Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

I am back! Έπειτα από πολλούς μήνες κατάφερα επιτέλους να φτιαξω τους κωδικούς μου κ να ξανασυνδεθω! Έχω χάσει σίγουρα επεισόδια! Εύχομαι να στε όλες καλά κ εσείς κ τα μωράκια σας!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Mareva είπε:

I am back! Έπειτα από πολλούς μήνες κατάφερα επιτέλους να φτιαξω τους κωδικούς μου κ να ξανασυνδεθω! Έχω χάσει σίγουρα επεισόδια! Εύχομαι να στε όλες καλά κ εσείς κ τα μωράκια σας!

Αχ τι κάνεις βρε κορίτσι χαθήκαμε!!!! Εμείς να εδώ κάνουμε σοπινγκ θεραπι κ διηγουμαστε μικρές ιστορίες καθημερινής τρέλας με τα μικρά. 

@valentina23 πώς πάνε τα πράγματα με τις φωτιές; Κ γενικώς όλες καλά;

  • Χαχα 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σιωπή στην ομάδα.. και τι να πει κανείς για αυτά που συμβαίνουν..

δεν υπάρχουν λόγια, απλά κοιτάζω το μπέμπη και σκέφτομαι πόσο χειρότερος θα ειναι ο κόσμος που θα μεγαλώσει.

πρίν από 2 λεπτά , Haroulita K είπε:

Σιωπή στην ομάδα.. και τι να πει κανείς για αυτά που συμβαίνουν..

δεν υπάρχουν λόγια, απλά κοιτάζω το μπέμπη και σκέφτομαι πόσο χειρότερος θα ειναι ο κόσμος που θα μεγαλώσει.

Δεν είχαν βγει τα μηνύματα σας μέχρι που ποσταρα. 

  • Μου αρέσει 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε? Εμένα ο μικρός φέρεται τελευταία λες και είναι νεογέννητο.. κάθεται 1 1μιση ώρα στο στήθος κάθε φορά... Τα έχω παίξει! Μπορεί να ναι και τα δόντια και να θέλει παρηγοριά βέβαια.. χαλασε και τον ύπνο πάνω που είχε στρώσει! Και τσιριζει όλη μέρα.. αλλά άρχισε να λέει το μπ οπότε το βλέπω σύντομα να μπαμπαδιζει!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@georgia1988 αχ αυτό το αλμα και εγώ είμαι πάρα πολύ κουρασμένη...εμενα δεν κάθεται στήθος άμα δεν την βάλω εγώ δεν το ζητάει εμένα δεν κοιμάται καθόλου καλά την μέρα ξυπνάει με κλάματα η ξυπνάει για να κάνει τα κακα της...το βράδυ πάλι με το ζόρι να κοιμηθεί κ ξυπνάει 2 3 φορές ώσπου να την πάρει καλά ο ύπνος...εχουμε κ εμβόλιο αύριο κ καταλαβαίνεις τι με περιμένει...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Mareva και σε σκεφτόμουν κ έλεγα που χάθηκες!!!!Πεσ τα μας όλα για το μικρούλη σου..!!!

Έχω μια μικρή ζουζούνια που μας έχει τρελάνει, αγαπάει τα φρούτα κ τα λαχανικά, μισεί το γάλα της, γελάει συνέχεια,  κοιμάται τα βράδια κ είναι φτου μην το ματιάσω ήσυχη ήσυχη!

Είχα μπλοκάρει τους κωδικούς κ δε μπορούσα να μπω πάρα μόνο να διαβάζω!

Περιμένω νέα σας, για τα μπεμπακια σας!

1 ώρα πρίν, georgia1988 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Εμένα ο μικρός φέρεται τελευταία λες και είναι νεογέννητο.. κάθεται 1 1μιση ώρα στο στήθος κάθε φορά... Τα έχω παίξει! Μπορεί να ναι και τα δόντια και να θέλει παρηγοριά βέβαια.. χαλασε και τον ύπνο πάνω που είχε στρώσει! Και τσιριζει όλη μέρα.. αλλά άρχισε να λέει το μπ οπότε το βλέπω σύντομα να μπαμπαδιζει!

