Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Basiliki92 ούτε εμείς θα πάμε μάλλον φέτος πέρυσι είχαμε πάει όμως.αλλα κοιμηθηκε στην αγκαλιά μου και όταν ξεκίνησαν να πετάνε τα δυναμιτακια έφυγα γιατί φοβήθηκα μην τρομάξει!!ήταν 3 μηνών νομίζω πέρυσι..μάλλον θα χωριστούμε  φετος.οι άντρες θα πάνε και οι γυναίκες θα κάτσουμε σπίτι χαχα..

@Mighty86 υπομονή θα μεγαλώσουν!!πάτε για δεύτερο αν κατάλαβα καλά;;με το καλό εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Είχα λίγο καιρό ν μπω και τα διάβασα όλα μαζεμένα! Εμείς περπατάμε χωρίς να κρατάει στα επιπλα πια αλλά φοβάμαι αρκετά να πω την αλήθεια.. γτ αφήνει τα χέρια και τρέχει και το σπίτι είναι γεμάτο γωνίες... Επίσης κατεβαίνει από το κρεβάτι! συνήθως με τον κωλο ευτυχώς κανονικά δλδ αλλά προσπαθώ να μην τον αφηνω καθόλου μόνο του μην φύγει με το κεφάλι.. αν και έχω βάλει γύρω γύρω στο πάτωμα παπλώματα.. πολύ ζωηρός είναι!! Του αρέσει να πηγαίνουμε βόλτα τραγουδάει συνέχεια στη βόλτα αλλά είναι και πολύ γκρινιάρης, βγάζει βέβαια τα μέσα δόντια τα κάτω τώρα.. κατά τα άλλα ακόμα τρώμε αλεσμένα και ακόμα δεν έχουμε κάνει μετάβαση στο φαγητό της οικογένειας... 

  • Μου αρέσει 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Basiliki92 ούτε εμείς θα πάμε μάλλον φέτος πέρυσι είχαμε πάει όμως.αλλα κοιμηθηκε στην αγκαλιά μου και όταν ξεκίνησαν να πετάνε τα δυναμιτακια έφυγα γιατί φοβήθηκα μην τρομάξει!!ήταν 3 μηνών νομίζω πέρυσι..μάλλον θα χωριστούμε  φετος.οι άντρες θα πάνε και οι γυναίκες θα κάτσουμε σπίτι χαχα..

@Mighty86 υπομονή θα μεγαλώσουν!!πάτε για δεύτερο αν κατάλαβα καλά;;με το καλό εύχομαι!!

Μπα μια φευγαλέα σκέψη είναι. σίγουρα όχι προσπάθεια μέσα στο 22. Εμείς με ivf το κάναμε κ το επόμενο έτσι αν κάνουμε. Ευτυχώς έχω έμβρυα στην κατάψυξη απλά φοβάμαι ότι εκεί θα μείνουν για πάντα :?

13 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Είχα λίγο καιρό ν μπω και τα διάβασα όλα μαζεμένα! Εμείς περπατάμε χωρίς να κρατάει στα επιπλα πια αλλά φοβάμαι αρκετά να πω την αλήθεια.. γτ αφήνει τα χέρια και τρέχει και το σπίτι είναι γεμάτο γωνίες... Επίσης κατεβαίνει από το κρεβάτι! συνήθως με τον κωλο ευτυχώς κανονικά δλδ αλλά προσπαθώ να μην τον αφηνω καθόλου μόνο του μην φύγει με το κεφάλι.. αν και έχω βάλει γύρω γύρω στο πάτωμα παπλώματα.. πολύ ζωηρός είναι!! Του αρέσει να πηγαίνουμε βόλτα τραγουδάει συνέχεια στη βόλτα αλλά είναι και πολύ γκρινιάρης, βγάζει βέβαια τα μέσα δόντια τα κάτω τώρα.. κατά τα άλλα ακόμα τρώμε αλεσμένα και ακόμα δεν έχουμε κάνει μετάβαση στο φαγητό της οικογένειας... 

Θα γίνει πιο σταθερός σύντομα κ θα είναι καλύτερα όλα. Κάνα μήνα θα σε ζορισει. 

Εμένα πλέον απλά περιφέρεται στο σπίτι. Κλείνω πόρτες από επικίνδυνα δωμάτια κ ότι μπορώ κάνω για να είναι ασφαλές το υπόλοιπο σπίτι. Νταξει δύο δωμάτια μια σαλοκουζινα έχουμε όπου πάει τον παρακολουθώ. Αλλά δεν είναι το ίδιο με το να τον έχεις όλη μέρα από πίσω. κάπως έχει χαλαρώσει το πράγμα. 

