Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια πραγματικά θέλω την βοήθεια σας γιατί θα τρελαθώ. Με την γυναίκα μου που έχει Σπω (δεν κάνει ωορρηξία)πριν 4 χρόνια αποφασίσαμε στα 25 να θέλουμε παιδάκι η ιστορία μασ μεγάλη πέσαμε σε γιατρούς άστο καλύτερα που της έδινα φάρμακα για να κάνει ωορρηξία και αποτέλεσμα 0 μέχρι που λέω κάτι δεν πάει καλά. Μόνοι μασ το ψάξαμε με σαλπιγ.. διάφραγμα και πολύποδες. Αλλάζουμε γιατρό και κάνουμε υστεροσκοπηση . Για να μην λέω πολλά 3 φορές υστεροσκοπηση και μετά λέμε τελοσ πάμε εξωσωματική. Κάνουμε εξωσωματική πολλά ωοθυλάκια βλαστοκυστη καμία μόνο μοριδια. Αποτελέσμα μηδέν κάναμε τα πάντα από εξετάσεις βρέθηκα με μετάθεση χρωμοσώματος έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου . Ξανά εξωσωματική πολλά ωοθυλάκια βλαστοκυστες 5 (3αριστες 2 μμμμ) βάλαμε την Παρασκευή τα δύο μωράκια μασ συναισθήματα πολλά άγχος φόβο για το πότε θα έρθει το παιδάκι μασ σπίτι. Έκανε την βλακεία η γυναίκα μου και έκανε τέστ εχτές το απόγευμα αρνητικό έσκασε έκλαιγε προσπαθούσα να την χαλαρώσω. Λογικό γυναίκα τα τραβάει όλα.  Το άγχος μασ τώρα είναι ότι Παρασκευή έκανε εμβρυομεταφορα Κυριακή πρωί ήθελε καφέ δεν τησ χάλασα χατηρι με προσοχή σιγά σιγά λέτε να μην κάναμε καλά;;; Μετά εγώ θέλω να μην κάνει τίποτε να τα κάνω εγώ εκείνη σήμερα ήθελε να κάνει τον νεροχύτη λέτε να υπάρχει πρόβλημα;; Και το τελευταίο και σημαντικό την ημέρα με την σκόνη είχαμε κόσμο στην βεράντα και έκατσε 3 ώρες έξω και τώρα έχει βήχα αλλά προσπαθεί να μην έχει βήχα για να μην βλάψει τα μωράκια μασ λέτε η σκόνη να τησ έκανε κακό;; Κορίτσια χίλια συγνώμη απλά το άγχος χτυπάει κόκκινο θέλω να τα καταφέρει δεν θέλω να την βλέπω να τα τραβάει όλα αυτά. Εύχομαι σε όλες θετικές χοριακες.

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@Basiliki92 αχ αυτές οι στερήσει!! Συνέχεια σκεφτομαι παγωμένο καφεδάκι, τσιγαράκι στο μπαλκόνι!!! Δεν το συζητάω για το φαγητό που φοβάμαι μη φάω τίποτα περίεργο μην την πειράξει.. Τις σοκολάτες πάνε.. γιοκ!!! Τις βλέπω και μου τρέχουν τα σάλια... Αλλά το τσιγάρο... Λατρεία..και φυσικά όταν πάω σούπερ μάρκετ η τύχει καμία δουλειά κάνω λες και μου χουν βάλει νέφτι.. Να προλάβω να γυρίσω μην κλαίει και πεινάει η μπέμπα.. Αντλήσεις εκτός απ τις πρώτες ημέρες που χα πληγωμένη θηλή δεν έχω ξανακάνει. Αν και σκέφτομαι να βγάζω να αφήνω όταν έχω μια δουλειά αλλά φοβάμαι μην πάθει συγχηση... Αν και δεν νομίζω τώρα.. Μπύρα χωρίς αλκοόλ και γω είχα πάρει.. Ακόμα στο ψυγείο είναι.. Φοβήθηκα κι αυτή να τη πιω:huh:

