Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pepi88 είπε:

Χαχαχαχαχαχαχαζα κουράγιο!μακάρι να ηρεμήσεις αλλά νομίζω ότι είναι νωρίς για να μην αντέχεις γλυκιά μου !εγώ κοντεύω  μήνα και συνεχίζουμε...

Αχ πως αντεχεις; πες μου! Εγώ επειδή γενικα έχω ευαίσθητο στομαχι, οι αναγούλες ειναι το χειρότερο μου! Τουλάχιστον να εκανα εμετο να ηρεμουσα. Αλλα ειναι στο λαιμό που λέμε κ δεν βγαίνει. Πολυ χαλι! 

Just now, Mighty είπε:

Ναι κ εμένα τόσο άρχισαν.οπλισου με υπομονή.

Νομίζω ειναι απτα δυσκολα συμπτωματα. Δεν μπορείς να πας πουθενά, δεν μπορείς να κοιμηθεις, δεν μπορεις να φας που ειναι κ το βασικο.. πολύ χάλια αισθηση. Σίγουρα θα κανω υπομονη, μονο αυτο μπορω. Αλλα δεν αντέχεται. Τωρα πηρα primperan που μ είπε ο γιατρος. Ελπιζω να βοηθήσει.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Αχ πως αντεχεις; πες μου! Εγώ επειδή γενικα έχω ευαίσθητο στομαχι, οι αναγούλες ειναι το χειρότερο μου! Τουλάχιστον να εκανα εμετο να ηρεμουσα. Αλλα ειναι στο λαιμό που λέμε κ δεν βγαίνει. Πολυ χαλι! 

Νομίζω ειναι απτα δυσκολα συμπτωματα. Δεν μπορείς να πας πουθενά, δεν μπορείς να κοιμηθεις, δεν μπορεις να φας που ειναι κ το βασικο.. πολύ χάλια αισθηση. Σίγουρα θα κανω υπομονη, μονο αυτο μπορω. Αλλα δεν αντέχεται. Τωρα πηρα primperan που μ είπε ο γιατρος. Ελπιζω να βοηθήσει.

Ναι χάλια είναι εγώ 10w και συνεχίζει.χθες όπως είπα τα έβγαλα στο σαλόνι. Εγώ αντιθέτως θέλω συνέχεια να τρώω. Έτσι ανακουφίζομαι από τις αναγουλες.αλλα επειδή κ με τις ποσότητες δεν αντέχει το στομάχι όταν το παρακάνω μου έρχεται κατευθείαν εμετός. Χαλιά χαλιά χαλια

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mighty είπε:

Ναι χάλια είναι εγώ 10w και συνεχίζει.χθες όπως είπα τα έβγαλα στο σαλόνι. Εγώ αντιθέτως θέλω συνέχεια να τρώω. Έτσι ανακουφίζομαι από τις αναγουλες.αλλα επειδή κ με τις ποσότητες δεν αντέχει το στομάχι όταν το παρακάνω μου έρχεται κατευθείαν εμετός. Χαλιά χαλιά χαλια

Καλημερα κοριτσι μου! Εγώ πάλι από χθες δεν μπορω να φαω. Έφαγα 2 μπουκιες μακαρονια κ τις έβγαλα, κλασσικά το βραδυ που ξυπναω πλέον. Εχω κ καούρες. Εμενα με βοηθάει λιγο το λεμονι κ απο φαγητα αν δεν κανω εμετο, με βοηθάει λιγο ότι ειναι σε ζυμαρικό. Εσενα;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Εγώ πάλι από χθες δεν μπορω να φαω. Έφαγα 2 μπουκιες μακαρονια κ τις έβγαλα, κλασσικά το βραδυ που ξυπναω πλέον. Εχω κ καούρες. Εμενα με βοηθάει λιγο το λεμονι κ απο φαγητα αν δεν κανω εμετο, με βοηθάει λιγο ότι ειναι σε ζυμαρικό. Εσενα;

Ναι νερό με λεμόνι σίγουρα βοηθάει αλλά θέλει προσοχή γιατί μεγάλη ποσότητα ριχνει την πίεση .Και το ζυμαρικό βοηθάει και το ρύζι και τα κράκερς και γενικά οι στεγνές τροφές.στο ραντεβού με το γιατρό συζήτησε το μαζί του .


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pepi88 είπε:

Ναι νερό με λεμόνι σίγουρα βοηθάει αλλά θέλει προσοχή γιατί μεγάλη ποσότητα ριχνει την πίεση .Και το ζυμαρικό βοηθάει και το ρύζι και τα κράκερς και γενικά οι στεγνές τροφές.στο ραντεβού με το γιατρό συζήτησε το μαζί του .

Ναι μου τα είπε αυτά. Μου είπε κ ανθρακούχο νερό ότι βοηθαει. Αλλα λεω κατσε να ρωτησω κ εδω μηπως υπάρχει κ τίποτα άλλο να το δοκιμάσω. Γενικα μου ειπε οτι μονη μου θα το βρω, τι δεν με ενοχλει.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ναι μου τα είπε αυτά. Μου είπε κ ανθρακούχο νερό ότι βοηθαει. Αλλα λεω κατσε να ρωτησω κ εδω μηπως υπάρχει κ τίποτα άλλο να το δοκιμάσω. Γενικα μου ειπε οτι μονη μου θα το βρω, τι δεν με ενοχλει.

