Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Basiliki92 είπε:

@Mighty86 Μπράβο σας πάρα πολύ καλά είστε!!!Εμ το ξενο έχει αυτό το καλό ότι το δίνεις κ ξένοιαζεις ότι έφαγε κ ότι δεν πεινάει καλά έκανες κ ξεδωσες λίγο σου αξίζει!!!Εγώ προσπαθώ να την κρατάω 2ωρες μακριά από το στήθος για να δω πως αντιδράει κιόλας μέχρι τώρα το πάμε καλά...δεν θέλω να εθιζετε κ να ζητάει συνέχεια να είμαι κ εγώ λίγο πιο άνετη όταν βγαίνω έξω μαζί της...Ολα αυτά βέβαια όταν δεν περνάμε αλμα γιατί αλλιώς όλη μέρα εκεί θέλουν :-P

Ναι αλλά η παιδίατρος μου είπε ότι όσο κ να προσομοιάζει το μητρικό εξακολουθεί να είναι αγελαδινό...αλλά δεν πειράζει μωρέ τι να κάνουμε..θα είναι μισός άνθρωπος μισός μοσχαράκι.. .εμένα πάλι το παιδί δεν μου έχει κάνει κανενα άλμα.αυτο μήπως παρουσιάζεται κυριως στον αποκλειστικό θηλασμό...

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Mighty86 μπράβο σας!! Ψηλό παιδάκι!! Εσύ προσπάθησες να κάνεις ότι καλύτερο για το παιδί σου από κει και πέρα δεν θα πεθάνουμε κιόλας!! Σχεδόν όλα τα παιδιά με ξένο μεγαλώσανε μια χαρά υγιέστατα και δυνατά είναι. Εσύ το προσπάθησες άλλες δεν μπαίνουν καν στη διαδικασία.. Δίνουν απ τη πρώτη μέρα ξένο... Κι όχι επειδή δεν έχουν γάλα ή δουλεύουν κτλ αλλά για λόγους βλακώδης.. Πχ να μην κρεμάσει το στήθος τους κτλ... Τεσπα είπαμε ευτηχισμενη μαμά =ευτηχισμενη μωρό.. Καλά έκανες που ξεδωσες..τα σήκωσες όλα ε;; εγώ μπαίνω ίντερνετ και παραγγέλνω.. Τώρα αγόρασα από h@m αμάνικα φανελάκια ολόσωμα γιατί δεν της κάνουν αυτά που είχα.. Αυτό με τα δόντια.. Δεν ξέρω τι να κάνω.. Αυτή θα βγάλει μάλλον πολύ νωρίς δοντάκι.. Αυτό με το ψυγείο μημπως κρύωσουν;; λέω εγώ τώρα...

Κορίτσια εδώ έχει καύσωνα έχω ψηθεί.. Άνοιξα και  air condition. Δεν παλεύεται χωρίς.. Μπορεί να πάμε αύριο, μεθαύριο να της βρεξω λίγο τα ποδαράκια στη θάλασσα.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , valentina23 είπε:

@Mighty86 μπράβο σας!! Ψηλό παιδάκι!! Εσύ προσπάθησες να κάνεις ότι καλύτερο για το παιδί σου από κει και πέρα δεν θα πεθάνουμε κιόλας!! Σχεδόν όλα τα παιδιά με ξένο μεγαλώσανε μια χαρά υγιέστατα και δυνατά είναι. Εσύ το προσπάθησες άλλες δεν μπαίνουν καν στη διαδικασία.. Δίνουν απ τη πρώτη μέρα ξένο... Κι όχι επειδή δεν έχουν γάλα ή δουλεύουν κτλ αλλά για λόγους βλακώδης.. Πχ να μην κρεμάσει το στήθος τους κτλ... Τεσπα είπαμε ευτηχισμενη μαμά =ευτηχισμενη μωρό.. Καλά έκανες που ξεδωσες..τα σήκωσες όλα ε;; εγώ μπαίνω ίντερνετ και παραγγέλνω.. Τώρα αγόρασα από h@m αμάνικα φανελάκια ολόσωμα γιατί δεν της κάνουν αυτά που είχα.. Αυτό με τα δόντια.. Δεν ξέρω τι να κάνω.. Αυτή θα βγάλει μάλλον πολύ νωρίς δοντάκι.. Αυτό με το ψυγείο μημπως κρύωσουν;; λέω εγώ τώρα...

