Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Οριακή χοριακή!


Recommended Posts

Αχ δεν μπορω να σασ διαβασω ολεσ...

Λοιπον ψυχραιμια...μην προδικαζεισ τιποτε..

Με τοσο χαμηλη χοριακη κ εξωμητριο να ειναι..που δεν το πιστευω..( εγω ειχα) δεν θα παθεισ κατι..κ υπερηχο να εε εβαζε να κανεισ δεν θα βλεπε τιποτα..

Στον παλιο σου τον γιατρο..αν δεν μπορεισ να τον βρεισ...ουτε να το σκεφτεσαι...στην εγκυμοσυνη πρεπει να μιλασ κ να βλεπεισ τακτικα τον γυναικολογο..ακομη κ για το πιο απλο θεμα που θα σε ανησυχησει..

Κ εγω πιστευω πωσ ειναι καθυστερημενη συλληψη..εγω με 5 μερεσ καθυστερηση ειχα 86 χοριακη..( κ δεν ηταν κ καθυστερημενη η συλληψη..)

Περιμενουμε.ολεσ την πεμπτη..οι γιατροι παντα ειναι συγκρατημενοι μεζρι να ακουσουν καρδια..θα σου οω αυτο που μου χε πεινο δικοσ μου οταν ψαζνομασταν με τισ χιριακεσ..ουτε να απογοητευεσαι..ουτε να ενθουσιαζεσαι..ευχομαι τα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Penny28 είπε:

Αυτό που με ανησυχεί περισσότερο είναι το εξωμητριο σε καταλαβαίνω απόλυτα τι εννοείς είμαι έτοιμη για κάθε ενδεχόμενο φοβάμαι αλλά εστι είναι!εγώ μια φορά μπήκα για αποξυση και όταν βγήκα ευχήθηκα να μην υπάρξει ξανά γυναίκα που να περασει το ίδιο!και να μην μου ξανά συμβεί!κάποια στιγμή το όνειρο θα γίνει πραγματικότητα!!!! 

Και το χειρότερο σενάριο του εξωμητριου πολλές κοπέλες με φάρμακο τις καθάρισαν και όχι με επέμβαση.μην ανησυχείς την Πέμπτη θα καταλάβει ο γιατρός αν τρέχει κάτι.μπορει και τίποτα να μην τρέχει κ απλά είναι νωρίς.σου εύχομαι ότι καλύτερο και περιμένω νέα σου την Πέμπτη.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Και το χειρότερο σενάριο του εξωμητριου πολλές κοπέλες με φάρμακο τις καθάρισαν και όχι με επέμβαση.μην ανησυχείς την Πέμπτη θα καταλάβει ο γιατρός αν τρέχει κάτι.μπορει και τίποτα να μην τρέχει κ απλά είναι νωρίς.σου εύχομαι ότι καλύτερο και περιμένω νέα σου την Πέμπτη.

Εξαρταται την περιπτωση..το φαρμακο που αναφερεστε ( μεθοτρεξατη) ειναι απο αυτα που βαζουν κ στισ χημειοθεραπειεσ..κ θελει κ μεγαλυτερο χρονο αναρρωσησ..

Παντωσ ειναι νωρισ ακομη..

Εγω που ειχα εξωμητριο..κ φοβομασταν κ για τισ επομενεσ... οι 2 επομενεσ εγκυμοσυνεσ με πολυ χαμηλη χοριακη ξεκινησαν κ καναμε επαναληψη χοριακησ περιπου καθε 5 μερεσ μεχρι να μπορω να παω για υπερηχο...κ ολα πηγαν καλα..

Περιμενουμε την πεμπτη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Εξαρταται την περιπτωση..το φαρμακο που αναφερεστε ( μεθοτρεξατη) ειναι απο αυτα που βαζουν κ στισ χημειοθεραπειεσ..κ θελει κ μεγαλυτερο χρονο αναρρωσησ..

Παντωσ ειναι νωρισ ακομη..

