Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

1 hour ago, ba_lily είπε:

Κορίτσια σήμερα εκεί που τακτοποιουσα κάτι χαρτιά βρήκα το κωδικό από το parents δεν ξέρω αν θυμάστε αλλά την ομάδα Μαρτίου εγώ την είχα φτιάξει. Έκατσα και διάβασα όλα τα μηνύματα από την αρχή. Συγκινήθηκα πολύ με όλα αυτά που περάσαμε. Όταν έφτασα εκεί που σας είπα πως γέννησα με πιάσανε τα κλάματα

Κ τώρα τόσους μήνες μετα  έχουμε τα υπέροχα μωράκια μας, υπερνικησαμε δυσκολίες κ να μαστε εδώ πάλι! 

Τώρα μιλάμε για κρεμες κ κατορθώματα!!! Γερά να ναι τα μικρά μας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@ba_lily εννοειται ότι σε θυμόμαστε!!!και ήσουν και η πρώτη νομίζω που γέννησε στην ομάδα μας! Πες μας τα νέα σου.τι κάνει το μωράκι σου;;πρέπει να είναι 9 μηνών τώρα.

Link to comment
Share on other sites

@ba_lily δεν είναι συγκινητικό? Που όλα πήγαν κατ'ευχην, που ο καλός Θεός μάς χαμογέλασε και άλλαξαν οι ζωές μας?

Καμιά φορά σκέφτομαι "τι έκανα πριν 2 χρόνια τελικά καιρό?" . Τίποτα το σημαντικό είναι η απάντηση.  

Πάντως για να πω και κάτι αστείο γελάω πολύ με τον μικρό μου που έχει πάνω από μήνα τώρα,  μόλις του ανοίξω την πάνα, βάζει το χεράκι του στο πουλάκι του. " θα το κατσιασεις" του λέω. Το δεξί χεράκι μόνο στο πουλάκι,  το αριστερό χεράκι μόνο πιπίλα,  τα έχει ξεχωρίσει. Επίσης, βρίσκω πολύ χαριτωμένο που αρχίζει και έχει τις δικές του μυρωδιές, δηλαδή τα πατουσακια του μυρίζουν, όχι άσχημα αλλά μυρίζουν, όπως και η ανάσα του. Αντιθέτως και κρίμα,  έφυγε η μωρουδιλα. ☹

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 29/10/2021 at 12:16 ΜΜ, Basiliki92 είπε:

 Δίνω κ το απόγευμα μια κρέμα χωρίς ζάχαρη με δημητριακά βιολογική...την φτιάχνω με δικό μου γάλα...η αλλιώς γιαουρτάκι έχω ξεκινήσει εδώ κ λίγο καιρό χωρίς ζάχαρη εννοείται δοκίμασα της κρι κρι το πρώτο μου γιαουρτάκι κ της advance ένα βιολογικό...της κρι κρι το έφαγε κλτρα παρολο που της ξινιζε ...γιαούρτι θα δώσω 1 2 φορές την βδομάδα...επισης σιγά σιγά κ αρνί θα αρχίσω να δίνω κ από φρούτα κ λαχανικά μου είπε να δίνω απ ολα..ότι είναι εποχής..μπροκολο που δοκίμασα δεν της αρέσει κ της δημιουργεί αέρια θα δοκιμάσω πάλι σε λίγο καιρό...

Στη δικια μου εδωσα μπροκολο και μου εκανε δυο φορες κακακια και αραια μεσα στην ημερα. Τωρα τρωει φασολακι κ μου πε η παιδιατρος να μη της κανω αλλη εισαγωγη για τρεις ημερες αφου τελειωσει το φασολακι να δουμε αν την πειραξε αυτο. Ειναι φυσιολογικο μου πε να κανει δυο φορες μεσα στην ημερα αλλα επειδη ηταν αραια πολυ,νερο,μηπως την πειραξε το μπροκολο.

Γιαουρτι κι εγω δυο φορες την εβδομαδα. Θα της εβαζα και βρωμη και διαφορα αλλα που μου πε αλλα λογω της αναστατωσης,θα την καθυστερησω.

