Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, giwta_86 είπε:

Καλημέρα, εγώ δουλεύω σε λογιστικό γραφείο, οπότε είναι καθιστική η δουλεία μου, βέβαια τις πρώτες βδομαδες πονούσε πολύ η κοιλια μου από τις τόσες ώρες καθισιο.. Όταν ξαπλωνα ανακουφίζομουν...αυτη την βδομάδα ένοιωσα τους λιγότερους πόνους(6η βδομάδα) όσο για τις δουλειές, ο σύζυγος λείπει επαγγελματικό ταξίδι και εγώ μένω στους γονείς μου,που με έχουν στα ωπα ωπα, μόνο στο στόμα δε με ταΐζουν.. :P αλλα και μετά μέχρι να κλείσω το τρίμηνο από φόβο και μόνο αντε να κάνω ένα μαγείρεμα.. Τις δουλειές η μαμά μου... 

Αχ τι ωραια που εχεις τη μανουλα σου κοντά σου κοριτσι μου! Είναι τόσο σημαντική η βοηθεια κ η συμπαρασταση της! Ειδικά σε αυτη τη περίοδο που ολες λιγο πολυ χρειαζόμαστε βοήθεια! ❤

Just now, Mareva είπε:

Να μην κανεις καλύτερα :) και γενικα αν κανεις κατι, να εισαι στο χαλαρο, να αναπαυεσαι, να μη φτανεις στην κουραση για να ξεκουραζεσαι. (στο λεω εγω που μαι τοσο ψυχαναγκαστικη με την καθαριοτητα κ τωρα ενα μηνα το σπιτι ειναι τσιρκο!) 

Αχ κοπελα μου μια απτα ιδια! Αν δεν κανω γενικη έχω νεύρα! Χθες ειδικά μου βγήκαν πολλά νεύρα κ την πλήρωσε ο καημένος ο αντρας μου χιχι :razz: αλλα αν το σπιτι δεν είναι καθαρό κατι παθαίνω! Παρ' ολα αυτά εφοσον ειδα οτι δεν μπορω να τα κάνω όπως τα εκανα μεχρι πριν λίγες βδομάδες, θα χαλαρώσω γιατι πλεον πάνω από όλα είναι το σπορακι μας ❤❤❤ Καλό μήνα κ ολας κοριτσια!

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 36 λεπτά , giwta_86 είπε:

Καλημέρα, εγώ δουλεύω σε λογιστικό γραφείο, οπότε είναι καθιστική η δουλεία μου, βέβαια τις πρώτες βδομαδες πονούσε πολύ η κοιλια μου από τις τόσες ώρες καθισιο.. Όταν ξαπλωνα ανακουφίζομουν...αυτη την βδομάδα ένοιωσα τους λιγότερους πόνους(6η βδομάδα) όσο για τις δουλειές, ο σύζυγος λείπει επαγγελματικό ταξίδι και εγώ μένω στους γονείς μου,που με έχουν στα ωπα ωπα, μόνο στο στόμα δε με ταΐζουν.. :P αλλα και μετά μέχρι να κλείσω το τρίμηνο από φόβο και μόνο αντε να κάνω ένα μαγείρεμα.. Τις δουλειές η μαμά μου... 

Κι εγω την ίδια δουλειά κάνω παρόλα αυτά κουραζόμουν όταν ήμουν έγκυος όπως λες και εσυ. Το ιδανικό είναι ξάπλα αλλά δυστυχώς χρειαζόμαστε και τα χρήματα.

Καλα κανείς και μένεις στους γονείς μην κανείς τίποτα. Μετά η γεννα θα τρέχεις με την καλή έννοια πάντα.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα . Παιρνει καμια σας utrogestan ; Ηθελα να ρωτησω εχετε παρενεργειες οπως ατονια υπνηλια ; Κ αν ναι μετα απο ποση ωρα σας πιανει ; Γιατι εγω μετα απο 3 ωρες που τα πηρα δε μπορω να παρω τα ποδια μου . Εκτος και αν ειναι απο την εγκυμοσυνη ....

