Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω Κ εγώ ότι δεν το δικαιουσε. Απτήν στιγμή που έχεις παντρευτεί έτσι Κ αλλιώς τα φορολογικά ειναι κοινά άσχετα αν κάνετε χωριστή δήλωση το ότι φαίνετε γάμος ειναι το ίδιο πράγμα. Απλά πληρώνει ο καθένας τα δικά του μερίδια στο τέλος στα υπόλοιπα είναι το ίδιο . 

      και γω αυτό νομίζω αλλά η κοπέλα στο 1555 μου είπε είναι ανεξάρτητο και την ρώτησα και 2 φορες ! θα με πάρουν εκείνοι είπαν! απ ότι ξέρω μόνο το κυοφορίας ,το λοχείας, και μετά αν κάνω το 9μηνο δικαιουμαι

       

       

       

       

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμάς έχει σκίσει ουλο κ το 4 πάνω...τωρα βλέπω κ τα διπλανά τους ασπρισαν κ από γκρίνια άλλο τίποτα...σήμερα είναι μόνο με γάλα! Ενώ χθες τα εφαγε ολα τα γεύματα...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήγαμε παιδίατρο.. όλα καλά.. 8960 στα κιλά και 73 εκατοστά.. μόνο που με το που είδε τον γιατρό πλανταξε στο κλαμα γατζωθηκε πάνω μου και δεν μπορούσαμε να τον κατεβάσουμε αφού στο τέλος βραχνιασε το κακομοιρο με τόσο κλάμα.. δεύτερη φορά η ίδια αντίδραση. Τι να πω! Τον πήρε από φόβο φαίνεται! 

Εμείς απο δόντια έχουμε 8!

  • Μου αρέσει 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Κορίτσια πήγαμε παιδίατρο.. όλα καλά.. 8960 στα κιλά και 73 εκατοστά.. μόνο που με το που είδε τον γιατρό πλανταξε στο κλαμα γατζωθηκε πάνω μου και δεν μπορούσαμε να τον κατεβάσουμε αφού στο τέλος βραχνιασε το κακομοιρο με τόσο κλάμα.. δεύτερη φορά η ίδια αντίδραση. Τι να πω! Τον πήρε από φόβο φαίνεται! 

Εμείς απο δόντια έχουμε 8!

   Ψυχούλα γλυκιά! Τι τραβάνε τα καημένα! 

Πως είστε μανούλες? Αχ ας ζεστάνει λίγο να κάνουμε καμιά βόλτα με τα μικρά μας το βραδακι.  Ο μικρούλης μας έχει άρχισε να μας κάνει το εξής τις τελευταίες μέρες: βάζει και τα 4 δάχτυλα μέσα στο στόμα, βαθιά μεχρι να προκαλέσει το αντανακλαστικο του εμετού. Συνήθως το κάνει την ώρα του μεσημεριανου, όσο τον ταιζω. Του βγάζω το χέρι από το στόμα και χαμογελάει, το έχει βρει παιχνίδι. Με  αυτό τον τροπο έχει προκαλέσει και εμετό 2 φορές τουλάχιστον.  Δεν ξέρω τι να κάνω από τη μια του λέω οχι και απομακρυνω το χέρι του, από την άλλη όσο δίνω σημασία τόσο χειρότερο γινεται. 

Από τα υπόλοιπα, δεν κάνει παλαμάκια, ούτε ακριβώς χαιρετάει, κουνάει χεράκια και χαμογελάει στον κόσμο. Σήμερα του έδωσα γιουβαρλακια χωρίς αυγολέμονο πρώτη φορά, δεν τρελάθηκε,  μάλλον τον ξενίζει η υφή του ρυζιού. 

