Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

On 27/6/2021 at 3:17 ΠΜ, Basiliki92 είπε:

@Mighty86 θήλαστρο βάζω μια φορά την μέρα κ αυτή πρωί συνήθως για να αποσυμφόρηση γιατί ενώ πίνει το μωρό είναι ακόμα τούμπανο κ δεν το αντέχω κ το αποθήκευση κατάψυξη αλλά κ πάλι δεν το κάνω κάθε μέρα... @valentina23 δεν ξέρω πόσες μέρες κρατάει...ουτε εγώ τρώω γαρίδες καλαμαρια κλπ..

 

@Pagotoula σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου..η αλήθεια είναι ότι τις τελευταίες μέρες έχει αυξηθεί πολύ η παραγωγή ...η παιδίατρος μου είναι πολύ υπέρ του θηλασμού κ γενικα δεν μου λέει να κόψω τροφές το μόνο που μου είπε ήταν προσοχή στα γαλακτοκομικά από την στιγμή που την πειράζουν...τα άλλα τα κόβω εγώ από μόνη μου όταν βλέπω πως τρώω κάτι και είναι πολύ ανήσυχη..η αλήθεια είναι πως δεν έχει αποδειχθεί ότι η διατροφή της μάνας επηρεάζει το βρέφος αυτό που σίγουρα τα επηρεάζει είναι ότι εχει πολλά  συντηρητικά...εσυ θηλάζεις και τρως απ όλα?

λογω του οτι η μικρη μου ειχε αλλεργια, εκανα αυστηρη αποχη φανερων και κρυφων γαλακτοκομικων, καζεινης και σογιας ως τον 7ο. μετα εκανα προκλιση και σταδιακα ξαναβαλα τα παντα στην διατροφη. 

On 27/6/2021 at 10:03 ΠΜ, valentina23 είπε:

@Pagotoulaκαταρχάς σ ευχαριστούμε πολύ για τις απαντήσεις σου!! Μας βοηθάς πάρα πολύ!! Και γω το χω προσέξει αυτό με την υπερπαραγωγή. Όταν είναι τούμπανο το στήθος και πίνει τα κακά μετά είναι πράσινα.. Τώρα τελευταία όμως αντιμετωπίζω ένα άλλο θέμα!! Δεν κάνει τσισα όπως πριν.. Το πρωί είναι στεγνό το παμπερς!! Κάνει μετά.. Προχτές όλη μέρα έκανε μόνο 4 φορές τσισα.. Χτες 6-7,σημερα θα μετρήσω πάλι. Εγώ νομίζω είναι απ τον καύσωνα.. Μου ιδρώνει συνέχεια. Η παιδίατρος μου είπε να της δώσω χαμομήλι, το οποίο ζήτημα να ήπιε 10ml..λέει ότι της λείπουν υγρά... Τι γνώμη έχεις;; σου έχει τύχει;; επίσης νομίζω ότι και αυτό το λιγο χαμομήλι επηρέασε τα κακά.. Παρά πολύ θορυβώδης.. Ήταν που ήταν.. Τώρα χαμός.. Δεν ξερω πια τι γίνετε.. Μια το ένα.. Μια το άλλο.. 

πρεπει να μετρας τις πανες συνολικα μες στη μερα. δεν παιζουν ρολο μονο οι βραδινες, γιατι οπως λες,  μπορει να κανει μετα πολλα μαζεμενα.7 πανες ειναι νορμαλ για μωρο 3 μηνων. σιγουρα αν ιδρωνει πολυ λογω ζεστης, θα μειωθουν κι οι πανες. γενικα παντως δεν δινουμε ουτε χαμονηλι ουτε νερο σε μωρακι πριν τον 6ο μηνα. προσπαθησε να αυξησεις τους θηλασμους λογω καυσωνα, τιποτα παραπανω και τιποτα λιγοτερο δεν χρειαζεται. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Κορίτσια καλήμερα!! Γυρίσαμε και μεις πρίν από λίγο από παιδίατρο! Κάναμε την δεύτερη δόση απ το έξαπλο. Βάρος 6650 μήκος 62 εκ. Την βρήκε πάρα πολύ καλή!! Πήρε ένα κιλό σχεδόν σε ένα μήνα. Τον άλλο μήνα ξεκινάμε ρυζάλευρο. Κάθε άλλο πάρα αφυδατωμενη είναι μου είπε.. Απλά απ το καύσωνα χρειάζεται λίγο παραπάνω ενυδάτωση.. Με το παραπάνω γάλα αναγουλιαζει και βαρυστομαχιαζει.. Της είπα ότι το χαμομήλι ούτε να το φτύσει και μου είπε λίγο νεράκι τότε να της δίνω.. Όχι αντιηλιακό όχι αντικουνουπικα, όχι θάλασσα.. Το κλιματιστικό να μην χτυπάει πάνω της και κρυώσει.. Μου είπε και με σύριγγα μπορώ να της δίνω.. Δοκίμασα αλλά λίγο δύσκολο.. Θα της δώσω μετά κσι με μπιμπερό.. Αυτά τα νέα μας 