Περιμενουμε την πεμπτη

Το ξέρω το πέρασε μια γνωστή μου τον Ιανουάριο που είχα και εγώ την παλινδρομη.και τελικά ενώ της έδωσαν μεθοτρεξατη προεκριψε από το υλικό της αποξεση ότι υπήρχαν στοιχεία κύησης και άρα ήταν παλινδρομη.εχει τρέξιμο η ιστορία ξέρω.μην σου τύχει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για της απαντήσεις σας πλέον δε ξέρω τι να πω ότι είναι να γίνει θα γίνει την Πέμπτη θα δούμε ελπίζω για το καλύτερο και αν είναι κάτι ας ειναι το λιγότερο χειρότερο σενάριο....!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Penny28 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για της απαντήσεις σας πλέον δε ξέρω τι να πω ότι είναι να γίνει θα γίνει την Πέμπτη θα δούμε ελπίζω για το καλύτερο και αν είναι κάτι ας ειναι το λιγότερο χειρότερο σενάριο....!!!!

Την Πέμπτη θα έχεις εικόνα.περιπου δυο εβδομάδες καθυστέρησης θα είναι;;;εγώ που έχω πάντα καθυστερημένη σύλληψη δηλαδή ωορηξια πάντα εντοπιζα ας πούμε 20 με 22 μέρα κύκλου σάκο είδα στις τρεις εγκυμοσύνες στις δύο εβδομάδες καθυστέρησης και στην μια στις δέκα μερες.οποτε θα έχεις εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Την Πέμπτη θα έχεις εικόνα.περιπου δυο εβδομάδες καθυστέρησης θα είναι;;;εγώ που έχω πάντα καθυστερημένη σύλληψη δηλαδή ωορηξια πάντα εντοπιζα ας πούμε 20 με 22 μέρα κύκλου σάκο είδα στις τρεις εγκυμοσύνες στις δύο εβδομάδες καθυστέρησης και στην μια στις δέκα μερες.οποτε θα έχεις εικόνα.

Σίγουρα την Πέμπτη θα ξεκαθαρίσουν λίγο τα πράγματα θα έχω 12 μέρες καθηστεριση! Εγώ έχω συνήθως ωορρηξία 14 η 15 μέρα όμως αυτήν την φορά δεν είχα σίγουρα εκείνη την ημέρα γιατί εγώ όταν έχω ωορρηξία πονάω αρκετά από μικρό παιδί που ήμουν αυτή την φορά δεν ξέρω τι έγινε  δεν κατάλαβα κάτι πάρα μόνο μια μικρή ενοχλήσει όταν ήμουν διακοπές μια εβδομάδα αφού γύρισαμε έμαθα για την εγκυμοσύνη όπως και να είναι η κατάσταση πρέπει να είμαι ψύχραιμη! Διάβασα αρκετά από εχθές και  αυτό που κατάλαβα είναι ότι αν είναι να γίνει κάτι θα γίνει κοπέλες με χαμηλή χοριακή τα κατάφεραν και άλλες όχι η πορεία πλέον θα δείξει! Προσεύχομαι να τα καταφέρω! 

Επεξεργάστηκαν by Penny28
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Αχ δεν μπορω να σασ διαβασω ολεσ...

Λοιπον ψυχραιμια...μην προδικαζεισ τιποτε..

Με τοσο χαμηλη χοριακη κ εξωμητριο να ειναι..που δεν το πιστευω..( εγω ειχα) δεν θα παθεισ κατι..κ υπερηχο να εε εβαζε να κανεισ δεν θα βλεπε τιποτα..

Στον παλιο σου τον γιατρο..αν δεν μπορεισ να τον βρεισ...ουτε να το σκεφτεσαι...στην εγκυμοσυνη πρεπει να μιλασ κ να βλεπεισ τακτικα τον γυναικολογο..ακομη κ για το πιο απλο θεμα που θα σε ανησυχησει..

Κ εγω πιστευω πωσ ειναι καθυστερημενη συλληψη..εγω με 5 μερεσ καθυστερηση ειχα 86 χοριακη..( κ δεν ηταν κ καθυστερημενη η συλληψη..)

Περιμενουμε.ολεσ την πεμπτη..οι γιατροι παντα ειναι συγκρατημενοι μεζρι να ακουσουν καρδια..θα σου οω αυτο που μου χε πεινο δικοσ μου οταν ψαζνομασταν με τισ χιριακεσ..ουτε να απογοητευεσαι..ουτε να ενθουσιαζεσαι..ευχομαι τα καλυτερα

Μακάρι να πάνε όλα καλά οι χοριακες είναι καλές υπάρχει παραπάνω από διπλασιασμός την Πέμπτη θα είναι ακόμα περισσότερο ελπίζω στις 5 μέρες καθηστεριση περίπου και εμενα εκεί  ήταν τώρα αυτό που είπε ο γιατρός είναι πως θέλει να αποκλείσουμε το εξωμήτριο γιατί για την εβδομάδα που είμαι του φαίνεται χαμηλά η χοριακη εγω σκέφτομαι τα πάντα αλλά θέλω να είμαι αισιόδοξη!