Υπομονή, τα άλματα δεν ξέρεις πως μπορεί να τους βγουν.. αγκαλίτσα, θηλασμός κ όλα θα περάσουν!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια @Mareva καλως ήρθες πάλι. Να σου ζήσει η μπουμπού και μένα ήσυχη είναι μόνο όταν θέλει στήθος κλαίει.. @Mighty86 μετά τις στερεές δίνεις νερό;; εμένα δεν πίνει.. Αντε καμία γουλιά.. Ρυζάλευρο τρώμε και φρούτο κρέμα (μπανάνα, αχλάδι, ροδάκινο). Την έβαλα και στο πάρκο το οποίο το πήγα σαλόνι γιατί στο χαλάκι δραστηριοτήτων φοβάμαι πλέον.. Την βλέπω κάτω απ το τραπέζι.. Κάτω από καρέκλες.. Κάνει βαρελάκια συνέχεια.. Ακόμα δεν μπούσουλα ει αν και κάνει τις κινήσεις.. Πιο πολύ πάει προς τα πίσω

Όσο για τις φωτιές δεν θέλω καθόλου να μιλήσω.. Έχει μαυρίσει η ψυχή μου!! Κλαίω όλη μέρα γι αυτα που πάθανε στα κοντινά χωριά!! Ο Θεός να βάλει το χέρι του.. Γιατί μόνο αυτός θα μας βοηθήσει... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , valentina23 είπε:

Γειά σας κορίτσια @Mareva καλως ήρθες πάλι. Να σου ζήσει η μπουμπού και μένα ήσυχη είναι μόνο όταν θέλει στήθος κλαίει.. @Mighty86 μετά τις στερεές δίνεις νερό;; εμένα δεν πίνει.. Αντε καμία γουλιά.. Ρυζάλευρο τρώμε και φρούτο κρέμα (μπανάνα, αχλάδι, ροδάκινο). Την έβαλα και στο πάρκο το οποίο το πήγα σαλόνι γιατί στο χαλάκι δραστηριοτήτων φοβάμαι πλέον.. Την βλέπω κάτω απ το τραπέζι.. Κάτω από καρέκλες.. Κάνει βαρελάκια συνέχεια.. Ακόμα δεν μπούσουλα ει αν και κάνει τις κινήσεις.. Πιο πολύ πάει προς τα πίσω

Όσο για τις φωτιές δεν θέλω καθόλου να μιλήσω.. Έχει μαυρίσει η ψυχή μου!! Κλαίω όλη μέρα γι αυτα που πάθανε στα κοντινά χωριά!! Ο Θεός να βάλει το χέρι του.. Γιατί μόνο αυτός θα μας βοηθήσει... 

Αχ εύχομαι να σταματήσουν σύντομα είναι απελπισία η κατάσταση!!!δεν διατρέχει το δικό σας χωριό κίνδυνο έτσι; 

Απο τώρα να μπουσουλησουν;;;λίγο μικρακια δεν είναι; Κ εμένα πάει προς τα πίσω ο καημένος κ δεν μπορεί έτσι να φτάσει τα παιχνίδια του χαχαχα. Έχει λίγο καιρό που πιάνει τα πόδια του συνέχεια. Συνήθως γυρνάει από μπρούμυτα ανάσκελα σπάνια κάνει το ανάποδο.Πάρκο στήσαμε τώρα στην δουλειά όταν γυρίσουμε από διακοπές θα το χρησιμοποιήσουμε.

Ναι δίνω νερό κ πίνει γύρω στα 30-50ml. Δίνω μετά από κάνα μισάωρο. Ίσως εσένα προτιμάει να ξεδιψάσει με θηλασμο. Γιατί με το ξένο δεν ξεδιψανε τόσο τους κάθεται βαρύ. Εγώ θηλάζω πια μόνο αφού τον κοίμησω εκεί στο μεταίχμιο. Δεν ξέρω για πόσο θα κρατήσει τώρα αυτό. Εμείς τρώμε φρούτα κ έχει δύο μέρες κ πατάτα.αυριο και καρότο.