Εχει φαει πατατα,καροτο,κολοκυθακι,μπροκολο,φασολακι κι απο φρουτα μηλο,μπανανα,αχλαδι. Απο κρεατικα μου πε παραμενω στο κοτοπουλο-μοσχαρι.Και ζυμαρικα μακαρονι ρυζι προς το παρον.

πρίν από 46 λεπτά , Basiliki92 είπε:

Εμένα κορίτσια η δικιά μου το ξύνει αχχαχαχαχα ωραία λέω...

Και η δικια μου!!!!!κλαιω....το κανει κανα δυο βδομαδες τωρα και γελαει.

  • Χαχα 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Thia1985 μπρόκολο εγώ έδωσα μας τρέλανε στα αέρια κ ο πατέρας της με μαλωσε χαχαχα γιατί ξυπνούσε κ στον ύπνο της οπότε το σταμάτησα για λιγο καιρό...εγω δοκίμασα να δώσω κ λιγο πράσο νοστιμιζει πολύ το φαγητό.. δώσε κ αβοκάντο είναι πολύ θρεπτικό...εμενα τρελαίνεται κ με το ....κλαρινο ρε κορίτσια...εμεις είμαστε του έντεχνου αυτή μόλις ακούσει τσάμπα η Γρίβα παλαβωνει ενώ με άλλα τραγούδια δεν κάνει έτσι....ε και πλέον παίζουν συχνά πυκνά τα κλαρίνα μες στο σπίτι κ την απολαμβάνουμε να χοροπηδάει σαν παλαβή...:razz:

  • Χαχα 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Haroulita K είπε:

@ba_lily δεν είναι συγκινητικό? Που όλα πήγαν κατ'ευχην, που ο καλός Θεός μάς χαμογέλασε και άλλαξαν οι ζωές μας?

Καμιά φορά σκέφτομαι "τι έκανα πριν 2 χρόνια τελικά καιρό?" . Τίποτα το σημαντικό είναι η απάντηση.  

Πάντως για να πω και κάτι αστείο γελάω πολύ με τον μικρό μου που έχει πάνω από μήνα τώρα,  μόλις του ανοίξω την πάνα, βάζει το χεράκι του στο πουλάκι του. " θα το κατσιασεις" του λέω. Το δεξί χεράκι μόνο στο πουλάκι,  το αριστερό χεράκι μόνο πιπίλα,  τα έχει ξεχωρίσει. Επίσης, βρίσκω πολύ χαριτωμένο που αρχίζει και έχει τις δικές του μυρωδιές, δηλαδή τα πατουσακια του μυρίζουν, όχι άσχημα αλλά μυρίζουν, όπως και η ανάσα του. Αντιθέτως και κρίμα,  έφυγε η μωρουδιλα. ☹

Αυτην την μωρουδιλα ποτέ δεν την κατάλαβα. Όλοι τον μυρίζουν κ λένε ααααχ μωρουδιλα. Ένα διάστημα που εκανε γουλιτσες ρουκετιτσες εμένα μου μύριζε τραχανιλα κ όλοι των μύριζαν κ έλεγαν μωρουδιλαααααα:confused:

Κ εμένα το χεράκι στα απαυτα όλη την ώρα κ τώρα που έχει ανακαλύψει κ τον δείκτη το επεξεργάζεται κ με φόρα του ρολογιού χαχαχαχαχα

  • Χαχα 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Basiliki92 είπε:

@Thia1985 μπρόκολο εγώ έδωσα μας τρέλανε στα αέρια κ ο πατέρας της με μαλωσε χαχαχα γιατί ξυπνούσε κ στον ύπνο της οπότε το σταμάτησα για λιγο καιρό...εγω δοκίμασα να δώσω κ λιγο πράσο νοστιμιζει πολύ το φαγητό.. δώσε κ αβοκάντο είναι πολύ θρεπτικό...εμενα τρελαίνεται κ με το ....κλαρινο ρε κορίτσια...εμεις είμαστε του έντεχνου αυτή μόλις ακούσει τσάμπα η Γρίβα παλαβωνει ενώ με άλλα τραγούδια δεν κάνει έτσι....ε και πλέον παίζουν συχνά πυκνά τα κλαρίνα μες στο σπίτι κ την απολαμβάνουμε να χοροπηδάει σαν παλαβή...:razz:

Στη δικια μας βαζουμε πιανο. Ο πατερας της δηλαδη για τον οποιο λιωνει...οταν ερχεται απο τη δουλεια εμενα κυριολεκτικα με εχει χεσμενη,του σκαει χαμογελο κ λιωνουν και οι δυο!!!

