Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, Blue Velvet said:

      Εγώ πάντως τα πονακια στην κοιλιά τα εχω για καλό,ίσως είναι πόνος εμφύτευσης και τραβιουνται οι σύνδεσμοι της μήτρας 

      Ναι ενώ δεν είχα έχω τώρα το απόγευμα πόνους δ ξέρω εάν είναι κοιλιά μέση η πόδια .. δ ξέρω ενώ ήμουν πολύ καλα σήμερα ξέφυγα κ βλέπω παντού φαντάσματα .. δηλαδή ακόμα κ εμένα την ίδια κούρασα 

Οριακή χοριακή!


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Μακάρι είχα και εγώ πόνους περιόδου και γενικά η περίοδος μου είναι ρολόι και ξέρω το σώμα μ πάρα πολύ καλά αυτό που με αγχώνει περισσότερο είναι τα μπεζ προς το καφέ υγρά που σήμερα νομίζω έχουν αρχίσει να λιγοστεύουν έτσι ξεκίνησε η παλυνδομη η αληθεία είναι πως αυτές τις μέρες κουράστηκα λίγο περισσότερο μπορεί να παίζει και αυτό ρόλο δεν ξέρω!Λογικά στην 5 μέρα περιόδου θα ειναι κάπου στο 70 αν τα πράγματα εξελιχθούν καλά και πάλι να έχω ελπίδες? Εσένα

εξελίχθηκαν όλα καλά έτσι? 

Ολα καλα πηγαν..

Εσυ μην αγχωνεσαι με το στηθοσ..

Οσο εχεισ καθυστερηση παει καλα το πραγμα..κ ασ εχεισ ροζακια...

Περιμενουμε ολεσ την χοριακη σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, tzeni82 είπε:

Ολα καλα πηγαν..

Εσυ μην αγχωνεσαι με το στηθοσ..

Οσο εχεισ καθυστερηση παει καλα το πραγμα..κ ασ εχεισ ροζακια...

Περιμενουμε ολεσ την χοριακη σου

Μακάρι να σας πω καλά νέα αύριο προσπαθω να πάρω δύναμη και να πω πως ότι είναι να γίνει θα γινει γίνει εντωμεταξύ ήθελα να ρωτήσω κανονικά εγώ έχω κύκλο 28 μέρες και τελευταία μου ερχόταν στις 27 μέρες τώρα με την καθυστέρηση πως πρέπει να μετρήσω?

Just now, Emilly είπε:

Μην συγκρίνεις καμία εγκυμοσύνη με την προηγούμενη.τεσσερις διαφορετικές ειχα.οτι να ναι.εγω κοριτσάκι ειπα,αν κ με αγχωνει του σκοτώμου μια επόμενη εγκυμοσύνη,ότι το μόνο που περνάει από το χέρι μας είναι επιλογή σωστού γιατρού κ βιταμίνες διατροφή κ παρακολούθηση.ολα τα άλλα τον κ....ο μου να χτυπάω σόρρυ κιόλας αν είναι να μην μου κάτσει η εκάστοτε εγκυμοσύνη δεν θα κάτσει.οχι γενικώς,δεν τα παραταμε απλά όταν η φύση αποφασίσει ότι το μωράκι είναι ντουρασελ κ εμείς κάνουμε αυτά που πρέπει όλα θα πάνε καλα.ασε την φύση να κάνει την δουλειά της κ εσύ την δική σου.και μην αγχώνεσαι τόσο πολύ από τόσο αρχή.γιατι από πείρα σου μιλάω πιο μετά έχουμε τις περισσότερες ανησυχίες εμείς που περάσαμε αποβολή.κρατα δυνάμεις κ όσο μπορείς θετική ενέργεια.στα λέω να σε βοηθήσω,αν και όταν και αν μείνω ξανά εγώ θα είμαι σε χειρότερη κατάσταση κ θα ψάχνω κ εγώ έναν καλό λόγο...μετά από τρεις αποτυχίες καταλαβαίνεις....

Καταλαβαίνω εμένα ως πρώτη εγκυμοσύνη μου στοίχησε πολύ φρέσκο παντρεμένοι με άντρα μου και πέρασα μια κατάληψη και επανήλθα πριν 2 μήνες προσπαθώ να φανώ δυνατή και να ελπίζω ο Θεός μόνο ξέρει...Σου εύχομαι και εσένα μια σύντομη και υγείες εγκυμοσύνη μέσα από την καρδιά μου!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Μακάρι να σας πω καλά νέα αύριο προσπαθω να πάρω δύναμη και να πω πως ότι είναι να γίνει θα γινει γίνει εντωμεταξύ ήθελα να ρωτήσω κανονικά εγώ έχω κύκλο 28 μέρες και τελευταία μου ερχόταν στις 27 μέρες τώρα με την καθυστέρηση πως πρέπει να μετρήσω?

