Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

1 hour ago, georgia1988 είπε:

Κι εγώ ειμαι πολύ ευαίσθητη.. κλαίω με το παραμικρό κ νευριάζω πολύ εύκολα κ νιώθω ότι μονίμως κάνω κάτι λάθος αλλά δεν νομίζω ότι έχω κατάθλιψη..  στην αρχή ήταν πιο έντονο όλο αυτό τώρα το πήρα απόφαση ότι σίγουρα θα κάνω λάθη.. 

Κορίτσια άντλησα γάλα το πρωί βγάζω 60 ml κ το μέσημερι 15 μονο.. πως γίνεται αυτό?  Θα δοκιμάσω και το βράδυ να δω τι παίζει.. έπιασε το μπιμπερο αλλά έφαγε 10 μλ μόνο με το ζόρι.. 

Μπορεί να μην είναι κατάθλιψη αλλά μητρότητα.....Το θηλαστρο δεν είναι ενδεικτικό της παραγωγής σου ούτε του πόσο ρουφάει το μωρό σου.

1 hour ago, Thia1985 είπε:

Τώρα της δίνω το hipp

Μας το σύστησε η παιδίατρος 

Την ημέρα πίνει ανά δύο ώρες και το βράδυ πια μου ξυπνα δυο φορες

Τρώει 9 το βράδυ και θα ξυπνήσεις 1.30-2 και μετά πάλι σηκώνεται 5-6 

Συνέβη κάτι οικογενειακό  όντας μόλις 20 ημερών λεχώνα το οποίο με τάραξε πολύ ψυχολογικά σε σημείο που αν δεν είχα βοήθεια δεν ξέρω τι θα γινοταν

Ακόμη έχω ευαισθησια αλλά έχω δυναμώσει και μου δίνει πολύ κουράγιο η μπεμπα μου και η φροντίδα της

Το χιπ είναι βιολογικό αποσο ξέρω.  Τα μωρά μας μας δίνουν δύναμη το μόνο σίγουρο 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου εγώ πέρα από λίγα νευρακια δεν έχω τίποτα άλλο ευτυχώς κ τα κάνω όλα μόνη μου ίσως επειδή λειτουργώ μηχανικά εξ αρχής με το μωρό κ δεν πολυσκεφτομαι ούτε πολύ αναλύω πράγματα...σημερα μίλησα με παιδίατρο για τα πράσινα κακα γτ έκανε λίγο κ χθες κ μου φάνηκε ότι είχε κ λίγο σαν αίμα κ μου είπε να πάω μια πανα για καλλιέργεια να δούμε μήπως έχει κάτι...επίσης μου είπε τέλος το γάλα κ το γιαούρτι κ ας είναι κ κατσικίσιο για λίγο καιρό για να δούμε...και κάτι άλλο είπα να πάρω ένα μάρσιπο δηλαδή ο μπαμπάς μας το θέλει πιο πολύ κ μου είπαν για το stokke ότι είναι κορυφή?  Θα με βολέψει λέτε για πέρα δώθε κ ψώνια να μην κουβαλάω καρότσι η τσάμπα θα το πάρω?

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

 @Basiliki92 Εμένα στον μάρσιπο δεν κάθεται με τπτ κλαίει.. μάλλον ζεστενεται.. κ όχι τπτ το πήρα κ 70 ευρω.. 

@Mighty86 η απορία μου ήταν περισσότερο γτ βγάζω το 1/4 της ποσότητας το μεσημέρι σε σχέση με το πρωί.. δλδ από όσο ξέρω το απόγευμα πέφτει η ροή όχι το μεσημέρι.. αλλά θα δοκιμάσω κ το βράδυ ίσως απλά έτυχε

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 απ ότι ξέρω δεν βγάζει το θήλαστρο όσο σου ρουφάει το μωρό. Θα συμφωνήσω με την @Mighty86. Δηλαδή μπορεί με το θήλαστρο να βγάλεις 20ml και το μωρό να σου ρουφήξει 100ml πχ.. 