Εμένα δεν είναι ήσυχος επιζηταει προσοχή θέλει να του μιλάω κ να τον παίζω κ παίζει μόνος του για λίγη ωρα κ φυσικά αν τον βγάλεις εκτός προγράμματος σηκώνει τον τόπο. Κοιμάται μόνο αγκαλιά όρθια να είμαι να τον πηγαίνω βόλτες πέρα δώθε κ μετά τον αφηνω κάτω κ συνεχίζει τον υπνο του. Αλλά έχει δύο πανέξυπνα ματάκια κ είναι πολύ μούτρο με ρίχνει την δολια μάνα.

Τελευταία τρομάζει πολύ εύκολα.απο δυνατούς θορύβους κτλ. Σήμερα στο αμάξι κατά λάθος έριξα στο πρόσωπο μου ένα μαντήλι που το χρησιμοποιουσα να του κάνω σκιά κ αυτός νόμισε ότι έφυγα  κ άρχισε να κλαίει. Κ μετά του έκανα κουκούτζα κ έτσι πέρασε η ώρα μας

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 και μένα πιάνει τα ποδαράκια της και τα φτάνει σιγά σιγά στο στόμα.. Μπορεί με το θηλασμό να ξεδιψαει ναι. Έχω αγχωθει με το νερό άσε που το βράζω και περιμένω πόσες ώρες να κρυώσει..

Κάνεις δεν ξέρει που θα φτάσει η φωτιά.. Καίει ανεξέλεγκτα μέρες τώρα.. Ας είναι καλά τα νέα παιδιά που είναι στη πρώτη γραμμή για να σώσουν τα σπίτια τους.. Έτσι τα έσωσαν.. Το τοπίο είναι αποπνικτικό.. Έχω ταμπουρωθει στο σπίτι με όλα ερμητικά κλειστά.. Βρέχει στάχτη από πάνω.. Όλα είναι καπνισμενα και μυρίζει καμένο.. Ζούμε όλοι εδώ μια κόλαση.. Τέτοιο πράγμα σε κανέναν!! 

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@valentina23 κουράγιο θα περάσει ΚΑΙ αυτό  ..δεν ξέρω πόσα θα περάσουμε ακόμα για να βάλουμε μυαλό...κριμα για τα παιδια μας δεν ξέρω τι θα βρουν όταν θα μεγαλώσουν...εμενα η δικιά μου βήχει όταν δεν της δίνω σημασία επίσης πιάνει κ αυτή συνέχεια τα ποδαράκια της κ γύρισε 2 3 φορές από μπρούμυτα ανάσκελα...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Γειά σας κορίτσια @Mareva καλως ήρθες πάλι. Να σου ζήσει η μπουμπού και μένα ήσυχη είναι μόνο όταν θέλει στήθος κλαίει.. @Mighty86 μετά τις στερεές δίνεις νερό;; εμένα δεν πίνει.. Αντε καμία γουλιά.. Ρυζάλευρο τρώμε και φρούτο κρέμα (μπανάνα, αχλάδι, ροδάκινο). Την έβαλα και στο πάρκο το οποίο το πήγα σαλόνι γιατί στο χαλάκι δραστηριοτήτων φοβάμαι πλέον.. Την βλέπω κάτω απ το τραπέζι.. Κάτω από καρέκλες.. Κάνει βαρελάκια συνέχεια.. Ακόμα δεν μπούσουλα ει αν και κάνει τις κινήσεις.. Πιο πολύ πάει προς τα πίσω

Όσο για τις φωτιές δεν θέλω καθόλου να μιλήσω.. Έχει μαυρίσει η ψυχή μου!! Κλαίω όλη μέρα γι αυτα που πάθανε στα κοντινά χωριά!! Ο Θεός να βάλει το χέρι του.. Γιατί μόνο αυτός θα μας βοηθήσει... 

