Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, vivi.nik. είπε:

Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου! Ελπίζω σε μια βδομάδα να ακούσεις καρδούλα και το πρώτο μεγάλο άγχος της εγκυμοσυνης να φύγει μακρια! 

Περιμένουμε νέα σου!!!

Σε περιμένει μια μοναδική στιγμή :x 

@Stalicha κορίτσι μου έχεις όλη τη θετική ενέργεια κι από μας να γίνει ένα θαύμα...  Κι αν δεν γίνει, τουλάχιστον να τελειώσει με τον πιο ανώδυνο τρόπο... Καλή δύναμη να έχεις και υπομονή!

Μίλησες τελικά με το γιατρό σου;; να μείνεις τελείως ξαπλωμένη, Ναι.. είχα κι εγώ λίγο πριν από 1 βδομάδα, Αλλά ευτυχώς σταμάτησε. Έμεινα όμως 2 μέρες τελείως ξάπλα. Προγεστερόνη σου δινει;

Απ όσο ξέρω θέλουν διπλασιασμό ανά 2 με 3 24ωρα, οπότε είσαι μέσα! Μίλησες με το γιατρό σου; 

Ούτε κ η δική μου χοριακη διπλασιάζεται απόλυτα στις 2 μέρες. Αλλά έχω φτάσει αισίως στις 6000

Ελπίζω να μεγαλώνει όπως πρέπει το σπορακι!

Σε ευχαριστω παρα πολυ . Γιατι εχω αγχωθει . Δεν εχω μιλησει ακομα . Διαβασα κ εγω να διπλασιαζεται καθε 48-72 ωρες η εστω να εχει αυξηση καπου 60% στις 48 ωρες . Εγω ειμαι καπου στο 85% . Ευχομαι να πανε ολα καλα με το σπορι σου !!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μηλισα με το γιατρο μου είπε να πάω στο νοσοκομείο η κάποια κλινική να κάνω υπέρηχο να δούμε καρδιακή λητουργια. Αυτός έφυγε το πρωί διακοπές και δεν μπορεί να με δει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Ξάπλωσε κοπέλα μου και ξεκουράσου. Κουράστηκες καθόλου αυτές τις μέρες?

Κορίτσια μου σήμερα μετά τις οδηγίες του γιατρού σταμάτησα vasclor και cyclacur και είμαι ανησυχώ για να είμαι ειλικρινής. Είναι 7 και 6 σήμερα

Κορίτσι μου στα σταμάτησε σταδιακά φαντάζομαι ε;

Συνεχίζεις utrogestan ή στα σταμάτησε κι αυτα; 

Εφόσον εμπιστεύεσαι το γιατρό σου, να μην ανησυχείς... Αφού τα θεώρησε περιττά, καλύτερα χωρις πολλά φάρμακα.

Just now, ba_lily είπε:

Μηλισα με το γιατρο μου είπε να πάω στο νοσοκομείο η κάποια κλινική να κάνω υπέρηχο να δούμε καρδιακή λητουργια. Αυτός έφυγε το πρωί διακοπές και δεν μπορεί να με δει 

