Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

Οριακή χοριακή!


Recommended Posts

8Εγω απο την εμπειρια μου θα σου πω πωσ συνηθωσ στο εξωμητριο η χοριακη δεν εχει καλουσ 2πλσσιασμουσ..σε μενσ ειχε αργη αυξηση...γι αυτο κ με οαρακολουθουσαν κ τοσεσ μερεσ στο νοσοκομειο(12)+ οι αλλεσ τοσεσ που καναμε για να το παρω χαμπαρι...επισησ ειχα κ αιμμοραγια στισ μερεσ που θα περιμενα περιοδο..θεωρησα την αιμοραγια περιοδο..γι αυτο κ δεν καταλαβα πωσ ημουν εγκυοσ..πηγσ στον γυναικολογο μετα απο αλλη μια αιμοραγια στα μεσα του κυκλου...

Εσυ δοξα το θεο εχεισ κσλουσ διπλασιασμουσ..το αρνητικο ειναι η υποψια απο αυτο που βλεπει στον υπερηχο..που μπορει να ειναι κ λαθοσ εκτιμηση..το ευχομαι...με τοσο χαμηλη χοριακη σακο δρν θα βλεπε σημερα...εμεισ κ σακο κ εμβρυο ειδαμς στην 7κ 5 ημερα κ στισ 2 επομενεσ εγκυμοσυνεσ που πηγαν καλα..κ αυτεσ οι εγκυμοσυνεσ με χαμηλεσ χοριακεσ ξεκινησαν που τισ οαρακολουθουσαμε γιατι φοβομασταν ξανα για εξωμητριο αλλα κ γιατι ηταν χαμηλη η τιμη τουσ απο την αρχη...

Το μονο που θα σου λεγα εγω ειναι σπο τη στιγμη που υποψιαζετσι αξωμητριο να σε εχει υπο  στενη παρακολουθηση..

Το οτι σου δινει περιθωρια κ ελπιδεσ ειναι θετικο..πραγματικα εχεισ ακομη ελπιδεσ..εγω δεν θελω να το πιστεψω πωσ ειναι εξωμητριο..αν αυριο εχεισ παλι 2σμο εγω θεωρω πωσ ειμαστς σε καλο δρομο..κ αν δεν δει σακο που ειναι πολυ πιθανο μην απογοητευτεοσ..στο ξαναλεω..ειχσ παει 6κ5 ημερων κ δεν ειδαμε απολυτωσ τιποτα..μια υποψια απο τον σακο μονο..μια βδομαδα μετα ειχσ μεγαλωσει πολυ κ ακουσαμε κ καρδια..(

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Λογικά αύριο θα πρέπει να δει σάκο επίσης θεωρώ πως και η χοριακη θα παίξει ρόλο το κατά πόσο έχει μεγαλώσει όταν πήγα μου είπε πως η με Λαμπαροσκοπηση η με το φάρμακο που είπαν και τα κορίτσια παραπάνω από όσο ξέρω το εξωμητριο το εξετάζουν όταν ανεβαίνει η χοριακη 1000 με 1500 μονάδες και εκεί καθορίζουν την εξέλιξη 

Penny πηγές γιατρό;;;;πως είσαι;;;

Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2020 at 12:41 ΠΜ, tzeni82 είπε:

Κ εγω σε ψαχνω..

Γειά σας κορίτσια έξωμήτριο τελικά 6 χιλιοστα στη δεξιά σάλπιγγα σήμερα πλέον είναι επίσημο εχω κλείσει ραντεβού για Λαμπαροσκοπηση. Ψυχολογία 0 και πολύ φόβος! 

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Γειά σας κορίτσια έξωμήτριο τελικά 6 χιλιοστα στη δεξιά σάλπιγγα σήμερα πλέον είναι επίσημο εχω κλείσει ραντεβού για Λαμπαροσκοπηση. Ψυχολογία 0 και πολύ φόβος! 