 

Στην οικία μας τα πολλά χάλια τα έβγαλα βαρέθηκα να τα καθαρίζω κ αφαίρεσα δύο μεγάλα κ μια φλοκάτη έχουν μείνει πάλι μερικά. Είχα καλύψει κάθε πιθαμη νταξει τώρα δεν μπουσουλαει άλλο. Επίσης το πάρκο έφυγε/ ο πύργος ήρθε. Τον βάζω στον πύργο κ τον έχω δίπλα μου όσο πλένω πιάτα κ μαγειρεύω. Πάλι έχω το νου μου να μη πέσει κτλ κ του έχω κ μπόλικα παιχνιδάκια ταπερακια κουζινικα να απασχολείται κ κάνω κ εγώ την δουλειά μου.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν βρω καποια ενορία που κάνει Ανάσταση νωρίς και ησυχα, ίσως πάμε. Εδώ που μένω γίνεται χαμός με τα δυναμιτακια, σε απελπιστικο βαθμό. Αφού τρομάζω εγω. Αλλα και πάλι δύσκολο. Στις 9 κανει μπάνιο και μέχρι τις 9.30 εχει κοιμηθεί. Τη Μ. Παρασκευή θα πήγαινα στον επιταφιο νωρίς αλλά δουλεύω και το Πάσχα επίσης. Κι εγώ θα προσπαθήσω να τον κοινωνήσω Μ. Σάββατο. 

Γενικά είναι βολικο μωράκι και ηρεμο, ναι! Κάθεται στο καρότσι, δεν διαμαρτυρεται οταν μπαινοβγαινει σε καρότσι και αυτοκίνητο. Θα σας πω κάτι που δεν είπα ουτε στον άντρα μου. Σήμερα κοιμηθηκαμε εγω και το μωρό για μεσημέρι στο διπλό κρεβάτι. Επειδή είχα ξενυχτησει στη δουλειά με πήρε ο ύπνος πιο βαθιά από ότι συνήθως και το μωρό ξύπνησε πριν από μένα και με περίμενε, μέχρι που κάποια στιγμή βαρέθηκε, γυρισε το κορμάκι του και άρχισε να χτυπάει τα ποδαράκια του στο κεφαλάρι του κρεβατιού για να ξυπνήσω. Γενικά έχει υπομονή, εκτός από το φαγητό. Στο φαγητό τρώει κομματάκια, και το κρέας κομμένο με το ψαλίδι της κουζίνας πολύ μικρά κομμάτια αλλά ακόμη κάνω χωριστά για το μικρουλη. Ίσως τωρα που θα τελειώσει η νηστεία είναι μια ευκαιρία να τρώμε όλοι το ίδιο. 

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμένα έτσι ζωηρή ζωηρή πάρκο το έχω ακόμη κ την βάζω να κάνω καμία δουλειά γιατί είμαι μόνη μου τα πρωινά πάντα ευτυχώς κάθεται τις περισσότερες φορές είτε παίζει είτε με παρακολουθεί χάλια Μάιο θα βγάλω κ σκέφτομαι να πάρω κάτι για το πάτωμα εκεί που παίζει να βάλω... Εμείς βγάζουμε 2 πίσω δόντια βγαίνουν μαζί αλλά ευτυχώς δεν έχει χαλάσει ο ύπνος της κοιμάται από 9.30 μέχρι 8 9 το πρωί σερί εκτός κ αν δεν έχει φάει καλά βραδινό κ ξυπνήσει 6 να πιει γάλα κ μετά πάλι ύπνο...με τα βραδινά ξυπνηματα αυτό που κατάλαβα εγώ από την δικιά μου είναι ότι έχει σχέση κ η ποσότητα του φαγητού που έχει φάει μέσα στην μέρα οποτε ναι μπορεί κ να πεινάνε κάποια μωράκια που ξυπνάνε...εμενα έχει τώρα δέκα μέρες πού κάθεται να την ταισω κ εγώ την σούπα της κ πιάνει κ αυτή το κουταλάκι κ το χαζοβαζει στο στόμα κ γενικά τρώει αρκετά καλα φτου φτου έφτιαξε αρκετά στο θέμα φαγητό κ δεν το περίμενα μόλις έκλεισε χρόνο άρχισε να τρώει καλά τρώει κ το κρέας που δεν το έτρωγε ...προσπαθω να την μάθω κουτάλι πιρούνι αλλά σαν το χέρι δεν έχει...αφου τρώει κ δέχεται φαγητό κ από εμένα κάποιες φορές είμαι πολύ ευχαριστημένη και ας με έχει βγάλει νοκ άουτ με την ζωηραδα της !

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μαλλον τα έχουμε ξανασυζητήσει απλά δεν μπορώ να ψάχνω όλες τις σελίδες! Ψάχνω για παπούτσια τώρα που περπατάμε και θέλω και καρεκλακι αυτοκινήτου, οδοντόβουρτσα σίγουρα το έχω ήδη αργήσει δλδ και μάλλον αυτό τον πύργο εκμάθησης που λένε. 