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K Ο εμετός είναι ότι χειρότερο δεν τον αντέχω καθόλου δεν ξέρω τι θα κάνω αν ποτέ κάνει η δικιά μου...ειναι από τα πράγματα που δεν μπορώ καθόλου...οταν το κάνει μην του λες όχι η μη απομάκρυνε του απλά τα χεραάκια λέγοντας του "αγάπη μου αυτό είναι λαθος" η κάτι παρόμοιο κ να κάνει εμετό συμπεριφερσου σαν να μην συμβαίνει τίποτα απολύτως μην πεις τίποτα...γιατι πραγματικά τα παιδιά με τον εμετό μπορεί να γίνουν πολύ χειριστηκα ...εχω δει παιδια που μόλις τους χαλούσαν χατηρι κλαμα κ εμετο.. τα λέω σε εσένα αλλά εγώ δεν ξέρω αν θα είχα ψυχραιμία να συμπεριφερθω ετσι :-P εμένα η μικρή από παλαμάκια άλλο τίποτα μην ακούσει μουσική παλαμάκια ...μπραβο της λέμε παλαμάκια χαχαχα επίσης κορίτσια έχει αρχίσει κ αφήνει χέρια κ στέκεται όρθια μόνη της χωρίς στήριξη...παιζει κ μόνη της πλέον με τις ώρες είτε στο πάρκο είτε δίπλα μου ...

 

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@georgia1988 τέλεια μπράβο σας!!όσο για τον παιδίατρο να είσαι προετοιμασμένη από δω και πέρα..σε κάθε επίσκεψη έτσι θα σου κάνει .και μένα στην αρχή ήταν πολύ ήσυχη ..τα τελευταία δύο ραντεβού είχε γατζωθει όπως λες και συ και με το που την είδε πλανταξε..η όλη διαδικασία μετά της εξέτασης ήταν μαρτύριο..ακούστηκαμε σε όλο το τετράγωνο!!έκανα δηλώση δεν ξαναπάω μόνη μου με τίποτα!!!πήγα να βάλω και γω τα κλάματα..τι παιχνίδια της είχα πάρει μαζί,τι τραγούδια της έβαλα..τίποτα αυτή..8δοντακια ε;;δεν σε δαγκώνει;;εμένα Μ έχει ταράξει..και τώρα τελευταία άμα θέλει γάλα με δαγκώνει!!το χέρι μου είναι όλο μελανιές!!!

@Haroulita K και μένα το κάνει αλλά όχι μέχρι να προκαλέσει εμετό.αολα πάρε του απαλά τα χέρια η δώσε του κάτι να κρατάει..πες του όχι σιγά σιγά και κατέβασε χεράκι..ωχ τι να πω βγάζουν διάφορα κατά καιρούς..

@Basiliki92 έτοιμες σας βλέπω για περπάτημα!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 μην νομίζεις κάποιες φορές που την κρατάω να περπατήσει βαριέται κ κάθεται για μπουσουλημα ...τις περισσότερες ώρες βέβαια τις μέρες κρατιέται από κάπου κ παίζει όρθια...δεν ξέρω θα δείξει.. 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 ναι έτσι κι εμένα δύο ραντεβού τώρα το ίδιο πράγμα.. είναι μαρτύριο. Βραχνιασε το κακομοιρο απ' το πολύ κλάμα.. δεν ξέρω τι θα κάνω αλλά δεν το αντέχω αυτό κάθε μήνα.. σχετικά με τα δόντια δεν με δαγκώνει.. το είχε κάνει μια δυο φορές αλλά του είχα πει όχι και σταματήσαμε το θηλασμό οπότε τώρα δεν το κάνει! 

@Basiliki92 εμάς δεν κάνει βηματακια ακόμα αλλά όλη μέρα είναι όρθιος κρατιέται από καπου και προσπαθεί να μείνει έτσι μέχρι που αφήνει τα χέρια και πέφτει και πάλι από την αρχή!

