Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Καλησπέρα μανουλες, τι κάνουν τα μπουμπουκακια? Μα δεν είναι να τα φας? Βγήκαν οι εξετασεις μας και ξεκινήσαμε κι εμείς σίδηρο, η φεριτινη στο 7, στα κατώτερα όρια, το ψιλοπεριμενα όμως από αυτά που γράφατε οι θηλάζουσες. Βόλτες και εμείς κάνουμε καθε μέρα πρωί  και απόγευμα, βέβαια δουλειές ετσι δεν γίνονται στο σπίτι και μένουν ολα πίσω, και στις 9 το βράδυ είμαστε όλοι πολύ κουρασμένοι αλλά αφού το μωρό είναι χαρουμενο, χαλάλι! Το μπαλκόνι είναι μια λύση ειδικά αν υπάρχει κίνηση από κάτω ή είναι χαμηλός όροφος και βλέπει το μικρουλι, αλλά εμείς είμαστε ψηλά και υπερβολικα ήσυχα. Ομως απολαμβανει πολύ τη βόλτα με το καρότσι, τραγουδάει στις βόλτες από τη χαρά του, ειδικά όταν βλέπει κόσμο και παιδιά! 

  • Μου αρέσει 3

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Haroulita K πράγματι όσο μεγαλώνουν τόσο πιο υπέροχα πράγματα κάνουν!!και μεις τώρα που άνοιξε ο καιρός δεν μαζευόμαστε.Η μπεμπα έγινε πολυ κοινωνική από εκεί που έβλεπε κόσμο κι έκλαιγε. Τώρα τρέχει συνέχεια πίσω από παιδάκια,πετάει την μπαλιτσα της να παίξουν .είμαι μια γλύκα!!όσο για τη φεριττινη εγώ και η @georgia1988 κατέχουμε τα πρωτεία με 2 παρακαλώ...εμένα είχε επιπλέον και υψηλά λευκά (λεμφοκύτταρα)που το απέδωσαν στο τρομερό κλάμα της..κάναμε κι επαναληπτική μάλιστα και πάλι τα ίδια. Για πόσο καιρό σας είπε το σίδηρο;.        @Basiliki92 τελικά ποιο τρίκυκλο ποδήλατακι έχετε πάρει;;;έμεινες ευχαριστημένη;;είδα ένα στις κουνιες και μου άρεσε πολύ.εχω κι απ' το γιο μου αλλά έχουν παλιωσει κι άλλη κατασκευή τοτε..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ την πήγα για εξετάσεις κ επειδή δεν φαινόταν φλέβα φοβήθηκε ο μικροβιολόγος κ δεν της πήρε αίμα πρέπει να πάω σε ένα μεγαλύτερο μικροβιολογικο που είναι σε άλλη πόλη συν του ότι πρέπει να μείνει νυστική απο το βραδυ (τα νευρα μου) δεν θελω να μου το τρυπησουν το παιδί γιατί άκουσα ότι μπορεί να χρειαστεί 2 3 φορές μέχρι να βρουν φλέβα πολύ αγχώθηκα κ το αποφεύγω :( @valentina23 πήραμε το QPLAY με αέρα οι ρόδες.. Ναι πολύ ευχαριστημένη μόνο με αυτό βγαίνουμε πλέον ... Και εμένα πολύ κοινωνική έγινε αλλά κ πολύ ατίθαση δεν με ακούει καθόλου ούτε το χέρι δεν δέχεται να της κρατάω θέλει να περπατάει μόνη της...κ το καλύτερο? με δαγκώνει κιόλας...δεν ξέρω που το έμαθε...εγω πάλι κάνω σαν να μην συμβαίνει τίποτα αλλά ειλικρινά είναι πολύ εκνευριστικό προσπαθώ να το υποβαθμισω μπας κ το κόψει μόνη της...

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δαγκώνει το μαιμουδακι? Από τη μια ακούγεται αστείο, από την άλλη ναι μπορεί να σε είναι πολύ ενοχλητικό. Εχεις δίκιο για την αιμοληψία, εγώ είχα ρωτήσει την παιδίατρο σε ποιο μικροβιολογικο είναι έμπειροι για να απευθυνθώ.  Νηστεία η παιδίατρος είπε δεν χρειάζεται για αυτές τις εξετάσεις, η μικροβιολογος μου είπε δίωρη νηστεια και έτσι έκανα. Ο μικρός δεν περπατάει ακόμη, σε αυτή τη φάση είμαστε ακόμη αυτοκολλητοι.  Σήμερα χάλασε ο καιρός οπως φαντάζομαι και στα δικά σας μέρη και μείναμε μέσα. 

