Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Mighty86 της φοράω κάλτσες χειμωνιάτικες κ πάλι κρύα είναι... βέβαια έτσι είμαι κ εγω...εσυ τι κάνεις? 

Κεγω έχω πάντα κρύα πόδια αλλά τώρα είμαι με σαγιονάρες.ενω αυτου είναι κρυα κ ιδρωμενα. επειδή του χάνω συνέχεια τις κάλτσες του φοράω από αυτά τα παντελονάκια που είναι ενιαία και από πάνω κοντομανικο. Η καλτσουλες .δεν τον αφήνω ξυπολυταριο.δεν ξέρω αν κάνω καλά θα ρωτήσω την παιδίατρο.

Εμένα έχει πλήρη διάσπαση προσοχής πλέον στο φαγητό. Κ στο στήθος κ με μπιμπερο τον ενδιαφέρουν όλα τα άλλα εκτός από το να φάει.εκτος κ αν είναι ξελιγομενο


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Mighty86 εγώ κ τέτοιο παντελονακι να της βάλω από πάνω πάλι καλτσακια γιατί είναι κρύα ιδρωμένα...νομιζω ότι με το φαγητό έχει πάθει άρνηση ο μικρούλης σ τώρα άστον να αναζητήσει ο ίδιος το στήθος η γενικά να φάει ...απο κιλά είστε καλά? Σε περνει δηλαδή να το κάνεις? Γιατί κ το ζορισμα να φάει φέρνει αντίθετα αποτελέσματα ..


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Basiliki92 είπε:

@Mighty86 εγώ κ τέτοιο παντελονακι να της βάλω από πάνω πάλι καλτσακια γιατί είναι κρύα ιδρωμένα...νομιζω ότι με το φαγητό έχει πάθει άρνηση ο μικρούλης σ τώρα άστον να αναζητήσει ο ίδιος το στήθος η γενικά να φάει ...απο κιλά είστε καλά? Σε περνει δηλαδή να το κάνεις? Γιατί κ το ζορισμα να φάει φέρνει αντίθετα αποτελέσματα ..

Όχι εντάξει με το παντελονάκι αυτό δεν βάζω κ κάλτσες από πάνω.

Από κιλά είμαστε οριακά. Δεν ειναι ότι έχει τεράστιο περιθώριο ούτε όμως ότι είναι κάνα αδύναμο παιδάκι.στη μέση είμαστε στην καμπύλη.ναι προσπαθώ να μη πιέζω αλλο κ είμαστε όλη την ώρα σκιν του σκιν ,αφού αρρώστησα έχω συναχωθει. 

Τώρα θα πάμε τριήμερο στο σπίτι μας στην Χαλκιδική.να δούμε αν η αλλαγή περιβάλλοντος τον επηρεάσει θετικά η αρνητικά. 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 πιστεύω αν είσαι κ εσυ χαλαρή θα είναι κ το μωρό κάντε πολλές βολτιτσες για να χαλαρώνει.. άσχετο κ εγω τον άλλο μήνα είμαι για Θεσσαλονίκη ξέρετε μέχρι πόσες ώρες μπορεί να ταξιδέψει το μωρό? 

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Thia1985 είπε:

κορίτσια καλησπέρα

ελπίζω να είστε καλά

εμένα μου συνέβησαν διάφορα και ελειψα καιρό,σιγά σιγά επανέρχομαι

ωστόσο έχω χάσει τα νέα σας

Καλά είμαστε.εσυ πως πάει όλα καλά; Τι έγινε;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 προσπάθησε να μην είσαι αγχωμένη με το φαγητό γιατί του το μεταδίδεις.προσπαθησε να είσαι πιο χαλαρή όσο πιο πολύ μπορείς.. Μιλάω και γω βέβαια η σούπερ αγχωτικη:P. Καλό ταξίδι στη Χαλκιδική!! Καλά να περάσετε!!

@Basiliki92 εμείς πήγαμε τον προηγούμενο μήνα Χαλκίδα για κάτι δουλειές και γυρίσαμε αυθημερόν. Φύγαμε 11 το πρωί και γυρίσαμε 7 το απόγευμα.. Είχα βάλει και το αυγό στο πίσω κάθισμα.. Μια χαρά.. Κοιμόταν συνέχεια βέβαια γιατί νανουριζοταν αλλά εντάξει νορμάλ.. Είμαστε 3 ώρες δρόμο από κει...

