Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Basiliki92 έχω ένα αρχείο από την ομάδα θηλασμού Αττικής που έχει τις καμπύλες γτ στο βιβλιάριο δεν είναι για θηλαζοντα βρέφη οπότε είναι όλες πιο πάνω σε σχέση με τα μωρά που θηλάζουν, εκτός αν τις αλλάξανε δεν το έχω ψάξει.. δεν ξέρω πως μπορώ να το στείλω εδώ.. γύρω στα 5850 πρέπει να είστε από ότι βλέπω γτ είσαι περίπου στην 50 καμπύλη.. βασικά είναι οι καμπύλες του παγκόσμιου οργανισμού υγείας ανάλογα με το φύλο και το βάρος γέννησης

@valentina23 κ εγώ το ίδιο κάνω με τη ζυγαριά αλλά δεν είναι ακριβείας άσε που αν κουνιέται δεν σταθεροποιείται με τπτ η ένδειξη!

Αντηλιακό έχετε κάποιο να προτείνετε?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

@Basiliki92 έχω ένα αρχείο από την ομάδα θηλασμού Αττικής που έχει τις καμπύλες γτ στο βιβλιάριο δεν είναι για θηλαζοντα βρέφη οπότε είναι όλες πιο πάνω σε σχέση με τα μωρά που θηλάζουν, εκτός αν τις αλλάξανε δεν το έχω ψάξει.. δεν ξέρω πως μπορώ να το στείλω εδώ.. γύρω στα 5850 πρέπει να είστε από ότι βλέπω γτ είσαι περίπου στην 50 καμπύλη.. βασικά είναι οι καμπύλες του παγκόσμιου οργανισμού υγείας ανάλογα με το φύλο και το βάρος γέννησης

@valentina23 κ εγώ το ίδιο κάνω με τη ζυγαριά αλλά δεν είναι ακριβείας άσε που αν κουνιέται δεν σταθεροποιείται με τπτ η ένδειξη!

Αντηλιακό έχετε κάποιο να προτείνετε?

Κεγω της φρεζιντερμ πήρα γιατί αυτήν βρήκα στο φαρμακείο που πήγα αλλά έχω συστάσεις από φίλες μου για της medela είναι η μόνη που μπορείς να βάζεις από 0

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 μημπως εννοείς weleda;; η mustela;; τα πρώτα είναι φυσικά, όσο μπορούν δηλαδή, γιατί καθαρά καθαρά φυτικά νομίζω δεν υπάρχουν.. Έχω δοκιμάσει προϊόντα της πολύ καλά είναι και έχουν πέσει οι τιμές. Πριν 10 χρόνια ήταν τσιμπημένη η τιμή της.. Απ τη δεύτερη εταιρεία δεν έχω δοκιμάσει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, valentina23 είπε:

@Mighty86 μημπως εννοείς weleda;; η mustela;; τα πρώτα είναι φυσικά, όσο μπορούν δηλαδή, γιατί καθαρά καθαρά φυτικά νομίζω δεν υπάρχουν.. Έχω δοκιμάσει προϊόντα της πολύ καλά είναι και έχουν πέσει οι τιμές. Πριν 10 χρόνια ήταν τσιμπημένη η τιμή της.. Απ τη δεύτερη εταιρεία δεν έχω δοκιμάσει 

Αχαχαχα ναι λάθος.mustela εννοούσα.δεμ έχω δοκιμάσει καμία από τις δυο

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες. Είμαι χαρούμενη απόψε γιατί ήταν η πρώτη φορά που καθησαμε σε καφετέρια με το μωράκι. Βγήκαμε γύρω στις 9 το βράδυ, πήγαμε με το καροτσι, κοιμόταν όσο ήμασταν εκεί, φύγαμε στις 11 πάρα, δεν είχε ξυπνήσει, φτάσαμε σπίτι, τον σηκωσαμε, τον πλυναμε, θήλασε και κοιμήθηκε πάλι χωρίς καθολου κλάμα. 

Πιθανό να είναι και λίγο αδιάφορη, η τόσο λεπτομερής περιγραφή μου, αλλά έχω τόση μεγάλη χαρά που ήθελα να τη μοιραστώ. Όχι για την έξοδο αυτή καθαυτή, αλλά για το γεγονός ότι κάναμε κάτι οι τρεις μας, και ήταν χαλαρό και το μωρό. Μάλλον βοηθά και το ότι είναι μεγάλος κουτσομπολης, δηλαδή του αρέσει να ακούει ομιλίες, τον νανουριζουν, ακόμη και όταν βγαίνουμε με το καροτσι στη γειτονιά που είναι ήσυχη του αρέσει όταν πλησιάζω σε δρόμο με κίνηση. 

Σας ζάλισα, καλό ξημέρωμα σε όλες!