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K και εδώ χάλασε οπότε και εμείς μεσα!!! Ναι είναι ενοχλητικό αρκετά γιατί λέω πως κ ποτέ το έμαθε... Έχουμε να δούμε πολλά ακόμη από τα θηριακια μας... εμένα βγάζει κ δόντια προς τα πίσω είναι πολύ πρησμένα τα ούλα της αλλα ευτυχώς τρώει αρκετά καλα και κοιμάται! 


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Basiliki92 αχ και μένα μου τραβάει το χέρι..δεν θέλει να την πιάνω..είμαι όλη την ώρα από πίσω..μην πέσει,μην βάλει τίποτα στο στόμα..όπωτε πάμε καθαρίζει την παιδική χαρα:Pτο δάγκωμα τώρα δεν ξέρω πως θα το διαχειριστεις..εντάξει σε σένα μην το κάνει και σε άλλα παιδάκια..θυμάμαι στο γιο μου ήταν ένα αλλά παιδάκι που συνέχεια δάγκωνε..τον είχε ξεράνει τον γιο μου.. το ποδήλατακι πολύ ωραίο κάτι τέτοιο θέλω κι εγώ και της lorelli μου άρεσε.οσι για την φλέβα εμένα την δεύτερη φορά ούρλιαζε κουνιόταν την κράταγα και γω σφιχτά και έσταξε αίμα κάτω στο πάτωμα ...τα κάνα πάνω μου απ' το φόβο..η μελάνια στο χεράκι της τώρα αρχίζει σιγά σιγά και φεύγει ..:???:

 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Haroulita K και εδώ χάλασε οπότε και εμείς μεσα!!! Ναι είναι ενοχλητικό αρκετά γιατί λέω πως κ ποτέ το έμαθε... Έχουμε να δούμε πολλά ακόμη από τα θηριακια μας... εμένα βγάζει κ δόντια προς τα πίσω είναι πολύ πρησμένα τα ούλα της αλλα ευτυχώς τρώει αρκετά καλα και κοιμάται! 

Α μωρε βγάζει τα πίσω δοντακια γι'αυτό δαγκάνει.

Η αιμοληψια ηταν τεράστιο άγχος κ για μένα. 

Η γιατρός μου ειχε πει να είναι νηστικός ένα 6ωρο. Γιατί έκανε κ εξέταση ζαχάρου. 

Τον έδωσα γάλα 2 τα μεσάνυχτα πήγαμε 8+ για αιμοληψια κ μετά ήπιε το γάλα του. Δεν γκρινιαξε απο θέμα πείνας. Από θέμα αιμοληψιας έγινε το ΚΑΜΟΣ!

Εμεις κάναμε εξόρμηση στα Λιντλ από του πήρα ένα ξύλινο παιχνίδι σα μεταλλόφωνο πιανακι, ξύλινα τουβλάκια, μια σκηνή κ ένα τραπεζάκι με καρεκλιτσες. Κ σετ μια μικρή ραφιερα .Επίσης παρειγγειλα κ πύργο εκμάθησης για τον πάγκο της κουζίνας. Τα βγάλαμε τα λεφτά μας :lol:

Το Πάσχα θα κάνουμε οδικό ταξίδι 5 ώρες σύνολο 10 δλδ θα πάμε στην πινεζα στο χωριό του άνδρα μου στον Έβρο. Δεν ξέρω πως θα την παλέψουμε στο ταξίδι ο Θεός να μας φυλάει.

Ότι συμβουλές έχετε να μου δώσετε για ταξίδια καλοδεχούμενες :D

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 είναι μικρούλα ακόμα θα το ξεχάσει το δάγκωμα για αυτό δεν το σχολιάζω ακόμα :oops: αν δαγκώσει άλλο παιδάκι άνοιξε πέτρα για να μπω χαχαχαχαχ @Mighty86 πωωω δεν θα πήγαινα για κανενα λογο τόσο μακριά με το παιδί χαράς το κουράγιο σου !!!! Ένα τιπ είναι να ξεκινήσετε ώρα που είναι να κοιμηθεί πχ μεσημέρι...για να γλιτώσετε ώρες από εκεί κ πέρα πάρε κ κανένα τάμπλετ μαζί σου με παιδικά τραγούδια γιατί δεν παλεύεται αλλιώς.. 

