Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@valentina23 υπομονή κορίτσι μου, όλα θα γίνουν. Εγω ήμουν πολύ τυχερή, ενώ μου φαινόταν βουνό, τρία βράδια κράτησε η ταλαιπωρία μας. Ένα από αυτά έβαλα τη μητέρα μου να δώσει μπιμπερό αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Ομως για να κοιμηθεί το μωράκι χρειάστηκε κούνημα, ενώ στο στήθος κοιμόταν σαν πουλάκι. εγω έκοψα πρώτα το βραδινό θηλασμό λόγω της δουλειάς, ενώ εσύ μπορείς να τον κόψεις τελευταίο. Νομίζω ότι πρέπει να περιορίσεις τους θηλασμους μέσα στην μέρα, ξεγελωντας την με κάτι που της αρέσει να τρώει η ακόμη και με παιχνίδι. Ίσως έτσι πεινάσει περισσότερο και φάει. Εγω θηλάζω ακόμη μόνο το πρωί και έχουν περάσει σχεδόν 2 μήνες  από την αρχή του αποθηλασμου. Δηλαδή αν θες κι εσύ, μπορείς να κρατήσεις ένα γεύμα από το στήθος. Απλά ξεκίνα, και ξεκίνα απο το γεύμα που σου φαίνεται πιο εύκολο. 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Κορίτσια και πάλι σας ευχαριστώ!!Καταλαβαίνω ότι και σεις κοπιάσετε μέχρι να φτάσετε σε σημείο να τρώνε..όμως ότι και να της δώσω το αηδιάζει..σήμερα πχ πήρα κασέρι της έδωσα κομμάτι έφαγε μόνο ένα μικρό κομμάτι σαν το νύχι μου δεν ήθελε άλλο,μετά ψωμάκι αυτό της αρέσει πολύ,έβρασα αυγουλάκι και έβαλα και ψωμί μέσα ,πάλι το αναγουλιαζε, μετά αγόρασα γιαούρτι αντβανς με πέντε δημητριακά ,έφαγε πέντε κουταλιές με ζόρι..σήμερα δεν της έχω αλέσει τίποτα (εκτός από φρουτοκρεμα που την χοντροαλεσα..είχε κομματάκια δηλαδή μέσα)της έδωσα μεσημέρι φασολάκια ,κουνέλι σε κομμάτια,ψωμί,κασέρι,τυρί φέτα...τι στο καλό τίποτα δεν της άρεσε!!!το απόγευμα αυτή την κρέμα που μου χει πει η Ιωάννα με κουακερ και κανέλα(με ζόρι έφαγε πάλι) και το βράδι αυγό με ψωμί,κασέρι,γιαούρτι...λέτε να βγάζει κάνα δόντι;;;αλλά γενικά δεν ενθουσιάζεται στις καινούριες γεύσεις..

Ούτε εγώ πολυσυμφωνω με την παιδίατρο σε θέματα διατροφής!!σας έχω πει και για θηλασμό που μου είχε πει ότι αν την ακολουθούσα σίγουρα δεν θα είχα γάλα...σε θέματα υγείας άψογη αλλά σε διατροφή δεν το πολύ έχει..αλλά και πάλι αγχώνομαι να κάνω του κεφαλιού μου.τελοςπαντως σας ζαλισα με τα δικά μου..το θέμα μου είναι ότι θέλω να αποθηλασω όσο πιο σύντομα γίνεται γιατί δεν τη παλεύω άλλο και ν αρχίσει να τρώει η μπέμπα...εύχομαι να τα καταφέρουμε...και κάτι τελευταίο..υπάρχει πισωγυρισμα;;δηλαδή άμα δεν τρώει κομμάτια να το γυρνάω στο άλεσμα;;η όχι;;

@georgia1988εσύ που θηλάζεις ακόμη σου τρώει φαγητά;;του δίνεις κομμάτια;;ποτέ λες ν αποθηλασεις;;αν θυμάμαι καλά έχουμε πάνω κάτω το ίδιο πρόγραμμα διατροφής...θηλασμός,αλεσμένα κτλ..