Μπράβο σας πολύ καλή είναι η μπουμπού σας φαντάζομαι μπουτάκια για δάγκωμα που έχει!!! Και εμένα όχι αντικουνουπικα μας είπε πάνω της μόνο τσιρωτα κ αυτά γύρω από το καροτσι για αντηλιακό κ θάλασσα θα ρωτήσω σε καμία 10αρια μέρες πού θα πάω...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Κορίτσια καλήμερα!! Γυρίσαμε και μεις πρίν από λίγο από παιδίατρο! Κάναμε την δεύτερη δόση απ το έξαπλο. Βάρος 6650 μήκος 62 εκ. Την βρήκε πάρα πολύ καλή!! Πήρε ένα κιλό σχεδόν σε ένα μήνα. Τον άλλο μήνα ξεκινάμε ρυζάλευρο. Κάθε άλλο πάρα αφυδατωμενη είναι μου είπε.. Απλά απ το καύσωνα χρειάζεται λίγο παραπάνω ενυδάτωση.. Με το παραπάνω γάλα αναγουλιαζει και βαρυστομαχιαζει.. Της είπα ότι το χαμομήλι ούτε να το φτύσει και μου είπε λίγο νεράκι τότε να της δίνω.. Όχι αντιηλιακό όχι αντικουνουπικα, όχι θάλασσα.. Το κλιματιστικό να μην χτυπάει πάνω της και κρυώσει.. Μου είπε και με σύριγγα μπορώ να της δίνω.. Δοκίμασα αλλά λίγο δύσκολο.. Θα της δώσω μετά κσι με μπιμπερό.. Αυτά τα νέα μας 

Ααα πολύ καλό βάρος μπράβο. Με ριζαλευρο; Γιατί με ριζαλευρο;;;πως θα το φτιάχνεις; Δεν γνωρίζω απλά ρωτάω...συνήθως ξεκινάνε με φρούτα η λαχανικα.επισης γιατί δεν σαφήνει στο εξάμηνο;αφού θηλάζεις καλά;;;

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 νομίζω το αγοράζεις απ το φαρμακείο. Οργανικό ρυζάλευρο μου είπε και ότι θα μου τα πει αναλυτικά τον επόμενο μήνα.. Κανονικα θα ξεκίνουσαμε απ αυτό το μήνα αλλά επειδή θηλάζω μου είπε τον επόμενο.. Ε εντάξει 5 με 5μιση θα είμαστε σε ένα μήνα. Πωωω πως πέρασε έτσι ο καιρός;;;

@Pagotoula σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Και γω ξέρω ότι δε δίνουν νερό, χαμομήλι και βότανα σε μωρό.. Τώρα τι να πω.. Απλά άλλαξε τελείως συνήθειες.. Ενώ ξυπνουσε με μια πάνα τίγκα στα τσισα ξαφνικά στεγνή.. Κατουραει 6-7 φορές τώρα αλλά όχι γεμετες πάνες. Πάντως με το που της βγάζω την πάνα και τη βάζω στο μπανακι της Κατουραει αμέσως!!

@Basiliki92την έχουμε φάει στα φιλιά!! Εγώ, ο άντρας μου, ο γιος μου, γιαγιά!! Δεν την χορταινουμε με τίποτα!! Κοιμάται και περιμένουνε να ξυπνήσει να την φάμε!! Κάνει και κάτι γελάκια άλλο πράγμα!! Και μπαμπαλιζει συνέχεια και βάζει τσιριδες!! Χάχα τώρα θυμήθηκα ότι ξέχασα να ρωτήσω την παιδίατρο για τα δόντια.. Την επόμενη φορά θα τα γράφω σε ένα χαρτί... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, pap88 είπε:

καλα κανεις και το εχεις στο μυαλο σου! μιας και θα την δεις απο κοντα ρωτησε το.. εγω ειμαι στον 6ο και σκεψου σε καθε εμβολιο δινω προληπτικα!!!

Η δικιά μου είναι 3 μηνών!! 

