Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Εγώ να σας πω την αλήθεια δεν καταλαβαίνω αν έχω συσπάσεις.. περιμενω να πάω στον γιατρό μου την Τετάρτη... λογικά θα μου πει να ξεκινήσω καρδιοτοκογραφημα οπότε εκεί θα φανούν όλα! Βάρος νιώθω χαμηλά ειδικά όταν κατουριεμαι... επίσης, πολλές φορές νιώθω πιασμένη στο ηβικό οστό..και στους προσαγωγούς!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μεχρι 10 συσπάσεις την ημέρα ειστε κομπλέ κορίτσια! Ειναι λογικές στο 3ο τρίμηνο και γενικά όσο πλησιάζουμε στο τέλος.  

Όπως και να έχει καλό είναι τωρα να μην υπερβαλετε σε δουλειές και άσκηση..λιγο έμεινε.. θα μπείτε στο μηνα σας και θα σας πει ο γιατρός από μόνος του . 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Evoulini24 καλά οι προσαγωγοι και το ηβικο οστό πονάνε και εμένα συνέχεια από το 2 τρίμηνο κιόλας...εγω ξεκινάω τον καρδιοτοκογραφό από 21 Φλεβάρη που μπαίνω στον 9 και θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα μου είπε η μαία...

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Evoulini24 καλά οι προσαγωγοι και το ηβικο οστό πονάνε και εμένα συνέχεια από το 2 τρίμηνο κιόλας...εγω ξεκινάω τον καρδιοτοκογραφό από 21 Φλεβάρη που μπαίνω στον 9 και θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα μου είπε η μαία...

Στον ένατο πότε μπαίνουμε; Όταν θα είμαστε 37 εβδομάδων ακριβώς; Εγώ έχω Πητ 8 Μαρτίου..μπαίνω στον ένατο στις 8 Φεβρουαρίου ή στις 15 Φεβρουαρίου που θα είμαι 37 εβδομάδων;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Στον ένατο πότε μπαίνουμε; Όταν θα είμαστε 37 εβδομάδων ακριβώς; Εγώ έχω Πητ 8 Μαρτίου..μπαίνω στον ένατο στις 8 Φεβρουαρίου ή στις 15 Φεβρουαρίου που θα είμαι 37 εβδομάδων;

8/2 κοριτσάκι μου!! Απο 36 -40 είναι ο ένατος μήνας . 

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Evoulini24 Ναι 36 εβδ. μπαίνουμε 9...πω πω κορίτσια εγώ είμαι από τις τελευταίες νομίζω...με έχει πιάσει ένας πανικός με την γέννα...

Γιατι καλη μου; θα ρθει, θα περασει θα παρεις αγκαλιά το μωρακι σου. Θα χεις γιατρό κ μαια κ τον αντρα σου .. Τι σε αγχωνει; η διαδικασία; το αγνωστο; να σκέφτεσαι θετικα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Evoulini24 Ναι 36 εβδ. μπαίνουμε 9...πω πω κορίτσια εγώ είμαι από τις τελευταίες νομίζω...με έχει πιάσει ένας πανικός με την γέννα...

Κι εμένα με έχει πιάσει άγχος...το άγνωστο με τρομάζει πολύ...δεν ξέρω τι να περιμένω πφφφφ

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Κι εμένα με έχει πιάσει άγχος...το άγνωστο με τρομάζει πολύ...δεν ξέρω τι να περιμένω πφφφφ

Τα καλυτερα ομορφες!! Είναι δυσκολο αλλα σκεφτείτε, συμβαινει 1000αδες χρονια! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Τα καλυτερα ομορφες!! Είναι δυσκολο αλλα σκεφτείτε, συμβαινει 1000αδες χρονια! 