Link to comment
Share on other sites

@Jovanna85 Εγώ παίρνω 4 των 200 τη μέρα. Όσο τα έπαιρνα απ το στόμα μου προκαλούσαν φοβερή ζαλάδα και υπνηλία περίπου 40 λεπτά μετά και πολλά φορές κρατούσε μέχρι και 3ωρο ναι! Τώρα τα παίρνω κολπικά και δεν προκαλούν καμία παρενέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου έχετε θέμα με τη τουαλετα; από χθες με ζοριζει κ ποναω αρκετά. Παίρνετε κατι για τη δυσκοιλιοτητα; Ή δεν έχετε ακομα; Μπορει να ειναι κ τυχαίο εμενα. Ισως να μην εφαγα σωστά αυτες τις μερες. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από μένα σε όλες σας! Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω πολύ γιατί διαβάζω το φόρουμ από τον προηγούμενο μήνα που έμεινα για πρώτη φορά έγκυος και είχα μια βιοχημική κύηση. Η εμπειρία ήταν πολύ επώδυνη και από εδώ πήρα πολύ κουράγιο. Αυτόν τον μήνα έμεινα πάλι έγκυος κι έτσι αποφάσισα να γράψω κι εγώ την εμπειρία μου.

Σήμερα έκανα την πρώτη μέτρηση χοριακης 292 με 5 μέρες καθυστέρηση (αν ο κύκλος μου δεν επηρεάστηκε από την βιοχημική ). Φυσικά ανησυχώ πολύ μήπως ξανασυμβεί το ίδιο. Έχω επαναληπτική την Τρίτη. Ελπίζω και εύχομαι για όλες σας τα καλύτερα με υγιείς και τελειόμηνες εγκυμοσύνες ! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jovanna85 said:

Κοριτσια μου καλησπερα . Παιρνει καμια σας utrogestan ; Ηθελα να ρωτησω εχετε παρενεργειες οπως ατονια υπνηλια ; Κ αν ναι μετα απο ποση ωρα σας πιανει ; Γιατι εγω μετα απο 3 ωρες που τα πηρα δε μπορω να παρω τα ποδια μου . Εκτος και αν ειναι απο την εγκυμοσυνη ....

Αν τα παίρνεις από το στόμα έτσι συμβαίνει...μια δυο φορές που πήρα από το στόμα γύριζαν όλα γύρω μου και δε μπορούσα να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά.. Κολπικά δεν έχουν καμία ιδιαίτερη παρενέργεια... Η ατονια σίγουρα είναι και από την εγκυμοσυνη εγώ σήμερα ειμαι έτσι όλη μέρα...και δεν έχω κάνει κάτι να πεις ότι κουράστηκα... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια μου έχετε θέμα με τη τουαλετα; από χθες με ζοριζει κ ποναω αρκετά. Παίρνετε κατι για τη δυσκοιλιοτητα; Ή δεν έχετε ακομα; Μπορει να ειναι κ τυχαίο εμενα. Ισως να μην εφαγα σωστά αυτες τις μερες. 

Είχα μεγάλο θέμα αλλά δεν έπαιρνα κάτι. Το πάλευα με την διατροφή αλλά δεν κατάφερνα και πολλά. Ρώτα όμως τον γιατρό σου. Μη ζορίζεσαι.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jovanna85 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα . Παιρνει καμια σας utrogestan ; Ηθελα να ρωτησω εχετε παρενεργειες οπως ατονια υπνηλια ; Κ αν ναι μετα απο ποση ωρα σας πιανει ; Γιατι εγω μετα απο 3 ωρες που τα πηρα δε μπορω να παρω τα ποδια μου . Εκτος και αν ειναι απο την εγκυμοσυνη ....

Εγω τα παιρνω απο το στομα γιατι δε μπορω κολπικα κ κοιμάμαι ολη μερα. Οσο δεν εχω κοιμηθει ολη μου τη ζωη. Κ ζαλαδα κ ατονια.. Αλλα τι να κανουμε; αφου δε μπορω αλλιως το ανεχομαι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VasilikiR είπε:

Καλησπέρα και από μένα σε όλες σας! Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω πολύ γιατί διαβάζω το φόρουμ από τον προηγούμενο μήνα που έμεινα για πρώτη φορά έγκυος και είχα μια βιοχημική κύηση. Η εμπειρία ήταν πολύ επώδυνη και από εδώ πήρα πολύ κουράγιο. Αυτόν τον μήνα έμεινα πάλι έγκυος κι έτσι αποφάσισα να γράψω κι εγώ την εμπειρία μου.

