Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Ξέχασα να σας πω!!! Όταν γύρισα απο την εξέταση εδειξα στην κόρη μου τις φωτογραφίες και το dvd απο την εξέταση και ξετρελάθηκε!!!! Μου είπε είναι η καλύτερη μέρα του κόσμου!!! Την έβγαλα φωτο με τον υπέρηχο και την στείλαμε σε όλους τους συγγενείς. Όποιος έπαιρνε το σήκωνε εκείνη και τους το έλεγε όλο χαρά. Και όλο με χαιδεύει και μου λέει εσυ δεν θα κουράζεσαι έχεις το μωράκι!!! Και ια σε ακούω μαμα. Ήθελε να το πεί και στο μάθημα το ηλεκτρονικό που κάνουν αλλά την γλιτώσαμε γιατί δεν πρόλαβε να μιλήσει. Το ήθελε πάρα πολύ. Το προηγούμενο βράδυ έλεγε στον μπαμπά της δεν θέλω να μείνω μοναχοπαίδι θέλω αδελφάκι... Χάρηκαν όλοι και εγω ένιωσα καλύτερα που το είπα τώρα γιατί δεν είχα τον φόβο να με κρατάει και το χάρηκα και γω. Αυτα. Καλό βράδυ!!

Όταν λεω συγγενείς εννοώ αδέλφια γονείς και νονα. Απλά είμαστε πολλοί.

Πολύ τρυφερό. Ευχαριστούμε που το μοιράστηκες; Πόσο είναι η μικρή σου;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Ξέχασα να σας πω!!! Όταν γύρισα απο την εξέταση εδειξα στην κόρη μου τις φωτογραφίες και το dvd απο την εξέταση και ξετρελάθηκε!!!! Μου είπε είναι η καλύτερη μέρα του κόσμου!!! Την έβγαλα φωτο με τον υπέρηχο και την στείλαμε σε όλους τους συγγενείς. Όποιος έπαιρνε το σήκωνε εκείνη και τους το έλεγε όλο χαρά. Και όλο με χαιδεύει και μου λέει εσυ δεν θα κουράζεσαι έχεις το μωράκι!!! Και ια σε ακούω μαμα. Ήθελε να το πεί και στο μάθημα το ηλεκτρονικό που κάνουν αλλά την γλιτώσαμε γιατί δεν πρόλαβε να μιλήσει. Το ήθελε πάρα πολύ. Το προηγούμενο βράδυ έλεγε στον μπαμπά της δεν θέλω να μείνω μοναχοπαίδι θέλω αδελφάκι... Χάρηκαν όλοι και εγω ένιωσα καλύτερα που το είπα τώρα γιατί δεν είχα τον φόβο να με κρατάει και το χάρηκα και γω. Αυτα. Καλό βράδυ!!

Όταν λεω συγγενείς εννοώ αδέλφια γονείς και νονα. Απλά είμαστε πολλοί.

Πολύ τρυφερό το κορίτσι σου!!! Με το καλό να ανταμώσει το αδερφάκι της!!!!

Καλημέρα κορίτσια!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Eva1986 @ΧρυσαΜ Κορίτσια μου καταλαβαίνω πόσο πικραίνεστε απλά επειδή το έχω ψιλοφιλοσοφήσει...Μέχρι εκεί μπορούν οι άνθρωποι, μέχρι εκεί τους κόβει το μυαλό και τους εκτείνεται η καρδιά. Τι λέει ο σοφός λαός; Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να σε χορτάσει...Αυτό έχουν πάθει. Νομίζω πάντως ότι όσο χώρο αφήνεις στους άλλους τόσο τον καταχρώνται. Τι θέλω να πω; Έχει να κάνει με το πώς θα το ανακοινώσετε. Αν το ανακοινώσετε φοβικά, θα εισπράξετε ειρωνεία και κακεντρέχεια. είναι βέβαιο αυτό. Θέλει λίγο τσαμπουκά και μια οριοθέτηση στο μέχρι πού θα ανεχτείτε τοξικές συμπεριφορές. Κατά τα λοιπά θεωρώ ο΄τι πρέπει να το ανακοινώστε και η όποια αντίδραση κ κυλήσει πάνω σαν νερό. Κ όπως λέω και εγώ στον εαυτό μου, όταν μπριζώνομαι ''οι πράξεις χαρακτηριζούν τον ''θύτη'', ποτέ αυτόν που τις δέχεται''. 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια!!! 