Αχ άλλο άγχος κι αυτό τώρα το καλοκαίρι... να πάτε να το δείτε να ηρεμήσετε και να μάθετε από τι μπορεί να ήταν το αίμα. Έχει σταματήσει τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα! Ειλικρινά ευχομαι σε ολες οσες έχετε κάποιο θέμα και ειστε αγχωμένες,  εν τελει να πανε ολα καλα! Υπομονή, προσευχή και θετικη σκεψη οσο γίνεται που ξέρω ότι δεν είναι εύκολο! Περιμένουμε νέα σας.. ελπίζω να εξελιχθούν ολα καλα για ολες βρε κορίτσια και να κρατήσουμε ολες τα θαυματακια μας σε 8 μηνες! Ξεκουραση οσο μπορείτε και ξάπλα! Κ εγω εχω κατι ψιλοτραβηγματακια κ πονακια αλλα ειμαι καλυτερα απτην προηγούμενη εβδομάδα. Τωρα εκανα καποιες δουλειες κ ειδα οτι κουράστηκα οποτε ξαπλωσα. Φοβαμαι κ εγω γιατί είμαι πιο νωρίς, ούτε κανα μπηκα στις 5 εβδομαδες. Ανυπομονώ να δουμε σακο την Τριτη. Και ελπίζω η χοριακή να ανεβαίνει γιατι δεν την έχω ξανα ελεγχξει κ ευχομαι το ιδιο κ σε εσάς! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ακουσα καρδούλα κ πήγε η δική μου στη θέση της!! Ο γιατρός με πήγε μια βδομάδα πίσω από αυτή που υπολόγιζα.. Είμαι 6w+5d... Μου γράψε κ ένα κάρο εξετάσεις που ήδη εκανα.. Κάποιες τις είχα ήδη κάνει και πριν  την πρώτη εξωσωματικη αλλά επειδή είχαν περάσει 6 μήνες τις επαναλαμβανουμε..

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, giwta_86 είπε:

Κορίτσια μου ακουσα καρδούλα κ πήγε η δική μου στη θέση της!! Ο γιατρός με πήγε μια βδομάδα πίσω από αυτή που υπολόγιζα.. Είμαι 6w+5d... Μου γράψε κ ένα κάρο εξετάσεις που ήδη εκανα.. Κάποιες τις είχα ήδη κάνει και πριν  την πρώτη εξωσωματικη αλλά επειδή είχαν περάσει 6 μήνες τις επαναλαμβανουμε..

Συγχαρητήρια Γιωτα μου! Ανυπομονώ κ εγω! Άρα καπου στην 6η εβδομαδα την ακούμε ε; αργω λίγο.. την επόμενη εβδομάδα λογικα μπαίνω στην 5η. Πως αισθανθηκες; :wub:


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. said:

Κορίτσι μου στα σταμάτησε σταδιακά φαντάζομαι ε;

Συνεχίζεις utrogestan ή στα σταμάτησε κι αυτα; 

Εφόσον εμπιστεύεσαι το γιατρό σου, να μην ανησυχείς... Αφού τα θεώρησε περιττά, καλύτερα χωρις πολλά φάρμακα.

Αχ άλλο άγχος κι αυτό τώρα το καλοκαίρι... να πάτε να το δείτε να ηρεμήσετε και να μάθετε από τι μπορεί να ήταν το αίμα. Έχει σταματήσει τωρα;

Μόνο vasclor και cyclacur έπερνα . Βασικά μου εδωσε στη θέση της vasclor duphaston αλλά μόνο 20mg τη μέρα και μου σταματησε και τα cyclacur αμέσως όχι σταδιακά. Ελπίζω να πάνε όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Μηλισα με το γιατρο μου είπε να πάω στο νοσοκομείο η κάποια κλινική να κάνω υπέρηχο να δούμε καρδιακή λητουργια. Αυτός έφυγε το πρωί διακοπές και δεν μπορεί να με δει 

Ναι ναι πάνε να το δεις εννοείται περισσότερο για να σου φύγει το άγχος κ αν είναι κάποια αποκόλληση να σου δώσει κ άλλη προγεστερόνη

Κορίτσια τώρα με τις ζεστές τι κάνετε; Εγώ είμαι με ερκοντισιον όλη την ώρα μια κρυωνω μια ζεσταινομαι

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Κορίτσια μου ακουσα καρδούλα κ πήγε η δική μου στη θέση της!! Ο γιατρός με πήγε μια βδομάδα πίσω από αυτή που υπολόγιζα.. Είμαι 6w+5d... Μου γράψε κ ένα κάρο εξετάσεις που ήδη εκανα.. Κάποιες τις είχα ήδη κάνει και πριν  την πρώτη εξωσωματικη αλλά επειδή είχαν περάσει 6 μήνες τις επαναλαμβανουμε..

