Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

1 hour ago, valentina23 είπε:

Και μεις του χρόνου πρώτα ο Θεός.. Ακόμα δεν έχουμε συνειδητοποιήσει ότι έχουμε και δεύτερο παιδάκι:-Pαφήστε που νομίζω ότι τα πράγματα θα είναι και λίγο καλύτερα από άποψη κορονοιου.. Έτσι θέλω να πιστεύω... 

Κοριτσια από μάρσιπος ποιον έχετε; είχα πάρει έναν φτηνό 15 ευρώ αλλά μαπα το καρπούζι,, δεν μας βόλεψε καθόλου. Σκέφτομαι να πάρω έναν δεύτερο αλλά φοβάμαι μην πάνε πάλι τσάμπα τα λεφτα:confused:

Ομπρελίτσα στο καροτσι έχετε;; πήγα σήμερα βόλτα το πρωί με την μπέμπα και η καημένη έκλεινε τα ματάκια της.. 

Έχω πάρει μια ομπρελιτσα από τα τζάμπο 3-4 € δεν μπορώ να την τοποθετήσω με τίποτα.εντελει την κατάφερε ο άνδρας μου κάπως την έβαλε κ τώρα του κάνει σκιά.

Μάρσιπο εγώ πήρα έναν μαι-ται Αμαζόνας 50€ μαδερ Κερ αλλά πάντα νιώθω ότι τον φοράω λάθος τι να σου πω...σήμερα βγήκα πάλι μια βόλτα κάνα μισάωρο στην αρχή το παιδί ήταν ψηλά εκεί λίγο κάτω από τον λαιμό(λένε πρέπει να σκύβεις κ να το φιλάς έτσι ξέρεις ότι το έβαλες καλά)μέχρι να γυρίσουμε είχε πέσει αρκετά...πφφφ.

Δεν έχετε κ άδικο ρε εσείς για την βάφτιση αλλά μετά αυτά θα περπατάνε...όχι;;;

@valentina23 πόσους θηλασμους κάνεις την μέρα; Κ κάθε φορά από άλλο στήθος;;; Επίσης πόση ώρα σου κάθεται κάθε φορά;

 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εμένα νιώθω ότι μου κάνει απεργία δεν ξέρω τι πάει στραβά.. από χθες δεν τρωει ούτε στο όρθιο.. γκρινιάζει όλη μέρα σχεδόν εκτός από όταν πάμε βόλτα ή μπάνιο ή όταν κοιμάται.. και βάζει συνέχεια τα χέρια στο στόμα.. μόλις πάω να τον βάλω στο στήθος κλαίει.. κάτι 5 λεπτά μου έτρωγε χθες δεν ξέρω τι φάση.. και έκανε μόνο 4 πάνες.. καμμιά ιδέα?

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 να ξέρεις ότι περνάνε και φάσεις τα μωράκια. Παρ όλα αυτά το πρώτο που ελέγχουν είναι αν έχει πυρετό.. Μετά σκέψου μημπως έχεις φάει κάτι και δεν του αρέσει η γεύση, αν είναι συγκαμενο, τώρα θυμήθηκα ότι όταν είχε δυσκοιλιοτητα είχε τύχει να μου το κάνει. Επίσης έχουν αρχίσει και φουσκώνουν τα ούλα τους. Εμένα εδώ κσι πολύ καιρό βάζει όλη την μπουνιτσα μέσα και τα δάχτυλα της!!

