησα, λοιπόν, τον γιατρό αν μπορώ να προχωρήσω κατευθείαν για το επόμενο και μου είπε εννοείται!! Δε χρειαζόταν δηλαδή σύμφωνα με τα λεγόμενά του να περιμένουμε...και είχε δίκιο!! Δε μου ήρθε ποτέ περίοδος μετά την αποβολή γιατί έμεινα ξανά έγκυος.. τώρα είμαι στον όγδοο μήνα της εγκυμοσύνης!! Όλα μια χαρά 

Evxsristo poli pou mou apandises. Kai ego rotisa an boro na proxoriso kai mou ipe nai kai ixame elefteri epafi. Mou edosos elpida tora makari na ime kai ego deftera tha diksi pou tha kano B xoriski. Xarika poli ia sena.

Ksexasa na sou po koritci mou esei ixies siptomata prin matheis oti ise engios? Ego opos ipa den exo tipota apolitos kai fovame ginete kai etci xoris siptomata? Yati prin ixha.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maraki55 είπε:

Evxsristo poli pou mou apandises. Kai ego rotisa an boro na proxoriso kai mou ipe nai kai ixame elefteri epafi. Mou edosos elpida tora makari na ime kai ego deftera tha diksi pou tha kano B xoriski. Xarika poli ia sena.

Ksexasa na sou po koritci mou esei ixies siptomata prin matheis oti ise engios? Ego opos ipa den exo tipota apolitos kai fovame ginete kai etci xoris siptomata? Yati prin ixha.

Τίποτα!!! Καθόλου συμπτώματα σε καμία από τις δύο κυήσεις!!! Κάθε γυναίκα είναι διαφορετική όπως και κάθε εγκυμοσύνη... οπότε μην ακούς τίποτα!! Δεν είχα καθόλου συμπτώματα!! Ούτε και τώρα έχω κάτι ιδιαίτερο!! Σου εύχομαι να είσαι αφού το θες τόσο πολύ!! Πες μας τα νέα σου όταν μάθεις!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φουσκιτσες!!! 

Και εγω δεν εχω ετοιμάζει απολύτως τίποτα.. σε σημειο να φοβάμαι ότι να τύχει κάτι θα παω με το βρακι.  Απο πράγματα του μπέμπη εχω πάρει τη σιρταριερα, καρότσι 3 σε 1 που θέλει καθαρισμό και είπαμε θα το κάνουμε μεσα Φλεβάρη.  Και μερικά πανάκια σελτεδακια φορμακια 3 .. δειλά, δειλά. Εχω πολλά πράγματα που εκκρεμούν. 

Ας φτάσουμε στις 36 και ολα θα γίνουν.. ! 

 

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!! Εγώ τρέχω απ το πρωί!! Φτιάχνω δωμάτιο, συρτάρια και κάνουμε και μια ανακαίνιση γενικώς σε δωμάτια. Γίνεται χαμός στο σπίτι!! Τώρα ξάπλωσα λίγο και θα συνεχίσω παλι:roll:

Εμενα ειδικά μετά το φαγητό γίνεται χαμός από κλωτσιές και τούμπες.. Τώρα στο τέλος είναι και στριμωγμενο οπωτε οι κινήσεις θα είναι και λιγότερες.. Εντω μεταξυ εγώ άργησα να τη καταλάβω κιόλας.. Αν και 2η εγκυμοσύνη μετά την 20η εβδ άρχισα να καταλαβαίνω.. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...