Επίσης να ρωτήσω από λεξουλες τι λένε τα μικρά σάς? Εμένα δεν λέει πολλά ακόμα.. 

Α ναι.. δεν έχω ακόμα περίοδο.. όσες θηλάζετε έχετε? Σαν να άργησε αρκετά

Καλή Ανάσταση και χρόνια πολλά αν δεν μιλήσουμε μέχρι τότε!

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Κορίτσια μαλλον τα έχουμε ξανασυζητήσει απλά δεν μπορώ να ψάχνω όλες τις σελίδες! Ψάχνω για παπούτσια τώρα που περπατάμε και θέλω και καρεκλακι αυτοκινήτου, οδοντόβουρτσα σίγουρα το έχω ήδη αργήσει δλδ και μάλλον αυτό τον πύργο εκμάθησης που λένε. 

Επίσης να ρωτήσω από λεξουλες τι λένε τα μικρά σάς? Εμένα δεν λέει πολλά ακόμα.. 

Α ναι.. δεν έχω ακόμα περίοδο.. όσες θηλάζετε έχετε? Σαν να άργησε αρκετά

Καλή Ανάσταση και χρόνια πολλά αν δεν μιλήσουμε μέχρι τότε!

Παπουτσάκια εγώ έχω nike πολύ μαλακά κ ελαφρια τώρα της πήρα κ crocs πεδιλακια για καλοκαίρι κ παραλία...οδοντοβουρτσα κ πύργο ούτε εγώ έχω ακόμα πύργο δεν νομίζω κιόλας να πάρω... κάθισμα Britax 9-36...απο λεξούλες λέμε Ναι μαμά μπαμπά γιαγιά..κανει το σκύλο λίγο την γάτα κ το λιοντάρι..νωρις είναι ακόμα για να μιλήσουν μην αγχώνεσαι... Καλή ανάσταση κ καλό Πάσχα να εχουμε!

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/4/2022 at 8:52 ΜΜ, georgia1988 είπε:

Κορίτσια μαλλον τα έχουμε ξανασυζητήσει απλά δεν μπορώ να ψάχνω όλες τις σελίδες! Ψάχνω για παπούτσια τώρα που περπατάμε και θέλω και καρεκλακι αυτοκινήτου, οδοντόβουρτσα σίγουρα το έχω ήδη αργήσει δλδ και μάλλον αυτό τον πύργο εκμάθησης που λένε. 

Επίσης να ρωτήσω από λεξουλες τι λένε τα μικρά σάς? Εμένα δεν λέει πολλά ακόμα.. 

Α ναι.. δεν έχω ακόμα περίοδο.. όσες θηλάζετε έχετε? Σαν να άργησε αρκετά

Καλή Ανάσταση και χρόνια πολλά αν δεν μιλήσουμε μέχρι τότε!

Παπουτσάκια εγώ του πήρα κατι ανατομικά από ένα παιδικό μαγαζί στην γειτονιά αλλά εχω ακούσει τα καλύτερα για biomechanics.

Εμένα πετάει λεξουλες μαμά μπαμπά γιαγια παππού κακά. Αλλά οπότε θέλει αυτός. Μιμείται ήχους κ αναγνωρίζει μέλη του σώματος του. Αυτά. Αλλά είναι ξύπνιος κ υπερδραστήριος. 

Οδοντόβουρτσα: πλένουμε τα δόντια μας κάθε μέρα με την βρεφική εκπαιδευτική της μαμ. Την έχει στο στόμα του μέχρι να την βαρεθεί. Του βάζω κ οδοντοκρεμα της φρεζιντερμ.μια ροζ. 

Πύργος εκμάθησης εγώ πλήρωσα 120€. Ελπίζω να τον κάνω απόσβεση. Είναι υπερκινητικός ο κανακαρης μου. Ψάχνω συνέχεια τρόπους να τον ψυχαγωγω. 

 

Εμείς κορίτσια είμαστε στο χωριό. Κάναμε οδικό ταξίδι από τις 7 ξεκινήσαμε 1230 φτάσαμε. Δύο ώρες τον είχα αγκαλιά πάνω μου κοιμότανε δεν ήθελε στο καθισματακι του κ μόλις φτάσαμε τον πέταξα:lol: (είχαμε κολλήσει απο τον ιδρώτα) στο παρκοκρεββατο κ ξύπνησε το πρωί στις 9παρα. Έχει βαρύ κλίμα εδώ. κοιμάται πολύ. Κουράζεται κιόλας. ένα σωρό ερεθίσματα. Έχει εδώ φιλαράκια, τον βαφτισιμιο του άνδρα μου , τον παίζουν , έχει σκυλάκια παιχνίδια καινούρια σπίτια να εξερευνήσει. Πάνω κάτω πάνω κάτω με έχει τεντώσει. Η πεθερά μου με έχει λυπηθεί βοηθάει κάνει κάνα φαγητό νεροχύτη δεν αγγίζω θα μας αφήσει να πάμε κ λίγη ώρα στην ανάσταση. Ζωαρα. 

Δεύτερο Πάσχα με τα μικροσκοπικα μας ! Τι ευτυχία μας έχουν δώσει αλλά χάσαμε την ησυχία μας χαχαχα!

Καλη Ανάσταση ,καλό Πάσχα κορίτσια μου ,να περάσετε όλες ζεστά οικογενειακά με τα καλά σας τα μωράκια κ ήρεμα με το φαγητό!χεχε

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 και μεις ακόμα αλεσμένα..αλλά της δίνω ψωμάκι και κρατάει και το τρώει αλλά υπό επίβλεψη γιατί βάζει πολύ μέσα..της πήρα τοστ και κασέρι της έδωσα δεν ήθελε,γιαουρτακι πήρα το αντβανς το φαριν λάκτε βάζει μέσα μόνη της το κουτάλι και πασαλειβεται...των Βαϊων ψησανε ψάρια και της καθάρισα και το έφαγε !!!ενώ αλεσμένο δεν το τρώει...σιγά σιγά μπαίνω στην διαδικασία και γω με τα κομμάτια αλλά πολύ αργά ..πχ το αυγό της το αλεθω ακόμη με λίγο απ' το φαγητό..το κάθε παιδί έχει το δικό του Ρυθμό..ούτε εμένα μου έχει έρθει περίοδος και σαν να πολύ άργησε..άσε που έχω πρηστεί δεν μου κάνει τίποτα!!από λεξουλες μαμά,μαμ,κακά,πουφ,μιμείται ήχους ζωων γαβ το σκυλάκι,νιάου αλλά όπωτε θέλει αυτή τα λέει..παπούτσια και γω nike αθλητικά, και της πήρα και ανατομικες μπαλαρίνες λουστρινι τώρα για το Πάσχα..

@Haroulita K τι υπομονετικό και καλό παιδάκι!!εμένα απ' τα ουρλιαχτά και τα κλάματα ξυπνάει και τον γείτονα!!

@Mighty86 σ έχει βολεψει ο πύργος;;γιατί και γω είμαι μόνη τα πρωινά και δεν μπορώ να κάνω τίποτα!!μαγειρεύω κι αυτή ανοίγει συρτάρια και τα πετάει όλα κάτω..κάνω δουλειές κι αυτή ζημιές από πίσω...στο πάρκο δεν κάθεται..

Καλή Ανάσταση κορίτσια!!καλό Πάσχα να έχουμε με υγεία!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@georgia1988 πολύχρονη να χαίρεσαι το όνομα σου! 

@valentina23δεν είμαι ακόμα σίγουρη γιατί το χρησιμοποίησα δύο μέρες. Τώρα που γυρίσαμε άσε με να το δω καμία βδομάδα να σου πω γιατί είναι κ πολλά τα λεφτά μη σε καψω

  • Χαχα 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια! Χριστός Ανέστη! Να είστε γερές και χαρούμενες με τις οικογένειες σας! @georgia1988 πολύχρονη και ευτυχισμένη! 

Πώς περάσατε μανουλες? Εγώ δούλευα και ο μικρούλης με το μπαμπά του πήγαν στο χωριό. Το Σάββατο όμως πήγαμε στο εκκλησάκι του νοσοκομείου, όπου κάναμε Ανάσταση (η αλήθεια είναι πως μας ξεπεταξαν στο μισάωρο), αλλά ήταν ωραία γιατί δεν ακούστηκε κιχ. 

Σήμερα αγοράσαμε παπούτσια, βρήκαμε στο 3ο μαγαζί του μπήκαμε, γιατί ο μικρούλης έχει ποδαράκια πιο φουσκωτά και από τα πασχαλινά τσουρέκια. Δοκιμάσαμε Geox kickers και biomechanics αλλα καλύτερα εφάρμοσαν τα froddo και εκεί καταληξαμε, αν και δεν τα είχα ξανακούσει. 

Το φαγητό συνεχίζουμε να το απολαμβανουμε, τρώει με μανία λαχανικά, δηλ. μπρόκολο (!), καρότα, μελιτζάνα(!), όταν όμως αποφασίσει να κανει κακακια,  βγαίνουν έξω από την πανα. Του αρέσει πολύ και το τυρί, δίνω μοτσαρελα σε φέτες σαν πιο αναλατο. 

  • Μου αρέσει 4

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...