Τι όμορφα νέα!!!! Το πιο σημαντικό σκαλοπάτι το ανέβηκες! Καλή αυχενική τώρα!

@Mighty εμεις ειμαστε διακοπες στο βουνό τώρα, οπότε έχουμε γλιτώσει απ τις μεγάλες ζεστες. Δεν θα άντεχα να ναι στην πόλη τώρα... υπομονή, κλιματιστικό στα διπλανά δωμάτια καλύτερα, ντουζάκι χλιαρο και πολλά νερά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήγα γενικη κλινική αποκόλληση έχω μου είπε ο γιατρός πώς θα δω λίγο αίμα ακόμα να κάτσω ξάπλα 2 με 3 μέρες σήμερα να μην κάνω την inohep και να κάνω και δεύτερη prolutex το απόγευμα 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vaso11.4.11 said:

Συγχαρητήρια Γιωτα μου! Ανυπομονώ κ εγω! Άρα καπου στην 6η εβδομαδα την ακούμε ε; αργω λίγο.. την επόμενη εβδομάδα λογικα μπαίνω στην 5η. Πως αισθανθηκες; :wub:

Βάσω μου είχα τόσο άγχος που ίσως να έχασα και την απόλαυση της στιγμής.. Παρόλα αυτά η ανακούφιση είσαι απίστευτη!! Και ο ήχος μαγευτικος:x.. Τότε νοιώθεις πραγματικά έγκυος... 

Just now, Jovanna85 said:

Σε ευχαριστω παρα πολυ . Γιατι εχω αγχωθει . Δεν εχω μιλησει ακομα . Διαβασα κ εγω να διπλασιαζεται καθε 48-72 ωρες η εστω να εχει αυξηση καπου 60% στις 48 ωρες . Εγω ειμαι καπου στο 85% . Ευχομαι να πανε ολα καλα με το σπορι σου !!!! 

Και εγώ έτσι είχα αγχωθεί.. Πρώτη χοριακη 75 και σε 72 ώρες 155.. Και μετά πήρε φορά, σήμερα ακούσαμε καρδούλα! Όλα καλά θα πάνε!!! έχε πίστη στο σπορακι σου!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Κορίτσια πήγα γενικη κλινική αποκόλληση έχω μου είπε ο γιατρός πώς θα δω λίγο αίμα ακόμα να κάτσω ξάπλα 2 με 3 μέρες σήμερα να μην κάνω την inohep και να κάνω και δεύτερη prolutex το απόγευμα 

Αντε κοπελα μου ευτυχως θα μεινεις ξαπλα κ θα περασουν ολα! Περαστικά σου εύχομαι!!!ακολουθησε τις οδηγιες του γιατρου σου κ ολα θα πανε καλα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Βάσω μου είχα τόσο άγχος που ίσως να έχασα και την απόλαυση της στιγμής.. Παρόλα αυτά η ανακούφιση είσαι απίστευτη!! Και ο ήχος μαγευτικος:x.. Τότε νοιώθεις πραγματικά έγκυος... 

Και εγώ έτσι είχα αγχωθεί.. Πρώτη χοριακη 75 και σε 72 ώρες 155.. Και μετά πήρε φορά, σήμερα ακούσαμε καρδούλα! Όλα καλά θα πάνε!!! έχε πίστη στο σπορακι σου!!! 

