Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω Κ εγώ ότι δεν το δικαιουσε. Απτήν στιγμή που έχεις παντρευτεί έτσι Κ αλλιώς τα φορολογικά ειναι κοινά άσχετα αν κάνετε χωριστή δήλωση το ότι φαίνετε γάμος ειναι το ίδιο πράγμα. Απλά πληρώνει ο καθένας τα δικά του μερίδια στο τέλος στα υπόλοιπα είναι το ίδιο . 

      και γω αυτό νομίζω αλλά η κοπέλα στο 1555 μου είπε είναι ανεξάρτητο και την ρώτησα και 2 φορες ! θα με πάρουν εκείνοι είπαν! απ ότι ξέρω μόνο το κυοφορίας ,το λοχείας, και μετά αν κάνω το 9μηνο δικαιουμαι

       

       

       

       

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, elpida2019 είπε:

Κορίτσια μου κάθε φορά που πάω για υπέρηχο ακούω ότι το μωρό μου είναι μεγάλο μωρό. Έκανα δύο φορές καμπύλη και όλα είναι εντάξει.  Στις 31 + 3 ήταν 2140γρ. Προβληματίζομαι αλλά ο γιατρός λέει αφού η καμπύλη είναι καλή όλα καλά. 

Κ εμένα μου το βγάζει μεγάλο αλλά ο εμβρυολόγος μου το έβγαλε μια χαρά κ προς τα κάτω που έχω κ διαβήτη. καμιά φορά είναι κ το πως τα μετράνε οι γιατροί.έχουν απόκλιση +-300. επίσης έχω κ μια θεωρία μπορεί να είναι εντελώς αυθαίρετη αλλά θα την μοιραστώ. όταν η εγκυμοσύνη είναι με εξωσωματική μπορεί να συμβαίνουν δύο πράματα. ότι μπουστάρονται τα παιδιά με την προγεστερόνη ,αυτό μου το είπε κ ο εμβρυολόγος, και οτι είναι σαν να παίρνουν το μαγικό φίλτρο του οβελίξ. Κ ένα άλλο που σκέφτηκα είναι οτι επειδή μπαίνουν βλαστοκύστες ίσως κ να μην υπολογίζεται εντέλει πολύ σωστά η πητ. 

εσύ απέφυγε τα γλυκά κ τους επεξεργασμένους υδατάνθρακες κ θα είσαι μια χαρά αφού κ η καμπύλη είναι οκ. 

στην εκατοστιαία που βρίσκεται το μωρό σου;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mighty86 said:

Κ εμένα μου το βγάζει μεγάλο αλλά ο εμβρυολόγος μου το έβγαλε μια χαρά κ προς τα κάτω που έχω κ διαβήτη. καμιά φορά είναι κ το πως τα μετράνε οι γιατροί.έχουν απόκλιση +-300. επίσης έχω κ μια θεωρία μπορεί να είναι εντελώς αυθαίρετη αλλά θα την μοιραστώ. όταν η εγκυμοσύνη είναι με εξωσωματική μπορεί να συμβαίνουν δύο πράματα. ότι μπουστάρονται τα παιδιά με την προγεστερόνη ,αυτό μου το είπε κ ο εμβρυολόγος, και οτι είναι σαν να παίρνουν το μαγικό φίλτρο του οβελίξ. Κ ένα άλλο που σκέφτηκα είναι οτι επειδή μπαίνουν βλαστοκύστες ίσως κ να μην υπολογίζεται εντέλει πολύ σωστά η πητ. 

εσύ απέφυγε τα γλυκά κ τους επεξεργασμένους υδατάνθρακες κ θα είσαι μια χαρά αφού κ η καμπύλη είναι οκ. 

στην εκατοστιαία που βρίσκεται το μωρό σου;

Ίσως εχεις δίκαιο. Δε μου λέει άλλες πληροφορίες μονο βάρος μου λέει κάθε φορά. Εσένα πόσο ήταντελευταία φορά και σε ποια βδομάδα?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Ίσως εχεις δίκαιο. Δε μου λέει άλλες πληροφορίες μονο βάρος μου λέει κάθε φορά. Εσένα πόσο ήταντελευταία φορά και σε ποια βδομάδα?

 

εμένα 33w+5 days 2500 κιλά. ενώ 32+4 ο εμβρυολόγος το έβγαλε 1953. μιλάμε για απόκλιση 300 αν σκεφτείς οτι δεν μπορεί σε μια εβδομάδα να πήρε παραπάνω από 250γρ βάρος. αν δεν σου κάνει ντόπλερ που μάλλον όχι, τότε η απόκλιση σου μπορεί να είναι κ κανά μισόκιλο.

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , elpida2019 είπε:

Κορίτσια μου κάθε φορά που πάω για υπέρηχο ακούω ότι το μωρό μου είναι μεγάλο μωρό. Έκανα δύο φορές καμπύλη και όλα είναι εντάξει.  Στις 31 + 3 ήταν 2140γρ. Προβληματίζομαι αλλά ο γιατρός λέει αφού η καμπύλη είναι καλή όλα καλά. 

