Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 hours ago, Mareva said:

Δε θα ησυχασουμε ποτε!! Ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση κ εύχομαι τέλεια νεα να εχεις αυριο!! 

Ειμαι 40. Ελα ντε, δεν ξερουμε γιατι εγινε.. Εκανα υπερηχο, ειχε ξεκινησει το αιμα κ οταν γυρισα σπιτι απεβαλα. Σπιτι. Στο κρεβάτι μας. Με τον αντρα μου να μαζευει οτι εβγαινε απο μεσα μου... Εχουμε τοσο τραυματικη εμπειρία, κ να σκεφτείς οτι πριν 5 χρονια εκανα το γιο μου σα να μουν καποια 18χρονη. 1 επαφη κ συλληψη, μηδενικα προβληματα στην εγκυμοσυνη παρολο που ειχα θρομβοφιλια κ δεν εκανα αντιπηκτικες γιατι δεν το ξερα, ενας τοκετος φυσιολογικος χωρις καν επισκληριο μεσα σε 5 ωρες. Οποτε περυσι τα χα ψαξει ολα. Κ αντιπηκτικες, κ προγεστερονη, κ ξαπλα, κ αριστα εμβρυα κ τελειες πρωτες χοριακες.. Κ τωρα ειναι καποιες μερες που τρεμω!!! 

Μόνο θετικές σκέψεις , όλα καλά να πάνε!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Μαρίνα3 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου να μου απαντήσεις.. κάνω το IQOS, πότε κάνω 2,3 πότε 5,6. Ναι, θα προσπαθήσω να μην ξεφεύγω από τα 3 και στη συνέχεια να το κόψω. Μακάρι να τα καταφέρω. Ακούω ότι καποιες στην εγκυμοσύνη το απεχθάνονται.. παρακαλούσα να μου συμβεί..

Και στις 3 εγκυμοσύνες μαχαίρι!Τώρα σε αυτή έκανα κι εγώ το iqos. Μόλις είδα τεστ θετικό δεν το έβαλα ξανά στο στόμα. Τις πρώτες μέρες δυσκολευομουν λίγο, αλλά σκέψου το κακο που κάνεις στο μωράκι .Ένα κλικ στο μυαλό είναι όλα.

  • Μου αρέσει 2

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta said:

Πφφ υπομονή κοριτσάκι μου! Ξεκουραση αρκετή.. 

Μια στιγμή ειδα αιμα και μέχρι σήμερα μονο καφέ. Ακόλουθα τις οδηγίες κι ολα καλσ θα πανε ! 

Πως νιώθεις;

Και εμένα σχετικά χαμηλές ηταν οι χοριακες μου .

Δεν ξερω αν έχει σημασία το οτι ειναι χαμηλή σύλληψη η οχι .

Υπέροχα νέα κοριτσάκι μου όμορφο ♡♡♡

Καλή αυχενική τωρα ! 

Τελευταία περιοδο πότε ειχες ; 

Σας έχουν δώσει ΠΗΤ; γτ εμενα οχι 

Είμαι από εξωσωματική με έμβρυο 5 ημερών, και υπολόγισε σαν να είχα τελευταία περίοδο 14/6. Θα κάνω άλλον έναν υπέρηχο σε 20 μέρες περίπου και μετά αυχενική... Δεν έχω ρωτήσει καν.. Το site που μπαίνω λέει 21/3 με βάση την τελευταία περίοδο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , ba_lily είπε:

Κορίτσια πήγα γενικη κλινική αποκόλληση έχω μου είπε ο γιατρός πώς θα δω λίγο αίμα ακόμα να κάτσω ξάπλα 2 με 3 μέρες σήμερα να μην κάνω την inohep και να κάνω και δεύτερη prolutex το απόγευμα 