Καταλαβαίνω εμένα ως πρώτη εγκυμοσύνη μου στοίχησε πολύ φρέσκο παντρεμένοι με άντρα μου και πέρασα μια κατάληψη και επανήλθα πριν 2 μήνες προσπαθώ να φανώ δυνατή και να ελπίζω ο Θεός μόνο ξέρει...Σου εύχομαι και εσένα μια σύντομη και υγείες εγκυμοσύνη μέσα από την καρδιά μου!!! 

Penny πως είσαι; έκανες την χοριακη;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Emilly είπε:

Penny πως είσαι; έκανες την χοριακη;;

Την έκανα έχει ανέβει αλλά συνεχίζει να είναι χαμηλή 24 είναι...Αυτο βέβαια είναι καλό...!!

Επεξεργάστηκαν by Penny28
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Την έκανα έχει ανέβει αλλά συνεχίζει να είναι χαμηλή 24 είναι...Αυτο βέβαια είναι καλό...!!

Οκ διπλασιάστηκε.πηρες τον γιατρο;;όλα καλά εύχομαι από δω κ πέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 45 λεπτά , Emilly είπε:

Οκ διπλασιάστηκε.πηρες τον γιατρο;;όλα καλά εύχομαι από δω κ πέρα.

Πήρα το γιατρό και μου έδωσε utrogestan για να σταματήσουν και τα καφε...Ελπιζουμε πως θα πάνε όλα καλά την Δευτέρα ξανά χοριακη!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Πήρα το γιατρό και μου έδωσε utrogestan για να σταματήσουν και τα καφε...Ελπιζουμε πως θα πάνε όλα καλά την Δευτέρα ξανά χοριακη!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!!! 

Υπομονη..γιατι ειναι  ψυχοφθορεσ οι χοριακεσ..κ κοιτα να ξεκουραζεσαι..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Υπομονη..γιατι ειναι  ψυχοφθορεσ οι χοριακεσ..κ κοιτα να ξεκουραζεσαι..

Ναι ξεκουραζουμε τελικά ο προηγούμενος γιατρός μου ήταν λίγο στον κόσμο του από ότι κατάλαβα και με τις εξετάσεις που μου είχε κάνει τώρα προληπτικά κάνω και inoxep γιατί μάλλον έχω θρομβωοφυλλια... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Ναι ξεκουραζουμε τελικά ο προηγούμενος γιατρός μου ήταν λίγο στον κόσμο του από ότι κατάλαβα και με τις εξετάσεις που μου είχε κάνει τώρα προληπτικά κάνω και inoxep γιατί μάλλον έχω θρομβωοφυλλια... 

Έχεις διάγνωση για θρομβοφιλια από αιματολογο;;;να ξέρεις ότι οπωσδήποτε θα πρέπει όγδοη εβδομάδα εγκυμοσύνης να επισκευτεις αιματολογο για να σου ξανακάνει εξετάσεις κ ίσως σου τροποποιήσει δόσεις στα αντιπηκτικά.τις ενεσουλες μπράβο του γιατρού σου που στις ξεκίνησε θα κάνουν καλό στην εγκυμοσύνη.απλα καλό είναι να σε παρακολουθεί κ αιματολογος

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Έχεις διάγνωση για θρομβοφιλια από αιματολογο;;;να ξέρεις ότι οπωσδήποτε θα πρέπει όγδοη εβδομάδα εγκυμοσύνης να επισκευτεις αιματολογο για να σου ξανακάνει εξετάσεις κ ίσως σου τροποποιήσει δόσεις στα αντιπηκτικά.τις ενεσουλες μπράβο του γιατρού σου που στις ξεκίνησε θα κάνουν καλό στην εγκυμοσύνη.απλα καλό είναι να σε παρακολουθεί κ αιματολογος

 

Δεν έχω κάνει για θρομβωοφυλλια ακόμα την Δευτέρα που θα κάνω χοριακη θα μετά θα πάω να με δει και θα μου γράψει την εξετάσει μαζί με κάποιες άλλες που χρειάζεται ακόμα... Ο γιατρός που είχα όταν τον πήρα τηλέφωνο μου είπε ότι είναι ψευτοπερίοδος και ότι στην ουσια ούτε καθηστεριση δεν έχεις μην μπεις στον κόπο να κάνεις χοριακη την Τετάρτη πήγαινε την Παρασκευή μια και καλή και όσο για την παλυνδρομηση ο γιατρός που έχω τώρα πιστευει πως έχω θρομβωοφυλλια και θα το δούμε με τις περισσότερες εξετάσεις!!!θα κάνω ότι χρειαστεί και μια φίλη μου που είχε θέμα πήγαινε σε αιματολογο από την αρχή της εγκυμοσύνης... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια σήμερα έκανα την άλλη χοριακη και είναι 145.64 ο γιατρός λέει ότι μπορεί να είναι έξωμήτριο για 8 μέρες καθηστεριση ότι δεν είναι και τόσο καλή χοριακη.... 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σήμερα έκανα την άλλη χοριακη και είναι 145.64 ο γιατρός λέει ότι μπορεί να είναι έξωμήτριο για 8 μέρες καθηστεριση ότι δεν είναι και τόσο καλή χοριακη.... 