Σήμερα έκανα την πρώτη μέτρηση χοριακης 292 με 5 μέρες καθυστέρηση (αν ο κύκλος μου δεν επηρεάστηκε από την βιοχημική ). Φυσικά ανησυχώ πολύ μήπως ξανασυμβεί το ίδιο. Έχω επαναληπτική την Τρίτη. Ελπίζω και εύχομαι για όλες σας τα καλύτερα με υγιείς και τελειόμηνες εγκυμοσύνες ! 

Με το καλο κοριτσι μου! Όλα να πανε υπεροχα!!! ❤❤❤

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Είχα μεγάλο θέμα αλλά δεν έπαιρνα κάτι. Το πάλευα με την διατροφή αλλά δεν κατάφερνα και πολλά. Ρώτα όμως τον γιατρό σου. Μη ζορίζεσαι.

Μου ειπε τελικα να παρω κατι φακελακια effecol. Οποτε θα δουμε τωρα. Ελπίζω να κάνει δουλειά. 

Βρε κορίτσια κ αλλη μια ερωτηση. Γιατί αλλα μου λέει ο ένας αλλα μου λεει ο άλλος..  φετα και χοιρινό κρέας μπορούμε να τρωμε;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Με το καλο κοριτσι μου! Όλα να πανε υπεροχα!!! ❤❤❤

Μου ειπε τελικα να παρω κατι φακελακια effecol. Οποτε θα δουμε τωρα. Ελπίζω να κάνει δουλειά. 

Βρε κορίτσια κ αλλη μια ερωτηση. Γιατί αλλα μου λέει ο ένας αλλα μου λεει ο άλλος..  φετα και χοιρινό κρέας μπορούμε να τρωμε;

Φυσικά!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Με το καλο κοριτσι μου! Όλα να πανε υπεροχα!!! ❤❤❤

Μου ειπε τελικα να παρω κατι φακελακια effecol. Οποτε θα δουμε τωρα. Ελπίζω να κάνει δουλειά. 

Βρε κορίτσια κ αλλη μια ερωτηση. Γιατί αλλα μου λέει ο ένας αλλα μου λεει ο άλλος..  φετα και χοιρινό κρέας μπορούμε να τρωμε;

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Φυσικά!

Α ωραια! Γιατί ο γιατρος μου ειπε οχι μαλακά τυριά κ φαντάστηκα εννοούσε κ την φετα. Κ για το κρεας μου ειπε να τρωω 2 με 3 φορές την εβδομάδα κόκκινο κρέας κ δεν ήξερα αν εννοεί κ το χοιρινό. Κάποιοι μου λένε οχι. Για αυτο μπερδεύτηκα. Ευχαριστώ!


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Α ωραια! Γιατί ο γιατρος μου ειπε οχι μαλακά τυριά κ φαντάστηκα εννοούσε κ την φετα. Κ για το κρεας μου ειπε να τρωω 2 με 3 φορές την εβδομάδα κόκκινο κρέας κ δεν ήξερα αν εννοεί κ το χοιρινό. Κάποιοι μου λένε οχι. Για αυτο μπερδεύτηκα. Ευχαριστώ!

Δηλ εννοεί τα κίτρινα; Υποθέτω πως ναι αλλά δεν ξέρω γιατί. Όσο για το κρέας οκ κ το χοιρινό μια χαρά είναι. Γιατί όχι; 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Δηλ εννοεί τα κίτρινα; Υποθέτω πως ναι αλλά δεν ξέρω γιατί. Όσο για το κρέας οκ κ το χοιρινό μια χαρά είναι. Γιατί όχι; 

Τον ρώτησα τελικα κ μου ειπε ότι κ το χοιρινό πρέπει να το τρωω. Για την φετα δεν τον ρώτησα ακομα. Αλλα μου ειχε πει όχι τα μαλακά τυριά τύπου ροκφόρ κ κάτι ακομα που δεν θυμάμαι. Πάντως έχω φάει φετα. Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα εφοσον είναι γνωστης εταιρίας. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...