Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις ευχές κορίτσια!

Εγώ ευτυχώς δεν δούλευα σκ και Δευτέρα οπότε τα περάσαμε οικογενειακά. Κυριακή μαζευτηκαμε στους γονείς με αδέρφια μωρά κλπ και είδε και λίγο κόσμο ο μικρός.

Σήμερα είχαμε γιατρό. 9850 είναι 77 εκατοστά. Όλα καλά μου είπε μπορούμε να αρχίσουμε το φρέσκο γάλα και το γιαούρτι. Εσείς ποια δίνετε? Αλεσμένα μου είπε να μην τον πιέσω αν δεν θέλει ακόμα. Για τα κουνούπια, έχει 13 μόνο στο πρόσωπο, μου είπε μια αλοιφή για να μην το τσιμπάνε και αν θέλω λέει μπορώ να βάλω το άοσμο αντικουνουπικο αλλά εγώ γενικά τα αποφεύγω αυτά. Εσείς βάζετε? Και για την ηπατίτιδα ρώτησα γιατί φοβήθηκα με αυτά που ακούω. Δεν μας καλύπτει λέει το εμβόλιο... Πφφφφ

Παπούτσια μου είπε με σκληρό πάτο να είναι σταθερά.

 

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, georgia1988 είπε:

Ευχαριστώ για τις ευχές κορίτσια!

Εγώ ευτυχώς δεν δούλευα σκ και Δευτέρα οπότε τα περάσαμε οικογενειακά. Κυριακή μαζευτηκαμε στους γονείς με αδέρφια μωρά κλπ και είδε και λίγο κόσμο ο μικρός.

Σήμερα είχαμε γιατρό. 9850 είναι 77 εκατοστά. Όλα καλά μου είπε μπορούμε να αρχίσουμε το φρέσκο γάλα και το γιαούρτι. Εσείς ποια δίνετε? Αλεσμένα μου είπε να μην τον πιέσω αν δεν θέλει ακόμα. Για τα κουνούπια, έχει 13 μόνο στο πρόσωπο, μου είπε μια αλοιφή για να μην το τσιμπάνε και αν θέλω λέει μπορώ να βάλω το άοσμο αντικουνουπικο αλλά εγώ γενικά τα αποφεύγω αυτά. Εσείς βάζετε? Και για την ηπατίτιδα ρώτησα γιατί φοβήθηκα με αυτά που ακούω. Δεν μας καλύπτει λέει το εμβόλιο... Πφφφφ

Παπούτσια μου είπε με σκληρό πάτο να είναι σταθερά.

 

σκληρό πάτο???????τι εννοεί; δεν κατάλαβα??:confused:. πρέπει οπωσδήποτε να λυγίζουν προς τα κάτω κατά τάλλα θέλει καλή σόλα κ στήριγμα πίσω αλλά να είναι εύκαμπτα. 

 

σχετικά με τον πύργο @valentina23 πρώτες εντυπώσεις...θέλει πάλι να τον προσέχω κ να του δίνω απασχόληση πάνω στον πάγκο της κουζίνας, τάπερ, λιχουδιές να μασουλάει, να του μιλάω, τα δόντια του δίνω να πλένει :lol: κτλ κ ταυτόχρονα μούλτιτασκινγκ μαγειρική ,νεροχύτη δλδ πάλι προϋποθέτει  να ασχολήσε με το παιδί συνέχεια κ να το προσέχεις αλλιώς αρχίζει τις ταρζανιές. αλλά ένα άδειασμα νεροχύτη κ ένα φαγητό το φτιάχνουμε παρέα. τώρα που το πλήρωσα πρέπει να το μάθω κ να το κάνω απόσβεση τέλος. 8)

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Γεια σας κ από εμένα!!! Ο πύργος μόνο σαν ιδέα με τρομάζει για την δικιά μου που είναι τοοοσο ζωηρή θα θέλει κ αυτή ακόμα κ εκεί πάνω να ασχολούμαι μαζί της...λοιπον σήμερα κάναμε την εξέταση αίματος έκλαψε λίγο τσιριξε αλλά ελεγχόμενα περιμένω αποτελέσματα..εγω την είχα 4 ώρες νυστικη είχε πιει μόνο γάλα δεν μου πήγαινε η καρδιά να την ξυπνήσω 7 κ να την πάω θεονυστικη που μου είπε η παιδίατρος γιατί δεν είναι κ εδώ κοντά τεσπα θα δείξει αν έκανα καλά...τριτη κ εμείς εμβόλιο θα σας ενημερώσω για βάρος κιλά γιατί μου φαίνεται ψηλωσε αρκετά...για ηπατίτιδα θέλω κ εγω να ρωτήσω αλλά δεν έχει να κάνει με το εμβόλιο απ ότι διάβασα είναι ίωση που θέλει προσοχή δεν είναι κάτι καινούριο σαν τον κορονοιο υπήρχε από παλιά ξέρω  πολλούς που το είχαν περάσει σε μικρή ηλικία (άνθρωποι τώρα 50 κ 60 χρονων) κ όλα καλά θέλω να πιστεύω ότι δεν θα έχουμε πρόβλημα εν έτη 2022 ... Εγώ αν εντοπίσω κουνούπι στο σπίτι ανάβω αοσμο..γιαουρτι δίνω πρόβειο από μικρό παραγωγούς...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 ναι μου είπε να έχει στήριγμα πίσω καλό.. σκληρό πάτο μου είπε εννοεί να είναι σταθερό επειδή περπατάει..πρέπει να πάω εκεί να τα δοκιμάσει το μωρό? Ή απλά μετράω το ποδι του?


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βγήκαν οι εξετάσεις της μικρης φερριτινη 14 ,σίδηρος 89 ,βιταμινη D 20 αιματοκρίτης 37 μου είπε ότι μπορεί να δώσουμε λίγο σίδηρο κ βιταμίνη d θα το συζητήσουμε την Τρίτη που έχουμε εμβόλιο...σιδηρο γιατί εμένα καλό μου φαίνεται κ η φερριτινη..

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/4/2022 at 8:48 ΜΜ, georgia1988 είπε:

@Mighty86 ναι μου είπε να έχει στήριγμα πίσω καλό.. σκληρό πάτο μου είπε εννοεί να είναι σταθερό επειδή περπατάει..πρέπει να πάω εκεί να τα δοκιμάσει το μωρό? Ή απλά μετράω το ποδι του?

Εγώ πήγα από κατάστημα γιατί δεν μπορώ να του μετρήσω το πατουσι κ γιατί έχω κάνει για τον εαυτό μου τόσες λάθος αγορές σε παππουτσια που δεν ήθελα να το τολμήσω πάλι. Αλλά πολύς κόσμος τα καταφέρνει καλύτερα. Τι μάρκα σκέφτεσαι να πάρεις; Εγώ τώρα πρέπει να μπω σε διαδικασία να πάρω πεδιλακι ίσως πάλι πάω σε αυτήν με τα παιδικά στην γειτονιά μου


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 το κανω εικόνα να είναι πάνω στο πάγκο να βουτάει ότι βρει πάνω απ' τη κουζίνα,μαχαίρια ,καπάκια κι ότι άλλο βρει επικυνδινο κι εγώ να προσπαθώ να πλύνω κάνα πιάτο και να έχω και το νου μου μην πέσει..:wacko:

@Basiliki92 και γω νομίζω μια χαρά είναι σίδηρος,φεριττινη αλλά ότι πει ο γιατρός σου.κσι μεις έχουμε εμβόλιο μέσα Μαϊου

@georgia1988 μια χαρά οι μετρήσεις σας..και μεις κάπου τόσο ειμασταν τον προηγούμενο μήνα.εγω και στο γιο μου την crilen έπαιρνα της frezyderm. Υπάρχει απωθητικό ,και για μετά το τσίμπημα..μέχρι στιγμής πάλι καλά δεν έχουμε κουνούπι μέσα στο σπίτι..από γιαούρτια τίποτα..και γω σήμερα της έβρασα ψαράκι με λάδι λεμόνι και λίγο μπρόκολο να το τρώει μόνη της σε κομμάτια..τελικά έμεινε νηστική..αυτό με την οξεία ηπατίτιδα τι είναι πάλι;;;ποτέ δεν θα ηρεμήσουμε..το ένα φεύγει,το άλλο έρχεται..τι ζούμε τα τελευταία δύο χρόνια θεέ μου!!πανδημία,καινούριοι ιοί,πόλεμοι,ακρίβεια ..Η Παναγία να βάλει το χέρι της!!Αλήθεια ποτέ σκέφτεσαι να αποθηλασεις;;μακάρι να υπήρχε ένα μαγικό ραβδάκι να γίνονταν όλα όπως θέλαμε.γρηγορα κι ανώδυνα..

