Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Evoulini24 είπε:

Τίποτα!!! Καθόλου συμπτώματα σε καμία από τις δύο κυήσεις!!! Κάθε γυναίκα είναι διαφορετική όπως και κάθε εγκυμοσύνη... οπότε μην ακούς τίποτα!! Δεν είχα καθόλου συμπτώματα!! Ούτε και τώρα έχω κάτι ιδιαίτερο!! Σου εύχομαι να είσαι αφού το θες τόσο πολύ!! Πες μας τα νέα σου όταν μάθεις!!

Den ksero pos na se evxaristiso me iremises arketa. Deftera na matho kai tha sou po.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Maraki55 είπε:

Den ksero pos na se evxaristiso me iremises arketa. Deftera na matho kai tha sou po.

Ο,τι καλύτερο, κορίτσι μου!! Ήμουν στην ίδια θέση και σε καταλαβαίνω!!

Just now, valentina23 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Εγώ τρέχω απ το πρωί!! Φτιάχνω δωμάτιο, συρτάρια και κάνουμε και μια ανακαίνιση γενικώς σε δωμάτια. Γίνεται χαμός στο σπίτι!! Τώρα ξάπλωσα λίγο και θα συνεχίσω παλι:roll:

Εμενα ειδικά μετά το φαγητό γίνεται χαμός από κλωτσιές και τούμπες.. Τώρα στο τέλος είναι και στριμωγμενο οπωτε οι κινήσεις θα είναι και λιγότερες.. Εντω μεταξυ εγώ άργησα να τη καταλάβω κιόλας.. Αν και 2η εγκυμοσύνη μετά την 20η εβδ άρχισα να καταλαβαίνω.. 

Κι εγώ μετά το φαγητό τον νιώθω έντονα!! Αλλά ζοριζεται, δεν είναι όπως πριν...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα χθες έκανε πάρτυ! Κ το μεσημέρι και το βράδυ κουνιόταν ασταμάτητα!

Ούτε εγώ έχω ετοιμάσει τίποτα.. τα ρούχα δεν έχουν έρθει ακόμα και έτσι όπως πάει η κατάσταση τα βλέπω να έρχονται μέσα Φλεβάρη.. αλλά ευτυχώς έχουμε το αυγό και το καρότσι!

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια πώς πάει; Εγώ σήμερα έβγαλα πολύ δουλειά(όσον αφορά την προετοιμασία)αλλά μοιάζουν ατελείωτες οι δουλειές.την μια κλείνω την άλλη ανοίγω. Νομίζω δεν θα είμαι ποτέ έτοιμη για την γέννα. 

Ποιες έχουν υπερήχους αυτήν την εβδομάδα;

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 said:

Τι κάνετε κορίτσια πώς πάει; Εγώ σήμερα έβγαλα πολύ δουλειά(όσον αφορά την προετοιμασία)αλλά μοιάζουν ατελείωτες οι δουλειές.την μια κλείνω την άλλη ανοίγω. Νομίζω δεν θα είμαι ποτέ έτοιμη για την γέννα. 

Ποιες έχουν υπερήχους αυτήν την εβδομάδα;

Γεια σου κορίτσι μου. Έκανα κι εγώ αρκετή προετοιμασία αυτές τις μέρες. Ετοίμαζα τη δική μου τσάντα. Του μωρού θα την ετοιμάσω καμιά βδομάδα πριν. Έχω όμως έτοιμη τη λίστα με το τι θα βάλω μέσα. Εκκρεμούν βέβαια ακόμα κι άλλα πράγματα να κάνω. Όταν θυμάμαι κάτι το σημειώνω. Μέχρι την τελευταία στιγμή κάτι θα προκύπτει γι' αυτό ξεκίνησα ήδη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mighty86 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια πώς πάει; Εγώ σήμερα έβγαλα πολύ δουλειά(όσον αφορά την προετοιμασία)αλλά μοιάζουν ατελείωτες οι δουλειές.την μια κλείνω την άλλη ανοίγω. Νομίζω δεν θα είμαι ποτέ έτοιμη για την γέννα. 

Ποιες έχουν υπερήχους αυτήν την εβδομάδα;

 θέλω να φτιάξω βαλίτσα, αλλά είναι και πράγματα που πρέπει να μπουν τελευταία στιγμή.

Εγω έχω την τεταρτη επαναληπτικό ντοπλερ!Μετραω μέρες σαν τους φαντάρους, δεν παλεύεται η αγωνία.. 


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

 θέλω να φτιάξω βαλίτσα, αλλά είναι και πράγματα που πρέπει να μπουν τελευταία στιγμή.

Εγω έχω την τεταρτη επαναληπτικό ντοπλερ!Μετραω μέρες σαν τους φαντάρους, δεν παλεύεται η αγωνία.. 

Έμεινε λίγο 3 μερουλες. Είμαι σίγουρη ότι προχωράει καλά το πράμα.

Σύμφωνα με τα τικερακια μας έχουμε 10 μέρες διάφορα όποτε αν σκεφτείς ότι εγώ μόλις έπλυνα την βαλίτσα μου έχεις χρόνο ακόμα. Πρέπει οπωσδήποτε αυτήν την εβδομάδα να πάω να πάρω τα τελευταία απαραίτητα. Ούτε παμπερς έχω ούτε μπιμπερο θηλαστρο επιθέματα κρέμες σαμπουάν κτλ. Εν τω μεταξύ ο άνδρας μου έβγαλε χθες τον φρονιμίτη του έχει πόνο κ πυρετό κ έχουν πάει όλα πίσω αλλά ο καημένος υποφέρει πραγματικά.