Με εξωνητριο κ αφαιρεση σαλπιγγασ εχω 2 αγγελουδια...35 εκανα την 1η..κ 37 την 2η..προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη..αναλογωσ τη θεση του ισωσ σωσουν κ την σαλπιγγα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοπέλα μου δεν σου έχω ξαναγράψει αλλά σε παρακολουθώ τόσες μέρες να δω την εξέλιξη σου.αγωνιουσα και εγώ μαζί σου.ολα καλα εύχομαι να πάνε στην επέμβαση.πολλες γυναίκες με αφαίρεση σάλπιγγας έχουν καταφέρει να κάνουν παιδί.μημ απογοητεύεσαι.μολις τελειώσουν όλα δώσε χρόνο στον εαυτό σου και στο σώμα σου να επανέλθουν και μετά θα έρθει και το μπεμπάκι με το καλό.οτι καλύτερο σου εύχομαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι την νάρκωση η θέση του είναι ειναι δίπλα στην ωοθήκη στη σάλπιγγα δεν ξέρω αν σώζετε με την βοήθεια του Θεού θα τα καταφέρουμε... Απλά με τρομάζει όλο αυτό που θα έρθει αύριο νάρκωση εξετάσεις κτλπ...ξέρω πολες κοπέλες όπως εσείς που τα κατάφεραν τελικά δεν ξέρω τι να πω με τρομάζει απλά το αύριο! 

Επεξεργάστηκαν by Penny28
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Φοβάμαι την νάρκωση η θέση του είναι ειναι δίπλα στην ωοθήκη στη σάλπιγγα δεν ξέρω αν σώζετε με την βοήθεια του Θεού θα τα καταφέρουμε... Απλά με τρομάζει όλο αυτό που θα έρθει αύριο νάρκωση εξετάσεις κτλπ...ξέρω πολες κοπέλες όπως εσείς που τα κατάφεραν τελικά δεν ξέρω τι να πω με τρομάζει απλά το αύριο! 

Λυπάμαι πολύ penny μου.ευχομαι γρήγορη ανάρρωση.μην φοβάσαι την νάρκωση.δεν είναι τίποτα.νομιζω έχεις ξανακάνει απ' ότι θυμαμαι.κοιτα να ξεκουραστείς σήμερα.επικοινωνησε όποτε θες όποτε συνέλθεις.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Φοβάμαι την νάρκωση η θέση του είναι ειναι δίπλα στην ωοθήκη στη σάλπιγγα δεν ξέρω αν σώζετε με την βοήθεια του Θεού θα τα καταφέρουμε... Απλά με τρομάζει όλο αυτό που θα έρθει αύριο νάρκωση εξετάσεις κτλπ...ξέρω πολες κοπέλες όπως εσείς που τα κατάφεραν τελικά δεν ξέρω τι να πω με τρομάζει απλά το αύριο! 

Είναι πολυ λογικο να φοβάσαι.....σου στέλνω ολη μου τη θετικη ενεργεια και ευχές να πανε ολα καλα και να περασει γρήγορα όλο αυτό...λυπάμαι πολύ για αυτο που σου ετυχε..να μας πεις τα νέα σου!:wub:

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Γειά σας κορίτσια έξωμήτριο τελικά 6 χιλιοστα στη δεξιά σάλπιγγα σήμερα πλέον είναι επίσημο εχω κλείσει ραντεβού για Λαμπαροσκοπηση. Ψυχολογία 0 και πολύ φόβος! 

Πολύ λυπάμαι που τελικά είχε δίκιο ο γιατρος.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια όλα πήγαν καλά με την Λαμπαροσκοπηση με έπιασε πόνος 12 το βράδυ και πήγαμε αμέσως στη κλινική και έγινε στης 5 το. Πρωί χοριακη 5.543 ακούσαμε καρδιά στο εξωμήτριο είχε μεγαλώσει κανονικά τους είπα να το σταματήσουν  δεν μπορούσα να ακούω άλλο η σάλπιγγα ήταν κατεστραμενη και έγινε αφαίρεση αίμα δεν έχω ακόμα αλλά μου είπαν πως στης επόμενες μέρες θα έχω νιώθω απλά κομμάτια... 

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Γειά σας κορίτσια όλα πήγαν καλά με την Λαμπαροσκοπηση με έπιασε πόνος 12 το βράδυ και πήγαμε αμέσως στη κλινική και έγινε στης 5 το. Πρωί χοριακη 5.543 ακούσαμε καρδιά στο εξωμήτριο είχε μεγαλώσει κανονικά τους είπα να το σταματήσουν  δεν μπορούσα να ακούω άλλο η σάλπιγγα ήταν κατεστραμενη και έγινε αφαίρεση αίμα δεν έχω ακόμα αλλά μου είπαν πως στης επόμενες μέρες θα έχω νιώθω απλά κομμάτια... 