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 δεν ξέρω αυτό με την ηπατίτιδα με έχει αγχωσει.. πρέπει να έχει έρθει και Ελλάδα από ότι είδα.. πφφφ. Για τον αποθηλασμο δεν έχω ιδέα. Τώρα θα δοκιμάσει ακομα φρέσκο γάλα τουλάχιστον να κόψω το θηλαστρο γτ δεν αντέχω άλλο... Τελείωσε και η τράπεζα βασικά οπότε σκούρα τα πράγματα! Αν δεχτει το γάλα θα είναι και.πιο εύκολος ο αποθηλασμος φαντάζομαι, ελπίζω δλδ!

  • Μπερδεμένη/-ος 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είχαμε παιδίατρο κάναμε εμβόλιο μας άκουσαν όλοι στον όροφο δεν καθόταν με τίποτα να την εξετάσει ενώ γενικά έπαιζε καθ όλη την διάρκεια μόλις ήρθε η ώρα της εξέτασης χαμός... ύψος 83 εκ κιλά 10600...για ηπατίτιδα μου είπε να μην αγχώνομαι όπως κ με τον κορονοιο έτσι κ τώρα κάποιοι θα το περάσουν ελαφριά κ κάποιοι πιο βαριά... μου είπε να δίνω βιταμίνη D γιατί είναι λίγο χαμηλή κ εμάς δεν έχει κλείσει ακόμα η πηγή στο κεφαλάκι μας ήταν βέβαια κ πολύ μεγάλη όταν γεννήθηκε...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 και γω θέλω να σταματήσω πια το θηλασμό αλλά το βλέπω βουνό!!το χειρότερο είναι ότι το έχει συνδέσει με τον ύπνο..έχει δύο μέρες που γκρίνια ,δεν τρώει,πρέπει να βγάζει και δόντια..αλήθεια πόσους τόνους κάνετε μέσα στη μέρα;;εμένα έχει ξεκινήσει να κάνει έναν ύπνο από δυο που έκανε

@Basiliki92 ωχ σε καταλαβαίνω..και μεις έχουμε παιδίατρο σε λίγες μέρες και έχω αγχωθει..δεν κάθεται ούτε μένα καθόλου..μοντέλο η κούκλα σου!!όσο για τη ηπατίτιδα ίσως πρέπει να το πάρουμε απόφαση και να μην αγχωνόμαστε πια τόσο πολύ..ότι είναι να γίνει θα γίνει..όλο δυσάρεστες ειδήσεις ακούμε τα τελευταία δύο χρόνια..στο τέλος θα είμαστε με ψυχοφαρμακα!!όπως όλοι..έτσι και μεις..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@valentina23 ευχαριστούμε πολύ!! Ναι ψήλωσεε αρκετά αλλά δεν περίμενα κ τόσο έχει παχύνει κιόλας ευτυχώς τρώει καλά παίρνει κ με κουτάλι μόνη της την βοηθάω κ εγω!!! Μου αρέσει ο τρόπος σκέψης σου έτσι σκέφτομαι κ εγω φτάνει πια όλο κάτι βρίσκουν για να είμαστε μες στο άγχος.. 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/27/2022 at 11:47 AM, Mighty86 said:

σχετικά με τον πύργο @valentina23 πρώτες εντυπώσεις...θέλει πάλι να τον προσέχω κ να του δίνω απασχόληση πάνω στον πάγκο της κουζίνας, τάπερ, λιχουδιές να μασουλάει, να του μιλάω, τα δόντια του δίνω να πλένει :lol: κτλ κ ταυτόχρονα μούλτιτασκινγκ μαγειρική ,νεροχύτη δλδ πάλι προϋποθέτει  να ασχολήσε με το παιδί συνέχεια κ να το προσέχεις αλλιώς αρχίζει τις ταρζανιές. αλλά ένα άδειασμα νεροχύτη κ ένα φαγητό το φτιάχνουμε παρέα. τώρα που το πλήρωσα πρέπει να το μάθω κ να το κάνω απόσβεση τέλος. 8)

Καλημερα και καλο μηνα :) ελπιζω να ειστε ολες καλα και τα ζουζουνια σας..