Σήμερα γίνεται 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Mighty86 νομίζω το αγοράζεις απ το φαρμακείο. Οργανικό ρυζάλευρο μου είπε και ότι θα μου τα πει αναλυτικά τον επόμενο μήνα.. Κανονικα θα ξεκίνουσαμε απ αυτό το μήνα αλλά επειδή θηλάζω μου είπε τον επόμενο.. Ε εντάξει 5 με 5μιση θα είμαστε σε ένα μήνα. Πωωω πως πέρασε έτσι ο καιρός;;;

@Pagotoula σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Και γω ξέρω ότι δε δίνουν νερό, χαμομήλι και βότανα σε μωρό.. Τώρα τι να πω.. Απλά άλλαξε τελείως συνήθειες.. Ενώ ξυπνουσε με μια πάνα τίγκα στα τσισα ξαφνικά στεγνή.. Κατουραει 6-7 φορές τώρα αλλά όχι γεμετες πάνες. Πάντως με το που της βγάζω την πάνα και τη βάζω στο μπανακι της Κατουραει αμέσως!!

@Basiliki92την έχουμε φάει στα φιλιά!! Εγώ, ο άντρας μου, ο γιος μου, γιαγιά!! Δεν την χορταινουμε με τίποτα!! Κοιμάται και περιμένουνε να ξυπνήσει να την φάμε!! Κάνει και κάτι γελάκια άλλο πράγμα!! Και μπαμπαλιζει συνέχεια και βάζει τσιριδες!! Χάχα τώρα θυμήθηκα ότι ξέχασα να ρωτήσω την παιδίατρο για τα δόντια.. Την επόμενη φορά θα τα γράφω σε ένα χαρτί... 

μαλλον ειναι γενικα λιγο πισω η παιδιατρος..αν καταλαβαινω απο τα λεγομενα για χαμομηλι..και ρυζαλευρο απο τον 5ο σε υγιες και αποκλειστικα θηλαζον μωρακι...αλλα επειδη η διατροφη οπως και ο θηλασμος ειναι πρωταρχικα δικο μας θεμα (εννοω των μαναδων-γονεων), καλυτερα να το ψαχνουμε και μονοι...πιστευω θα βρεις την καλυτερη λυση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Pagotoula απ τον 6ο ξεκινάνε;; μου είπε ότι άμα έδινα ξένο γάλα θα έδινε τώρα απ τον 4ο μήνα. Το ρυζάλευρο απ ότι κατάλαβα είναι της φρεζυντερμ όπως και το χαμομήλι το οποίο τσάμπα και τα Λεφτά.. Ρυζάλευρο δίνουν η καθόλου, ξεκινάνε με φρούτο;; την παιδίατρο την είχα και στο γιο μου!! Είναι πάρα πολύ καλή και γενικά κακό λόγο δεν έχω ακούσει.. Το άσχημο είναι όμως ότι δεν πολύ ξέρει από θηλασμό... Απ ότι έχω καταλάβει και γω.. Αλήθεια το ρυζάλευρο μη μου πεις οτι έχει και γάλα μέσα;;;; 

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 και εγώ από 4.5 θα ξεκινήσω αλλά με λαχανικά κ μετά φρούτα ρυζαλευρο δεν νομίζω να δίνει η δικιά μου..δεν ξέρω αν προσφέρει κ κάτι το ρυζαλευρο...ξερω ότι παλιά το δίναμε η μαμάδες...εμενα η δικιά μου μου έδινε τώρα δεν έχω ακούσει καμία...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , valentina23 είπε:

@Pagotoula απ τον 6ο ξεκινάνε;; μου είπε ότι άμα έδινα ξένο γάλα θα έδινε τώρα απ τον 4ο μήνα. Το ρυζάλευρο απ ότι κατάλαβα είναι της φρεζυντερμ όπως και το χαμομήλι το οποίο τσάμπα και τα Λεφτά.. Ρυζάλευρο δίνουν η καθόλου, ξεκινάνε με φρούτο;; την παιδίατρο την είχα και στο γιο μου!! Είναι πάρα πολύ καλή και γενικά κακό λόγο δεν έχω ακούσει.. Το άσχημο είναι όμως ότι δεν πολύ ξέρει από θηλασμό... Απ ότι έχω καταλάβει και γω.. Αλήθεια το ρυζάλευρο μη μου πεις οτι έχει και γάλα μέσα;;;; 