Φαντάσου τι γάλα έχεις Γιώτα!!!!!

Δλδ πραγματικά η κόρη σου δεν έχει κανένα κίνητρο να παρατήσει τον θηλασμό για να δοκιμάσει διαφόρων ειδών κρεμες κ αλοιφές γιαουρτοκρεμες πατημένα χονδροαλεσμενα κτλ πρέπει να το δει σα παιχνίδι , να πιάσει να επεξεργαστεί ,πασαλειφθει φάει μόνη της ότι φάει μόνο έτσι το βλέπω να πηγαίνει το πράγμα κ θα θέλει πολύ υπομονή από εσένα. Να τρώτε μαζί να σε βλέπει να μιμείται να αρπάζει κτλ... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita Kσ ευχαριστώ πολύ και σένα για τα γλυκιά σου λόγια!!μακάρι και μένα τρεις μέρες να κρατούσε το όλο θέμα αλλά βλέπω ότι θα με πάει πολύ κι έχω κουραστεί πραγματικά απ' την όλη κατάσταση!!!ούτε βράδυ ούτε τίποτα ..θέλω να το σταματήσω ...αλλά μόνο στα όνειρα που λέει και το τραγούδι..είχε μπει και ένα σχετικό θεματακι εδώ που έλεγε καλά θηλασαμε πως αποθηλαζουμε τώρα...με αντιπροσωπεύει πλήρως..για μένα ο θηλασμός ήταν παιχνίδι..από την πρώτη μέρα έπιασε θηλή και είχα,έχω πολύ γάλα ..κάποια στιγμή το αποσυμφοριζα κιόλας γιατί πρηζοταν....ο αποθηλασμος μαρτύριο σκέτο ..πολύ δύσκολο πράγμα!!!

@Mighty86 σήμερα της έφτιαξα φιδέ λαχανικών με ντομάτα και κρεμμύδι μέσα το έβαλα σε πιάτο το έβαλα μπροστά της και προσπάθησα να την ταισω ,ήθελε και μόνη της όπωτε της είχα και δικό της κουτάλι να κρατάει...τελικά να μην τα πολυλογω καταλήξαμε να αναποδογυρίζει το πιάτο όλο το φαι στο τραπεζομάντηλο έπαιρνε με τα χέρια λίγο και έτρωγε το άλλο το ζουλαγε με το χέρι της ,γέμισε πάτωμα,μαλλιά,τοίχους τα πάντα και έφαγε πολύ λίγο....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , valentina23 είπε:

@Haroulita Kσ ευχαριστώ πολύ και σένα για τα γλυκιά σου λόγια!!μακάρι και μένα τρεις μέρες να κρατούσε το όλο θέμα αλλά βλέπω ότι θα με πάει πολύ κι έχω κουραστεί πραγματικά απ' την όλη κατάσταση!!!ούτε βράδυ ούτε τίποτα ..θέλω να το σταματήσω ...αλλά μόνο στα όνειρα που λέει και το τραγούδι..είχε μπει και ένα σχετικό θεματακι εδώ που έλεγε καλά θηλασαμε πως αποθηλαζουμε τώρα...με αντιπροσωπεύει πλήρως..για μένα ο θηλασμός ήταν παιχνίδι..από την πρώτη μέρα έπιασε θηλή και είχα,έχω πολύ γάλα ..κάποια στιγμή το αποσυμφοριζα κιόλας γιατί πρηζοταν....ο αποθηλασμος μαρτύριο σκέτο ..πολύ δύσκολο πράγμα!!!

@Mighty86 σήμερα της έφτιαξα φιδέ λαχανικών με ντομάτα και κρεμμύδι μέσα το έβαλα σε πιάτο το έβαλα μπροστά της και προσπάθησα να την ταισω ,ήθελε και μόνη της όπωτε της είχα και δικό της κουτάλι να κρατάει...τελικά να μην τα πολυλογω καταλήξαμε να αναποδογυρίζει το πιάτο όλο το φαι στο τραπεζομάντηλο έπαιρνε με τα χέρια λίγο και έτρωγε το άλλο το ζουλαγε με το χέρι της ,γέμισε πάτωμα,μαλλιά,τοίχους τα πάντα και έφαγε πολύ λίγο....