Τελεια κοριτσι μου!!! Συγχαρητήρια!!! Όλα θα πανε τελεια από δω κ πέρα ❤❤❤

Just now, Mighty είπε:

Ναι ναι πάνε να το δεις εννοείται περισσότερο για να σου φύγει το άγχος κ αν είναι κάποια αποκόλληση να σου δώσει κ άλλη προγεστερόνη

Κορίτσια τώρα με τις ζεστές τι κάνετε; Εγώ είμαι με ερκοντισιον όλη την ώρα μια κρυωνω μια ζεσταινομαι

 

 

 

Μια από τα ιδια! Εκεί που έχω ξαφνικά κάψες μετά κρυώνω κ σκεπαζομαι! Το χειρότερο είναι όμως όταν ζεσταίνομαι. Με ακουμπάει ο αντρας μου κ μου λεει καις! Θα πάμε μάλλον να παρουμε ανεμιστήρα σημερα. Δεν γίνεται αλλιώς. Ειμαστε χωρίς κλιματιστικό χωρίς τίποτα.. 

Just now, ba_lily είπε:

Κορίτσια πήγα γενικη κλινική αποκόλληση έχω μου είπε ο γιατρός πώς θα δω λίγο αίμα ακόμα να κάτσω ξάπλα 2 με 3 μέρες σήμερα να μην κάνω την inohep και να κάνω και δεύτερη prolutex το απόγευμα 

Κοριτσι μου ξεκουρασου τωρα όπως σου είπε ο γιατρός κ θα πανε ολα καλα! Εύχομαι να περασει γρηγορα ❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Κορίτσια πήγα γενικη κλινική αποκόλληση έχω μου είπε ο γιατρός πώς θα δω λίγο αίμα ακόμα να κάτσω ξάπλα 2 με 3 μέρες σήμερα να μην κάνω την inohep και να κάνω και δεύτερη prolutex το απόγευμα 

Πφφ υπομονή κοριτσάκι μου! Ξεκουραση αρκετή.. 

Μια στιγμή ειδα αιμα και μέχρι σήμερα μονο καφέ. Ακόλουθα τις οδηγίες κι ολα καλσ θα πανε ! 

Πως νιώθεις;

Just now, giwta_86 είπε:

Βάσω μου είχα τόσο άγχος που ίσως να έχασα και την απόλαυση της στιγμής.. Παρόλα αυτά η ανακούφιση είσαι απίστευτη!! Και ο ήχος μαγευτικος:x.. Τότε νοιώθεις πραγματικά έγκυος... 

Και εγώ έτσι είχα αγχωθεί.. Πρώτη χοριακη 75 και σε 72 ώρες 155.. Και μετά πήρε φορά, σήμερα ακούσαμε καρδούλα! Όλα καλά θα πάνε!!! έχε πίστη στο σπορακι σου!!! 

Και εμένα σχετικά χαμηλές ηταν οι χοριακες μου .

Δεν ξερω αν έχει σημασία το οτι ειναι χαμηλή σύλληψη η οχι .

πρίν από 25 λεπτά , giwta_86 είπε:

Κορίτσια μου ακουσα καρδούλα κ πήγε η δική μου στη θέση της!! Ο γιατρός με πήγε μια βδομάδα πίσω από αυτή που υπολόγιζα.. Είμαι 6w+5d... Μου γράψε κ ένα κάρο εξετάσεις που ήδη εκανα.. Κάποιες τις είχα ήδη κάνει και πριν  την πρώτη εξωσωματικη αλλά επειδή είχαν περάσει 6 μήνες τις επαναλαμβανουμε..

Υπέροχα νέα κοριτσάκι μου όμορφο ♡♡♡

Καλή αυχενική τωρα ! 

Τελευταία περιοδο πότε ειχες ; 

Σας έχουν δώσει ΠΗΤ; γτ εμενα οχι 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Κορίτσια πήγα γενικη κλινική αποκόλληση έχω μου είπε ο γιατρός πώς θα δω λίγο αίμα ακόμα να κάτσω ξάπλα 2 με 3 μέρες σήμερα να μην κάνω την inohep και να κάνω και δεύτερη prolutex το απόγευμα 

Εντάξει τότε όλα καλά θα πάνε.ξαπλα τωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...