Αρχικα ο ΠΟΥ συστηνει αποκλειστικο θηλασμο εως το κλεισιμο του 6ου. 2ον ρυζαλευρο υπαρχει και με και χωρις γαλα. Αλλα για ποιο λογο να δωσεις σε ενα μωρο ετοιμη κρεμα; εχει τοσα επεξεργασμενα συστατικα. Το οτι ενας γιατρος ειναι καλος στο ιατρικο κομματι, δεν τον κανει αυτοματα ενημερωμενο σε θεματα θηλασμου, διατροφης, διαπαιδαγωγησης κοκ. Πλεον ολα αυτα τα ζητηματα απαιτουν πολυ μεγαλη και συγκεκριμενη εξειδικευση και υπαρχουν καποιοι παιδιατροι που την κανουν, οπως υπαρχουν και εξειδικευμενοι διατροφολογοι σε βρεφικη,νηπιακη,παιδικη διατροφη.οι συγκεκριμενοι σε αποκλ θηλαζοντα συστηνουν εισαγωγη με λαχανικα και κρεας, ωστε να γινει η απαιτουμενη ληψη σιδηρου, την οποια χρειαζονται.τα φρουτα δεν ενδεικνυνται γι αυτο το σκοπο κι επισης συνηθιζουν την γλυκια γευση ως 1η επαφη,που δεν ειναι το προτιμοτερο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα μια αναζήτηση στο γκουγκλ όπως και στο φόρουμ για την εισαγωγή στερεών!! Εντάξει... Κατά μπερδεύτηκα... Μιλάμε για 10 διαφορετικές γνώμες.. Απ ότι κατάλαβα δίνουν το ρυζάλευρο κάποιοι ως πρώτη τροφή για πιο εύπεπτο.. Για να συνηθίσουν τα μωρά στη στερεά και στο κουτάλι.. Κάπου διάβασα ότι περιέχει και σίδηρο και βιταμίνες.. Κάποιοι δεν δίνουν καθόλου ρυζαλευρο μπαίνουν στο φρούτο... Γενικά ένας χαμός απ ότι διάβασα.. Είναι θέμα παιδιάτρου απ ότι κατάλαβα.. Εμείς 5,5 θα ξεκινήσουμε.. Και ο Θεός βοηθος:razz:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ από ότι ξέρω είναι στερεες μετά τον 6ο και μάλιστα ακόμα το γάλα είναι η κύρια τροφή, οι στερεες είναι απλά εισαγωγή για να συνηθίζει το μωρό νέες τροφές. Καλύτερα είναι να ξεκινήσουμε με κρέας ή λαχανικά και ότι βάζουμε ένα γεύμα τον μήνα. Θηλάζουμε πριν και μετά το γεύμα βασικά προσφερουμε γιατί μπορεί να μην θέλει και επίσης το ρυζαλευρο δεν προσφέρει τπτ. Αυτά..

Κ ο δικός μου δεν είναι πολύ ενημερωμένος με τον θηλασμό αλλά δεν νομίζω να ακολουθήσω αυτά που μου λέει όσο αφορά την διατροφή αλλά είναι πολύ καλός γιατρός κατά τα άλλα

  • Μου αρέσει 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας παραθέτω αυτο:

Ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας (ΠΟΥ) συνιστά αποκλειστικό μητρικό θηλασμό για 6 μήνες και την εισαγωγή στερεών τροφών μετά. Ωστόσο, η Ευρωπαϊκή Εταιρεία Παιδιατρικής Γαστρεντερολογίας Ηπατολογίας και Διατροφής (ESPAGHAN) υποστηρίζει ότι η εισαγωγή στερεών τροφών μπορεί να γίνει και νωρίτερα, μεταξύ 4-6 μηνών, με ασφάλεια και χωρίς επιπτώσεις για την υγεία του βρέφους. Στη χώρα μας, οι περισσότεροι παιδίατροι συνιστούν την έναρξη συμπληρωματικής διατροφής στους 6 μήνες στα βρέφη με αποκλειστικό μητρικό θηλασμό και στους 4-6 μήνες στα μη θηλάζοντα βρέφη.

Το χρονικό διάστημα εισαγωγής στερεών τροφών στη διατροφή του βρέφους εξαρτάται όχι μόνο από την ηλικία, αλλά και από την ανάπτυξή του.

Πότε ένα βρέφος είναι έτοιμο να ξεκινήσει στερεές τροφές;

· Όταν κάθεται με υποστήριξη.

· Όταν στηρίζει καλά το κεφάλι και τον αυχένα.

· Όταν έχει εξαφανιστεί το αντανακλαστικό προβολής της γλώσσας κατά τη σίτιση.

· Όταν δείχνει ενδιαφέρον και για άλλα φαγητά και αναγνωρίζει το κουτάλι.