@HopeMe γιατί να μην χαρούν; Ένα μωρό είναι πάντα ευλογία και είσαι ακόμα νέα!! Μπράβο σου που είχες το θάρρος να κάνεις και άλλο μωράκι αφου μπορείς. Πολλοί βαριούνται. Όποιος σε αγαπάει θα χαρεί!! Και δεν χρειάζεστε την άδεια κανενός δική σας είναι η οικογένεια!!! Μην αφήσεις κανένα να σου χαλάσει την χαρά, αν και μπορεί να σε εκπλήξουν ευχαριστα.

Κορίτσια μου καλημέρα!

Πολλοί οι λόγοι που δεν θέλω να συγχυστω. Αυτός είναι ο δεύτερος σύντροφός μου που δεν έχει παιδιά. Συγκατοικουνε όλοι μαζί 8 χρόνια, εννοώ με τα παιδιά μου που τώρα είναι 16,5 και 15 ετών. 

Την πρώτη φορά που ανακοινώσαμε εγκυμοσύνη η μητέρα μου ήταν η πρώτη που το έμαθε και ενω με άκουγε ξετρελαμενη η πρώτη της ερώτηση ήταν "θα το κρατήσεις"....Σοκ!

Οι μικρές δεν θέλανε με τίποτα, τόσο ώστε που είπαμε ότι μάλλον θα πάνε στον μπαμπά τους αν γεννηθεί το μωρό. 

Τελικά τότε παλλινδρομησε, οπότε είχα το. Χρόνο λιγάκι να το δουλέψω με τις μικρες μου αν και είναι αντίθετες, αλλά θα φανεί. Δεν είναι από τον ίδιο πατέρα, η εφηβεία έχει εντάσεις, είναι λίγο δύσκολα. Μόνο αυτές πως θα το πάρουν Μ ενδιαφέρει. Οι υπόλοιποι είναι 400χλμ μακριά και δεν με απασχολεί η γνώμη τους.

Αυτά Κυριακάτικα :rolleyes:

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Πολλοί οι λόγοι που δεν θέλω να συγχυστω. Αυτός είναι ο δεύτερος σύντροφός μου που δεν έχει παιδιά. Συγκατοικουνε όλοι μαζί 8 χρόνια, εννοώ με τα παιδιά μου που τώρα είναι 16,5 και 15 ετών. 

Την πρώτη φορά που ανακοινώσαμε εγκυμοσύνη η μητέρα μου ήταν η πρώτη που το έμαθε και ενω με άκουγε ξετρελαμενη η πρώτη της ερώτηση ήταν "θα το κρατήσεις"....Σοκ!

Οι μικρές δεν θέλανε με τίποτα, τόσο ώστε που είπαμε ότι μάλλον θα πάνε στον μπαμπά τους αν γεννηθεί το μωρό. 

Τελικά τότε παλλινδρομησε, οπότε είχα το. Χρόνο λιγάκι να το δουλέψω με τις μικρες μου αν και είναι αντίθετες, αλλά θα φανεί. Δεν είναι από τον ίδιο πατέρα, η εφηβεία έχει εντάσεις, είναι λίγο δύσκολα. Μόνο αυτές πως θα το πάρουν Μ ενδιαφέρει. Οι υπόλοιποι είναι 400χλμ μακριά και δεν με απασχολεί η γνώμη τους.

Αυτά Κυριακάτικα :rolleyes:

Οκ καταλαβαίνω είναι δύσκολο, νομίζω όμως ότι είναι και αρκετά μεγάλες για να καταλάβουν σιγά σιγά κάποια πράγματα. Μήπως φοβούνται ότι θα αγαπάς το μωρο πιο πολύ; Όσο μεγάλα και να είναι είναι καταβάθος παιδιά. Και αφού είστε τόσο καλά με τον συντροφο σου ειναι φυσιολογικά να θέλετε να κάνετε ένα παιδι μαζί. