Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

πρίν από 47 λεπτά , Aria konsta είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου ! 

Και εγω στο κλαμπ με τις καούρες.. 

Πράγματα δεν εχω ετοιμάσει τιποτα μα τίποτα. 

Εγω ανυπομονώ για το ντόπλερ την Δευτέρα,  δεν περνούν οι μέρες.. η ξαπλα και η αγωνία δεν πανε μαζί.. !!! 

@valentina23

@Mighty86

@Evoulini24 μπαίνετε στην τελική ευθεία κορίτσια.. πως νιώθετε;;

Αχ υπομονή ρε κούκλα. Μας βασανίζουν λίγο οι γιατροί. Να πάρει η ευχή τους. 

Εγώ έχω Χ..στει πάνω μου.δεν φοβάμαι τόσο για μένα όσο για το μωρό.να βγει γερό κ δυνατό. Εμένα μου έχει γίνει έμμονη το ζάχαρο φοβάμαι πάρα πολύ ότι μπορεί να το έχει επηρεάσει. Παίρνω κ ινσουλίνη αλλά πάλι κάποιες μετρήσεις μου δεν μου αρέσουν. 

  • Λυπημένη/-ος 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Aria konsta είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου ! 

Και εγω στο κλαμπ με τις καούρες.. 

Πράγματα δεν εχω ετοιμάσει τιποτα μα τίποτα. 

Εγω ανυπομονώ για το ντόπλερ την Δευτέρα,  δεν περνούν οι μέρες.. η ξαπλα και η αγωνία δεν πανε μαζί.. !!! 

@valentina23

@Mighty86

@Evoulini24 μπαίνετε στην τελική ευθεία κορίτσια.. πως νιώθετε;;

Αχ τελική ευθεία ναι... φοβάμαι, κορίτσια, όσο πλησιάζει ο καιρός!! Μου είναι όλα άγνωστα και τρέμω... εύχομαι να μας πάνε όλα καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2021 at 4:22 ΜΜ, Evoulini24 είπε:

Ο,τι καλύτερο, κορίτσι μου!! Ήμουν στην ίδια θέση και σε καταλαβαίνω!!

Κι εγώ μετά το φαγητό τον νιώθω έντονα!! Αλλά ζοριζεται, δεν είναι όπως πριν...

Evoulini kalispera, ekana simera xoriaki kai distixos vgike arnitiko 2.7 den ixa poles elpides alaa ithela para poli. De birazi ti na kano tha proxoriso kai elpizo tharti me to kalo.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maraki55 said:

Evoulini kalispera, ekana simera xoriaki kai distixos vgike arnitiko 2.7 den ixa poles elpides alaa ithela para poli. De birazi ti na kano tha proxoriso kai elpizo tharti me to kalo.

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Ξέρω πολύ καλά πως είναι αυτό το συναίσθημα. Θα έρθει. Μόνο  έχε πίστη και υπομονή. Σου εύχομαι η ώρα αυτή να έρθει όσο το δυνατόν το συντομότερο.

Κορίτσια μου εγώ είμαι σήμερα 33 + 2. Έχω πάρει 13 κιλά. Είναι αρκετά εννοείται αλλά τι να κάνουμε. Ακούω για 5 και λεω τι στο καλό κάνω λάθος. Εδώ και τρεις μέρες άρχισα να δυσκολεύομαι στον ύπνο. Ξυπνάω πιο κουρασμένη από όσο ήμουν το βράδυ. και αυτό γιατί όλη την ώρα στριφογυρίζω. Προσπαθώ να κοιμάμαι στο αριστερό πλευρό αλλά στο σημείο που εφάπτεται η κοιλιά μου αρχίζει το μωρό να κινείται και δεν νιώθω άνετα.Γυρίζω από την άλλη νιώθω ότι το πιέζω και πάλι. και ανάλογα με το τι θα φάω με πιάνει και η δύσπνοια. Καλά τα πήγα μέχρι εδώ αλλά απο εδώ και πέρα θέλει αρκετή υπομονή. Από συναισθήματα ανυπομονώ να δω το μωράκι μου, φοβάμαι για τη διαδικασία, αγχώνομαι αν θα τα καταφέρω όταν επιστρέψουμε σπίτι. θα είναι όλα καινούργια για μένα.  Το σημαντικότερο που με απασχολεί είναι να πάνε όλα καλά και να είναι καλά και υγιές το αγγελάκι μου . Το ίδιο εύχομαι σε όλες σας. !! Λίγο ακόμη έμεινε !

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Ξέρω πολύ καλά πως είναι αυτό το συναίσθημα. Θα έρθει. Μόνο  έχε πίστη και υπομονή. Σου εύχομαι η ώρα αυτή να έρθει όσο το δυνατόν το συντομότερο.