Κορίτσια εδώ έχει καύσωνα έχω ψηθεί.. Άνοιξα και  air condition. Δεν παλεύεται χωρίς.. Μπορεί να πάμε αύριο, μεθαύριο να της βρεξω λίγο τα ποδαράκια στη θάλασσα.. 

Μπα δεν νομίζω...δεν το βάζεις απευθείας παγάκι στο στόμα.ειναι σαν μεγάλη πιπίλα  με τρυπιτσες δλδ πολύ μικρή επιφάνεια έρχεται σε επαφη.. για πλάκα πιο πολύ τα πήρα για τις δύσκολες στιγμές γιατί όλοι μου λένε ότι δυσανασχετούν πολύ αυτά. 

Κεγω άνοιξα airco σήμερα το μεσημέρι.τωρα μου κοιμήθηκε χωρίς παμπερς αλλιώς δεν ηρεμουσε κ του το έβαλα στα μουλωχτα δύο ώρες μετά...

Καλά μη νομίζεις κεγω παραγγέλνω συνέχεια ίντερνετ.αλλα μου έλειψε το τετ α τετ.που κάνεις τον πωλητη χαρούμενο.επειδη είναι κεγω πωλήτρια τους καταλαβαίνω..σήμερα αγόρασα παπούτσια μέσα σε 3 λεπτά γιατί είχα αφήσει τον μικρο στον μπαμπά του έξω στο καφέ να τον ρεβει. αφου ήταν τέλεια κ αναπαυτικά. Αυτός μόνο που δεν με φιλήσε. Σου λέει η πιο γρήγορη εβερ...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Μπα δεν νομίζω...δεν το βάζεις απευθείας παγάκι στο στόμα.ειναι σαν μεγάλη πιπίλα  με τρυπιτσες δλδ πολύ μικρή επιφάνεια έρχεται σε επαφη.. για πλάκα πιο πολύ τα πήρα για τις δύσκολες στιγμές γιατί όλοι μου λένε ότι δυσανασχετούν πολύ αυτά. 

Κεγω άνοιξα airco σήμερα το μεσημέρι.τωρα μου κοιμήθηκε χωρίς παμπερς αλλιώς δεν ηρεμουσε κ του το έβαλα στα μουλωχτα δύο ώρες μετά...

Καλά μη νομίζεις κεγω παραγγέλνω συνέχεια ίντερνετ.αλλα μου έλειψε το τετ α τετ.που κάνεις τον πωλητη χαρούμενο.επειδη είναι κεγω πωλήτρια τους καταλαβαίνω..σήμερα αγόρασα παπούτσια μέσα σε 3 λεπτά γιατί είχα αφήσει τον μικρο στον μπαμπά του έξω στο καφέ να τον ρεβει. αφου ήταν τέλεια κ αναπαυτικά. Αυτός μόνο που δεν με φιλήσε. Σου λέει η πιο γρήγορη εβερ...

  Είσαι πολυ γλυκός άνθρωπος  Mighty86 (δεν ξέρω ούτε να σε taggαρω, τόσο άσχετη ειμαι) και είσαι η καλύτερη μανούλα που θα μπορούσε να έχει το μωράκι σου! Θες να κάνεις τους ανθρώπους, τους αγαπημένους σου, αλλά και τους ξένους χαρούμενους, υπαρχει μεγαλύτερη αρετή για μια μανούλα??

Τον αγώνα σου, δεν τον έχει κάνει άνθρωπος εδώ μέσα, (έκφραση που λέμε στην Κρήτη), με τις συνθήκες που αντιμετωπιζες,  έκανες τα μέγιστα και άριστα, δίκιο έχει η valentina23. 