@Mighty86 από μάρσιπος είδα στο σκρουτζ έναν που είναι τοπ σέλερ.. Θα δω τι θα κάνω.. Δεν κρατάω ώρες στο θηλασμό παρ όλα αυτά έχει φτιάξει πρόγραμμα αν και δεν τηρείται πάντα. Θηλάζω ένα στήθος κάθε φορά εκτός αν είναι πολύ πρησμένο οπωτε δίνω και το δεύτερο γεύμα στο ίδιο. Γύρω στους 10 με 11θηλασμους στο περίπου. Τα μεσημέρια όμως επειδή κοιμάται τη βάζω στήθος από τις 2.30 μέχρι 3-3και γιατί νανουριζεται το ίδιο και το βραδι. Κάθεται κάνα μισάωρο μέχρι να νσνουριστει. Επίσης αν τυχόν ξυπνήσει στο καπάκι πάλι μπαίνει στήθος να κοιμηθεί.. Το καλό είναι ότι τώρα τα βράδια συνήθως ξυπνάει 2 φορές μόνο από κει που ξυπναγε ανά δυωρο. Τα βράδια μόνο κάθεται στο 5 λεπτό στήθος γιατί είναι ήδη κοιμισμένο.. Τρώει και ξανακοιμαται αμέσως. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Κορίτσια εμένα νιώθω ότι μου κάνει απεργία δεν ξέρω τι πάει στραβά.. από χθες δεν τρωει ούτε στο όρθιο.. γκρινιάζει όλη μέρα σχεδόν εκτός από όταν πάμε βόλτα ή μπάνιο ή όταν κοιμάται.. και βάζει συνέχεια τα χέρια στο στόμα.. μόλις πάω να τον βάλω στο στήθος κλαίει.. κάτι 5 λεπτά μου έτρωγε χθες δεν ξέρω τι φάση.. και έκανε μόνο 4 πάνες.. καμμιά ιδέα?

Ίσως είναι άλμα ανάπτυξης η έχει κάποιο στομαχόπονο. Θα σου πρότεινα σα σκέψη να πυκνωσεις τους βραδινους θηλασμους για να αναπληρωνει κ σίγουρα να μιλήσεις με κάποια σύμβουλο θηλασμού η παιδίατρο αν συνεχιστεί κ αύριο.

Κ εμένα μου τα κάνει αυτά αλλά εμένα είναι στην μέση το μπιμπερο. Από τότε που έφαγε αντλημενο δεν θέλει να φάει το ξένο με τίποτα και δεν θέλω να αλλάξω γάλα...

 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς είμαστε ακόμα περίεργα με τον ύπνο την ημέρα μόλις την παίρνει ο ύπνος τσουπ πετάγεται ξυπνάει συνέχεια τρομάζει...τωρα έχει αρχίσει κ κλαίει  κιόλας στον ύπνος της κ ξυπνάει όλα αυτά μόνο την μέρα το βράδυ μπορεί να ξυπνήσει κ να μην με ενοχλήσει καθόλου παίζει μόνη της στο λίκνο δίπλα μου κ την παίρνω χαμπάρι από την κινητικότητα χαχαχα δεν ξέρω όμως τι έχει πάθει την μέρα...επισης κ εμένα πολύ χέρι στο στόμα κ πιπίλισμα κ δάχτυλα κ σάλια λέτε να σκάσει κανένα δόντι από τον άλλο μήνα? 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ το σκέφτηκα για τα δόντια.. μου φαίνονται φουσκωμένα τα ούλα τα πάνω.. αλλά πολύ νωρίς δεν είναι?

@Mighty86 ο παιδίατρος μου λέει ότι λόγω ζέστης μπορεί να έχει λιγότερες πάνες.. και να το παρακολουθήσω λίγες μέρες.. σήμερα είχε 6 βέβαια συνήθως έχει 10.. σύμβουλο δυστυχώς εδώ δεν εχουμε

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Κι εγώ το σκέφτηκα για τα δόντια.. μου φαίνονται φουσκωμένα τα ούλα τα πάνω.. αλλά πολύ νωρίς δεν είναι?