Κορίτσια μου εγώ είμαι σήμερα 33 + 2. Έχω πάρει 13 κιλά. Είναι αρκετά εννοείται αλλά τι να κάνουμε. Ακούω για 5 και λεω τι στο καλό κάνω λάθος. Εδώ και τρεις μέρες άρχισα να δυσκολεύομαι στον ύπνο. Ξυπνάω πιο κουρασμένη από όσο ήμουν το βράδυ. και αυτό γιατί όλη την ώρα στριφογυρίζω. Προσπαθώ να κοιμάμαι στο αριστερό πλευρό αλλά στο σημείο που εφάπτεται η κοιλιά μου αρχίζει το μωρό να κινείται και δεν νιώθω άνετα.Γυρίζω από την άλλη νιώθω ότι το πιέζω και πάλι. και ανάλογα με το τι θα φάω με πιάνει και η δύσπνοια. Καλά τα πήγα μέχρι εδώ αλλά απο εδώ και πέρα θέλει αρκετή υπομονή. Από συναισθήματα ανυπομονώ να δω το μωράκι μου, φοβάμαι για τη διαδικασία, αγχώνομαι αν θα τα καταφέρω όταν επιστρέψουμε σπίτι. θα είναι όλα καινούργια για μένα.  Το σημαντικότερο που με απασχολεί είναι να πάνε όλα καλά και να είναι καλά και υγιές το αγγελάκι μου . Το ίδιο εύχομαι σε όλες σας. !! Λίγο ακόμη έμεινε !

Μεγαλώνει το μωρο σου καλη μου για αυτο δυσκολευεσαι. Μη βλέπεις τα κιλα, σου λεω είναι πολυ υποκειμενικό το ολο θεμα.. Να κανεις υπομονουλα, να ξαπλώνεις στα αριστερα, χωνε και κανενα μαξιλαρι στα ποδια. Οσο για τα συναισθήματα... Αν εγω που κανω το δεύτερο, εχω τις ιδιες ανησυχιες περι φροντιδας κλπ με εσενα, φαντάζομαι το δικο σου αγχος. Μη φοβασαι, σε εχει ηδη προικισει η φυση ωστε να ανταπεξελθεις. Με ενα μαγικο τροπο θα ξέρεις τι πρέπει να κανεις :*

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elpida2019 είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Ξέρω πολύ καλά πως είναι αυτό το συναίσθημα. Θα έρθει. Μόνο  έχε πίστη και υπομονή. Σου εύχομαι η ώρα αυτή να έρθει όσο το δυνατόν το συντομότερο.

Κορίτσια μου εγώ είμαι σήμερα 33 + 2. Έχω πάρει 13 κιλά. Είναι αρκετά εννοείται αλλά τι να κάνουμε. Ακούω για 5 και λεω τι στο καλό κάνω λάθος. Εδώ και τρεις μέρες άρχισα να δυσκολεύομαι στον ύπνο. Ξυπνάω πιο κουρασμένη από όσο ήμουν το βράδυ. και αυτό γιατί όλη την ώρα στριφογυρίζω. Προσπαθώ να κοιμάμαι στο αριστερό πλευρό αλλά στο σημείο που εφάπτεται η κοιλιά μου αρχίζει το μωρό να κινείται και δεν νιώθω άνετα.Γυρίζω από την άλλη νιώθω ότι το πιέζω και πάλι. και ανάλογα με το τι θα φάω με πιάνει και η δύσπνοια. Καλά τα πήγα μέχρι εδώ αλλά απο εδώ και πέρα θέλει αρκετή υπομονή. Από συναισθήματα ανυπομονώ να δω το μωράκι μου, φοβάμαι για τη διαδικασία, αγχώνομαι αν θα τα καταφέρω όταν επιστρέψουμε σπίτι. θα είναι όλα καινούργια για μένα.  Το σημαντικότερο που με απασχολεί είναι να πάνε όλα καλά και να είναι καλά και υγιές το αγγελάκι μου . Το ίδιο εύχομαι σε όλες σας. !! Λίγο ακόμη έμεινε !

Evxaristo poli elpida. Nai thelo para poli na gino mama kai elpizo tha mou dosei otheos.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Maraki55 είπε:

Evoulini kalispera, ekana simera xoriaki kai distixos vgike arnitiko 2.7 den ixa poles elpides alaa ithela para poli. De birazi ti na kano tha proxoriso kai elpizo tharti me to kalo.

Κορίτσι μου, υπομονή και όλα θα γίνουν..θα έρθει όταν το αποφασίσει αυτό!! Είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα μπαίνεις κι εσύ στην ανάλογη ομαδουλα εδώ στο φόρουμ και όλα θα πάνε καλά!! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να γίνει σύντομα!!

9 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Ξέρω πολύ καλά πως είναι αυτό το συναίσθημα. Θα έρθει. Μόνο  έχε πίστη και υπομονή. Σου εύχομαι η ώρα αυτή να έρθει όσο το δυνατόν το συντομότερο.