@georgia1988 όχι δεν βάζω ακόμα. Δεν πάμε και πουθενά είναι η αλήθεια τα μεσημέρια. Το απόγευμα αργά που χει πέσει ο ήλιος θα πάμε βολτίτσα.. Πηγα την άλλη φορά πρωί βόλτα με το καροτσι και το μετάνιωσα. Έσκασα απ τη ζέστη κι έκλαιγε και η μπέμπα και απ τη μία είχα το καροτσι να τσούλαω μες στη ζέστη και απ το άλλο χέρι τη μπέμπα.. Πως δεν λιποθυμίσα μέχρι να φτάσω σπίτι.. Όσο για μαξιλάρι θηλασμού είδα λίγο στο σκρουτζ θα δω... Το βραδι κυρίως είναι το πρόβλημα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, valentina23 είπε:

@Basiliki92 αχ αυτές οι στερήσει!! Συνέχεια σκεφτομαι παγωμένο καφεδάκι, τσιγαράκι στο μπαλκόνι!!! Δεν το συζητάω για το φαγητό που φοβάμαι μη φάω τίποτα περίεργο μην την πειράξει.. Τις σοκολάτες πάνε.. γιοκ!!! Τις βλέπω και μου τρέχουν τα σάλια... Αλλά το τσιγάρο... Λατρεία..και φυσικά όταν πάω σούπερ μάρκετ η τύχει καμία δουλειά κάνω λες και μου χουν βάλει νέφτι.. Να προλάβω να γυρίσω μην κλαίει και πεινάει η μπέμπα.. Αντλήσεις εκτός απ τις πρώτες ημέρες που χα πληγωμένη θηλή δεν έχω ξανακάνει. Αν και σκέφτομαι να βγάζω να αφήνω όταν έχω μια δουλειά αλλά φοβάμαι μην πάθει συγχηση... Αν και δεν νομίζω τώρα.. Μπύρα χωρίς αλκοόλ και γω είχα πάρει.. Ακόμα στο ψυγείο είναι.. Φοβήθηκα κι αυτή να τη πιω:huh:

@georgia1988 όχι δεν βάζω ακόμα. Δεν πάμε και πουθενά είναι η αλήθεια τα μεσημέρια. Το απόγευμα αργά που χει πέσει ο ήλιος θα πάμε βολτίτσα.. Πηγα την άλλη φορά πρωί βόλτα με το καροτσι και το μετάνιωσα. Έσκασα απ τη ζέστη κι έκλαιγε και η μπέμπα και απ τη μία είχα το καροτσι να τσούλαω μες στη ζέστη και απ το άλλο χέρι τη μπέμπα.. Πως δεν λιποθυμίσα μέχρι να φτάσω σπίτι.. Όσο για μαξιλάρι θηλασμού είδα λίγο στο σκρουτζ θα δω... Το βραδι κυρίως είναι το πρόβλημα.. 

Δεν θηλάζεις ξάπλα;;; Καλά τώρα εσένα είναι δύσκολο να πάρει μπιμπερο κ εδώ που τα λέμε δεν λέει με τόση παραγωγή. Την πάτησες χεχεχε!δεν πειραζει για να σου βγήκε σημαίνει πως το ήθελες πολύ

2 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Καλημέρα.. εγώ θηλάζω όρθια πολλές φορές οπότε είμαι πιασμένη παντού κυριως στα χέρια.. έχω μαξιλάρι θηλασμου-εγκυμοσυνης αλλά με ζεστενει πολυ οπότε δεν το χρησιμοποιώ πια...

Αντηλιακό βάζετε στο μωρό?

Επίσης για τράπεζα πότε αντλείτε με το θηλαστρο? Γτ φοβάμαι μην αντλήσω κ μετά δεν έχει να φάει το μωρό επειδή δεν έχουμε πρόγραμμα ακόμα οπότε χθες πχ που άντλησα μετά από 10 λεπτά ήθελε να θηλάσει.. 