Εμένα στις 32 εβδομάδες ακριβώς ήταν 2225...και δε μου είπε τίποτα ο εμβρυολογος! Μια χαρά είναι το μωράκι σου! Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου (34+2)..για να δούμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 said:

Εμένα στις 32 εβδομάδες ακριβώς ήταν 2225...και δε μου είπε τίποτα ο εμβρυολογος! Μια χαρά είναι το μωράκι σου! Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου (34+2)..για να δούμε...

Άντε θα περιμένουμε νέα σου.Έχω κι εγώ ραντεβού την Παρασκευή 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@elpida2019 μην ανησυχείς καθόλου εφόσον όλες οι εξετασεις σου είναι καλές.Σημερα στο ντοπλερ το επαναληπτικό που έκανα η εμβρυολογος μου είπε ότι κάθε μωρό έχει τη δική του ανάπτυξη. Σημασία έχει να παίρνει βάρος!

Εμενα πάλι είναι στα μικρά μωρά, αλλά δεν μας ανησυχει εφόσον μέσα σε 2 βδομάδες εβαλε 400γρ.

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

@elpida2019 μην ανησυχείς καθόλου εφόσον όλες οι εξετασεις σου είναι καλές.Σημερα στο ντοπλερ το επαναληπτικό που έκανα η εμβρυολογος μου είπε ότι κάθε μωρό έχει τη δική του ανάπτυξη. Σημασία έχει να παίρνει βάρος!

Εμενα πάλι είναι στα μικρά μωρά, αλλά δεν μας ανησυχει εφόσον μέσα σε 2 βδομάδες εβαλε 400γρ.

Πόσο ήταν το μωράκι σου;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Πήρε μια χαρά βάρος, μην ανησυχείς...σου είπε πόσο περίπου θα γεννηθεί;

Ναι,2.500 με 3 μου είπε!Την πρώτη μου κόρη την γεννησα 3950!!!!!την δεύτερη 3050 εε απ ότι φαίνεται η πορεία είναι πτωτική!χιχι

  • Χαχα 2

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Popaki2011 είπε:

Ναι,2.500 με 3 μου είπε!Την πρώτη μου κόρη την γεννησα 3950!!!!!την δεύτερη 3050 εε απ ότι φαίνεται η πορεία είναι πτωτική!χιχι

3950;;; Πωπω!! Φυσιολογικά;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Popaki2011 Μπράβο πολύ καλά  νομίζω αυτό είναι το ζητούμενο να πέρνει βάρος αυτό κοιτάνε πιο πολύ οι γιατροί...Αύριο έχω εγώ και έχω αγωνία...

Με το καλο στην εξέταση, περιμένουμε νεα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με τον μπεμπακο μας, κορίτσια!! Όλα μια χαρά τα είδε ο γιατρός..δε χρειαζόταν καν το ντοπλερ μας είπε.. βάρος δεν πήρε πολύ (2316 πήγε) αλλά μου είπε ότι μάλλον ο εμβρυολογος τον έβγαλε πολύ μεγάλο πριν 10 μέρες γιατί του φάνηκε πολύ για την 33η εβδομάδα! Τώρα ραντεβού ανά δύο εβδομάδες... πλησιάζει η μεγάλη μερααα

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evoulini24 είπε:

3950;;; Πωπω!! Φυσιολογικά;;

Ωωωω ναι!!!!!!φυσιολογικοτατα....το παιδευαμε βέβαια αρκετή ώρα να βγει,είχε φρακαρει,παραλίγο να βάλουν αναρροφητηρα (έτσι νομίζω το λενε) και με το που έρχεται ο μηχάνημα στην αίθουσα,μου ψιθυρίζει η μαία μου στ αυτι "ποπη άλλη μια προσπάθεια, μπορείς " και με ο,τι δύναμη μου είχε απομείνει και με 2 μαιες πάνω στην κοιλιά βγήκε!!!!!!αλλά απο κάτω ο γιατρός έραβε μετά πόση ώρα....εκανα να καθίσω κανονικα 1,5 μήνα περίπου!!!!!το 2ο βγήκε με 2 εξωθησεις λες και απλά γλίστρησε!και ένα ράμμα μόνο,καθόμουν ανετα απ τις πρώτες ώρες!!!

Just now, Basiliki92 είπε:

@Popaki2011 Μπράβο πολύ καλά  νομίζω αυτό είναι το ζητούμενο να πέρνει βάρος αυτό κοιτάνε πιο πολύ οι γιατροί...Αύριο έχω εγώ και έχω αγωνία...

Ολα καλά θα πανε και για σένα!!!!!!περιμένουμε τα νέα σου!

  • Μου αρέσει 3

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...