@Thia1985 τι κάνεις;; καλοσωρισες πάλι!! Τι κάνει το μωράκι σου;; θυμησε μου πόσο είσαστε;; θηλάζεις; δίνεις μπουκάλι;; είναι ήσυχο το μωρό;;

Κορίτσια εμένα η κατάσταση συνεχίζεται.. Ανά μια ώρα θέλει στήθος, έχει γκρίνια, και κοιμάται.. Πίνει πολυυυυ γάλα και φοβάμαι μην παθει τίποτα.. :-?το πρωί τα κακά της τρεχαν έξω απ τα παντελόνια!! Τα κάνε όλα λίμπα!! Ρευεται και ακούγεται σε όλο το σπίτι.. Υπάρχει περίπτωση να έχει χορτάσει και να συνεχίζει να τρώει;; νομίζω ότι έχει βαρυστομαχιασει.. Λέτε να πάθε κάτι το στομάχι της;; αυτά είναι τα κακά του θηλασμού.. Δεν ξέρεις πόσο πίνει.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , valentina23 είπε:

@Mighty86 προσπάθησε να μην είσαι αγχωμένη με το φαγητό γιατί του το μεταδίδεις.προσπαθησε να είσαι πιο χαλαρή όσο πιο πολύ μπορείς.. Μιλάω και γω βέβαια η σούπερ αγχωτικη:P. Καλό ταξίδι στη Χαλκιδική!! Καλά να περάσετε!!

@Basiliki92 εμείς πήγαμε τον προηγούμενο μήνα Χαλκίδα για κάτι δουλειές και γυρίσαμε αυθημερόν. Φύγαμε 11 το πρωί και γυρίσαμε 7 το απόγευμα.. Είχα βάλει και το αυγό στο πίσω κάθισμα.. Μια χαρά.. Κοιμόταν συνέχεια βέβαια γιατί νανουριζοταν αλλά εντάξει νορμάλ.. Είμαστε 3 ώρες δρόμο από κει...

@Thia1985 τι κάνεις;; καλοσωρισες πάλι!! Τι κάνει το μωράκι σου;; θυμησε μου πόσο είσαστε;; θηλάζεις; δίνεις μπουκάλι;; είναι ήσυχο το μωρό;;

Κορίτσια εμένα η κατάσταση συνεχίζεται.. Ανά μια ώρα θέλει στήθος, έχει γκρίνια, και κοιμάται.. Πίνει πολυυυυ γάλα και φοβάμαι μην παθει τίποτα.. :-?το πρωί τα κακά της τρεχαν έξω απ τα παντελόνια!! Τα κάνε όλα λίμπα!! Ρευεται και ακούγεται σε όλο το σπίτι.. Υπάρχει περίπτωση να έχει χορτάσει και να συνεχίζει να τρώει;; νομίζω ότι έχει βαρυστομαχιασει.. Λέτε να πάθε κάτι το στομάχι της;; αυτά είναι τα κακά του θηλασμού.. Δεν ξέρεις πόσο πίνει.. 

Εγώ άγχος;πως σας πέρασε αυτή η ιδέα από το μυαλό.

Άλμα είναι Βαλεντίνα μου κάνε υπομονή. Εμ τω μεταξυ ξεγέλασε την λίγο με κάνα παιχνιδάκι τραγουδάκι κτλ

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 και εγώ περίπου τόσες ώρες δρόμο έχω θα δω μπορεί κ να μην πάω γτ θα χρειαστεί να μείνουμε κ 3 μέρες κ με αγχώνει η όλη φάση...ειδικα για τον βραδινό ύπνο μιας κ δεν την βάζουμε στο κρεβάτι μας...οσο για την μικρή σου δεν παθαίνει κάτι απλά περνάει άλμα σίγουρα...

@Thia1985 Γεια σου κορίτσι μου τι κάνεις? Πες μας τα νέα σου...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή μου καλά δόξα το θεο

Μεγαλωνει

Εγώ κόντεψα να πάθω κατάθλιψη αλλά ευτυχώς συνέρχομαι μέρα με τη μέρα. Είχα βοήθεια φυσικα

Δε τη θηλάζω, της δίνω με το μπιμπερό 

29.6 γινόμαστε τριων μηνών!!! 

 

  • Μου αρέσει 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Thia1985 έπαθες επιλόχειος κατάθλιψη :(λυπάμαι πολύ.. Το καλό είναι ότι είχες ανθρώπους δίπλα σου να σε στηρίζουν και να σε βοηθάνε! Είναι πολύ σημαντικό αυτό!! Μην μου στεναχωριέσαι πολλές κοπέλες το περνάνε αφού μετά την γεννα οι ορμόνες εκτοξεύονται. Όλα καλά θα πάνε καλή μου, ήδη το ξεπερνάς σιγά σιγά.. Ένα μήνα έχουν διαφορά τα μωράκια μας. Εμείς 19.06 γινόμαστε τεσσάρων. Ότι θέλεις είμαστε στη διάθεσή σου!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2021 at 11:01 ΜΜ, Basiliki92 είπε:

@valentina23 αντλημενο εδινα μόνο τον πρώτο καιρό για να ελέγχω οτι τρώει καλά κ να μην το χω άγχος ούτε μήνα φαντάσου...τωρα μόνο στήθος μέρα νύχτα..ξυπναει μια γύρω στις 3-4 Και μετά γύρω στις 6-7 κ μετά το πρωί 9.30 με 10.00 ..μπιμπερό εμένα πιάνει κανονικά δεν έπαθε σύγχυση ποτέ είναι κ λαιμαργη πάρα πολύ το κατεβαζει...και εμένα μια από τα ίδια αυτές τις μέρες στήθος κ πονάνε οι ρωγες μου πολύ  σήμερα με δάγκωσε κιόλας που να βγάλει κ κάνα δόντι...επισης έχει λίγες μέρες κ παίζει την ώρα που πίνει πατάει το στήθος με το χέρι της η το γρατζουναει κάπως επίμονα...δηλαδη έχει 2 3 μέρες ενώ πίνει παίζει κιόλας.. 

Και ο μπέμπης μου έχει αρχίσει να αλλάζει τον τρόπο που πιάνει το στήθος.

Νομίζω ότι το κάνει για να ανακουφίσει τα ούλα του, το αποτέλεσμα είναι να πονάω κι εγώ αρκετά. 

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Η μικρή μου καλά δόξα το θεο

Μεγαλωνει

Εγώ κόντεψα να πάθω κατάθλιψη αλλά ευτυχώς συνέρχομαι μέρα με τη μέρα. Είχα βοήθεια φυσικα

Δε τη θηλάζω, της δίνω με το μπιμπερό 

29.6 γινόμαστε τριων μηνών!!! 

 

Πόσο της δίνεις κ πιο γάλα;εγώ κάνω μεικτό. Κατάθλιψη από τι κοντεψες να πάθεις αν επιτρέπεται; Εγώ ακόμα νιώθω ότι έχω. Είμαι πάρα πολύ ευαίσθητη κ μπορεί να ρίξω ένα κλάμα την μέρα. Με επηρέασε το γεγονός ότι δεν θήλασα σωστά όταν γεννήθηκε ο μικρός κ έπαθε αφυδάτωση.απο τότε δεν μπορώ να το ξεπεράσω αν κ πρέπει γιατί φαντάζομαι θα ακολουθήσουν πολλές βλακιτσες από την πλευρά μου κ πρέπει να μάθω να προχωράω παρακάτω. Κ εμείς κοντά μήνα έχουμε διάφορα. 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Πόσο της δίνεις κ πιο γάλα;εγώ κάνω μεικτό. Κατάθλιψη από τι κοντεψες να πάθεις αν επιτρέπεται; Εγώ ακόμα νιώθω ότι έχω. Είμαι πάρα πολύ ευαίσθητη κ μπορεί να ρίξω ένα κλάμα την μέρα. Με επηρέασε το γεγονός ότι δεν θήλασα σωστά όταν γεννήθηκε ο μικρός κ έπαθε αφυδάτωση.απο τότε δεν μπορώ να το ξεπεράσω αν κ πρέπει γιατί φαντάζομαι θα ακολουθήσουν πολλές βλακιτσες από την πλευρά μου κ πρέπει να μάθω να προχωράω παρακάτω. Κ εμείς κοντά μήνα έχουμε διάφορα. 

Τώρα της δίνω το hipp

Μας το σύστησε η παιδίατρος 

Την ημέρα πίνει ανά δύο ώρες και το βράδυ πια μου ξυπνα δυο φορες

Τρώει 9 το βράδυ και θα ξυπνήσεις 1.30-2 και μετά πάλι σηκώνεται 5-6 

Συνέβη κάτι οικογενειακό  όντας μόλις 20 ημερών λεχώνα το οποίο με τάραξε πολύ ψυχολογικά σε σημείο που αν δεν είχα βοήθεια δεν ξέρω τι θα γινοταν

Ακόμη έχω ευαισθησια αλλά έχω δυναμώσει και μου δίνει πολύ κουράγιο η μπεμπα μου και η φροντίδα της

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ειμαι πολύ ευαίσθητη.. κλαίω με το παραμικρό κ νευριάζω πολύ εύκολα κ νιώθω ότι μονίμως κάνω κάτι λάθος αλλά δεν νομίζω ότι έχω κατάθλιψη..  στην αρχή ήταν πιο έντονο όλο αυτό τώρα το πήρα απόφαση ότι σίγουρα θα κάνω λάθη.. 

Κορίτσια άντλησα γάλα το πρωί βγάζω 60 ml κ το μέσημερι 15 μονο.. πως γίνεται αυτό?  Θα δοκιμάσω και το βράδυ να δω τι παίζει.. έπιασε το μπιμπερο αλλά έφαγε 10 μλ μόνο με το ζόρι.. 

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...