 

Όπως βλέπετε είναι θέμα γιατρού και ανάλογα το παιδι!Εισαγωγή στερεών δεν σημαίνει αποθηλασμός!Καλό θα ήταν να εμπιστευόμαστε το τι μας λένε οι παιδίατροι κ να μας βρίσκει σύμφωνους αν όχι τον αλλάζουμε!

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988και μένα μια από τα ίδια!! Πολύ καλή σαν παιδίατρος αλλά με τον θηλασμό δεν το χει.. Το κατάλαβα απ την πρώτη στιγμή όταν μου πε να θηλάζω ανά 2 ώρες 10 λεπτά απ το κάθε στήθος!! Άμα την είχα ακούσει τότε δεν θα είχα γάλα με τίποτα τώρα!! Το ζήτημα είναι ότι μπορώ να της πω την δυσαρέσκεια μου για το ρυζάλευρο αλλά και τι θα κάνω αυτό που νομίζω εγώ;; θα έχω τρομερή ανασφάλεια νομίζω.. Πάντως θα το προσπαθήσω να μην τις δώσουμε καθόλου ρυζάλευρο και να ξεκινήσουμε φρούτα, η λαχανικά..

@Basiliki92ευχαριστούμε για το άρθρο, αν και το διάβασα εκεί που έψαχνα στο Google.. Εσείς πότε είπες ξεκινάτε στερεές;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 Εμείς 4.5 μου το τόνισε όμως αν είναι έτοιμο το παιδι με λαχανικά...μπορείς να της πεις ότι θα προτιμούσες αν είναι σύμφωνη κ η ίδια να ξεκινήσετε με λαχανικά..

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , valentina23 είπε:

@georgia1988και μένα μια από τα ίδια!! Πολύ καλή σαν παιδίατρος αλλά με τον θηλασμό δεν το χει.. Το κατάλαβα απ την πρώτη στιγμή όταν μου πε να θηλάζω ανά 2 ώρες 10 λεπτά απ το κάθε στήθος!! Άμα την είχα ακούσει τότε δεν θα είχα γάλα με τίποτα τώρα!! Το ζήτημα είναι ότι μπορώ να της πω την δυσαρέσκεια μου για το ρυζάλευρο αλλά και τι θα κάνω αυτό που νομίζω εγώ;; θα έχω τρομερή ανασφάλεια νομίζω.. Πάντως θα το προσπαθήσω να μην τις δώσουμε καθόλου ρυζάλευρο και να ξεκινήσουμε φρούτα, η λαχανικά..

@Basiliki92ευχαριστούμε για το άρθρο, αν και το διάβασα εκεί που έψαχνα στο Google.. Εσείς πότε είπες ξεκινάτε στερεές;; 

Κεγω 5,5 ξεκινάω, με φρούτα όμως. Έχω άλλες δύο φίλες που κάνουν αποκλειστικό με την ίδια παιδίατρο αποσο ξέρω κ αυτές με φρούτα στους 6 ξεκίνησαν.θα το συζητήσω κ μαζί τους γιατί όχι λαχανικά κτλ θα μιλήσω κ με την ίδια αλλά εγώ δεν έχω εμπιστοσύνη στον εαυτό μου να κάνω ότι θέλω με το τάισμα ήδη δεν έχω ξεκινήσει καλά. Εμένα ήθελε από τους 4,5 μήνες να με ξεκινήσει στερεά γιατί της είπα ότι δεν θέλω να θηλάσω αλλο κ μου λέει το ξένο δεν έχει κάτι να του δώσει αλλά εγώ δεν ήθελα κ άσε που χαζοθηλαζω ακόμη οπότε το αφήσαμε.

Με συζήτηση θα το βρείτε θεωρώ ,πρέπει κ η παιδίατρος να προσαρμοστεί στις επιθυμίες σου,να μάθει κ τι θέλεις να κάνεις ,για πόσο θέλεις να θηλάζεις κτλ 

εγώ την παιδίατρο μου την έχω εμπιστοσύνη.χαρη σε αυτή θηλάζω ακόμα κ ας μη με βοήθησε να θηλάσω αποκλειστικα ούτε κ η άλλη σύμβουλος που πήρα δεν μου είπε κάτι παραπάνω κ στην τελική κ μερικά πράγματα που μου είπε δεν ήμουν διατεθειμένη να τα κάνω. Στην τελική γι'αυτό την διάλεξα γιατί μου την σύστησαν ως ενημερωμένη με την διατροφή. Όταν με είδε να τσινιζω με τα στερεά με άφησε κ μου ζήτησε να θηλάζω βράδυ όπως κάνω κ τουλάχιστον 3 φορές την μέρα κατά την γνώμη της έτσι θα του δίνω και κάτι...

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...