@Mighty86 ο παιδίατρος μου λέει ότι λόγω ζέστης μπορεί να έχει λιγότερες πάνες.. και να το παρακολουθήσω λίγες μέρες.. σήμερα είχε 6 βέβαια συνήθως έχει 10.. σύμβουλο δυστυχώς εδώ δεν εχουμε

Μα μπορείς να μιλησεις τηλεφωνικά δωρεάν με σύμβουλο.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.. ολα οκ τελικά με τις πάνες.. του έβαλα κοντά και τώρα έχουμε πάλι 10 πάνες την μέρα.. μάλλον ζεσταίνονταν. Η γκρίνια βέβαια δεν έχει σταματήσει! Εσάς γκρινιάζουν καθόλου ή μόνο έμενα είναι τόσο μουρμουρης? Να σημειώσω ότι το μόνο μωρό που έχω δει είναι του αδερφού μου το οποίο είναι πολυ ήρεμο.. ούτε καν κλαίει όλη μέρα κάθεται στο Ριλαξ και δεν κουνιέται καθόλου.. εμένα πάλι αν δεν είναι κάποιος μαζί του συνέχεια γκρινιάζει και στο Ριλαξ το πολύ 20λεπτο να καθήσει.

  • Μου αρέσει 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Κορίτσια καλημέρα.. ολα οκ τελικά με τις πάνες.. του έβαλα κοντά και τώρα έχουμε πάλι 10 πάνες την μέρα.. μάλλον ζεσταίνονταν. Η γκρίνια βέβαια δεν έχει σταματήσει! Εσάς γκρινιάζουν καθόλου ή μόνο έμενα είναι τόσο μουρμουρης? Να σημειώσω ότι το μόνο μωρό που έχω δει είναι του αδερφού μου το οποίο είναι πολυ ήρεμο.. ούτε καν κλαίει όλη μέρα κάθεται στο Ριλαξ και δεν κουνιέται καθόλου.. εμένα πάλι αν δεν είναι κάποιος μαζί του συνέχεια γκρινιάζει και στο Ριλαξ το πολύ 20λεπτο να καθήσει.

Εμείς κοντά δεν έχουμε βάλει ακόμα είναι κρύουλιαρα...και εμένα γκρινιάζει αρκετά αυτό τον καιρό αλλά είναι επειδή έχει αέρια κ πονακια κ στο ριλαξ κ εμένα 20 λεπτά κάθεται στο μόνο που κάθεται αρκετά είναι στο γυμναστήριο την ημέρα δεν μου κοιμάται πολυ πετάγεται συνέχεια αλλά όλα αυτά είναι λόγο κοιλίας κολικων μην αγχώνεσαι νομίζω τον άλλον μήνα θα ηρεμήσουν...αλλα αυτό που βλέπω κιόλας είναι ότι τα μωρά που θηλάζουν είναι πιο γκρινιάρικα κ απαιτητικά...μονο στο στήθος είναι ήρεμα.. υπομονή!

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Κορίτσια καλημέρα.. ολα οκ τελικά με τις πάνες.. του έβαλα κοντά και τώρα έχουμε πάλι 10 πάνες την μέρα.. μάλλον ζεσταίνονταν. Η γκρίνια βέβαια δεν έχει σταματήσει! Εσάς γκρινιάζουν καθόλου ή μόνο έμενα είναι τόσο μουρμουρης? Να σημειώσω ότι το μόνο μωρό που έχω δει είναι του αδερφού μου το οποίο είναι πολυ ήρεμο.. ούτε καν κλαίει όλη μέρα κάθεται στο Ριλαξ και δεν κουνιέται καθόλου.. εμένα πάλι αν δεν είναι κάποιος μαζί του συνέχεια γκρινιάζει και στο Ριλαξ το πολύ 20λεπτο να καθήσει.

Αχ και ο μικρούλης μου έτσι είναι, απαιτητικός. Στο ρηλαξ με το ζόρι ένα τέταρτο και αν, αλλά να είσαι και από πάνω και να του μιλάς.

Και φυσικά πολλή γκρίνια όταν θέλει να κοιμηθεί κατά τη διάρκεια της μερας, που γενικα κοιμάται δύσκολα και αν δεν τον καταφέρω εγκαιρα τον πιάνουν τα νεύρα του! Γυμναστήριο δεν έχω δοκιμάσει ακόμη, νόμιζα ότι ήταν για μεγαλύτερα μωρά. 