Πωωωωω τρέλα!!!! Υπομονή βρε κούκλα μου!!!! Θα πάρει λίγο καιρό αλλά από φίλες μου που έχω δει σιγά σιγά διορθώνεται η κατάσταση. Κάνε λιγότερο ζουμερα φαγητά για να προκαλείται κ μικρότερο χαμός. Έχει συνταγές για διάφορα μπιφτεκοειδη ,μαφινοειδη ομελέτες κτλ στο little hands blw. Τα οποία διαχειρίζονται καλύτερα με τα χεράκια τους. Γενικότερα πάρε ιδέες από εκεί έχει πολλά. Του έχω κάνει κεγω κάτι λίγα πραγματακια. Ο λόγος που δεν έχουμε εξελιχθεί ιδιαίτερα στο θέμα της αυτοσιτησης είναι γιατί δυσκολεύομαι να δαιχειριστω εγώ τον χαμό που προκαλεί μετά. Αυτός μια χαρά το πάει...αλλα ειλικρινά ώρες ώρες δεν αντέχω να καθαρίζω μετά οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!πφφφφφ

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2022 at 3:55 PM, valentina23 said:

τελικά να μην τα πολυλογω καταλήξαμε να αναποδογυρίζει το πιάτο όλο το φαι στο τραπεζομάντηλο έπαιρνε με τα χέρια λίγο και έτρωγε το άλλο το ζουλαγε με το χέρι της ,γέμισε πάτωμα,μαλλιά,τοίχους τα πάντα και έφαγε πολύ λίγο....

παντως και αυτο ειναι προοδος!!! ξερω ποσο ψυχοφθορο ειναι να βλεπεις τον πανζουρλισμο με τα ζουμια και τα παντα χυμενα στο πατωμα (Στη δικη μας περιπτωση μερικες φοερς και στουσ τοιχους - σας ορκιζομαι οτι υπαρχει λεκες και στο ταβανι) αλλα ετσι μαθαινουν... λιγη υπομονη και συνεχισε να της τα δινεις κ ετσι!!! <3

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια είχα λίγο καιρό να μπω και τα διάβασα όλα μαζί..

@valentina23ειμαστε ακριβώς στην ίδια φάση!! Οπότε έχει κομματάκια αναγουλιαζει και δεν τρώει τπτ.. αυτό που προσπαθώ είναι με τα φρούτα την μπανάνα κυρίως που είναι μαλακή και μετά θα παω και στα υπόλοιπα αλλά μόλις δει κομματάκι δεν τρώει.. ο παιδίατρος μου είπε μήπως δεν είναι έτοιμος γτ είναι και στο παιδί αλλά δεν ξέρω πόσο ισχύει.. προσπαθώ τα υπόλοιπα γεύματα να τα χιντροαλεθω μήπως συνηθίσει κάπως... γάλα επειδή μου τελείωσε η τράπεζα και δεν έχω τι να δώσω όσο λείπω δοκιμάσαμε Όλυμπος μεγαλώνω και τους πέταξε το μπιμπερο στη μούρη.. 3 φορές αυτό.. τώρα θα δοκιμάσουμε Όλυμπος πλήρες κανονικό γτ για να καλύψω ένα βραδινό πρέπει να βγάζω 3 μέρες με το θηλαστρο γτ τρώει όλο το βράδυ οπότε δεν μπορώ να βγάλω γάλα μετά... Οπότε μέχρι να βρούμε κάποιο γάλα δεν προχωράει ο αποθηλασμος.. 