Φίλη μου να μας ζήσουν τα ζουζούνια.  Φοβάσαι ε; κ η δικιά μου τούτου τούτου σαν το ρολόι γυρίσει... τη φοβάμαι κ γω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα (10/8) ήταν μια  συγκινητική μέρα για μας καθώς πέρυσι τέτοια μέρα ακούσαμε την καρδούλα του για πρώτη φορά στο υπερηχογραφημα. 

Και τώρα έχω στην αγκαλιά μου ένα υπέροχο αγοράκι. Δεν υπάρχουν λόγια για το θαύμα που ζούμε όλες μας. Να τα χαιρόμαστε τα μπουμπουκακια μας. 

Ο μικρούλης μας  γυρνάει συνέχεια από ανάσκελα μπρούμυτα, όταν ζεσταίνεται , όταν τον ενοχλούν τα ούλα του, όταν δεν μπορεί να κοιμηθεί κλπ και μετά επειδή δεν μπορεί να γυρίσει μόνος του εκνευρίζεται και βάζει τα κλαμματα.

πρίν από 3 λεπτά , Haroulita K είπε:

Σήμερα (10/8) ήταν μια  συγκινητική μέρα για μας καθώς πέρυσι τέτοια μέρα ακούσαμε την καρδούλα του για πρώτη φορά στο υπερηχογραφημα. 

Και τώρα έχω στην αγκαλιά μου ένα υπέροχο αγοράκι. Δεν υπάρχουν λόγια για το θαύμα που ζούμε όλες μας. Να τα χαιρόμαστε τα μπουμπουκακια μας. 

Ο μικρούλης μας  γυρνάει συνέχεια από ανάσκελα μπρούμυτα, όταν ζεσταίνεται , όταν τον ενοχλούν τα ούλα του, όταν δεν μπορεί να κοιμηθεί κλπ και μετά επειδή δεν μπορεί να γυρίσει μόνος του εκνευρίζεται και βάζει τα κλαμματα.

Ένα βράδυ γύρισε εντελώς αθόρυβα μπρούμυτα και κοιμήθηκε έτσι μέχρι το πρωί. Ξυπνάω, τον βλέπω, πάγωσα..

Εν τω μεταξύ και το περιβάλλον καμμια φορά ενισχύει και τις ανασφάλειες σου. Όταν το συζήτησα με τη μαμά μου, μου είπε να προσέχω και ότι εμείς ( τα παιδιά της όταν ήμασταν μωρα) δεν κοιμήθηκα με ποτέ μπρούμυτα. Τι να πεις..

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K αγάπη μου η δικιά μου κοιμάται μπρούμυτα εδώ κ ενάμιση μήνα μην αγχώνεσαι...οταν ήταν 40 ημερών περίπου ξύπνησα ένα βράδυ κ την βρήκα μπρούμυτα κ πάγωσα κ εγω δεν ήξερα πως το κατάφερε...της αρέσει μόνο έτσι αν δεν γυρίσει έτσι απλά δεν κοιμάται όσο πλάι κ να την βάλω η ανάσκελα..απο τότε που έμαθε να κοιμάται έτσι σταματησε να κάνει κ ανήσυχο υπνο ...επισης ο άντρας μου μόνο έτσι κοιμόταν οδηγία της παιδίατρου τότε... Δεν ξέρω πώς η μαμά σ δεν το ξέρει γιατί τότε έτσι τα βάζανε τα μωρά...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γυρίσαμε και από παιδίατρο κάναμε το εμβόλιο!Η μικρή είναι 7κιλα κ 68 εκ. Μου είπε να ξεκινήσω φαγητό με πατατα-κολοκυθάκι-καροτο κ αν θέλω κ πολύ λιιγο κρεμμύδι και λεμονακι λίγο μέσα...αν δούμε ότι το παιδί το τρώει καλά κ συνηθίζει θα βάλω κοτόπουλο σιγά σιγά κ αργότερα μοσχάρι... φρούτο λίγο πιο μετά να συνηθίσει πρώτα το φαγητό... τα φρούτα μου είπε ένα ένα κ να παρακολουθώ για αλλεργίες...αυτα από εμάς.

  • Μου αρέσει 5

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...