Πιστεύω πως την Πέμπτη θα ξεκαθαρίσει λίγο το τοπίο τουλάχιστον να ξέρω που βαδίζουμε! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

@Penny28;;;; ολα καλα??

Έκανα χοριακη 628 ο γιατρός όχι και τόσο αισιόδοξος στη μήτρα δεν υπάρχει κάτι μόνο μια κουκίδα στη σάλπιγγα όπως φαίνεται έξωμήτριο θα ξανά πάω Δευτέρα για να με ξανά δει και αν ειναι όντως να το επιβεβαιώσει και να κάνουμε την διαδικασία.... Οστοσο θα πρέπει να προσέχω για να μην σπάσει σε καμία περίπτωση και γενικά ψυχολογία μηδέν αυτήν τη στιγμή.... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Έκανα χοριακη 628 ο γιατρός όχι και τόσο αισιόδοξος στη μήτρα δεν υπάρχει κάτι μόνο μια κουκίδα στη σάλπιγγα όπως φαίνεται έξωμήτριο θα ξανά πάω Δευτέρα για να με ξανά δει και αν ειναι όντως να το επιβεβαιώσει και να κάνουμε την διαδικασία.... Οστοσο θα πρέπει να προσέχω για να μην σπάσει σε καμία περίπτωση και γενικά ψυχολογία μηδέν αυτήν τη στιγμή.... 

Συγνώμη που πετάγομαι αλλά επειδή πέρασα κι εγώ εξωμήτριο το Σεπτέμβρη μπορώ με σιγουριά να σου πω ότι με χοριακη 628 καμία κουκίδα δεν μπορεί να φανεί στη σάλπιγγα είναι ακόμα πολύ νωρίς για να φανεί οτιδήποτε! 

Δεν σου λέω ότι δεν είναι εξωμήτριο αλλά να φανεί κάτι αποκλείεται!! Εγώ με χοριακη 820 είχε πει ο τότε γιατρός μου ότι είναι εξωμήτριο αφαιρέσαμε τη σάλπιγγα και τελικά το εμβρυακια δεν το βρήκε πουθενά...και με είχε στείλει και σε ειδικό γιατρό που έβλεπε υπερηχογραφικά τη θέση του εξωμήτριου και αυτός επίσης δεν το βρήκε τιποτε....

  • Λυπημένη/-ος 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Έκανα χοριακη 628 ο γιατρός όχι και τόσο αισιόδοξος στη μήτρα δεν υπάρχει κάτι μόνο μια κουκίδα στη σάλπιγγα όπως φαίνεται έξωμήτριο θα ξανά πάω Δευτέρα για να με ξανά δει και αν ειναι όντως να το επιβεβαιώσει και να κάνουμε την διαδικασία.... Οστοσο θα πρέπει να προσέχω για να μην σπάσει σε καμία περίπτωση και γενικά ψυχολογία μηδέν αυτήν τη στιγμή.... 

Αχ πολύ λυπάμαι κοριτσάκι μου.αρα το κατάλαβε ορθώς ο γιατρός.οχι δεν θα σπάσει μην φοβάσαι θα σου πει ο γιατρός τι να κανεις.νομιζω έπεσε μέσα όποτε να τον εμπιστεύεσαι.ειπες ότι είναι και καλός από ότι θυμάμαι.παντως πολλά κορίτσια που τους συνέβη μια χαρά μωρά έκαναν.απλα λυπάμαι για την ταλαιπωρία σου.πες μας τα νέα σου όταν αδειασεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Συγνώμη που πετάγομαι αλλά επειδή πέρασα κι εγώ εξωμήτριο το Σεπτέμβρη μπορώ με σιγουριά να σου πω ότι με χοριακη 628 καμία κουκίδα δεν μπορεί να φανεί στη σάλπιγγα είναι ακόμα πολύ νωρίς για να φανεί οτιδήποτε! 

