Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Κ εγώ το βλέπω προς το θετικό. Μήπως να πάρεις αυτό με τον Σταύρο? Είναι πιο ξεκάθαρο. Ή το ηλεκτρονικό που γράφει .. 

      Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, valentina23 είπε:

@Mighty86έχει γκρίνια; όλη μέρα;; την ενοχλούν τα ούλα της μημπως;; ζεσταίνεται;; νυσταζει;; έχει συγκαει;; 

Δεν ξέρω νομίζω ολαααα αυτά μαζί τι να πω...δεν είναι γκρίνια αυτό..κλαίει με λιγμους.πεταγεται στον ύπνο του κ κλαίει.λεω όνειρο θα είναι αλλά το έκανε κ σήμερα κ χθες. Κ δεν ηρεμεί μετά ενώ παλιότερα τον ηρεμουσα. Μπιμπερο δεν θέλει βυζί δεν θέλει...θέλει αγκαλιά όρθια μόνο.κ παιχνίδια για να φάει η στον ύπνο του.παλινδρομηση δεν νομίζω να είναι γιατί δεν βγάζει κ πολύ μόνο αν παραφαει.κολικοι ούτε αυτό...ούλα ίσως.ζεστη επίσης;λέτε αφυδάτωση; Αυτό με ανησυχει

  • Μπερδεμένη/-ος 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 εγώ νομίζω περνάτε κάνα άλμα ανάπτυξης!! Πυρετό δεν έχει ε;; το τσέκαρες;; στην αφυδάτωση είναι σκούρα τα τσισα και κάπου φαίνεται και απ τα μάτια αλλά δεν γνωρίζω παραπάνω.. Κάνε του πολλά δροσερά μπανακι.. Εγώ τότε με τα τσισα αυτό έκανα.. Συνέχεια μπανακια.. 3,4 την ημέρα.. 

Τωρα θυμήθηκα ότι μου το έκανε και μένα αυτό.. Πρόσφατα νομιζω! Πεταγοταν απ τον ύπνο της κλαίγοντας ακόμα και τα βράδια που συνήθως δεν ξυπναγε έτσι ποτέ!! Αλλά ήθελε στήθος ή εγώ την έβαζα συνέχεια.. Εκτός αν ήταν στουμπωμενη απ το πολύ γάλα και πονούσε η κοιλίτσα της:confused:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , valentina23 είπε:

@Mighty86 εγώ νομίζω περνάτε κάνα άλμα ανάπτυξης!! Πυρετό δεν έχει ε;; το τσέκαρες;; στην αφυδάτωση είναι σκούρα τα τσισα και κάπου φαίνεται και απ τα μάτια αλλά δεν γνωρίζω παραπάνω.. Κάνε του πολλά δροσερά μπανακι.. Εγώ τότε με τα τσισα αυτό έκανα.. Συνέχεια μπανακια.. 3,4 την ημέρα.. 

Τωρα θυμήθηκα ότι μου το έκανε και μένα αυτό.. Πρόσφατα νομιζω! Πεταγοταν απ τον ύπνο της κλαίγοντας ακόμα και τα βράδια που συνήθως δεν ξυπναγε έτσι ποτέ!! Αλλά ήθελε στήθος ή εγώ την έβαζα συνέχεια.. Εκτός αν ήταν στουμπωμενη απ το πολύ γάλα και πονούσε η κοιλίτσα της:confused:

Πυρετό όχι.εχει κάτι πάνες με πιο σκούρα.κ οι πρωινές αλλά μου είπαν αυτό είναι φυσιολογικό δεν ξέρω.εγω μια φορά την μέρα μπάνιο κ τοπικά βρεξιμο συχνά πυκνά αλλά θα αρχίσω πιο συχνά μπανακια.φοβαμαι επειδή έχω ανοιχτό ερκο συνήθως μήπως κρυώσει...

 ο άνδρας μου λέει ότι απλά λόγω ζέστης στεγνώνουν γρήγορα οι πάνες κ φαίνονται έτσι.κεγω νιώθω ότι άλλοτε είναι μπουκωμενος άλλοτε νηστικός.

