Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Pepi88 είπε:

Ντουζ εννοώ ναι χαχαχαχαχαχαχαχ!

Ίσως αρχίζουν να σου περνάνε για αυτό να μην έκανες σήμερα ..συνήθως λένε κάπου στον τρίτο σταματάνε !εγώ είμαι ακόμα 9η βδομάδα την Δευτέρα έχω υπέρηχο ..θα ρωτήσω τον γιατρό μήπως υπάρχει κάτι να πάρω που ανακουφίζει έστω και λίγο ..

εμένα μου έδωσε βόμεξ αλλά δεν με βοήθησε καθόλου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mighty είπε:

εμένα μου έδωσε βόμεξ αλλά δεν με βοήθησε καθόλου. 

Σοβαρά ;κάτι για gaviscon έχω ακς ούσει και malox αλλά αν δεν σου έκανε το βομεξ σιγά μην σου κάνουν αυτά που δεν είναι καν φάρμακα αλλά πιο πολύ βοηθητικά για το στομάχι .εγώ θα κάνω μια ερώτηση την Δευτέρα παντως και θα σου πω 


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Σοβαρά ;κάτι για gaviscon έχω ακς ούσει και malox αλλά αν δεν σου έκανε το βομεξ σιγά μην σου κάνουν αυτά που δεν είναι καν φάρμακα αλλά πιο πολύ βοηθητικά για το στομάχι .εγώ θα κάνω μια ερώτηση την Δευτέρα παντως και θα σου πω 

ναι ρώτα. εμένα δεν μου άρεσε που μου πρότεινε βόμεξ αλλά πάνω στην απόγνωση το πήρα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

ναι ρώτα. εμένα δεν μου άρεσε που μου πρότεινε βόμεξ αλλά πάνω στην απόγνωση το πήρα. 

Ναι η αλήθεια δύσκολα να δώσουν εύκολα φάρμακο αλλά δεν είμαστε και γιατροί για να βγάλουμε άκρη ..θα σε ενημερώσω κορίτσι μου 

Just now, giwta_86 είπε:

Κορίτσια μου το ξανά ακούσαμε το σπορακι μας!! Σε μια βδομάδα έχει μεγάλη η διαφορά στο μέγεθος τουλάχιστον όπως είδα την εικόνα στον υπέρηχο.. Τώρα ξανά 21 Αυγούστου... Ρώτησα κ για κυστική ινωσω και μου είπε μετά την Αυχενική... 

Τέλεια κορίτσι μπραβο.ετσι κάθε βδομάδα μεγαλώνουν τα σπορακια.Την κυστική ίνωση δεν στην έγραψε στον προγεννητικό ;


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κυστική ινωση έκανα κι εγώ στον Προγεννητικο. Σήμερα πήγα Ρέα, ενδοκρινολογο Γιατί η tsh είναι λίγο ανεβασμένη .μου έδωσε τ4 των 62 κ να κάνω υπέρηχο κοντά στις 32 βδομάδες Γιατί ψηλαφησε έναν οζο. Ανησυχησα λίγο, μου είπε βέβαια να μην ανησυχώ.Εχει καμία κοπέλα κάτι αντίστοιχο να πάρω θάρρος??


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Popaki2011 said:

Κυστική ινωση έκανα κι εγώ στον Προγεννητικο. Σήμερα πήγα Ρέα, ενδοκρινολογο Γιατί η tsh είναι λίγο ανεβασμένη .μου έδωσε τ4 των 62 κ να κάνω υπέρηχο κοντά στις 32 βδομάδες Γιατί ψηλαφησε έναν οζο. Ανησυχησα λίγο, μου είπε βέβαια να μην ανησυχώ.Εχει καμία κοπέλα κάτι αντίστοιχο να πάρω θάρρος??

Και εγώ έχω οζους μάλιστα και εγώ σήμερα έκανα υπέρηχο θυροειδους για να δούμε που βρισκόμαστε και μου είπε να ξανά κοιτάχτω σε ένα χρόνο... , το θέμα είναι να είναι καλή η tsh, αν θυμάμαι καλά μέχρι 2.5 είναι καλά.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 said:

Ναι η αλήθεια δύσκολα να δώσουν εύκολα φάρμακο αλλά δεν είμαστε και γιατροί για να βγάλουμε άκρη ..θα σε ενημερώσω κορίτσι μου 

Τέλεια κορίτσι μπραβο.ετσι κάθε βδομάδα μεγαλώνουν τα σπορακια.Την κυστική ίνωση δεν στην έγραψε στον προγεννητικό ;

Οχι, πριν την εξωσωματικη, είχα κάνει πάλι προγεννητικό αλλά η κυστική ήταν προαιρετικά όπως και η θρομβοφιλια (κ δεν της έκανα) άσε που δεν ήξερα καν τι ήταν... Επειδή πέρασαν πάνω από 6 μήνες τον επαναλαβα με κάποιες συμπληρωματικες... Ενέσεις κάνω έτσι αλλιώς από τη μέρα της εμβρυομεταφοράς... Κ σήμερα που τον ρώτησα μου είπε αυτό, μετά την Αυχενική... Θυμάμαι  και στη νύφη μου με άλλον γιατρό εκεινη την εκανε χωριά από τον προγεννητικό... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kassandras είπε:

Κι εγώ αύριο πάω διακοπές αλλά τις είχα κανονίσει πριν το μάθουμε... Ελπίζω να μην έχω αναγουλες κ ανακατοσουρες με το στομάχι..τώρα έχω κάτι ψιλά ώρες ώρες αλλά περνάνε γρήγορα. Το πρωί σας πιάνει πριν φάτε πρωινό ή μετά;

Εμενα έχει εδω κ 3 μερες που εχω γενικα αναγουλες κ πριν κ μετα το φαγητό. Κ εχω αρκετά το βραδυ.