Για τράπεζα από ότι ξέρω δυστυχώς η καλύτερη στιγμή είναι το βράδυ που θα πάρει τον καλό τον ύπνο.σου κοιμάται ένα εξάωρο;εκεί στην μέση πρέπει να το βάλεις να βγάλεις 60-100 ml κ μετά καταψυξη


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 σπάνια Ξάπλα λόγω παλινδρομησης. Ειδικά το βράδυ φοβάμαι πολύ!! Είναι απωθημένο απ το γιο μου ο θηλασμός.. Όταν ήταν 2 μηνών είχα σοβαρό ατύχημα και στο νοσοκομείο έκατσα 20 μέρες. Με είχαν δέσει στο στήθος με γάζες και μου έβγαζαν το γάλα και το πέταγαν λόγω των φαρμάκων.. Δεν θέλω να το θυμάμαι καν.. Οπωτε ναι, ήθελα πολύ να θηλάσω. . 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 αχ κ εγω τα ίδια σκέφτομαι...ποτακι καφεδάκι κ κανένα τσιγαράκι στο τσακιρ κέφι :-P εμένα παιδία η μπεμπα σήμερα έκανε πράσινα κακα και δεν ξέρω αν κρύωσε η εάν έχει να κάνει με το φαγητό (προχθές έφαγα μαρουλι) ...δεν ξέρω πώς να την ντυσω την φοράω κοντομάνικο νιώθω τα χερακια της κρύα την φοράω μακρυμανικο γίνεται μούσκεμα στον ιδρώτα έχω απελπιστεί...καλα από κάτω μακρύ εννοείται κ κάλτσες γιατί τα ποδαράκια της είναι συνέχεια κρύα...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 νομίζω το χες ξαναπαθει με τα πράσινα κακάκια;; και είχες φάει πάλι μαρούλι;; :-Pαν η μνήμη μου δεν με απατά.. 5 είμαστε όλες κι όλες εδω:-P. Εμένα σπάνια αν κάνει πράσινα είναι όταν είναι πολύ φορτωμένο το στήθος, εκτός αν είχα φάει και γω κάτι πράσινα και δεν θυμάμαι... Βλητα πχ που τα λατρεύω.. Και να δεις Βασιλική που όταν αποθηλασουμε θα κάνουμε τσιγάρο και καφέ και θα αηδιασουμε χαχαχα.. Πάντως την ονειρεύομαι αυτή τη μέρα!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , valentina23 είπε:

@Basiliki92 νομίζω το χες ξαναπαθει με τα πράσινα κακάκια;; και είχες φάει πάλι μαρούλι;; :-Pαν η μνήμη μου δεν με απατά.. 5 είμαστε όλες κι όλες εδω:-P. Εμένα σπάνια αν κάνει πράσινα είναι όταν είναι πολύ φορτωμένο το στήθος, εκτός αν είχα φάει και γω κάτι πράσινα και δεν θυμάμαι... Βλητα πχ που τα λατρεύω.. Και να δεις Βασιλική που όταν αποθηλασουμε θα κάνουμε τσιγάρο και καφέ και θα αηδιασουμε χαχαχα.. Πάντως την ονειρεύομαι αυτή τη μέρα!!! 

Δεν ξέρω τι φταει μπορεί να είναι κ υπερπαραγωγή...αν συνεχίσει μ αύριο θα πάρω την παιδίατρο...σημερα έφαγα κ εγω βλητα με ψαράκι να δούμε πάντως θα τρώω απ όλα γτ δεν έχω δει κ καμία βελτίωση μια έτσι μια αλλιώς έχει κ πολλά αέρια... μιλά για τον εαυτό σ κυρία μου εγώ δεν θα αηδιασω...εχω κ μια βότκα στο ντουλαπι καταχωνιασμενη με περιμενει χαχαχαχααχ αλκοολα θα καταντησω μετα απο την πολυ στερηση μη το ενα μη το αλλο  αχαχαχα