πρίν από 2 λεπτά , Haroulita K είπε:

Αχ και ο μικρούλης μου έτσι είναι, απαιτητικός. Στο ρηλαξ με το ζόρι ένα τέταρτο και αν, αλλά να είσαι και από πάνω και να του μιλάς.

Και φυσικά πολλή γκρίνια όταν θέλει να κοιμηθεί κατά τη διάρκεια της μερας, που γενικα κοιμάται δύσκολα και αν δεν τον καταφέρω εγκαιρα τον πιάνουν τα νεύρα του! Γυμναστήριο δεν έχω δοκιμάσει ακόμη, νόμιζα ότι ήταν για μεγαλύτερα μωρά. 

Και φυσικά γκρίνια όταν φτάσει η ώρα της απογευματινης βόλτας. 

  • Μου αρέσει 3

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@georgia1988ωραία που λύθηκε το πρόβλημα. Εγώ γενικώς δεν την ντύνω πολύ. Μερικά βραδιά την έχω και κοιμάται μόνο με το αμάνικο φανελάκι.. Τα μακρυμανικα τα χω βολέψει εδώ και καιρό :rolleyes:και μένα ήταν γκρινιάρα τώρα όμως έχει ηρεμήσει κατά πολύ!! Φτου φτου μην τη ματιάσω!! Μας κάνει συνέχεια χαρουλες, μπαμπαλιζει, βγάζει κραυγουλες και όλο γελάει!!! Είναι απίστευτο το πόσο αλλάζουν από μήνα σε μήνα!!! Του αδερφού σου που λες ότι είναι ήσυχο μπορεί όσο μεγαλώνει να ζωηρευει και εσένα το αντίθετο B)

@Basiliki92 τι φάση με αυτό το τιναγμα που κάνουν.. Και μένα μου τρομάζει συνέχεια.. Κι ελεγα τόσο χάλια είμαι;;; :-P

@Haroulita K ναι μπορείς να το βάλεις γυμναστήριο και κάθεται και χαζεύει τα κρεμαστά και κουνάει τα ποδαράκια του. Εγώ έχω ένα απ τα τζάμπο πολύ καλό 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 κ εγώ ένα από τα jumbo έχω πολύ ωραίο λογικά το ίδιο έχουμε! 

Κορίτσια Μ ειπε ο παιδίατρος να πάρουμε αντιοξινα μήπως βοηθήσουν με την παλινδρόμηση.. εσεις παιρνεται τπτ? Δεν είναι πολύ μικρός για φάρμακα?

 

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Basiliki92 είπε:

@valentina23 σου πετάγεται ακόμα κ τώρα στον 3 μηνα? Γιατί εμένα ο κύριος λόγος π ξυπνάει είναι τα τιναγματα...

Κ εμένα πετάγεται με τον θόρυβο επίσης άρχισε να ξυπνάει με παραπονιαρικα κλαμματα ότι τον ξυπνάμε.εν τω μεταξύ εμείς καθόμαστε ησυχα ήσυχα μη τυχον κ ξυπνήσει...

@valentina23 ναι σιγά σιγά το βρίσκουμε κ εμείς περισσότερο ,μας φεύγει κ το πολυ το άγχος..Σκέψου παλιά έκανε εμετό κ ταραζομασταν τι έχει το παιδί.τωρα ρίχνει εκεί τις ρουκέτες του λέμε ένα σιχτιρ κ όλα καλά...νταξει έχουν λιγοστέψει κιόλας.

@Haroulita K όχι όχι το γυμναστήριο είναι ότι πρέπει για τώρα πάρε ένα, έχει στα τζάμπο με 20€. Κάθονται εκεί νταντανιζονται κ μετά είναι πιο έτοιμα για ύπνο.