σε σχεση με τον πυργο ηθελα μονο να προσθεσω οτι μου φαινεται πως ειναι επενδυση για το μελλον. τωρα ειναι λιγο μικρουλια και δεν συγκεντρωνονται και ευκολα, αλλα απο τα δυο και μετα νομιζω θα χρησιμευσει ακομη περισσοτερο

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, pap88 είπε:

Καλημερα και καλο μηνα :) ελπιζω να ειστε ολες καλα και τα ζουζουνια σας..

σε σχεση με τον πυργο ηθελα μονο να προσθεσω οτι μου φαινεται πως ειναι επενδυση για το μελλον. τωρα ειναι λιγο μικρουλια και δεν συγκεντρωνονται και ευκολα, αλλα απο τα δυο και μετα νομιζω θα χρησιμευσει ακομη περισσοτερο

Ναι ναι εννοείται! Απλά δεν είναι σε καμία περίπτωση πάρκινγκ. Όπως το πάρκο πχ 

καθε μέρα είναι κ καλύτερα πάντως.  Μια ώρα την μέρα έστω κ σπαστά απασχολείται εκεί πάνω. Κεγω κάνω τις δουλειές μου έχοντας το νου μου κ αυτός διασκεδάζει απλά θέλει προσοχή κ ενασχόληση.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγαμε και εμείς για εμβόλιο χθες,  11280 το βάρος του μικρουλη  και το ύψος 83,5 εκ., δηλαδή πήρε 360γρ και μισό εκατοστό ύψος σε λίγο περισσότερο από ένα μήνα. Έκλαψε λιγο, αλλά μετά σταμάτησε γιατι είχε να φάει και ένα μπισκότο. Ακομη δεν περπατάει το μαιμουδακι μου, σηκώνεται, πέφτει με χάρη, στηρίζεται στους τοίχους και πήγαινει σαν τον κάβουρα. Γελάμε πολύ (και μόνοι μας και μαζί του), τραγουδάει στο ρυθμό μας, μας μιμείται σε ότι μπορεί. Ακομη τον θηλάζω, όμως μονο νωρίς το πρωί και τον βάζω για ύπνο αμέσως μετά. Τον πήγαμε και  για κούρεμα και ήταν άψογος! Έφυγε μωράκι και γυρισε αγοράκι!

  • Μου αρέσει 3

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Haroulita K είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγαμε και εμείς για εμβόλιο χθες,  11280 το βάρος του μικρουλη  και το ύψος 83,5 εκ., δηλαδή πήρε 360γρ και μισό εκατοστό ύψος σε λίγο περισσότερο από ένα μήνα. Έκλαψε λιγο, αλλά μετά σταμάτησε γιατι είχε να φάει και ένα μπισκότο. Ακομη δεν περπατάει το μαιμουδακι μου, σηκώνεται, πέφτει με χάρη, στηρίζεται στους τοίχους και πήγαινει σαν τον κάβουρα. Γελάμε πολύ (και μόνοι μας και μαζί του), τραγουδάει στο ρυθμό μας, μας μιμείται σε ότι μπορεί. Ακομη τον θηλάζω, όμως μονο νωρίς το πρωί και τον βάζω για ύπνο αμέσως μετά. Τον πήγαμε και  για κούρεμα και ήταν άψογος! Έφυγε μωράκι και γυρισε αγοράκι!

Κ εμείς τον κουρεψαμε χθες! Ιδρωνε πολύ δεν γινόταν πάρα πολύ μαλλουρα εχει. Κάθησε πρώτα ο μπαμπάς του να κουρευτεί να εξοικειωθεί αυτός εν τω μεταξύ κ μετά η σειρά του. Δεν φοβήθηκε αλλά δεν στέκεται αυτό το παιδί. Τον κούρεψε κακήν κακώς τεσπα πάλι κουκλάκι ειναι χαχαχα

  • Μου αρέσει 4

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...