 

πρίν από 12 λεπτά , Mighty86 είπε:

Αυτην την μωρουδιλα ποτέ δεν την κατάλαβα. Όλοι τον μυρίζουν κ λένε ααααχ μωρουδιλα. Ένα διάστημα που εκανε γουλιτσες ρουκετιτσες εμένα μου μύριζε τραχανιλα κ όλοι των μύριζαν κ έλεγαν μωρουδιλαααααα:confused:

Κ εμένα το χεράκι στα απαυτα όλη την ώρα κ τώρα που έχει ανακαλύψει κ τον δείκτη το επεξεργάζεται κ με φόρα του ρολογιού χαχαχαχαχα

Ανδρες!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 χαχα κι εμάς τα αγαπάει τα κλαρίνα!!!Ειδικά νεογέννητο που όλο έκλαιγε πήγε η Φύλλο Πυργάκη σύννεφο...Ειδικά αυτό το "σαν περπατάς ,παραπατάς,κουνιέσαι και λυγιεσαι " ήταν το αγαπημένο της...έβαζε και ο άντρας μου και κάτι αλλά κλαρίνα "σαν θα πεθάνω θαψτε με ", "κλαίει η μάνα μου στο μνήμα "και κάτι τέτοια μακαριτικα:P:Pκαι τα βαζε και διαπασών!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@valentina23 χαχαχαχ α εμάς μας αρέσει το "θέλω να μαστε μαζί συνέχεια συνέχεια "αυτο το παιδι σε χαρακτηρα δεν ξερω που εμοιασε... Γενικά κορίτσια μου έχει βγάλει το λάδι αυτό το αλμα τι φάση? Κλαίει δεν με αφήνει να κουνήσω ρούπι...κ γενικά θέλει κάποιος να ασχολείται μαζί της...επισης όλο πιάνεται κ όρθια θέλει να κάθεται...σημερα ξύπνησε κ είχε σηκωθεί όρθια στην κούνια της κ έκλαιγε...επαθα ένα σοκ!Και κάτι άλλο είμαι σε φάση να κάνω το εμβόλιο δεν πάει άλλο η κατάσταση αυτή αλλά ενώ θηλάζω δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνω 2 παιδίατροι κ οι 2 μου είπαν όχι καλό είναι να το αποφύγω..οποτε θα αποθηλασω αλλά δεν ξέρω το πώς φοβάμαι μην πετρωσει το γάλα και πάθω καμία μαστιτιδα...εχετε καμία συμβουλή να μου δώσετε.? 


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Basiliki92 είπε:

@valentina23 χαχαχαχ α εμάς μας αρέσει το "θέλω να μαστε μαζί συνέχεια συνέχεια "αυτο το παιδι σε χαρακτηρα δεν ξερω που εμοιασε... Γενικά κορίτσια μου έχει βγάλει το λάδι αυτό το αλμα τι φάση? Κλαίει δεν με αφήνει να κουνήσω ρούπι...κ γενικά θέλει κάποιος να ασχολείται μαζί της...επισης όλο πιάνεται κ όρθια θέλει να κάθεται...σημερα ξύπνησε κ είχε σηκωθεί όρθια στην κούνια της κ έκλαιγε...επαθα ένα σοκ!Και κάτι άλλο είμαι σε φάση να κάνω το εμβόλιο δεν πάει άλλο η κατάσταση αυτή αλλά ενώ θηλάζω δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνω 2 παιδίατροι κ οι 2 μου είπαν όχι καλό είναι να το αποφύγω..οποτε θα αποθηλασω αλλά δεν ξέρω το πώς φοβάμαι μην πετρωσει το γάλα και πάθω καμία μαστιτιδα...εχετε καμία συμβουλή να μου δώσετε.? 