@Thia1985 μετά την μπόρα έρχεται η μπουνατσα που λέει κι ο λαός.. Εύχομαι όλα να πάνε καλά στην οικογένεια σου και να περασουν γρήγορα οι δυσκολίες που σας ταλαιπωρούν!!

@Basiliki92το αίμα δείχνει αλλεργία νομίζω γι αυτό σου είπε τέρμα τα γαλακτομικα. Όσο για μάρσιπο μόλις μου ήρθε σήμερα!! Μαζί με το μαξιλάρι θηλασμού παρήγγειλα και ένα μάρσιπο τηs kinder kraft Nino δες και  skroutz, γιατί είχα πάρει ένα φτηνό 15 ευρώ περίπου και ήταν χάλια.. Το δοκίμασα για λίγο καλό μου φάνηκε και σταθερό. Εύκολο στην εφαρμογή και πάνω απ όλα δεν έκλαιγε η μπέμπα.. Τώρα δεν ξέρω. Για 5 λεπτά το έβαλα γιατί το έβγαλα να το πλύνω.. Πάντως πολύ καλύτερο απ το προηγούμενο.. Μου είχαν δανείσει στο γιο μου έναν μάρσιπο και που δεν πήγαινα με αυτό.. Είναι πολύ βολικός αρκεί να βρεις τον κατάλληλο.. Παρεπιπτοντως η kura της millu πολύ καλή την έπλυνα κι αυτή και πριν λίγο τη θήλασα και την πήρε και ο ύπνος κιολας

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

 @Basiliki92 Εμένα στον μάρσιπο δεν κάθεται με τπτ κλαίει.. μάλλον ζεστενεται.. κ όχι τπτ το πήρα κ 70 ευρω.. 

@Mighty86 η απορία μου ήταν περισσότερο γτ βγάζω το 1/4 της ποσότητας το μεσημέρι σε σχέση με το πρωί.. δλδ από όσο ξέρω το απόγευμα πέφτει η ροή όχι το μεσημέρι.. αλλά θα δοκιμάσω κ το βράδυ ίσως απλά έτυχε

Εμένα γύρω στις 11-12 πέφτει η παραγωγή μου κ μετά γύρω στις 5-7.

Παίζει ρόλο κ πότε σε θήλασε.δηλαδη εμένα όταν μου έκανε καλό θηλασμό έβγαζα 10-15 ml


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια βάζετε αντικουνουπικα;; αν ναι ποιά;; το βραδι μας έχουν φάει τα κουνούπια αλλά φοβάμαι να ψεκασω η να βάλω ταμπλέτες στην πρίζα. Ποια έχετε εσείς;; κάτι αυτοκόλλητα που κολλάνε στο καροτσι καλά είναι;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , valentina23 είπε:

Κορίτσια βάζετε αντικουνουπικα;; αν ναι ποιά;; το βραδι μας έχουν φάει τα κουνούπια αλλά φοβάμαι να ψεκασω η να βάλω ταμπλέτες στην πρίζα. Ποια έχετε εσείς;; κάτι αυτοκόλλητα που κολλάνε στο καροτσι καλά είναι;; 

Σήμερα πήγαμε στον παιδίατρο και ρώτησα. Ταμπλέτες επιτρέπονται αν υπάρχει παράθυρο ανοικτό. Φυσικά τίποτα πάνω στο σώμα του, ούτε η crilen, είναι για μεγαλύτερα μωρά. Κάναμε το δεύτερο εμβολιο (πνευμονιοκοκου) και έχει πάρει 950 γρ.! 

  • Μου αρέσει 4

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K μπράβο! Ωραία νέα!

@Mighty86 Τελικά έβγαλα το βράδυ 70μλ μάλλον είναι επειδή θηλάζει κάθε μισή ώρα την ημέρα γι'αυτό έβγαλα τοσο λιγο.. θα αντλώ πρωί βράδυ τι να κανω

  • Μου αρέσει 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K μια χαρά!! Μπράβο σας!! Και μεις από βδομάδα πάμε για τη δεύτερη δόση του εξαπλούν. Αχ μάλλον θα υπομεινω τα κουνούπια..