Σου είπαν αν είναι μικρή ή μεγάλη; 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γενικότερα όταν κάνετε δουλειες μετα έχετε τραβηγματα; εγω εβαλα σκουπα πριν κ ένιωθα κάτι τσιμπιματακια κ τραβηγματακια. Λετε να μην πρέπει να κανω δουλειες τωρα στην αρχη;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια γενικότερα όταν κάνετε δουλειες μετα έχετε τραβηγματα; εγω εβαλα σκουπα πριν κ ένιωθα κάτι τσιμπιματακια κ τραβηγματακια. Λετε να μην πρέπει να κανω δουλειες τωρα στην αρχη;

Εγω δεν μπορούσα να κάνω τίποτα και δεν εκανα εντολή του γιατρού. Να προσεχείς!

οταν το παθαίνεις να ξαπλωνεις.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια γενικότερα όταν κάνετε δουλειες μετα έχετε τραβηγματα; εγω εβαλα σκουπα πριν κ ένιωθα κάτι τσιμπιματακια κ τραβηγματακια. Λετε να μην πρέπει να κανω δουλειες τωρα στην αρχη;

Εγώ το χω παρατηρήσει, ναι... και με το που νιώθω έτσι, ξαπλώνω και μου περνάει... Να ακούς το σώμα σου και να ζητάς βοήθεια για τις δουλειές!

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Εγώ το χω παρατηρήσει, ναι... και με το που νιώθω έτσι, ξαπλώνω και μου περνάει... Να ακούς το σώμα σου και να ζητάς βοήθεια για τις δουλειές!

Λιγο δυσκολο για βοήθεια. Ο αντρας μου δουλεύει κ τρέχει ολη μερα, το ίδιο κ τα πεθερικα μου. Κ οι γονείς μου ειναι μακρυα. Αν ζητησω κατι βεβαια δεν μου χαλάνε χατίρι αλλα οσο ναναι κάποια πραγματα πρέπει να τα κάνω μονη μου. Εσείς κοριτσια δουλεύετε ολες;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Vaso11.4.11 said:

Λιγο δυσκολο για βοήθεια. Ο αντρας μου δουλεύει κ τρέχει ολη μερα, το ίδιο κ τα πεθερικα μου. Κ οι γονείς μου ειναι μακρυα. Αν ζητησω κατι βεβαια δεν μου χαλάνε χατίρι αλλα οσο ναναι κάποια πραγματα πρέπει να τα κάνω μονη μου. Εσείς κοριτσια δουλεύετε ολες;

Καλημέρα, εγώ δουλεύω σε λογιστικό γραφείο, οπότε είναι καθιστική η δουλεία μου, βέβαια τις πρώτες βδομαδες πονούσε πολύ η κοιλια μου από τις τόσες ώρες καθισιο.. Όταν ξαπλωνα ανακουφίζομουν...αυτη την βδομάδα ένοιωσα τους λιγότερους πόνους(6η βδομάδα) όσο για τις δουλειές, ο σύζυγος λείπει επαγγελματικό ταξίδι και εγώ μένω στους γονείς μου,που με έχουν στα ωπα ωπα, μόνο στο στόμα δε με ταΐζουν.. :P αλλα και μετά μέχρι να κλείσω το τρίμηνο από φόβο και μόνο αντε να κάνω ένα μαγείρεμα.. Τις δουλειές η μαμά μου... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια γενικότερα όταν κάνετε δουλειες μετα έχετε τραβηγματα; εγω εβαλα σκουπα πριν κ ένιωθα κάτι τσιμπιματακια κ τραβηγματακια. Λετε να μην πρέπει να κανω δουλειες τωρα στην αρχη;

Να μην κανεις καλύτερα :) και γενικα αν κανεις κατι, να εισαι στο χαλαρο, να αναπαυεσαι, να μη φτανεις στην κουραση για να ξεκουραζεσαι. (στο λεω εγω που μαι τοσο ψυχαναγκαστικη με την καθαριοτητα κ τωρα ενα μηνα το σπιτι ειναι τσιρκο!) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...