Σου έκανε υπέρηχο;;;κανονικά με 1000 χοριακη κ πάνω φαίνεται σάκος αλλά μήπως καταλάβει κάτι.μακαρι να γίνει κάτι μια εκκρηξη χοριακη κ όλα να πάνε καλά.παντως τον Ιανουάριο γνωστή μου που υποπτεύονταν εξωμήτριο τελικά είχε παλινδρομη.και αφού της έκαναν αποξεση έπεσε η χοριακη της.και πάλι ελπίζω να μην ισχύσει το κακό σενάριο.παντως ότι κ αν είναι λύνεται.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Σου έκανε υπέρηχο;;;κανονικά με 1000 χοριακη κ πάνω φαίνεται σάκος αλλά μήπως καταλάβει κάτι.μακαρι να γίνει κάτι μια εκκρηξη χοριακη κ όλα να πάνε καλά.παντως τον Ιανουάριο γνωστή μου που υποπτεύονταν εξωμήτριο τελικά είχε παλινδρομη.και αφού της έκαναν αποξεση έπεσε η χοριακη της.και πάλι ελπίζω να μην ισχύσει το κακό σενάριο.παντως ότι κ αν είναι λύνεται.

 

Δεν ξέρω ο δυπλασιασμος είναι καλός και ξέρω και άλλες κοπέλες που είχαν αρκετά χαμηλή χοριακη και όλα καλά!! Την Πέμπτη θα ξανά κάνω πάλι χοριακη θα πρέπει να είναι πάνω από 300 το θέμα ειναι ότι έχω αγχωθεί και πάνω από 300 αν ειναι θα ειναι θετικό το αποτέλεσμα?? Και αν είναι έξω μητριο τι θα γίνει υπάρχει κάποιος κίνδυνος και για εμενα αυτές τις 3 μέρες που απομένουν μήπως γινουν χειρότερα τα πράγματα...!!! πραγματικά είμαι φοβισμένη!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Δεν ξέρω ο δυπλασιασμος είναι καλός και ξέρω και άλλες κοπέλες που είχαν αρκετά χαμηλή χοριακη και όλα καλά!! Την Πέμπτη θα ξανά κάνω πάλι χοριακη θα πρέπει να είναι πάνω από 300 το θέμα ειναι ότι έχω αγχωθεί και πάνω από 300 αν ειναι θα ειναι θετικό το αποτέλεσμα?? Και αν είναι έξω μητριο τι θα γίνει υπάρχει κάποιος κίνδυνος και για εμενα αυτές τις 3 μέρες που απομένουν μήπως γινουν χειρότερα τα πράγματα...!!! πραγματικά είμαι φοβισμένη!!!! 

το εξωμητριο ειvαι επικιvδυvο παvω απο 2000 μοvαδες χοριακης μηv αvχωvεσε μηv παει το μυαλο σου μοvο στο χειροτερο σεvαριο μπορει απλως vα ειvαι παλλιvδρομη 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Δεν ξέρω ο δυπλασιασμος είναι καλός και ξέρω και άλλες κοπέλες που είχαν αρκετά χαμηλή χοριακη και όλα καλά!! Την Πέμπτη θα ξανά κάνω πάλι χοριακη θα πρέπει να είναι πάνω από 300 το θέμα ειναι ότι έχω αγχωθεί και πάνω από 300 αν ειναι θα ειναι θετικό το αποτέλεσμα?? Και αν είναι έξω μητριο τι θα γίνει υπάρχει κάποιος κίνδυνος και για εμενα αυτές τις 3 μέρες που απομένουν μήπως γινουν χειρότερα τα πράγματα...!!! πραγματικά είμαι φοβισμένη!!!! 

Δεν θα γίνει τίποτα σε τρεις μέρες.απλα ο γιατρός έπρεπε να σε δει.δεν αφήνεις γυναίκα με υποψία εξωμητριου χωρίς να την ψάξεις.η κοπέλα που σου είπα την έσερνε ο γυναικολόγος δυόμιση εβδομάδες με χοριακη κ όταν πήγε στο νοσοκομείο της την είπαν.εκει της έκαναν νομίζω αξονική για να δουν σάλπιγγες αν θυμάμαι καλά κ αφού η μήτρα παρέμενε άδεια τόσον καιρό που την παρακολουθούσε ο γιατρός της έκαναν αποξεση έστειλαν για ανάλυση το προϊόν της αποξεση να δουν αν ειχε υπολοιματα κύησης και μέχρι να βγουν αποτελέσματα της έδωσαν προληπτικά ένα φάρμακο μεθοτρεξατη που είναι για να αποβληθεί τυχών εξωμήτριο.τουλαχιστον υπέρηχο έπρεπε να σου κάνει να δειτε εικόνα μήτρας.αππ την στιγμή που έχεις μια θετική χοριακη λογικά το πολύ σε τρεις εβδομάδες κάτι θα υπάρχει μέσα στην μήτρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...