Δεν σου λέω ότι δεν είναι εξωμήτριο αλλά να φανεί κάτι αποκλείεται!! Εγώ με χοριακη 820 είχε πει ο τότε γιατρός μου ότι είναι εξωμήτριο αφαιρέσαμε τη σάλπιγγα και τελικά το εμβρυακια δεν το βρήκε πουθενά...και με είχε στείλει και σε ειδικό γιατρό που έβλεπε υπερηχογραφικά τη θέση του εξωμήτριου και αυτός επίσης δεν το βρήκε τιποτε....

Γιατί σου αφαίρεσε την σαλπιγγα;;;;;;Παναγία μου.και που ήξερε σε ποια σάλπιγγα βρισκόταν το εξωμήτριο;;;;;γιατί γνωστή μου που υποψιάζονταν εξωμήτριο της έδωσαν φάρμακο προληπτικά κ αφού της έκαναν αποξεση μήτρας ενώ φαινόταν η μήτρα άδεια βρήκαν από βιοψία ότι περιείχε στοιχεία κύησης.τι σου έκανε αυτός χασάπης ήταν;;;αφού δεν φαινόταν κάτι στις σάλπιγγες κορώνα γράμματα έπαιξε;;;τώρα για την κουκίδα εννοείται είναι πιθανό να υπάρχει έτσι κ αλλιώς η χοριακη είναι εντελώς θέμα οργανισμού και δεν αξιολογείται πάντα.και τελικά τι έγινε που βρήκαν το εξωμήτριο;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αχ πολύ λυπάμαι κοριτσάκι μου.αρα το κατάλαβε ορθώς ο γιατρός.οχι δεν θα σπάσει μην φοβάσαι θα σου πει ο γιατρός τι να κανεις.νομιζω έπεσε μέσα όποτε να τον εμπιστεύεσαι.ειπες ότι είναι και καλός από ότι θυμάμαι.παντως πολλά κορίτσια που τους συνέβη μια χαρά μωρά έκαναν.απλα λυπάμαι για την ταλαιπωρία σου.πες μας τα νέα σου όταν αδειασεις

Γιατί σου αφαίρεσε την σαλπιγγα;;;;;;Παναγία μου.και που ήξερε σε ποια σάλπιγγα βρισκόταν το εξωμήτριο;;;;;γιατί γνωστή μου που υποψιάζονταν εξωμήτριο της έδωσαν φάρμακο προληπτικά κ αφού της έκαναν αποξεση μήτρας ενώ φαινόταν η μήτρα άδεια βρήκαν από βιοψία ότι περιείχε στοιχεία κύησης.τι σου έκανε αυτός χασάπης ήταν;;;αφού δεν φαινόταν κάτι στις σάλπιγγες κορώνα γράμματα έπαιξε;;;τώρα για την κουκίδα εννοείται είναι πιθανό να υπάρχει έτσι κ αλλιώς η χοριακη είναι εντελώς θέμα οργανισμού και δεν αξιολογείται πάντα.και τελικά τι έγινε που βρήκαν το εξωμήτριο;;;

Χασάπης όπως το είπες!!! Όχι δεν βρέθηκε ποτέ...η άλλη σάλπιγγα μου ήταν υποπλαστικη, οπότε δεν γινόταν να είναι εκεί!!! Πάντως μου τις έβγαλε και τις δύο...άστο...να μη σου τύχει...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Την κουκίδα είδα και εγώ στη σάλπιγγα τώρα δεν ξέρω τι να σκεφτώ έδωσε ένα περιθώριο μηπως και αλλάξει κάτι ούτως ή άλλως την Δευτέρα θα πρέπει να δει σάκο με βάση της χοριακες οπότε αν υπάρχει σάκος στη μήτρα θα το δούμε δεν ξέρω αυτή την στιγμή δεν μπορώ και δεν θέλω να σκέφτομαι τίποτα έχω ένα κενό για ακομα μια φορά.... 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Χασάπης όπως το είπες!!! Όχι δεν βρέθηκε ποτέ...η άλλη σάλπιγγα μου ήταν υποπλαστικη, οπότε δεν γινόταν να είναι εκεί!!! Πάντως μου τις έβγαλε και τις δύο...άστο...να μη σου τύχει...

Αχ τι σου έκανε;;;;μυνηση ήθελε κορίτσι ηηη να σου πληρώνει από δω κ πέρα την εξωσωματική.τον άφησες έτσι;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...