Εσύ γεννησες φυσιολογικά; Συγγνώμη αλλά τόσες που είμαστε εδώ μέσα δε θυμάμαι χαχα...υποφερονται αυτοί οι πόνοι;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Evoulini24 Ναι 36 εβδ. μπαίνουμε 9...πω πω κορίτσια εγώ είμαι από τις τελευταίες νομίζω...με έχει πιάσει ένας πανικός με την γέννα...

άντε καλέ κ εσύ από τώρα;; βρες καμιά καλή σειρά να κολλήσεις. ωραίο είναι στο νετφλιξ το workin' moms.

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 αχχαχα ανυπομονω να σου πω την αλήθεια θέλω να γεννήσω να ξεμπερδεύω αλλά αγχώνομαι για την γέννα τς μέρες στο νοσοκομείο...στο σπίτι δεν με αγχώνει τίποτα ίσα ίσα...το έχω ρίξει στις ελληνικές σειρές τώρα :-P

  • Μου αρέσει 4

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια όσο φτάνουμε στο τέλος νομίζω όλες έχουμε τα ίδια συναισθήματα. Φοβος, άγχος και ανυπομονησία!! Εγώ 1 Φεβρουαρίου μπαίνω στο μήνα μου!! Μου φαίνεται απίστευτο το ποσό γρήγορα πέρασε ο καιρός αλλά τώρα μετράω αντίστροφα και νομίζω ότι οι μέρες κυλάνε αργά!! Ειδικά τώρα που μου έδωσε και ημερομηνία ο γιατρός!! 15-20φεβρ!!Εχω αρχίσει να φροντίζω για τα βασικά και μ έχει πιάσει ένα άγχος να είναι όλα έτοιμα και να προλάβω. Ξεκινάμε και φτιάχνουμε και το δωμάτιο της μικρής. Με προσοχή βασικά εγώ. Κάνω υπομονή μέχρι να μπω στο μήνα μου. Να μην κουράζομαι. Και μένα 1 φορά την εβδ nst μου είπε.. Α θα κάνω και μια κολπικη καλλιέργεια μου είπε γιατί προς το τέλος αναπτύσσονται και μύκητες... 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Αχ κορίτσια όσο φτάνουμε στο τέλος νομίζω όλες έχουμε τα ίδια συναισθήματα. Φοβος, άγχος και ανυπομονησία!! Εγώ 1 Φεβρουαρίου μπαίνω στο μήνα μου!! Μου φαίνεται απίστευτο το ποσό γρήγορα πέρασε ο καιρός αλλά τώρα μετράω αντίστροφα και νομίζω ότι οι μέρες κυλάνε αργά!! Ειδικά τώρα που μου έδωσε και ημερομηνία ο γιατρός!! 15-20φεβρ!!Εχω αρχίσει να φροντίζω για τα βασικά και μ έχει πιάσει ένα άγχος να είναι όλα έτοιμα και να προλάβω. Ξεκινάμε και φτιάχνουμε και το δωμάτιο της μικρής. Με προσοχή βασικά εγώ. Κάνω υπομονή μέχρι να μπω στο μήνα μου. Να μην κουράζομαι. Και μένα 1 φορά την εβδ nst μου είπε.. Α θα κάνω και μια κολπικη καλλιέργεια μου είπε γιατί προς το τέλος αναπτύσσονται και μύκητες... 

κεγώ περίπου στα ίδια με σένα θα γεννήσω γιατί κ εμένα με πάει με καισαρική. 3/2 μπαίνω στον μήνα μου στα γενέθλιά μου.  ωχ παναγία μου

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Εσύ γεννησες φυσιολογικά; Συγγνώμη αλλά τόσες που είμαστε εδώ μέσα δε θυμάμαι χαχα...υποφερονται αυτοί οι πόνοι;;

Φυσιολογικα, διχως επισκληριδιο, λογω οξεως τοκετού όχι ηρωισμου. Υποφερονται με δυσκολια, δε θα πω ψέματα. Αλλα μετα με το που γεννησεις εισαι πεταλουδα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...