  • Μου αρέσει 4

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K καλά έκανες και το μοιράστηκες μαζί μας και δεν μας ζαλίσες καθόλου!! Ότι γίνεται πρώτα φορά με το μωράκι μας μας ενθουσιάζει και μας γεμίζει χαρά!! Αφού καθόταν και ήσυχος μια χαρά!! Επεξεργαζοταν το καινούργιο περιβάλλον μάλλον! Έτσι κάνει και μένα.. Κοιτάζει τα φώτα, τους ανθρώπους, μας παρακολουθεί που μιλάμε και μια φορά νσνουριστηκε κιολας:-Pτην θήλασε στην καφετέρια;; εμεις έχουμε κάπου κοντά το αυτοκίνητο και πάω εκεί και τη θηλάζω!! Μένω και στην επαρχεία.. Όλοι γνωστοί και ψιλό ντρέπομαι.... Πιο πολύ για το στηθος που χει φτάσει στα πατώματα :-Pμην μου το ματιασουν χαχαχσχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κάθεται έξω της αρέσει κοιμάται κιόλας κ μόλις μπαίνουμε σπίτι τσουπ ανοίγει τα μάτια χαχαχαχα...επισης είναι κ εμένα κουτσομπόλα χαχαχαχ ούτε εγώ την θηλάζω έξω...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Haroulita K καλά έκανες και το μοιράστηκες μαζί μας και δεν μας ζαλίσες καθόλου!! Ότι γίνεται πρώτα φορά με το μωράκι μας μας ενθουσιάζει και μας γεμίζει χαρά!! Αφού καθόταν και ήσυχος μια χαρά!! Επεξεργαζοταν το καινούργιο περιβάλλον μάλλον! Έτσι κάνει και μένα.. Κοιτάζει τα φώτα, τους ανθρώπους, μας παρακολουθεί που μιλάμε και μια φορά νσνουριστηκε κιολας:-Pτην θήλασε στην καφετέρια;; εμεις έχουμε κάπου κοντά το αυτοκίνητο και πάω εκεί και τη θηλάζω!! Μένω και στην επαρχεία.. Όλοι γνωστοί και ψιλό ντρέπομαι.... Πιο πολύ για το στηθος που χει φτάσει στα πατώματα :-Pμην μου το ματιασουν χαχαχσχα

Αν μέναμε κοντά θα σου έδινα την πάνα θηλασμού που πήρα να θηλάζεις με την ησυχία σου.εμενα ούτως η άλλως δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσει να θηλάσει σε καφετέρια,θέλει ησυχία οι δυο μας στο κρεββάτι κ λευκούς ήχους...

@Haroulita K τη σύμπτωση! κ εγώ χθες πρώτη φορά με το καρότσι πήγα για καφέ εγώ με μια φίλη μου στην γειτονιά μας.αντεξε μια ώρα και ένα τέταρτο περίπου.δεν κοιμήθηκε καθόλου αλλά στις 6 που τον πήγα δεν κοιμάται ποτέ το παίρνει σερί κ κοιμάται κατευθείαν για βράδυ στις 9. Θα δοκιμάσω κ πρωινές ώρες που ίσως κοιμηθεί αλλά δύσκολο...ο δικός μου για να κοιμηθεί θέλει τουλάχιστον μισή ώρα βόλτα καροτσαδα η αγκαλιά κ γύρω γύρω κ οι υπνοι του διαρκουν από 20-45 λεπτά μέσα στην μέρα. Καλέ αλοιμονο όλοι μέρα κλεισμένες σπίτι αν δεν τα γράψουμε κ εδώ ποιος θα μας ακούσει...

Σήμερα έχω παιδίατρο κατά ταλλα.

  • Μου αρέσει 4

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 Όχι ούτε εγώ θήλασα στην καφετέρια αναρωτιέμαι αν θα το τολμήσω ποτέ. 

Έχω μεγάλες πανες, μου τις έφτιαξε η μαμά μου και έχω κρατήσει μια ωραία γαλάζια κορδέλα να την προσαρμοσω σε μια πάνα, να την κάνω σαν ποδιά θηλασμού,

το θέμα είναι να βρω το θάρρος να θηλασω εκτός σπιτιού. Στο αυτοκίνητο το έχω σκεφτεί κι εγώ, αλλα δεν κάνει ζέστη πλέον.???

Εννοείται πως χαίρομαι τις μανούλες που το κάνουν δημόσια, με πάνα η χωρις. 

Ευχαριστώ πάντως MIGHTY86!!!

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Haroulita K είπε:

 Όχι ούτε εγώ θήλασα στην καφετέρια αναρωτιέμαι αν θα το τολμήσω ποτέ. 

Έχω μεγάλες πανες, μου τις έφτιαξε η μαμά μου και έχω κρατήσει μια ωραία γαλάζια κορδέλα να την προσαρμοσω σε μια πάνα, να την κάνω σαν ποδιά θηλασμού,

το θέμα είναι να βρω το θάρρος να θηλασω εκτός σπιτιού. Στο αυτοκίνητο το έχω σκεφτεί κι εγώ, αλλα δεν κάνει ζέστη πλέον.???