2 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

ΟΛΗ ΜΕΡΑ!!

Έτσι είναι Βασούλα μου και όσο περνάει ο καιρός θα το θέλεις ακόμη πιο πολύ το σπίτι σου !εντάξει ηρέμησες τώρα που πήγες στον γιατρό ;

Ηρεμησα αρκετά ναι! Αλλά ανυπομονω τωρα για τη καρδουλα που ειναι στις 18. ❤

1 hour ago, Mighty είπε:

μια απτα ίδια. έχω και αφόρητο πρίξιμο στην κοιλιά κ από πάνω έχω πάρει κ κιλά.πρωτοφανές.

καλά εμένα μου τα έχουν απαγορεύσει τα μπάνια μέχρι την 12w που θα παίρνω ούλτρο κολπικά.

Κ εγω εχω υπερβολικό πρηξιμο κορίτσια κ εχω κ αέρια, σορρυ κ ολας. Επίσης έχω καούρες. Δυσφορία γενικα, σαν άρρωστη αισθανομαι. Άσε.. 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , giwta_86 είπε:

Κορίτσια μου το ξανά ακούσαμε το σπορακι μας!! Σε μια βδομάδα έχει μεγάλη η διαφορά στο μέγεθος τουλάχιστον όπως είδα την εικόνα στον υπέρηχο.. Τώρα ξανά 21 Αυγούστου... Ρώτησα κ για κυστική ινωσω και μου είπε μετά την Αυχενική... 

Τι ανακουφιστικοι που είναι αυτοί οι υπέρηχοι! Σύντομα έχεις πάλι! 

Ακούσαμε κ εμείς καρδούλα σήμερα! Κ καμία αποκόλληση, όλα καλά! 

:x

Just now, Popaki2011 είπε:

Κυστική ινωση έκανα κι εγώ στον Προγεννητικο. Σήμερα πήγα Ρέα, ενδοκρινολογο Γιατί η tsh είναι λίγο ανεβασμένη .μου έδωσε τ4 των 62 κ να κάνω υπέρηχο κοντά στις 32 βδομάδες Γιατί ψηλαφησε έναν οζο. Ανησυχησα λίγο, μου είπε βέβαια να μην ανησυχώ.Εχει καμία κοπέλα κάτι αντίστοιχο να πάρω θάρρος??

Κ εγώ Τ4 62 παίρνω και σίγουρα θα μου αυξήσει τη δόση ο ενδοκρινολογος σύντομα λόγω εγκυμοσύνης. Έχω κ εγώ όζους χρόνια κ τους παρακολουθώ. Μην ανησυχείς καθόλου! Tsh θα μετράτε συχνά και αναλόγως θα σου προσαρμόζει τη δόση! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vivi.nik. είπε:

Τι ανακουφιστικοι που είναι αυτοί οι υπέρηχοι! Σύντομα έχεις πάλι! 

Ακούσαμε κ εμείς καρδούλα σήμερα! Κ καμία αποκόλληση, όλα καλά! 

:x

Κ εγώ Τ4 62 παίρνω και σίγουρα θα μου αυξήσει τη δόση ο ενδοκρινολογος σύντομα λόγω εγκυμοσύνης. Έχω κ εγώ όζους χρόνια κ τους παρακολουθώ. Μην ανησυχείς καθόλου! Tsh θα μετράτε συχνά και αναλόγως θα σου προσαρμόζει τη δόση! 

Να ρωτησω κατι; Η αποκολληση πως μπορεί να γίνει; Στο δρόμο με λακκούβες υπάρχει κίνδυνος; Γιατι στο χωριό εδώ έχει πολλες. Κ τρανταζομασταν καποιες φορες.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Να ρωτησω κατι; Η αποκολληση πως μπορεί να γίνει; Στο δρόμο με λακκούβες υπάρχει κίνδυνος; Γιατι στο χωριό εδώ έχει πολλες. Κ τρανταζομασταν καποιες φορες.

Το ίδιο πρόβλημα έχω που εδώ και 7 μήνες έχω μετακομίσει στην επαρχία .ρώτησα τον γιατρό και μου είπε χιουμοριστικα ε να έχει και λίγο σασπένς η ζωή σου.εν ολίγης δεν μου το ανέλυσε πολύ πολύ αλλα εγώ από μόνη μου τις προσέχω αρκετά ..κατά βάση τα βάρη και την κούραση να αποφεύγεις ..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Να ρωτησω κατι; Η αποκολληση πως μπορεί να γίνει; Στο δρόμο με λακκούβες υπάρχει κίνδυνος; Γιατι στο χωριό εδώ έχει πολλες. Κ τρανταζομασταν καποιες φορες.

Από βάρη και ήλιο μου έχει πει η γιατρός μου. Και γενικά υπερβολική κούραση. 

Κ εμείς εδώ έχουμε λακούβες. Δεν νομίζω ότι είναι τόσο ευαίσθητα τα μικρά μας. Αλλά δεν χάνεις κ κάτι να προσέχεις παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ βρε κορίτσια, παρηγοριεμαι κάπως!Εμένα οι λακκούβες με ενοχλούσαν όταν ήμουν σε προχωρημένη εγκυμοσύνη. Τώρα όχι. Δεν νομίζω κι εγώ από λακκούβες τώρα να έχεις θέμα.ποσο πια να τρανταζεσαι?αλλά γενικά τα τρανταγματα δεν κάνουν!Τις προάλλες στο εξοχικό ο γείτονας έφερε ένα φουσκωτό!!!!Ήθελα να πάω βόλτα και ρώτησα τον γιατρό.μου είπε αν πας πάνω κάτω όχι. Δεν πρέπει να τρανταζεσαι 


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...