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 τουλάχιστον παίρνει μπιμπερο εσένα ,μπορεί και κάποιος άλλος να τον ταιζει..ποπό θέλει πολύ υπομονή .εγώ πιστεύω ότι παίζει πολύ ρόλο το ότι θηλάζουμε , γι'αυτό δεν τρώνε και πολύ. Λοιπόν εμένα ξεκίνησε κάπως και τρώει...καταρχάς τρελαίνεται με το ψωμί!!έχει έρωτα μιλάμε!!όπωτε σε κάθε γεύμα υπάρχει και ψωμί..ξεκίνησε να τρώει γιαούρτι το αντβανς μόνο,τα άλλα τα φτύνει..ο τρόπος που το τρώει είναι...μόνη της κι αφού χορτάσει μετά βουτάει τα χέρια μέσα και σοφατιζει!!!μετά την κάνω μπάνιο και σφουγγαρθζω αλλά τι να κάνω..θέλει να τρώει μόνη της,να τα πιάνει με τα χέρια της...

Σήμερα είχαμε εμβόλιο..πάλι ένας χαμός απ' το κλάμα!!!απορώ πως την μετράει και την ακροαζεται με τόσο κλάμα..10 κιλά μαςμετρησε με 78 ύψος..γίνεται μωβ απ' το κλάμα.κοκκινιζουν τα μάγουλακια της και μετά στο σπίτι βγάζει κάτι σαν σπιθουρακια ...φοβάται πολύ μου είπε ο γιατρός και μημπως την φοβεριζει ο γιος μου για αυτό κάνει έτσι στον παιδιατρο:unsure:βγαζει πολύ στρες κι αυτό φαίνεται και στη γενική αίματος...δεν ξέρω τι να κάνω..από τώρα σκέφτομαι τον επόμενο μήνα που έχουμε εμβόλιο...δεν φαντάζεστε πως κάνει κορίτσια..δεν είναι απλώς ότι κλαίει...ποιος θα το λέγε..αυτή τσιριζει,ουρλιάζει ,κάνει εμετό..ένα φοβερό πράγμα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 κορίτσι νου για αυτό δεν σου τρώει γιατί βαριέται θέλει να δοκιμάσει καινούρια πράγματα όπως το να φάει μόνη της να επεξεργαστεί την τροφή...δοκιμασε κ προγεμισμενα κουταλιά η κράτα ένα εσύ ένα η μπέμπα κ βαζε κ εσύ καμία κουταλιά στο στόμα της βοηθά την να τρώει κ αυτή μόνη της με κουτάλι πάντως είστε σε καλό δρόμο να ξέρεις!!! Υπομονή υπομονή κ πάλι υπομονή μέχρι να μάθει να τρώει!!! Όσο για τον παιδίατρο δεν ξέρω τι να σε συμβουλεψω για να μην κλαίει χαχαχαχα όλα κλαίνε λίγο πολύ.. 

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@georgia1988 τουλάχιστον παίρνει μπιμπερο εσένα ,μπορεί και κάποιος άλλος να τον ταιζει..ποπό θέλει πολύ υπομονή .εγώ πιστεύω ότι παίζει πολύ ρόλο το ότι θηλάζουμε , γι'αυτό δεν τρώνε και πολύ. Λοιπόν εμένα ξεκίνησε κάπως και τρώει...καταρχάς τρελαίνεται με το ψωμί!!έχει έρωτα μιλάμε!!όπωτε σε κάθε γεύμα υπάρχει και ψωμί..ξεκίνησε να τρώει γιαούρτι το αντβανς μόνο,τα άλλα τα φτύνει..ο τρόπος που το τρώει είναι...μόνη της κι αφού χορτάσει μετά βουτάει τα χέρια μέσα και σοφατιζει!!!μετά την κάνω μπάνιο και σφουγγαρθζω αλλά τι να κάνω..θέλει να τρώει μόνη της,να τα πιάνει με τα χέρια της...