Θέλει πολύ σταδιακά.μπορει να πάρει κ μήνα κ δύο μήνες και τρεις...μόνο έτσι θα γίνει ομαλά κ για το στήθος σου κ για το μωρό σου...σκέψου εγώ θήλαζα μεικτά κ μου πήρε δύο μήνες. 

Αν το πήρες απόφαση κ θέλεις να αποθηλασεις καταρχάς πρέπει να δώσεις η ξένο η αντλημενο από τράπεζα. Μόνο με στέρεες δεν φτάνει φαντάζομαι το ξέρεις αυτό.εχουν ανάγκη πολύ γάλα μέχρι κ τον χρόνο σίγουρα. Θα σταματήσεις να προσφέρεις αλλά δεν θα αρνησε κιόλας κ θα δίνεις ξένο γάλα όσο θέλει κ σιγά σιγά θα πέφτει η παραγωγή σου κτλ κτλ 

Εγώ πάντως θήλαζα κ έκανα το εμβόλιο. Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Από και κλειεται να είναι σοβαρός ένας παιδίατρος κ να σου πει να σταματήσεις τον θηλασμό προκειμένου να κάνεις το εμβόλιο.οποτε άκυρο.

Εγώ είμαι αντί του εμβολίου για άλλους λόγους. Το έκανα κεγω γιατί αναγκαστηκα. Το θέμα του θηλασμού δεν με απασχόλησε πάντως..

  • Ευχαριστώ 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 ναι εννοείται κι αυτά και γενικά όλο το ρεπερτόριο..εγώ ξέρω που έμοιασε..στον πατέρα της. :P.Για το εμβόλιο δεν ξέρω τι να σου πω...πάντως ξέρω και γυναίκες που έκαναν εμβόλιο ενώ θήλαζαν..κι ότι περνάνε κι αντισώματα στο μωρό..τώρα τι να σου πω ..οι απόψεις διίστανται..είσαι έτοιμη να αποθηλασεις;;ψυχολογικά εννοώ;;εγώ ακόμη δεν είμαι έτοιμη αν και έχω φτάσει να βλέπω στον ύπνο μου ότι καπνίζω,πίνω καφέ,πίνω ένα κρασάκι.....αλλά ξέρω ότι αν το κάνω μετά θα το μετανιώσω ότι δηλαδή αποθηλασα μόνο κΙ μόνο γιαωτο τσιγάρο..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 θα σου έλεγα να μην αποθηλασεις για να κάνεις το εμβόλιο.. είναι κρίμα.. αν θες να αποθηλασεις για άλλους λόγους ναι αλλά όχι για το εμβόλιο.. και απορώ πως σου είπαν κάτι τέτοιο οι παιδίατροι δεδομένου ότι τώρα έχει βγει οδηγία να εμβολιάζονται και οι έγκυες

Κορίτσια και εμένα πιάνει το πουλί του συνέχεια! Το βαραει κιόλας με το αριστερό χέρι! Του λέω μη εκεί μέσα βρίσκονται τα εγγόνια μου! Χαχα

  • Χαχα 5

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ξεκαθαρίσω δεν μου είπαν να αποθηλασω μου είπαν να το αποφύγω όσο θηλάζω αλλά επειδή η φάση αυτή δεν πάει άλλο κ τα νεύρα μου έχουν γίνει κροσια με το όλο θέμα του κορονοιου θα παω να το κάνω να τελειώνω αλλά εννοείται ότι φοβάμαι να θηλάζω κιόλας εδώ δεν έχω πάρει ούτε Ντεπόν ειμαι πολύ φοβητσιαρα στο τι περνάει στο γάλα κ τι οχι ο θηλασμός θέλει μεγαλύτερη προσοχή κ από την εγκυμοσύνη λένε...εχω αντλημενο θα πάρω κ ξένο εννοείται ειμαι προς αναζήτηση ποιο ? Γενικά έχω διχαστει πάρα πολύ με το όλο θέμα του εμβολίου όλο λέω να το κάνω κ όλο δεν μου πάει η καρδιά βρε κορίτσια ο γυναικολόγος μου είπε το οκ για θηλασμό...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...