  • Χαχα 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Που είστε κορίτσια;; τι κάνετε;; πως είναι τα μωράκια σας;; εμένα έχει 3 μέρες δεν κοιμάται μεσημερι:neutral:. Ξυπνάει στις 7 το πρωί, κατά τις 9 με 9μ30 κοιμάται για λίγο και μετά στις 2που είναι και το μεσημεριανό της γάλα εννοώ, κοιμάται κάνα μισάωρο μόνο.. Ποπό νυστάζω πολύ.. Θα περνάει άλμα μάλλον.. Την άλλη εβδομάδα έχουμε και παιδίατρο!! Ανυπομονώ.. Θέλω να τη ρωτήσω για κρέμες πότε αρχίζουμε.. Κορίτσια εμένα βάζει μασητικα στο στόμα.. Τα πλένουμε με βρεφικο υγρό πιάτων η τα αποστειρωνουμε;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , valentina23 είπε:

Που είστε κορίτσια;; τι κάνετε;; πως είναι τα μωράκια σας;; εμένα έχει 3 μέρες δεν κοιμάται μεσημερι:neutral:. Ξυπνάει στις 7 το πρωί, κατά τις 9 με 9μ30 κοιμάται για λίγο και μετά στις 2που είναι και το μεσημεριανό της γάλα εννοώ, κοιμάται κάνα μισάωρο μόνο.. Ποπό νυστάζω πολύ.. Θα περνάει άλμα μάλλον.. Την άλλη εβδομάδα έχουμε και παιδίατρο!! Ανυπομονώ.. Θέλω να τη ρωτήσω για κρέμες πότε αρχίζουμε.. Κορίτσια εμένα βάζει μασητικα στο στόμα.. Τα πλένουμε με βρεφικο υγρό πιάτων η τα αποστειρωνουμε;; 

Ωχ να το περιμένω κ εγώ αυτό με το μεσημεριανό ύπνο;επειδη είναι μερικές μέρες πιο μικρός ο δικός μου κάθε φορά που λες κάτι για την μικρή σου μετά από λίγες μέρες να σου κ ο δικός μου!χαχαχα!

Άλμα έχουν τώρα ναι μεταξύ 15ης και 19ης εβδομάδας!καλά κουράγια!

Κρέμες στον 6ο η φρουτοκρεμες η λαχανικό κρέμες ανάλογα τι θα σου πει η παιδίατρος σου. Μασητικά κάθε φορά αποστείρωτη σκότωμα.πλυσιμο με ζεστό νεράκι κ υγρό πιάτων κ είσαι κομπλέ.μπορεις να τα ψεκάζεις κ με εκείνο το βρεφικό πάλι το απορρυπαντικό σαν αζαξ κ λίγο ξέπλυμα κ έτοιμα.

Κεγω την άλλη βδομάδα παιδίατρο.θα γίνουν τεσσάρων ποπό!!εμένα έχει αρχίσει κ κάνει Μπρρρ με το στόμα του κ φτηνει σάλια.μασητικα δεν του δίνω ακόμα για να μην συγχυστει κ άλλο. Αλλά θα ρωτήσω παιδιατρο

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 χάχα ναι είναι πολύ κοντά ηλικιακά!! Με βρεφικο υγρό πιάτων τα πλένω μωρέ το προδερμ..δεν νομίζω να παθαίνουν συγχιση με τα μασητικα.. Είναι για τα ούλα.. Τα ανακουφίζει.. Εμένα βάζει όλο το χέρι μέσα και πιπίλα ει. Καλά από κραυγουλες άλλο τίποτα.. Και αυτό που λες το κανει εδώ και καιρό και γενικώς βγάζει φωνούλες!! Χέρια πόδια χαμός από κούνημα.. Και στο ρηλαξ θέλει δέσιμο τώρα, γιατί πριν την άφηνα έτσι. Τώρα φοβάμαι μην πέσει!! Καλέ ποτέ φτάσαμε 4 μηνων!!!!!!!! Λιώνω... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!Εμείς έχουμε λίγο μυξουλα μάλλον κρύωσε ρε γαμωτο δεν ξέρω πώς να την ντυσω με τον παλιοκαιρο είναι κ κρύουλιαρα...την ντυνω ιδρώνει την ξεντυνω μου φαίνεται κρύα έχω απελπιστεί με αυτό το θέμα...κατα τ αλλά από ενέργεια φουλ... Κ εμένα κάνει κραυγές αγκου κ τα σχετικά...εγω δυσκολεύομαι να την βάλω το βράδυ για υπνο το τι τραβάω...την βάζω ξυπνάει καπάκια γιατί την ενοχλεί η κοιλιά κάνει κακα κ μετά από πολύ κόπο την ξαναβαζω..γενικα δεν μου κοιμάται εύκολα...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Basiliki92 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!Εμείς έχουμε λίγο μυξουλα μάλλον κρύωσε ρε γαμωτο δεν ξέρω πώς να την ντυσω με τον παλιοκαιρο είναι κ κρύουλιαρα...την ντυνω ιδρώνει την ξεντυνω μου φαίνεται κρύα έχω απελπιστεί με αυτό το θέμα...κατα τ αλλά από ενέργεια φουλ... Κ εμένα κάνει κραυγές αγκου κ τα σχετικά...εγω δυσκολεύομαι να την βάλω το βράδυ για υπνο το τι τραβάω...την βάζω ξυπνάει καπάκια γιατί την ενοχλεί η κοιλιά κάνει κακα κ μετά από πολύ κόπο την ξαναβαζω..γενικα δεν μου κοιμάται εύκολα...