Σήμερα είχαμε εμβόλιο..πάλι ένας χαμός απ' το κλάμα!!!απορώ πως την μετράει και την ακροαζεται με τόσο κλάμα..10 κιλά μαςμετρησε με 78 ύψος..γίνεται μωβ απ' το κλάμα.κοκκινιζουν τα μάγουλακια της και μετά στο σπίτι βγάζει κάτι σαν σπιθουρακια ...φοβάται πολύ μου είπε ο γιατρός και μημπως την φοβεριζει ο γιος μου για αυτό κάνει έτσι στον παιδιατρο:unsure:βγαζει πολύ στρες κι αυτό φαίνεται και στη γενική αίματος...δεν ξέρω τι να κάνω..από τώρα σκέφτομαι τον επόμενο μήνα που έχουμε εμβόλιο...δεν φαντάζεστε πως κάνει κορίτσια..δεν είναι απλώς ότι κλαίει...ποιος θα το λέγε..αυτή τσιριζει,ουρλιάζει ,κάνει εμετό..ένα φοβερό πράγμα...

Ψωμάς κ εμένα! Τους αρέσει!!! 

Κ εμένα αντιδράει στο εμβόλιο. Κάνει έναν χαμουλη. Η παιδίατρος μου έχει προτείνει να του βάλω εμλα κ κατά καιρούς του βάζω. 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23βασικα δεν δέχεται μπιμπερο.. με το ποτηράκι του δίνουμε το γάλα.. και τώρα έχει πάει σε ποτηράκι χωρίς στόμιο.. επίσης από εμένα δεν το δέχεται οπότε  ίσως να δοκιμάσεις κι εσύ να το δώσει κάποιος άλλος? Κι εμένα έτσι πάντως στον παιδίατρο χαμός.. τις δύο τελευταίες φορές δεν κατάφερε να τον ζυγίσει.. πολύ αγχωτικό 

@Mighty86 τι είναι το εμλα?

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

@valentina23βασικα δεν δέχεται μπιμπερο.. με το ποτηράκι του δίνουμε το γάλα.. και τώρα έχει πάει σε ποτηράκι χωρίς στόμιο.. επίσης από εμένα δεν το δέχεται οπότε  ίσως να δοκιμάσεις κι εσύ να το δώσει κάποιος άλλος? Κι εμένα έτσι πάντως στον παιδίατρο χαμός.. τις δύο τελευταίες φορές δεν κατάφερε να τον ζυγίσει.. πολύ αγχωτικό 

@Mighty86 τι είναι το εμλα?

άντε ρε φοβερό που πίνει από το ποτηράκι κατευθείαν!

έμλα είναι τοπικό αναισθητικό. όχι ξυλοκαίνη αλλά κάτι ανάλογο λίγο πιο ήπιο. υπάρχει σε μορφή έμπλαστρου κ κρέμας. συνήθως το χρησιμοποιούν οι κοπέλες όταν πάνε να κάνουν αποτρίχωση μπικίνι. δεν ξέρω αν είναι safe η κατάλληλο. επίσης σκέφτομαι οτι αν δεν μάθει στα εμβόλια θα είμαστε εξαρτημένοι από τα emla. γιαυτό κ του βάζω έμπλαστρο μια στο τόσο όχι σε κάθε εμβόλιο

  • Μπερδεμένη/-ος 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια κατάλαβα ότι η μπέμπα δεν θέλει πια τ αλεσμένα για αυτό δεν τρώει...ότι παίρνει σε κομμάτια η τρώει μόνη της το καταβροχθίζει..πχ σήμερα έκανα μπιφτέκια γαλοπούλας τα έκοβα κομμάτια της έδωσα και πιρούνι κι αυτή τα κάρφωνε κι ετρωγε;)..δεν έφαγε πολύ βέβαια αλλά κατάλαβα ότι τελικά τα παιδιά μας δίνουν τα σημάδια οτι είναι έτοιμα για κάτι καινούριο...Μ έχει αγχώσει λίγο βέβαια το όλο θέμα όχι μόνο από φόβο πνιγμού αλλά και από τη ποσότητα που θα τρώει...με τα αλεσμένα έδινα κουταλιές ..τώρα;;; 

@georgia1988 τέλεια που πίνει σε ποτήρι!!Δεν θα έχεις και το άγχος να κόψεις μπιμπερο αργότερα(γιατί κι αυτό δύσκολα κόβεται)..όσο για να την ταισει άλλος δεν παίζει αυτό το σενάριο...πρέπει μόνη να βρω λύσεις...