Πώς γίνεται ένα παιδάκι που έχει προκαλέσει υπερπαραγωγή να έχει αφυδατωθεί ρε συ;;;είναι άσχετο με το πόσο τρώνε;

Εντιτ μας έχουν πηδήξει λίγο αυτά τα άλματα ε;

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Mighty86 @valentina23 και εμένα έτσι κάνει αυτές τις μέρες..μαλλον η ζέστη και τα ούλα της την ενοχλούν...υπομονή κορίτσια... το βράδυ εγω κοιμάμαι με κλιματιστικό δεν γίνεται αλλιώς με τι τα σκεπάζεται όταν έχετε κλιματιστικό? Γτ εμάς είναι στο δωμάτιο (όχι απέναντι μας). @Mighty86 τώρα το είδα είστε σε αλμα με κορύφωση 17η εβδομάδα.

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Basiliki92 είπε:

@Mighty86 @valentina23 και εμένα έτσι κάνει αυτές τις μέρες..μαλλον η ζέστη και τα ούλα της την ενοχλούν...υπομονή κορίτσια... το βράδυ εγω κοιμάμαι με κλιματιστικό δεν γίνεται αλλιώς με τι τα σκεπάζεται όταν έχετε κλιματιστικό? Γτ εμάς είναι στο δωμάτιο (όχι απέναντι μας). @Mighty86 τώρα το είδα είστε σε αλμα με κορύφωση 17η εβδομάδα.

Ναι νομίζω όπου να ναι βγαίνω από το άλμα.χριστε μου!!!!!

Εμείς το κλιματιστικό το έχουμε στο σαλόνι 24αρι.παρολα αυτά ένα σεντονακι το έχω όπως κ του μικρού.

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εμένα ξυπνάει με κλαμματα την ημέρα.. το βράδυ ξυπνάει ήρεμος.. αλλά τον βάζω στο στήθος κ όλα καλά.. νομίζω είναι επειδή κοιμάται στο στήθος και ξυπνάει κ δεν με βλέπει.. αυτό έχω καταλάβει γτ το βράδυ είμαι δίπλα του γι'αυτό όταν ξυπνάει μένει ήρεμος! 

Εγώ κορίτσια δεν τον σκεπάζω γτ έχει αρχίσει κ τραβάει πράγματα κ φοβάμαι μην τραβήξει το σεντόνι κ σκεπαστεί μέχρι πάνω.. εξάλλου εμένα ζεστενεται πολύ κ ας κοιμόμαστε με κλιματιστικό απλά το βάζουμε μέχρι 25 κ με ανοιχτή την πόρτα 2 δάχτυλα.. 

Επίσης βάζει τα πάντα στο στόμα  ότι βρει κ έχω αρχίσει κ αγχονομαι.. έχω απολυμαίνει όλα τα παιχνιδάκια αλλά κ πάλι αγχονομαι μήπως βρει κάτι κ το βάλει στο στόμα

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 εμείς έχουμε κλιματιστικό στο δωμάτιο που κοιμόμαστε.. Το έχω όλη τη νύχτα ανοιχτό στο 19 στο law και ανοιχτή μπαλκόνοπορτα.. Είμαστε ψηλά και βράζει το σπίτι. Την έχω ένα αμάνικο φόρμακι καλοκαιρινό ξεσκεπαστη.

@georgia1988και χω φοβάμαι ότι βρει στο στόμα!! Της δίνω και μασητικα αλλά για λίγο μετά τα τα πετάει και συνεχίζει με τα χέρια της, σεντόνια μαξιλάρια ότι βρει.. Τα μασητικα κάθε πότε τα αποστειρώνεις και πως;; συνέχεια της πέφτουν.. Πρέπει να τα αποστειρωνω 10 φορές την μέρα.. 

@Mighty86 πως είστε σήμερα;; αυτό με τα ουρά το ανέφερες στην παιδίατρο;; απλά να σαι και σίγουρη.. Εμένα δεν είχε αφυδατωθει, απλά είχε αλλάξει τα ωράρια της.. Αλλά είχε και πράσινα κακά.. Δεν ξέρω ίσως έπαιρνε μόνο το αραιό γάλα κι όχι το θρεπτικό.. Τα πρωινά ξυπναγε στεγνή! Τώρα όλα έχουν φτιάξει!! Ας είναι καλά το φορουμ εδώ!! Η δική μου παιδίατρος είναι πολύ καλή αλλά πρέπει να έχει μαύρα μεσάνυχτα στο θέμα του θηλασμού.. Μου χε πει να της δώσω χαμομήλι.. Φυσικά δεν το ήπιε και το πλήρωσα και 14 ευρώ και μετά μου πε νερό να της δίνω :confused:δεν έκανα τίποτα απ αυτά επανήλθε στα φυσιολογικά σε λίγες μέρες.. Κίτρινα κίτρινα τα κακάκια και με σποράκια!! Όπως πρέπει να είναι.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , valentina23 είπε:

@Basiliki92 εμείς έχουμε κλιματιστικό στο δωμάτιο που κοιμόμαστε.. Το έχω όλη τη νύχτα ανοιχτό στο 19 στο law και ανοιχτή μπαλκόνοπορτα.. Είμαστε ψηλά και βράζει το σπίτι. Την έχω ένα αμάνικο φόρμακι καλοκαιρινό ξεσκεπαστη.

@georgia1988και χω φοβάμαι ότι βρει στο στόμα!! Της δίνω και μασητικα αλλά για λίγο μετά τα τα πετάει και συνεχίζει με τα χέρια της, σεντόνια μαξιλάρια ότι βρει.. Τα μασητικα κάθε πότε τα αποστειρώνεις και πως;; συνέχεια της πέφτουν.. Πρέπει να τα αποστειρωνω 10 φορές την μέρα.. 

@Mighty86 πως είστε σήμερα;; αυτό με τα ουρά το ανέφερες στην παιδίατρο;; απλά να σαι και σίγουρη.. Εμένα δεν είχε αφυδατωθει, απλά είχε αλλάξει τα ωράρια της.. Αλλά είχε και πράσινα κακά.. Δεν ξέρω ίσως έπαιρνε μόνο το αραιό γάλα κι όχι το θρεπτικό.. Τα πρωινά ξυπναγε στεγνή! Τώρα όλα έχουν φτιάξει!! Ας είναι καλά το φορουμ εδώ!! Η δική μου παιδίατρος είναι πολύ καλή αλλά πρέπει να έχει μαύρα μεσάνυχτα στο θέμα του θηλασμού.. Μου χε πει να της δώσω χαμομήλι.. Φυσικά δεν το ήπιε και το πλήρωσα και 14 ευρώ και μετά μου πε νερό να της δίνω :confused:δεν έκανα τίποτα απ αυτά επανήλθε στα φυσιολογικά σε λίγες μέρες.. Κίτρινα κίτρινα τα κακάκια και με σποράκια!! Όπως πρέπει να είναι.. 

Καλύτερα σήμερα.ναι την παιδίατρο την ρώτησα κ μου είπε να μην αγχώνομαι. Εμένα είναι ικανός από το βράδυ που θα κοιμηθεί (παίζει η ώρα μπορεί να κοιμηθεί 830 μπορεί κ 11 ) είναι ικανός να ξυπνήσει 8-9 ώρες μετά να ζητήσει φαι.τον θηλάζω με το ζόρι 2-3-4 φορές αλλά τώρα τελευταία άρχισα κ από νωρίς να του δίνω μπουκάλι κ όσο πιει.συνηθως πίνει 30-50 ml. Εμένα πάλι στεγνός ξυπνάει.κατουραει αφού ξυπνησει.

Εγώ δεν τα αποστειρωνω.τα ψεκάζω με πλανετ ερθ , τα βρέχω τα σκουπιζω κ μετά ψυγειο.εγω φοβάμαι μη φάει τρίχες.ειδικα από τα μαλλιά μου που τα τραβάει μενουν τρίχες στα χέρια.

Καλά ίσως το ξοδέψεις αργότερα το χαμομήλι όταν περάσει το έτος.η είναι βρεφικό;

Άσε κ εμένα με έβαλε να πάρω κιντερντε κ αυτός το φτύνει...αλήθεια το νερό γιατί είναι τόσο βλαβερό; 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@valentina23 και εμένα σήμερα ήταν στεγνή κ γενικα δεν είχε πολλά τσισα ...ειναι από την ζέστη αλλά θα ρωτήσω κ αύριο την παιδίατρο έχουμε εμβόλιο μου είπε θα κάνουμε του πνευμονιόκοκου..