Σου είπε ανθρακούχο νερό ;;;;;;γιατί εδώ όλοι οι δικοί μου με έχουν ζαλισει και δεν με αφήνουν να πιω ανθρακικό που είναι το μόνο που με ανακουφίζει!!!!και ειπα ότι αύριο θα ρωτήσω τον γιατρό μου που έχω υπέρηχο ...αχχχχ


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Σου είπε ανθρακούχο νερό ;;;;;;γιατί εδώ όλοι οι δικοί μου με έχουν ζαλισει και δεν με αφήνουν να πιω ανθρακικό που είναι το μόνο που με ανακουφίζει!!!!και ειπα ότι αύριο θα ρωτήσω τον γιατρό μου που έχω υπέρηχο ...αχχχχ

Ναι Πεππυ μου ανθρακούχο νερό κανει! Αναψυκτικα με ανθρακικό δεν κανει γιατι έχουν ζάχαρη κ συντηρητικά. Μηπως το έχουν μπερδέψει με αυτα; Το ανθρακούχο νερο δεν εχει ουτε ζάχαρη ουτε συντηρητικά ουτε ειναι επιβλαβές. Ίσα ίσα που βοηθαει. Εγω πηρα Perrier αν το γράφω σωστα.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ναι Πεππυ μου ανθρακούχο νερό κανει! Αναψυκτικα με ανθρακικό δεν κανει γιατι έχουν ζάχαρη κ συντηρητικά. Μηπως το έχουν μπερδέψει με αυτα; Το ανθρακούχο νερο δεν εχει ουτε ζάχαρη ουτε συντηρητικά ουτε ειναι επιβλαβές. Ίσα ίσα που βοηθαει. Εγω πηρα Perrier αν το γράφω σωστα.

Αχ τέλεια ! Καλά για αναψυκτικά λογικό αν και η λεμονάδα που ήπια κάνα δυο φορές ήταν βάλσαμο στο στομάχι ..πάντως από χθες μπορώ να πω ότι αισθάνομαι λίγο καλύτερα δλδ μόνο το βράδυ με έπιασε εκεί που το ειχα όλη μέρα ..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Αχ τέλεια ! Καλά για αναψυκτικά λογικό αν και η λεμονάδα που ήπια κάνα δυο φορές ήταν βάλσαμο στο στομάχι ..πάντως από χθες μπορώ να πω ότι αισθάνομαι λίγο καλύτερα δλδ μόνο το βράδυ με έπιασε εκεί που το ειχα όλη μέρα ..

Τωρα ποσο εισαι; θύμισε μου! Ναι κ εμενα με βοηθάει η λεμονάδα όπως κ το νερό με λεμονι. Γενικα αναψυκτικά μου ειπε μπορώ να πιω 1-2 φορές το μήνα πχ αν θέλω αλλα να τα αποφεύγω. Οποτε αρκούμαι στο νερό με λεμονι.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα με ανακουφίζουν οι πατάτες σε κάθε μορφή και η πορτοκαλάδα. Ο φυσικός χυμός. Αλλά όχι πρωινιατικα μεσημέρι κ μετά. Το νερό με λεμόνι δε το έχω δοκιμάσει νόμιζα ότι το λεμόνι δεν βοηθάει αλλά θα το δοκιμάσω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Τωρα ποσο εισαι; θύμισε μου! Ναι κ εμενα με βοηθάει η λεμονάδα όπως κ το νερό με λεμονι. Γενικα αναψυκτικά μου ειπε μπορώ να πιω 1-2 φορές το μήνα πχ αν θέλω αλλα να τα αποφεύγω. Οποτε αρκούμαι στο νερό με λεμονι.

Τώρα είμαι 9×1 και αύριο ανυπομονώ για τον υπέρηχο να δω ότι όλα συνεχίζουν καλά και χαλάλι και οι αναγουλες και όλα να σου πω την αλήθεια !


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Με κάθε επιφύλαξη να σας πω ότι έχω ακούσει ότι το ανθρακικό δεν κάνει γενικότερα γτ επηρεάζει την ακοή του εμβρύου... Δεν έχω ρωτήσει το γιατρό... Εγώ ευτυχώς αν και έχω καθημερινές αναγούλες είναι στιγμιαίες και δε με ταλαιπωρούν.. Σήμερα κλείνω την 8η βδομάδα.. Εγώ εξακολουθώ να έχω τσιμπήματα, πονακια στη κοιλιά που με αγχώνουν και κάθε φορά πάω τουαλέτα να δω ότι είμαι οκ. Και έχω συχνοουρια κυρίως το βράδυ.. Ξυπνάω τουλάχιστον 3 φορές για πιπί... :tongue:

  • Μου αρέσει 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μ καλημερα σας. Εύχομαι σε όλες γερά μωράκια και ήρεμες εγκυμοσύνες. Μια ερώτηση στις κοπέλες που ταλαιπωρουνται από αναγούλες και εμετούς. Κάθε μέρα τα συμπτώματα έχουν την ίδια ένταση η είναι μέρες που νιώθετε πιο ήρεμα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...