Εσείς που θηλάζετε αποκλειστικά αλήθεια τι μοτίβο έχει η μέρα σας;έχω απορία γιατί αν δεν μου πιει ξένο χάνω λίγο τον μπουσουλα...εμένα πάει κάπως έτσι:ξυπνάει στις 8 τρώει μπουκάλι και μετά μέχρι της 10 το βράδυ αν τρίωρο δίνω στήθος μετά συμπλήρωμα αλλαγμα παιχνίδι ύπνος. Κ από τις 10 το βράδυ μέχρι τις 8 το πρωί κοιμάται και ξυπνάει για να θηλάσει μόνο κ ξανακοιμαται.

  • Μου αρέσει 4

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Κ εμένα πετάγεται με τον θόρυβο επίσης άρχισε να ξυπνάει με παραπονιαρικα κλαμματα ότι τον ξυπνάμε.εν τω μεταξύ εμείς καθόμαστε ησυχα ήσυχα μη τυχον κ ξυπνήσει...

@valentina23 ναι σιγά σιγά το βρίσκουμε κ εμείς περισσότερο ,μας φεύγει κ το πολυ το άγχος..Σκέψου παλιά έκανε εμετό κ ταραζομασταν τι έχει το παιδί.τωρα ρίχνει εκεί τις ρουκέτες του λέμε ένα σιχτιρ κ όλα καλά...νταξει έχουν λιγοστέψει κιόλας.

@Haroulita K όχι όχι το γυμναστήριο είναι ότι πρέπει για τώρα πάρε ένα, έχει στα τζάμπο με 20€. Κάθονται εκεί νταντανιζονται κ μετά είναι πιο έτοιμα για ύπνο.

Εσείς που θηλάζετε αποκλειστικά αλήθεια τι μοτίβο έχει η μέρα σας;έχω απορία γιατί αν δεν μου πιει ξένο χάνω λίγο τον μπουσουλα...εμένα πάει κάπως έτσι:ξυπνάει στις 8 τρώει μπουκάλι και μετά μέχρι της 10 το βράδυ αν τρίωρο δίνω στήθος μετά συμπλήρωμα αλλαγμα παιχνίδι ύπνος. Κ από τις 10 το βράδυ μέχρι τις 8 το πρωί κοιμάται και ξυπνάει για να θηλάσει μόνο κ ξανακοιμαται.

για να σε παρηγορησω, εμενα που ειναι 15μηνων κ θηλαζει εξαρχης αποκλειστικα, ακομα δεν υπαρχει κανενα μοτιβο. υπαρχει μερα που αν ειμαι σπιτι μαζι της, θηλαζει κ ανα μιση ωρα..κ το βραδυ στανταρ θα ξυπνησει να θηλασει απο 5 εως....15 φορες... ακομα κ εξω να βγουμε που πλεον τρεχει παιζει κλπ, πολλες φορες γυρναει σε μενα να θηλασει. μην προσπαθεις να βαλεις προγραμμα..δεν εχει νοημα...περσυ τετοιον καιρο πραγματικα ημασταν συνεχως αγκαλια κ στηθος καθε τοσο...δεν υπαρχει λογικη σε θηλασμους ανα 2ωρο-3ωρο, δεν ξερω κ γω τι...ειναι το πρωτο λαθος που μπορεις να κανεις αν πιστεψεις κατι τετοιο κ προσπαθεις να το εφαρμοσεις...ξεφυγε απο τη λογικη να συγκρινεις με αλλα μωρα που ακους να σου λενε εχουν προγραμμα, δεν ξυπνανε ποτε...κλπ κλπ... ειναι εξαιρετικα σπανιο σε θηλαζοντα μωρα..συμβουλη μου, χαλαρωσε κ απολαυσε το..ειναι υπεροχες στιγμες που κυλανε σαν νερακι. πως πηγε με τη μαια; σου ειπε τιποτα πιο βοηθητικο σε σχεση με το γιατρο;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...