Όχι βρε κορίτσι μου.πως έγινε αυτό να αναπτυχθεί το εμβρυακι σου με τέτοιες συνθηκες.δεν υπάρχουν λόγια πόνεσα αυτή την στιγμή.πραγματικα άτυχη στιγμή.δεν θέλησε ο Θεός να γίνει.οτι θέλεις εδώ να ανακτήσεις τις δυνάμεις σου κ να μιλάμε.σε πόσον καιρό σου είπαν να ξεκινήσεις για επόμενη εγκυμοσύνη;;εύχομαι τύχη από δω και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Emilly είπε:

Όχι βρε κορίτσι μου.πως έγινε αυτό να αναπτυχθεί το εμβρυακι σου με τέτοιες συνθηκες.δεν υπάρχουν λόγια πόνεσα αυτή την στιγμή.πραγματικα άτυχη στιγμή.δεν θέλησε ο Θεός να γίνει.οτι θέλεις εδώ να ανακτήσεις τις δυνάμεις σου κ να μιλάμε.σε πόσον καιρό σου είπαν να ξεκινήσεις για επόμενη εγκυμοσύνη;;εύχομαι τύχη από δω και πέρα.

Πραγματικά δεν ήταν να γίνει!Για την ώρα δεν ξέρω ακριβώς θα ξανά πάω στο γιατρό σε 5 μέρες και θα δούμε τους είπα την προηγούμενη φορά είχα πάει να ακούσω καρδιά και δεν ακούσαμε τίποτα και τώρα που δεν το περίμεναμε το ακούσαμε τρομερό...μετα το χειρουργείο εκλεγα ασταμάτητα θυμάμαι στην ανάνηψη για μια ώρα που ήμουν εκει.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Πραγματικά δεν ήταν να γίνει!Για την ώρα δεν ξέρω ακριβώς θα ξανά πάω στο γιατρό σε 5 μέρες και θα δούμε τους είπα την προηγούμενη φορά είχα πάει να ακούσω καρδιά και δεν ακούσαμε τίποτα και τώρα που δεν το περίμεναμε το ακούσαμε τρομερό...μετα το χειρουργείο εκλεγα ασταμάτητα θυμάμαι στην ανάνηψη για μια ώρα που ήμουν εκει.

Τα παιχνίδια της ζωής.εγω δεν ξερω αν στον είπα στην δεύτερη αποτυχημένη εγκυμοσύνη,είχα γενέθλια τον γιο μου έρχεται μια φίλη που κάνουμε στενή παρέα κ μου λέει άντε με κόλλησες είμαι κ εγώ έγκυος.στο τρίτο της.εεε την αγκαλιάζω,χαίρομαι,την άλλη μέρα μου έρχεται αίμα.ειχα ήδη παλινδρόμηση κ δεν το ήξερα.κ μετά την έβλεπα να φουσκώνει.....παιχνίδια όπως σου τα λέω.θελει δύναμη κορίτσι μου ο δυνατός θα επιβιώσει κ θα κερδίσει στο τέλος.κοιτα να συνέλθεις γρήγορα να πας γιατρό και βούρ για επόμενη εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Τα παιχνίδια της ζωής.εγω δεν ξερω αν στον είπα στην δεύτερη αποτυχημένη εγκυμοσύνη,είχα γενέθλια τον γιο μου έρχεται μια φίλη που κάνουμε στενή παρέα κ μου λέει άντε με κόλλησες είμαι κ εγώ έγκυος.στο τρίτο της.εεε την αγκαλιάζω,χαίρομαι,την άλλη μέρα μου έρχεται αίμα.ειχα ήδη παλινδρόμηση κ δεν το ήξερα.κ μετά την έβλεπα να φουσκώνει.....παιχνίδια όπως σου τα λέω.θελει δύναμη κορίτσι μου ο δυνατός θα επιβιώσει κ θα κερδίσει στο τέλος.κοιτα να συνέλθεις γρήγορα να πας γιατρό και βούρ για επόμενη εγκυμοσύνη.

Μακάρι να τα καταφέρουμε κάποια στιγμή σε ούτε ένα χρόνο μια παλινδρομη και ένα εξωμήτριο με φοβίζει το μετά αλλά δεν θα το βάλω κάτω.Μετα την πρώτη έβλεπα κοπέλες φίλες μου έγκυες η μαθαίναμε για νεα εγκυμοσύνη και εκλεγα έλεγα εγώ γιατί? Τώρα θα είχα το παιδάκι μου και εγώ. Και ακούς άλλες τα κάνουν τα πετάνε τα δίνουν και απλά αναρωτιέσαι... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...