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 μην αγχώνεσαι θα τον πάρει ο ύπνος κάποια στιγμή..πέντε ώρες δεν τον κόβω να μένει ξύπνιος.να του δείχνεις απ' το παράθυρο τα δεντράκια,τα αυτοκίνητα,να σχολιάζεις γενικά την διαδρομή..αχ αυτούς ο παιδίατρος σε δεκαπέντε μέρες έχουμε πάλι εμβόλιο και το σκέφτομαι από τώρα τι θα τραβήξω...από την πόρτα κάτω κλαίει!!και μεις είχαμε κάνει σάκχαρο αλλά δεν μου χε τίποτα για νηστεία :unsure:

Καλή Σαρακοστή κοριτσια

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης @valentina23! Καλή Μεγάλη Εβδομάδα με υγεία και δύναμη! Το δεύτερο μας Πάσχα με τα μαιμουδακια! @Mighty86 με γεια τα παιχνίδια! Είχε κάποια προσφορά αυτην την περίοδο η τα βρίσκεις ολο το χρόνο τα παιχνίδια? Για το ταξίδι παρε μαζί σου πολλες λιχουδιές. Ένα δίωρο σίγουρα θα κοιμηθει. Πεδιλακια τους πήρατε? Τι νούμερο και ποια εταιρία? 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Haroulita K είπε:

Επίσης @valentina23! Καλή Μεγάλη Εβδομάδα με υγεία και δύναμη! Το δεύτερο μας Πάσχα με τα μαιμουδακια! @Mighty86 με γεια τα παιχνίδια! Είχε κάποια προσφορά αυτην την περίοδο η τα βρίσκεις ολο το χρόνο τα παιχνίδια? Για το ταξίδι παρε μαζί σου πολλες λιχουδιές. Ένα δίωρο σίγουρα θα κοιμηθει. Πεδιλακια τους πήρατε? Τι νούμερο και ποια εταιρία? 

ναι ναι προσφορά. μόλις βγει καινούριο φυλλάδιο τρέχω να προλάβω γιατι εξαντλούνται.έχω κατεβάσει την εφαρμογή.  πριν με κόβιντ που είχες ουρές δεν πατούσα στα λιντλ αλλά τώρα δεν είναι τόσο δύσκολο κ έχει ωραία ξύλινα . ακομα όχι πέδιλα. 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 και μένα μου αρέσουν πολύ τα πράγματα του Λίντλ κι έχω κατεβάσει και την εφαρμογή..της έχω πάρει παντελονάκια πιτζάμας τρομερά ,και ολόσωμα κορμάκια.ειναι πολύ καλή η ποιότητά τους!!και γω είχα πάρει το ξύλινο πιανακι ..φοβερό το τραπεζάκι μεγια σας !!και γω το γλυκοκοιταζα είναι η αλήθεια...

@Haroulita Kεγώ της πήρα μπαλαρίνες τώρα για το Πάσχα ..δεν ξέρω μάρκα πάντως από 50€ τα είχε μισή τιμή ..της πήρα και φορεματακια σαν κουφέτακι θα είναι!!νούμερο 21 αλλά τα αθλητικά τα χω πάρει 22

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι θα τα πάτε στην ανάσταση το βράδυ? Εμένα κοιμάται από τις 9.30 ...δεν νομίζω  να πάμε...

Όχι με το μωρό σίγουρα δεν θα πάμε εκτός κ αν βγει από το πρόγραμμα του κ δεν κοιμάται λόγω του ότι θα αλλάξει περιβάλλον. Η μόνη περίπτωση να πάμε είναι να κοιμηθεί κ να θέλει να τον κρατήσει η πεθερά μου να πάμε εμείς. Αλλά κ αυτή φαντάζομαι θα θέλει να πάει. Πιστεύω θα αργήσουμε να ξανακάνουμε ανάσταση ειδικά όσες πάνε κ για δεύτερο παιδί. Θα προσπαθήσουμε να παμε μεγάλο Σάββατο να κοινωνήσει κ ίσως κ στον επιτάφιο

κορίτσια τα μικρά σας πως είναι; θέλω να πω είναι ήσυχα παιδάκια :lol: αστεία λέω ε; εμένα είναι πάαααρα πολύ ζωηρός σκανταλιάρης κ υπερκινητικός. με έχει τεντώσει. φαντάζομαι όλα ετσι είναι ε; επίσης γκρινιάζει πάαααρα πολύ μέχρι να γίνει το δικό του

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...