Κορίτσια μου δαγκώνει τα κουμπιά από τις ζακέτες και τα φερμουάρ και έχω φοβηθεί μην καταπιεί τπτ.. τώρα είπα δεν θα του ξαναβάλω με κουμπιά γτ το βλέπω πιο επικίνδυνο από το φερμουάρ.. αλλά δεν γίνεται να μην του βάζω και τπτ.. πφφφφ

  • Μου αρέσει 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 οπου να ναι θα ξεκινήσει κ τα βηματάκια αφού σηκώνεται εμένα ξεκίνησε να κρατιέται όρθια από τον 6 περίπου γενικά όμως σαν παιδί είναι υπερκινητικη από μωράκι ακόμα  φαινόταν ζωηρή...εγω σαν παιδί ήσυχη κ άργησα κ ο μπαμπάς της... η αδερφή μου όμως 8μηνων περπατούσε μιλούσε είχαν βγάλει κ πανα αυτό ήταν πάντα ένα πολύ ζωηρό κ ατίθασο παιδί οι δάσκαλοι της κατέβαζαν 2 2 τα Ντεπόν κ σαν ενήλικας πολύ ανεξάρτητη λέτε να πήρε από εκεί? Χαχαχαχα  @valentina23 εσένα κάνει βήματα? 

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 , @georgia1988 εμένα μπουσουλαει από 6 μηνών και από 7,8 σηκώνεται όρθια πιάνεται στα έπιπλα και περπατάει,κάνει βήματα ..επίσης έχω κι ένα παιχνίδι του γιου μου σαν περπατούσα που το πιάνει και το πάει βόλτα,όπως κι ένα αμαξάκι..τις τελευταίες μέρες την πέτυχα να στερεώνεται και μόνη της όρθια χωρίς να είναι πιασμένη από κάπου αλλά για πολύ λίγο.. @Basiliki92 8 μηνών χωρίς πάνα;;διάβασα καλά;;μακάρι να πάρει απ' της αδερφής σου μέχρι ενός έτους,μετά να πάρει από σας:P @georgia1988 εμένα τα πάντα δαγκώνει και βάζει στο στόμα..το χειρότερο ψάχνει κάτω στο πάτωμα και ότι βρει το βάζει στόμα!!!είμαι συνέχεια από πίσω φοβάμαι μην φάει τίποτα!!και γω τα φοβάμαι τα κουμπιά και τα φερμουάρ..τα αποφεύγω..συνήθως προτιμώ αυτά που κουμπωνουν..κατάλαβες ποια;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@valentina23 Ναι είχε βγάλει την πανα αλλά κ τα χρονια τοτε η μαμα μου την πήγαινε συνεχώς τουαλέτα κ το βράδυ...της έλεγε κιόλας κακα τσισα έμαθε...χαχαχ για να δούμε τα παιδιά παίρνουν λέει από πολλές γενιές πίσω!(δεν θυμάμαι πόσες) εμένα ευτυχώς δεν βάζει εύκολα αντικείμενα στο στόμα μόνο το τηλεκοντρόλ θέλει να φάει κ τον φορτιστή μου επίσης θέλει να γκρεμίσει κ την τηλεοραση...αυτα τα ωραία χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 ποπό!!από 8 μηνών ε;;μπράβο πολύ δυναμική η μαμά! χρόνια σας πολλά κιόλας!!9 μηνών σήμερα!!σε τρεις μήνες χρονιζετε!!σας είπαν τα κάλαντα σήμερα;;εμένα ήρθαν παιδάκια τα κοίταζε λίγο παραξενεμενη και σαν να φοβήθηκε νομίζω..της φόρεσα κι ένα φουστάνακι άι Βασίλη..όλο τη δαγκωνουμε σήμερα..παρόλα αυτά έχει μυξουλες και τα κακά της είναι λίγο μαλακά ..έως πολύ θα έλεγα..δύο φορές σήμερα τα έκανε..και χτες το βράδυ επίσης..κρυωσε;;έφερε καμία ιωσουλα ο γιος μου;;

Χρόνια σας πολλά κορίτσια!!καλά Χριστούγεννα να έχουμε με τις οικογένειές μας και τα παιδάκια μας!!Υγεία ,αγάπη κι ευτυχία σε όλο το κόσμο !!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23με χτύπησαν κουδούνι να μας τα πούμε η μικρή κοιμόταν κ τρόμαξε έτρεξα να την πάρω αγκαλιά κ είχαν φύγει οπότε δεν μας τα πε κάνεις χαχαχαχα εμένα σίγουρα πάντως θα έκλαιγε!!!Χρόνια πολλά καλές γιορτές να έχουμε με υγεία κ τύχη♧

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...