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 το μητρικό γάλα τα παρέχει όλα!! Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο. Αφού το μητρικό αποτελείται ως επί το πλείστον από νερό. Το νερό το βράζεις κρυώνει και μετά το δίνεις.. Το χαμομήλι είναι για όλες τις ηλικίες απ ότι είδα,, όμως δεν τρελαινιμαστε.. Όταν βγάλει μυρμήγκια θα το πεταξω:mrgreen:και γω αυτό το πλανετ έχω το βρεφικο αλλά τα παιχνίδια να σου πω την αλήθεια ψιλό φοβάμαι γιατί τα βάζει στο στόμα και έχει και αυτή την οινοπνευματιλα.. Τα πλένω με ζεστό νερό ή τα βάζω για λίγο στο μπρίκι με ζεστό νερό.. Εμένα μου τραβάει τα μαλλιά και έχει τις τρίχες στα χέρια της οπωτε είναι μονίμως μ ένα κοτσίδι ψηλά.. Τα χτενιζω, λέμε τώρα, και κοτσίδι.. Άστα χάλια..

@Basiliki92 ναι απ τη ζεστή είναι γιατί χάνουν υγρά από ιδρώτα.. Εγώ όταν την έκανα συνέχεια μπανακια και άνοιξα κλιματιστικό έφτιαξε η κατάσταση. Περιμένουμε νέα σου αύριο!!! Εγώ αύριο θα πάω για 3 μέρες στην αδερφή μου γιατί μ έχει φάει ο γιος μου θέλει να πάμε.. Για μένα μεγάλη ταλαιπωρία το βλέπω αλλά τι να κάνω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 τα μασητικά τα βάζω στον αποστειρωτη τα παιχνίδια τα κάνω με το βρεφικό και τα αφήνω λίγο να εξατμιστεί η μυρωδιά.. κ εγώ φοβάμαι γτ τα βάζει όλα στο στόμα αλλά τι άλλο να κάνω τις κουδουνιστρες? Δεν μπαίνουν στον αποστειρωτη κ δεν πλένονται κιόλας

Κ εμένα τραβάει φουλ τα μαλλιά.. αλλά κ να φάει τρίχα νομίζω δεν έγινε κ τπτ.. αν κ τα δένω κιεγω τα μαλλιά μου αλλά ποτέ δεν ξέρεις

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε? Εμείς σήμερα κάναμε το 2 εμβόλιο για τον πνευμονιοκοκο... μας ζύγισε κιόλας 6200 η μικρή και 63εκ..μου είπε μπάνιο στην θάλασσα ναι από τον 4 μήνα και αντηλιακό να της βάζω επίσης για τα πράσινα να μην ανησυχώ δεν είναι κάτι αφού το παιδί είναι ευδιάθετο και περνει βάρος και να ξεκινήσω να τρώω απ όλα σαλάτες λαχανικά κλπ...οχι γλυκά παγωτά κ προσοχή στα γαλακτοκομικά  αυτα!

@valentina23 φάε  άφοβα μπριάμ έφαγα προχτές κ όλα καλά ουτε αέρια ούτε τιποτα (το ευχαριστήθηκα κιόλας αχαχαχ)

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

 @Basiliki92 μπράβο σας!! Μια χαρά τα πάτε!! Εμένα δεν με άφησε ούτε μπάνιο ούτε αντιηλιακό απ τον 5ο μήνα και μετά μου είπε.. Και γω χτες έφαγα φασολάκια απ τον κήπο μας!! Ε δεν γινόταν τόσα ωραία και φρέσκα οικολογικά και να μην τρώω;; δεν έβγαλε πράσινα... Γλυκά που έχουν σοκολάτα δεν τρώω, ούτε παγωτά.. Κι απ τα άλλα αντε μια μηλόπιτα, πορτοκαλιπιτα μια στο τόσο.. Τα κιλά κια πάντως μπαίνουν μια χαρά.. Δεν μου κάνουν τα ρούχα ααα!! Ήρθα σήμερα Βόλο να πάρω τίποτα.. Χάχα η μπέμπα οκ μέχρι στιγμής.. 

@georgia1988 στον αποστειρωτη δεν χαλάνε;; εγώ έχω από σιλικόνη και δεν ενδείκνυται για αποστειρωτη.. Φοβάμαι μην κάνω καμιά ζημιά.. Εγώ μερικά παιχνίδια βάζω και στο πλυντήριο με δικό της απορυπαντικο και κάποια μικρά πλαστικά.. Στους 40..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...