Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@valentina23 Ναι την κάνω κάθε μέρα μπανάκι εκτός αν τύχει κάτι κ δεν προλάβω... @georgia1988 από άλμα σε αλμα μας πάει βλέπω η απλά τα έχουμε κακομαθει κ το αποδίδουμε σε αλμα :-P κ εμάς πέφτουν τα μαλλάκια το σεντονακι γεμίζει!!! Σήμερα έχουμε παιδίατρο θα σας πω τα νέα μόλις γυρίσουμε!!!

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γυρίσαμε από την παιδίατρο η μικρή είναι 5400κιλα κ 62ποντους κάναμε κ το πρώτο μας εμβόλιο έκλαψε λίγο αλλά όλα καλά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου!! Το μόνο που μ είπε είναι να αυξήσουμε λίγο την βιταμίνη D.

  • Μου αρέσει 4

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 τέλειες σας βρίσκω!! Εγώ σε 10 μέρες περίπου έχω παιδίατρο για 2η δόση εμβολίου του εξαπλού. Πως το κατάλαβε για αύξηση της βιταμίνης ντε;; εγώ τις δίνω 2 σταγόνες μέχρι 6 μηνών μου χε πει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, valentina23 είπε:

@Basiliki92 τέλειες σας βρίσκω!! Εγώ σε 10 μέρες περίπου έχω παιδίατρο για 2η δόση εμβολίου του εξαπλού. Πως το κατάλαβε για αύξηση της βιταμίνης ντε;; εγώ τις δίνω 2 σταγόνες μέχρι 6 μηνών μου χε πει. 

Της ανέφερα ότι ιδρώνει συχνά κ έχει κρύα άκρα...επισης μου είπε ότι επειδή το παιδι αναπτύσσεται με πολύ γρήγορους ρυθμούς με αποκλειστικό θηλασμό πρέπει να την αυξήσουμε για να μην έχει έλλειψη...μεσα σε 40 μέρες πήρε 6 πόντους...δεν ξέρω αν είδε κ κάτι άλλο κ δεν μου το είπε...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@georgia1988 και γω παίρνω βιταμινη d γιατί έχω και ανεπαρκεια. Ειχα 23 στις τελευταίες εξετάσεις που έκανα. Μάλλον πρέπει ν αυξήσω τη δόση για μένα.

@Basiliki92 πόσο της έδινες και πόσο θα της δίνεις τώρα;; εμένα μου χει δώσει τα altion που είναι σαν λαδάκι 

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 σε τόσο ηλιόλουστη χώρα και σχεδόν οι μισοί Έλληνες έχουν έλλειψη η ανεπαρκεια βιταμινη d!! Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό!! Ειδικά τον τελευταίο καιρό όλο γι αυτό ακούω . Ο πατέρας μου έλλειψη, η ξαδέρφη μου, εγώ, η κουνιαδα μου... Τι να πω.. Γι αυτό δίνουν τώρα βιταμινη d στα μωρά ειδικά αυτά που θηλάζουν γιατί μπορεί και η μαμά να έχει έλλειψη....

@georgia1988 ποια βιταμινη d παίρνεις γιατί θέλω να αλλάξω τη δόση να τη μεγαλώσω. Εγώ παίρνω απ την εγκυμοσύνη ασβέστιο με βιταμίνη d μαζί calciofix νομίζω λεγεται

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 Ναι η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ της μόδας η βιταμίνη D..καλο είναι να έχουμε μπόλικη όμως γιατί βοηθάει στο να μην αρρωσταίνουμε κ γενικά κάνει πολύ καλό!

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κάνετε κορίτσια;; πως τα πάτε πάτε με τον θηλασμό;; όσο μεγαλώνουν υπάρχει ένα θέμα με τη μέση μου και το χέρι μου που είναι μονίμως πιασμένο. Έχετε μαξιλάρι θηλασμού; αν ναι ποιο;; δεν πάει άλλο πρέπει να πάρω κάποιο να ξεκουράσω λίγο τα χέρια και τη πλάτη μου. Είδα ένα πολύ λειτουργικό στο ίντερνετ με μαξιλαράκια που ανυψώνονται όσο θες εσύ. Αλλά έχει τόσα πολλά;; δεν ξέρω ποιο να διαλεξω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 εγώ δεν έχω πάρει κ εγω εχω θεμα με την μεση κ γενικά με την στάση τ σώματος...αλλά το θεωρώ μάταιο να πάρω τώρα γιατί σκέφτομαι να θηλάζω μέχρι 6 μήνες...εσυ για πόσο λες?Επισης οταν αποθηλασετε τι γαλα θα δινεται στα μικρα σας γιατί είμαι γενικά στο ψάξιμο κ ακούω πολύ καλά σχόλια για το κατσικίσιο...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 και γω έλεγα μέχρι 6 μήνες αλλά θα μου κακοφανει..μεχρι όσο πάει λέω τώρα!! Δεν έχω ψάξει καθόλου για γάλατα απλά αυτό που σκέφτομαι είναι ότι η μικρή θα δυσκολευτεί πολύ με το μπουκάλι.. Αν λάβω υπόψη απ την πιπίλα.. Εγώ έχω γενικά θέμα με τη μέση φαντάσου τώρα.. Άσε που τα χέρια μου δεν τα νιώθω.. Είδα τώρα ότι υπάρχει και μαξιλάρι θηλασμού χειρός.. Ένα σωρό δεν ξέρω.. Το έβαλα και θέμα στο φόρουμ να με βοηθησουν και τα υπόλοιπα κορίτσια γιατί δεν την παλεύω.. :P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 εγώ την σκέφτομαι κιόλας που θα της κόψω το βυζι μήπως δεν είναι έτοιμη μήπως το ζητάει κ γκρινιάζει θα δουμε...ηδη κάνω τράπεζα μπας κ σταματήσω πιο νωρίς κ δίνω από την τράπεζα γιατί με τις στερήσεις δεν την παλεύω η αλήθεια είναι...προχθες ήπια μπύρα χωρίς αλκοόλ κ μου φάνηκε λες κ τι ήπια χαχαχα...παρεμπιπτόντως τέλεια δεν καταλαβαίνεις διαφορά...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. εγώ θηλάζω όρθια πολλές φορές οπότε είμαι πιασμένη παντού κυριως στα χέρια.. έχω μαξιλάρι θηλασμου-εγκυμοσυνης αλλά με ζεστενει πολυ οπότε δεν το χρησιμοποιώ πια...

Αντηλιακό βάζετε στο μωρό?

Επίσης για τράπεζα πότε αντλείτε με το θηλαστρο? Γτ φοβάμαι μην αντλήσω κ μετά δεν έχει να φάει το μωρό επειδή δεν έχουμε πρόγραμμα ακόμα οπότε χθες πχ που άντλησα μετά από 10 λεπτά ήθελε να θηλάσει.. 


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...