Εννοείται πως χαίρομαι τις μανούλες που το κάνουν δημόσια, με πάνα η χωρις. 

Ευχαριστώ πάντως MIGHTY86!!!

Να το τολμήσεις...γιατί όχι;;εγώ το κάνω..αν αυτός θέλει το κάνω.φυσικα αν κλαίει σταματάω.εγω όνειρο το είχα να τον θηλάσω κάτω από σκιά τα καλοκαίρια δίπλα στο κύμα να σκάει...όνειρα θερινής νυκτός!!!έχω θηλάσει στην νέα παραλία Θεσσαλονίκης μπροστά σε όλο τον κόσμο,ως κ μπροστά στον πεθερό μου.τα βυζιά μου τα έχω δείξει σε όλους.δεν με νοιάζει καθόλου..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Αν μέναμε κοντά θα σου έδινα την πάνα θηλασμού που πήρα να θηλάζεις με την ησυχία σου.εμενα ούτως η άλλως δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσει να θηλάσει σε καφετέρια,θέλει ησυχία οι δυο μας στο κρεββάτι κ λευκούς ήχους...

@Haroulita K τη σύμπτωση! κ εγώ χθες πρώτη φορά με το καρότσι πήγα για καφέ εγώ με μια φίλη μου στην γειτονιά μας.αντεξε μια ώρα και ένα τέταρτο περίπου.δεν κοιμήθηκε καθόλου αλλά στις 6 που τον πήγα δεν κοιμάται ποτέ το παίρνει σερί κ κοιμάται κατευθείαν για βράδυ στις 9. Θα δοκιμάσω κ πρωινές ώρες που ίσως κοιμηθεί αλλά δύσκολο...ο δικός μου για να κοιμηθεί θέλει τουλάχιστον μισή ώρα βόλτα καροτσαδα η αγκαλιά κ γύρω γύρω κ οι υπνοι του διαρκουν από 20-45 λεπτά μέσα στην μέρα. Καλέ αλοιμονο όλοι μέρα κλεισμένες σπίτι αν δεν τα γράψουμε κ εδώ ποιος θα μας ακούσει...

Σήμερα έχω παιδίατρο κατά ταλλα.

Περιμένουμε νέα από το γιατρό...

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το μικρό μου αγοράκι γίνεται αύριο 4 μηνών.ειναι 7 κιλα κ 68 ποντους. Η παιδίατρος είναι πολύ ευχαριστημένη από τις διαστάσεις του. Μου ζήτησε να κρατήσω όσο μπορώ τον θηλασμό αλλά εγώ είμαι σε φάση να τα παρατήσω .σήμερα όλη μέρα με θήλασε 2,5 φορές δλδ πιο το νόημα να κλείνομαι στο σπίτι σαν την Κωσταλέξι μπας ο θηλασει ο μικρός κ αυτός να αρνείται πεισματικά. Μέχρι να βγούμε για το εμβόλιο του δεν έλεγε να θηλάσει...ε κεγω του έδωσα μπουκαλιών κ πηγα κιουρια για σοπινγκ θεραπι. Δεν είμαι η καλύτερη μάνα του κόσμου αλλά δεν πειράζει πάντως τον αγαπώ πολυ.πήγαμε βόλτα στο εμπορικό(κόσμος) κ σήκωσα όλη την αγορά.ως κ σωσίβιο του πήρα...κ κάτι σκατουλακια που τα βάζεις στην κατάψυξη με τροφές για να ανακουφίζονται τα ούλα τους. Μα ένιωσα πολύ στερημενη το είχα ανάγκη..ο άνδρας μου δεν ήξερε πώς να με μαζέψει...

Πάντως αύριο αν κάνει πάλι τα ίδια θα βάλω θηλαστρο γιατί θέλω να διατηρήσω την παραγωγή μου για τους νυχτερινούς θηλασμους...

 

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 Μπράβο σας πάρα πολύ καλά είστε!!!Εμ το ξενο έχει αυτό το καλό ότι το δίνεις κ ξένοιαζεις ότι έφαγε κ ότι δεν πεινάει καλά έκανες κ ξεδωσες λίγο σου αξίζει!!!Εγώ προσπαθώ να την κρατάω 2ωρες μακριά από το στήθος για να δω πως αντιδράει μέχρι τώρα το πάμε καλά...δεν θέλω να εθιζετε κ να ζητάει συνέχεια να είμαι κ εγώ λίγο πιο άνετη όταν βγαίνω έξω μαζί της...Ολα αυτά βέβαια όταν δεν περνάμε αλμα γιατί αλλιώς όλη μέρα εκεί θέλουν :-P

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...