Καλό τριήμερο κορίτσια!! Καλά να περάσετε!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Haroulita K μια χαρά!! Μπράβο σας!! Και μεις από βδομάδα πάμε για τη δεύτερη δόση του εξαπλούν. Αχ μάλλον θα υπομεινω τα κουνούπια..

Καλό τριήμερο κορίτσια!! Καλά να περάσετε!! 

Άσε ούτε αντικουνουπικο  ούτε αντηλιακό κ παμε χαλκιδικη. Πήρα από το σπίτι ένα άοσμο υγρό που είχα σε μια μπριζα ούτε θυμάμαι τι μάρκα είναι.θα πάρω από φαρμακείο κάνα αντηλιακό κ κάνα αυτοκόλλητα κι cer8 για κουκνουπια κ έχω κ σίτα για καροτσι 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα την παιδίατρο για τα πατουσακια του, αν είναι φυσιολογικό να είναι δροσερά και μου είπε ότι έτσι είναι. Εγω να πω την αλήθεια τον ντύνω όπως ντυνομαι κι εγώ, κι ένα κορμάκι από μέσα. Καλτσακια του φοράω κυρίως έξω, αλλά όχι πάντα. Μένουμε νότια Ελλάδα και έχει ζεστουλα εδώ.

Καμία φορά, αν έχει δροσιά στη βόλτα μας, τον σκεπάζω με καλοκαιρινή κουβερτούλα χωρίς κάλτσες για να μπορών να πιάνω τα πατουσακια του και να καταλαβαίνω αν ζεσταίνεται. Γνώμη  μουυ πάντα, βέβαια κάθε μανούλα κάνει οτι νομίζει.

  • Μου αρέσει 3

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμάς βγήκαν τα αποτελέσματα από την καλλιέργεια στα κακά δεν έδειξαν τίποτα...μαλλον το γάλα την ενόχλησε σε συνδυασμό με δημητριακά...τεσπα θα δούμε δεν πολυκαθομαι να το αναλύσω γιατί με έχει κουράσει το θέμα φαγητού...καποτε θήλαζαν κ έτρωγαν τα πάντα όλα τώρα έχουν αλλάξει πολύ τα δεδομένα...αντικουνουπικο βάζω αοσμο το τέζα νομίζω είναι κ θέλω να πάρω κ τα αυτοκόλλητα για τα ρούχα κ το καρότσι όταν βγαίνουμε έξω αν κ έχω κ κουνουπιέρα...τα πόδια μας δεν είναι μόνο ότι είναι κρύα είναι κ ιδρωμένα αρκετά νομίζω χειρότερα είναι να της φοράω κάλτσες...εμας εδώ μια κρύο μια ζεστή έχει...κ έχω απελπιστεί με το ντύσιμο να δω ποτέ θα βάλει τα τόσα σορτσάκια κ φορέματακια που έχουμε...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92δεν είχες ξαναφαει δημητριακά;; η πρώτη φορά ήταν;; εγώ τα τσακιζω να ξέρεις.... Παλια ήταν πιο αγνά όλα. Τώρα μας έχουν φάει τα συντηρητικά κι όλα τα καρκινογονα που βάζουν μέσα :huh:. Εμείς εδώ κάνει πολύ ζέστη!! Οπωτε τα χουμε ψιλό φορέσει τα φουστανακια μας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 όχι δεν έτρωγα τώρα είχα λίγες μέρες πού τα είχα αρχίσει τώρα τι να πω δεν ξέρω...δεν βγάζω άκρη...εννοείται τα συντηρητικά κ τα καρκινογόνα φταίνε...ελα σήμερα με τέτοια ζέστη το κορίτσι μου θα κοιμηθεί με το κοντομάνικο μέχρι χθες μακρύ μανίκι έκανε κ κρύο βέβαια αφού προχθές της έβαλα χοντρή κουβέρτα πάλι...εχει 2 μέρες χτυπάει 8ωρα το βράδυ στον ύπνο...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...