  • Λυπημένη/-ος 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!! Ετοιμαζόμαστε σιγά σιγα ε;; :-P. Εγώ κορίτσια αυτές τις μέρες κουράζομαι με τα δωμάτια να είναι έτοιμα. Έχω πιάσει καναπέ τώρα και δεν το κουνάω.. Θέλω να κάνω ένα ντουζ και το σκέφτομαι.. Όσο περνάει ο καιρός οι καούρες δεν υποφερονται!!με το που ξαπλώνω ξεκινανε:sad:

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!! Ετοιμαζόμαστε σιγά σιγα ε;; :-P. Εγώ κορίτσια αυτές τις μέρες κουράζομαι με τα δωμάτια να είναι έτοιμα. Έχω πιάσει καναπέ τώρα και δεν το κουνάω.. Θέλω να κάνω ένα ντουζ και το σκέφτομαι.. Όσο περνάει ο καιρός οι καούρες δεν υποφερονται!!με το που ξαπλώνω ξεκινανε:sad:

Κεγω έχω καούρες κ μάλιστα σήμερα από το μεσημέρι τυρρανιεμαι.πφφ

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, valentina23 said:

Γειά σας κορίτσια μου!! Ετοιμαζόμαστε σιγά σιγα ε;; :-P. Εγώ κορίτσια αυτές τις μέρες κουράζομαι με τα δωμάτια να είναι έτοιμα. Έχω πιάσει καναπέ τώρα και δεν το κουνάω.. Θέλω να κάνω ένα ντουζ και το σκέφτομαι.. Όσο περνάει ο καιρός οι καούρες δεν υποφερονται!!με το που ξαπλώνω ξεκινανε:sad:

Μια από τα ιδια με τις καούρες.. Ότι και να φάω με πιάνει, μη σου πω ακόμα και νηστικη... Κοιμάμαι με σηκωμένα τα μαξιλάρια για να είναι πιο υποφερτα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια πώς πάει; Εγώ σήμερα έβγαλα πολύ δουλειά(όσον αφορά την προετοιμασία)αλλά μοιάζουν ατελείωτες οι δουλειές.την μια κλείνω την άλλη ανοίγω. Νομίζω δεν θα είμαι ποτέ έτοιμη για την γέννα. 

Ποιες έχουν υπερήχους αυτήν την εβδομάδα;

Κι εγώ έχω υπέρηχο την Τετάρτη! Και την Κυριακή μετακομίζουμε, κορίτσια... επικρατεί ένας πανικός εδώ στο σπίτι αλλά εγώ δεν κάνω τίποτα!! Όλα ο άντρας μου και οι δικοί μου!! Οπότε από Δευτέρα θα ξεκινήσω να ετοιμάζω τα πράγματα για τη βαλίτσα κλπ...34 εβδομάδων αύριο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Κι εγώ έχω υπέρηχο την Τετάρτη! Και την Κυριακή μετακομίζουμε, κορίτσια... επικρατεί ένας πανικός εδώ στο σπίτι αλλά εγώ δεν κάνω τίποτα!! Όλα ο άντρας μου και οι δικοί μου!! Οπότε από Δευτέρα θα ξεκινήσω να ετοιμάζω τα πράγματα για τη βαλίτσα κλπ...34 εβδομάδων αύριο!!

Μια απ τα ίδια!! Ένας χαμός στο σπίτι!! Όλο σακούλες!! Για τη βαλίτσα μένει να τα βάλω μέσα.. Σε μια εβδομάδα μπαίνω στο μήνα μου!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου ! 

Και εγω στο κλαμπ με τις καούρες.. 

Πράγματα δεν εχω ετοιμάσει τιποτα μα τίποτα. 

Εγω ανυπομονώ για το ντόπλερ την Δευτέρα,  δεν περνούν οι μέρες.. η ξαπλα και η αγωνία δεν πανε μαζί.. !!! 

@valentina23

@Mighty86

@Evoulini24 μπαίνετε στην τελική ευθεία κορίτσια.. πως νιώθετε;;

  • Μου αρέσει 3

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!Εγώ από πράγματα είμαι κομπλέ τα ψώνισα όλα κ για μένα και για το μωρό μένει μόνο να ξεκινήσει το πλύσιμο-σιδέρωμα...Πεμπτη έχω ντομπλερ και έχω και εγώ αγωνιά να δω τι θα μου πει ο εμβρυολόγος και αν έχει πάρει αρκετό βάρος το μωρό...παντως χθες και σήμερα κινείται ελάχιστα ίσα την καταλαβαίνω δεν ξέρω γιατί...δεν με έχει συνηθίσει έτσι...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Aria konsta δεν παλεύονται οι καούρες. Ενώ είχα καμία φορά το βράδυ, τώρα ότι ώρα και να ξαπλώσω είτε μεσημέρι είτε βράδυ με πιάνει!! Παίρνω maalox βέβαια αλλά με το που σηκώνομαι για κατουρημα και ξανά ξαπλώνω με πιάνουν. Φτάνουμε στο τέλος ναι!! Τα συναισθήματα ανάμεικτα!! Ανυπομονησία τρελή, χαρά αλλά και φοβος με άγχος να πάνε όλα καλά!!

@Basiliki92 όλα καλά να πάνε με το ντομπλερ! Μην ανυσηχεις δεν παίρνουν τη κάθε εβδομάδα το ίδιο βάρος. Το σημαντικό είναι να αναπτύσσονται. Προς το τέλος είναι στριμωγμενο και δεν είναι όπως πριν.. Εγώ το παθαίνω συχνά αυτό. Στην αρχή αγχωνομουν πολύ!! Ειδικά τη πρώτη φορά!! Αλλά μετά από 1-2 μέρες επανέρχεται δριμυτερη:-P. Κινήσεις δεν μετράω ποτέ που λένε. Θα είχα πεθάνει απ το αγχος!! :rolleyes:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...