Αυτό με τα κρύα πόδια το έχουμε κ εμεις

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.. εμείς δεν έχουμε κάποιο πρόγραμμα ακόμα και γενικά μέσα στην μέρα μπορεί να φάει και μετά από  μισή ώρα να ξαναπειναει! Δεν πολύ κοιμάται κιόλας γενικά είναι απαιτητικός! Εσείς έχετε πρόγραμμα?

Έχουμε πολλά χαμογελακια αγκου γρρ κλπ.. βάζει συνέχεια και τα δύο χέρια στο στόμα.. κουνάει συνέχεια χέρια πόδια αλλά τα κουνούσε από νεογέννητο. Παρά πολλά σαλια έχουμε επίσης.. αα και δεν πιάνει το μπιμπερο με τπτ δεν το θέλει.. θα πάω δουλειά και θα είναι νηστικός.. 

Αυτά!

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92@Basiliki92 νομίζω ότι όλα τα μωρά τα άκρα τους είναι λίγο πιο κρύα απ το υπόλοιπο σωμα. Κάπου το χα διαβάσει νομίζω. Το βραδι δίνεις αντλημενο είχες πει;; Πόσες φορές σου ξυπνάει μέσα στη νύχτα;; εμένα σήμερα μ έχει σκάσει!! Είναι σχεδόν όλη μέρα στο στήθος κοιμάται, ξυπνάει ξανά στήθος, βασικά δεν βγαίνει καθόλου... Κοιμάται και πιπίλα ει γάλα!!! Οι ρογες μου έχουν παπαρωσει τελείως!! Περνάει άλμα μάλλον. 

@georgia1988αυτό φοβάμαι και γω ότι δεν θα θέλει με τίποτα μπιμπερό αργότερα.. Μάλλον θα τη θηλάζω μέχρι να πίνει στο ποτήρι :P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 αντλημενο εδινα μόνο τον πρώτο καιρό για να ελέγχω οτι τρώει καλά κ να μην το χω άγχος ούτε μήνα φαντάσου...τωρα μόνο στήθος μέρα νύχτα..ξυπναει μια γύρω στις 3-4 Και μετά γύρω στις 6-7 κ μετά το πρωί 9.30 με 10.00 ..μπιμπερό εμένα πιάνει κανονικά δεν έπαθε σύγχυση ποτέ είναι κ λαιμαργη πάρα πολύ το κατεβαζει...και εμένα μια από τα ίδια αυτές τις μέρες στήθος κ πονάνε οι ρωγες μου πολύ  σήμερα με δάγκωσε κιόλας που να βγάλει κ κάνα δόντι...επισης έχει λίγες μέρες κ παίζει την ώρα που πίνει πατάει το στήθος με το χέρι της η το γρατζουναει κάπως επίμονα...δηλαδη έχει 2 3 μέρες ενώ πίνει παίζει κιόλας.. 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...