Κορίτσια μου εγώ είμαι σήμερα 33 + 2. Έχω πάρει 13 κιλά. Είναι αρκετά εννοείται αλλά τι να κάνουμε. Ακούω για 5 και λεω τι στο καλό κάνω λάθος. Εδώ και τρεις μέρες άρχισα να δυσκολεύομαι στον ύπνο. Ξυπνάω πιο κουρασμένη από όσο ήμουν το βράδυ. και αυτό γιατί όλη την ώρα στριφογυρίζω. Προσπαθώ να κοιμάμαι στο αριστερό πλευρό αλλά στο σημείο που εφάπτεται η κοιλιά μου αρχίζει το μωρό να κινείται και δεν νιώθω άνετα.Γυρίζω από την άλλη νιώθω ότι το πιέζω και πάλι. και ανάλογα με το τι θα φάω με πιάνει και η δύσπνοια. Καλά τα πήγα μέχρι εδώ αλλά απο εδώ και πέρα θέλει αρκετή υπομονή. Από συναισθήματα ανυπομονώ να δω το μωράκι μου, φοβάμαι για τη διαδικασία, αγχώνομαι αν θα τα καταφέρω όταν επιστρέψουμε σπίτι. θα είναι όλα καινούργια για μένα.  Το σημαντικότερο που με απασχολεί είναι να πάνε όλα καλά και να είναι καλά και υγιές το αγγελάκι μου . Το ίδιο εύχομαι σε όλες σας. !! Λίγο ακόμη έμεινε !

Κι εγώ τα ίδια βιωνω τα βράδια με την κοιλιά..νιώθω ότι πατάω το μωρό και δεν ξέρω πού να πάω και πώς να κοιμηθώ!! Άσε που σηκώνομαι τέσσερις φορές τουλάχιστον για τουαλέτα!! 34+1 σήμερα!! Αύριο έχουμε γιατρό!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Κορίτσι μου, υπομονή και όλα θα γίνουν..θα έρθει όταν το αποφασίσει αυτό!! Είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα μπαίνεις κι εσύ στην ανάλογη ομαδουλα εδώ στο φόρουμ και όλα θα πάνε καλά!! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να γίνει σύντομα!!

Κι εγώ τα ίδια βιωνω τα βράδια με την κοιλιά..νιώθω ότι πατάω το μωρό και δεν ξέρω πού να πάω και πώς να κοιμηθώ!! Άσε που σηκώνομαι τέσσερις φορές τουλάχιστον για τουαλέτα!! 34+1 σήμερα!! Αύριο έχουμε γιατρό!!

Evxaristo poli kirici mou elpizo

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ εγώ έχω το ίδιο θέμα με τον ύπνο. Μου έχει πει η γυναικολόγος να κοιμάμαι αριστερά αλλά με βαράει το μωρό μόλις γυρίσω κ νιώθω ότι το πλακώνω αν και η γιατρός μου έχει πει ότι δεν πειράζει αν βαράει.. σήμερα σκεφτείτε σηκώθηκα από τις 5μιση γιατί δεν βολευομουν με τπτ


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, τι κάνετε; Πώς είστε; Σήμερα διψάω πολύ όλη μέρα!! Λέτε να μου έχει ανέβει το σάκχαρο;; Έφαγα η αλήθεια είναι και χθες και σήμερα γλυκάκια..δεν ξέρω τι με έπιασε...να ανησυχήσω;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Basiliki92 είπε:

@Evoulini24 όχι βρε δεν νομίζω μην ανησυχείς καλή δεν είχε βγει η καμπύλη σου?

Ήταν μια χαρά ναι!! Απλώς είχα διαβάσει ότι μπορεί να εμφανιστεί σε οποιοδήποτε μήνα.. ακόμα και τώρα!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evoulini24 είπε:

Ήταν μια χαρά ναι!! Απλώς είχα διαβάσει ότι μπορεί να εμφανιστεί σε οποιοδήποτε μήνα.. ακόμα και τώρα!

Επειδή ισχύει αυτό που λες .. καλο είναι να προσέχουμε σα να έχουμε.. ! 

Θα φας και το γλυκάκι σου εννοείται.. αλλα με μετρο . Το κακό στο σάκχαρο δεν ειναι μονο η ζάχαρη δυστυχώς.  

Ωστόσο θα δεις και τις αιματολογικες σου !

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Ήταν μια χαρά ναι!! Απλώς είχα διαβάσει ότι μπορεί να εμφανιστεί σε οποιοδήποτε μήνα.. ακόμα και τώρα!

θα κάνεις εξετάσεις μαζί με τις αιματολογικές κ θα φανεί αν έχεις κάτι αν κ δεν νομίζω τώρα.με λίγο ξηροστομία μετά από γλυκό δεν σημαίνει οτι έχουμε ζάχαρο έτσι απλά. 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου κάθε φορά που πάω για υπέρηχο ακούω ότι το μωρό μου είναι μεγάλο μωρό. Έκανα δύο φορές καμπύλη και όλα είναι εντάξει.  Στις 31 + 3 ήταν 2140γρ. Προβληματίζομαι αλλά ο γιατρός λέει αφού η καμπύλη είναι καλή όλα καλά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...