Το μωράκι σου μεγαλώνει μια χαρά, ευτυχισμενο και δυνατό!

  • Μου αρέσει 3

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Haroulita K είπε:

  Είσαι πολυ γλυκός άνθρωπος  Mighty86 (δεν ξέρω ούτε να σε taggαρω, τόσο άσχετη ειμαι) και είσαι η καλύτερη μανούλα που θα μπορούσε να έχει το μωράκι σου! Θες να κάνεις τους ανθρώπους, τους αγαπημένους σου, αλλά και τους ξένους χαρούμενους, υπαρχει μεγαλύτερη αρετή για μια μανούλα??

Τον αγώνα σου, δεν τον έχει κάνει άνθρωπος εδώ μέσα, (έκφραση που λέμε στην Κρήτη), με τις συνθήκες που αντιμετωπιζες,  έκανες τα μέγιστα και άριστα, δίκιο έχει η valentina23. 

Το μωράκι σου μεγαλώνει μια χαρά, ευτυχισμενο και δυνατό!

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ για τα καλά σου λόγια τα έχω ανάγκη!!! :wub:

Όλες εδώ είμαστε πολύ καλές μανουλες.ποτε καμία δεν μου έκανε κακή εντύπωση με τον τρόπο που μεγαλώνει το παιδί της μόνο θαυμασμό μου εμπνέεται

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Mighty86 κορίτσι μου μια χαρά μάνα είσαι το έχεις προσπαθήσει πάρα πολύ τόσο καιρό.. εγώ όσες ξέρω δεν έχει θηλάσει καμμία από τον κύκλο μου και χωρίς λόγο.. δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι αν εσύ είσαι χαρούμενη θα είναι και το μωρό!

Εμεις κορίτσια μόλις γυρίσαμε από τον παιδίατρο κάναμε το πόσιμο.. 5930 το μωρό πολύ χαρούμενος ο γιατρός.. μου είπε να αρχίσω σιγά σιγά τα γαλακτοκομικά ένα ένα και να κοιτάω αντιδράσεις.. αντηλιακό μου πε φρεζυντερμ και να πηγαίνουμε θάλασσα..  εμείς βάζουμε ήδη κλιματιστικό δεν παλεύεται ειδικά το βράδυ σκαμε κ ο μικρός συνέχεια ιδρωμενος..

Τώρα που γυρνούσαμε επειδή έκλαιγε πολύ τον έβγαλα από το κάθισμα αλλά δεν πρόσεξα και χτύπησε το κεφάλι του στο ταβάνι του αμαξιού.. δεν φάνηκε όμως να ενοχλείται ούτε καν κοκκίνισε.. δεν νομίζω να έχει θέμα ε? Ο άντρας μου με λέει υπερβολική

  • Μου αρέσει 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , georgia1988 είπε:

@Mighty86 κορίτσι μου μια χαρά μάνα είσαι το έχεις προσπαθήσει πάρα πολύ τόσο καιρό.. εγώ όσες ξέρω δεν έχει θηλάσει καμμία από τον κύκλο μου και χωρίς λόγο.. δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι αν εσύ είσαι χαρούμενη θα είναι και το μωρό!

Εμεις κορίτσια μόλις γυρίσαμε από τον παιδίατρο κάναμε το πόσιμο.. 5930 το μωρό πολύ χαρούμενος ο γιατρός.. μου είπε να αρχίσω σιγά σιγά τα γαλακτοκομικά ένα ένα και να κοιτάω αντιδράσεις.. αντηλιακό μου πε φρεζυντερμ και να πηγαίνουμε θάλασσα..  εμείς βάζουμε ήδη κλιματιστικό δεν παλεύεται ειδικά το βράδυ σκαμε κ ο μικρός συνέχεια ιδρωμενος..