Τώρα τελευταία αναγουλιαζει το γάλα μου έχω καταλάβει...μημπως ασιαθετησω;;γιατί έχω πόνοι περιόδου εδώ και τέσσερις,πέντε μέρες...

@Mighty86και γω πρώτη φορά ακούω το έμλα...είναι αναισθητικό για να μην πονάει στο εμβόλιο η γενικώς για να τον χαλαρώνει να μην κλαίει την ώρα της εξέτασης;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , valentina23 είπε:

Λοιπόν κορίτσια κατάλαβα ότι η μπέμπα δεν θέλει πια τ αλεσμένα για αυτό δεν τρώει...ότι παίρνει σε κομμάτια η τρώει μόνη της το καταβροχθίζει..πχ σήμερα έκανα μπιφτέκια γαλοπούλας τα έκοβα κομμάτια της έδωσα και πιρούνι κι αυτή τα κάρφωνε κι ετρωγε;)..δεν έφαγε πολύ βέβαια αλλά κατάλαβα ότι τελικά τα παιδιά μας δίνουν τα σημάδια οτι είναι έτοιμα για κάτι καινούριο...Μ έχει αγχώσει λίγο βέβαια το όλο θέμα όχι μόνο από φόβο πνιγμού αλλά και από τη ποσότητα που θα τρώει...με τα αλεσμένα έδινα κουταλιές ..τώρα;;; 

@georgia1988 τέλεια που πίνει σε ποτήρι!!Δεν θα έχεις και το άγχος να κόψεις μπιμπερο αργότερα(γιατί κι αυτό δύσκολα κόβεται)..όσο για να την ταισει άλλος δεν παίζει αυτό το σενάριο...πρέπει μόνη να βρω λύσεις...

Τώρα τελευταία αναγουλιαζει το γάλα μου έχω καταλάβει...μημπως ασιαθετησω;;γιατί έχω πόνοι περιόδου εδώ και τέσσερις,πέντε μέρες...

@Mighty86και γω πρώτη φορά ακούω το έμλα...είναι αναισθητικό για να μην πονάει στο εμβόλιο η γενικώς για να τον χαλαρώνει να μην κλαίει την ώρα της εξέτασης;;;

μουδιάζει τοπικά το μέρος. 

@valentina23 αυτό ακριβώς συμβαίνει βαριούνται τα αλεσμένα αλλά μέχρι να μάθουν να διαχειρίζονται τα κομμάτια εμείς πρέπει να κάνουμε τεράστια υπομονή. θα την βρείτε την άκρη δεν σας φοβάμαι. εδώ κατάφερες να θηλάσεις τόσο αποδοτικά κ αποτελεσματικά!!!!

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω 13 μήνες που γέννησα και θηλάζω. Το βράδυ δινω και ένα ποτήρι γάλα στο μωρό αλλά πάλι θηλάζει για να κοιμηθεί κ ξυπνάει κ αρκετές φορές μέσα στο βράδυ. Πήγα γυναικολογο και μου είπε οτι λόγω θηλασμού έχει ατροφησει μήτρα κ ενδομητριο κ γι αυτο δεν έχω ακόμη περίοδο. Με τρόμαξε πολύ γτ μου είπε ότι είμαι κάτω από το όριο κ ότι δεν ειναι φυσιολογική εικόνα. Πέρασε κάποια κάτι παρόμοιο?? 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι για την μικρή μπραβο σας!!! Μην αγχώνεσαι για ποσότητα όσο φάει σιγά σιγά θα αυξήσει τις ποσότητες όπως επίσης θα μάθει σιγά σιγά να μασάει την τροφή της όλα καλά θα πάνε!!! Καλή αρχή!!!

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...