Τώρα που γυρνούσαμε επειδή έκλαιγε πολύ τον έβγαλα από το κάθισμα αλλά δεν πρόσεξα και χτύπησε το κεφάλι του στο ταβάνι του αμαξιού.. δεν φάνηκε όμως να ενοχλείται ούτε καν κοκκίνισε.. δεν νομίζω να έχει θέμα ε? Ο άντρας μου με λέει υπερβολική

Ποπό ακριβώς ένα μήνα έχουμε διάφορα. Δεν νομίζω να έπαθε κάτι αλλιώς θα είχε κάνει κάνα καρούμπαλο.οχι; Τι να σου πω δεν ξέρω...σιγά σιγά υποψιάζομαι ότι θα έχουμε αυτά. Όλο θα πέφτουν θα χτυπάνε.μεσα στην ανησυχία θα είμαστε.πφφ


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988πήγατε και σεις παιδίατρο ε;; πολύ καλό το βάρος του.όλοι οι παιδίατροι τη φρεζυντερμ συστήνουν.. Καύσωνας δεν παλεύεται.. Κι εγώ άνοιξα κλιματιστικό.. Η μικρή είναι συνέχεια μούσκεμα στον ιδρώτα.. Λέω αυτές τις μέρες να πάμε να βρέξουμε λίγο τα ποδαράκια στη θάλασσα αργά το απόγευμα.. Ούτε εγώ νομίζω να έπαθε κάτι.. Τέτοια μικροατυχηματα συνέχεια θα έχουμε!! Θέλει υπομονή και ψυχραιμία.. Εμένα γυρίζει βαρελάκι.. Αλλού τη βάζω αλλού τη βρίσκω.. Θέλει προσοχή ειδικά στο κρεβάτι να μην πέσουν.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι μάλλον απλά αγχώνομαι με το παραμικρό! Μου είπε και για τα κουνούπια αν το τσιμπισει τπτ δλδ μια αλοιφή πάλι της φρεζυντερμ.. έχουμε σιτες αλλά θα πάμε μια βόλτα στο χωριό το άλλο σκ οπότε καλό είναι να την έχω μαζί 

Για να δούμε αν θα δουλέψει η επανεισαγωγή των γαλακτοκομικών.. όσπρια μου είπε εντομεταξυ να μην φάω ακόμα.. έχω βαρεθεί να τρώω κρέας και μακαρόνια!

 

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988σίγουρα την crilen  θα σου είπε.. Πρωινό ή απογευματινό τι τρως;;; εγώ γάλα με δημητριακά η γιαούρτι με granola αλλά  κάνει κι αυτή θορυβοδη, υγρά κακά και μερικές φορές πράσινα.. Λες να την πειράζουν;; και τι θα τρώω;; δεν προλαβαίνω κιόλας να κάνω ειδική διατροφή μόνο για μένα.. Τώρα με τον καύσωνα λέτε να θέλουν πιο πολλές φορές γάλα να μην αφιδατωθουν;; νερό δεν πίνουν γι αυτό το το λέω.. Στερεές από πότε σου είπε;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια και εμείς 3μηνων σημερα! Η μικρή κάνει συνέχεια βαρελακια,στο κρεβάτι της αρέσει να γυρνάει να κοιμάται μπρούμυτα δεν την πολυαφηνω γιατί φοβάμαι αλλά αυτή εκεί πείσμα όλο το βράδυ δεν κανω άλλη δουλειά από να την αλλάζω θέση :-Pέχει αρχίσει εκτός από αγκου να βγάζει κ κραυγούλες και μας έχει τρελάνει σαν κουταβάκι τσιρίζει αχχαχαχα @valentina23 σίγουρα τα δημητριακά δημιουργούν αέρια εγώ τα έκοψα γιατί εκείνες τις μέρες πού έτρωγα είχε κ αέρια κ πράσινα μπορεί βέβαια να ήταν κ από το γάλα... 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 πρωινό τρώω ψωμί με μέλι κ ταχίνι κ γάλα καρύδας κ απογευματινό φρούτα.. τρωω πολλα φρούτα τη μέρα.. στερεες από τον 6 μας είπε αφού παίρνει βάρος δεν έχει λόγο πιο νωρίς.. αν κ εγώ θα πάω τέλη Αυγούστου για δουλειά κ το μωρό δεν έχει πιάσει ακόμα μπιμπερο

Κορίτσια τώρα είδα μια πάνα και μου φάνηκε ότι κοκκινίζουν κάποιες βλενες αλλά δεν είναι κ κατά κοκκινες σαν αίμα.. δεν ξέρω τώρα... Παίζει να είναι από το πόσιμο εμβόλιο?


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988@georgia1988 μημπως έφαγες κάνα παντζάρι η κάτι χρωματιστό και το έβγαλε στα κακά της;; όσο για το εμβόλιο τι να σου πω κι εγώ είχα φοβηθεί πριν το κάνω γιατί άκουσα εδώ στο φόρουμ ότι είχαν παρενέργειες κάποια μωράκια. Το χα συζητήσει με την παιδίατρο και μου χε τονίσει ότι δεν προκαλεί καμία μα καμία παρενέργεια.... Δεν είναι ζωντανός ο ιός.. Καλύτερα όμως να πάρεις ένα τηλ την παιδίατρο να σου πει κι αυτή την γνώμη  της . Μπράβο πολύ καλά τρεφεσαι..εφω τρώω φρυγανιές η κριθαροκουλουρα με χαρουπι και βάζω πάνω μαργαρίνη με μέλι ή μαρμελάδα και το απόγευμα γάλα με βρώμη, αλλά τώρα τελευταία πήρα και δημητριακά τύπου κελλογκς και είδα πράσινα κακά.. Αλλά τρωωω και γιαούρτι με μέλι και γκρανιολα η ζελέ με φρούτα. Το ταχίνι Δυστηχως δεν μου αρέσει καθόλου!! Πάντως θα προσέξω τις επόμενες μέρες γιατί κάτι την πειράζει νομίζω..

@Basiliki92αχ και μας σαν γατάκι κάνει!!! Είναι να την φας!!! Όλη την ώρα την ταραζουμε στα φιλιά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23κ εγώ από φιλιά άλλο τίποτα ευτυχώς δεν ερεθιζεται τόσο που την φιλάω...πως να αντισταθώ κ καμία φορά κάνω ότι την μαλώνω κ αυτή γελάει που να μεγαλώσει κ άλλο ότι θέλει θα μας κάνει.Τα πράσινα λες να ήταν κ εμένα από τα κελοκς? αυτά έτρωγα εκείνες τις μέρες από τότε τίποτα...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 πάντως εσένα θυμήθηκα και σκέφτηκα ότι τώρα τελευταία τα χα πάρει και μου βγάλε πράσινα... Εκτός αν είναι από αγγούρι γιατί έχουμε βάλει κήπο και έχουνε βγει και τρώω.. Ουφ.. Θα τα κόψω και τα δύο αλλά νομίζω ότι είναι τα δημητριακά... Δεν μπορώ να φάω με την ησυχία μου!! Ότι τρώω με τρώει μετά... Έφτιαξα μπριαμι την προηγούμενη φορά κι ούτε το άγγιξα, ντοματουλες  κολοκυθάκια, κρεμμύδια, πιπεριές, τζατζίκι... Τα γλυκά τα χω κόψει μαχαίρι γιατί εκτός το ότι δεν δίνουν τίποτα από βιταμίνες, βάζουν και κιλά.. Ούτε παγωτό φαντάσου.. Έχω στην κατάψυξη για το γιο μου και μου τρέχουν τα σάλια... Δεν ξέρω γιατί έχω φάει κόλλημα με τα γλυκά ότι απαγορευονται.. Γάλα αμυγδάλου είχα πάρει να δοκιμάσω.. Απαίσιο.. Ο πουρές γλυκοπατάτα μου άρεσε πολύ!! Αλλά έχει γάλα και βούτυρο κι αυτό.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...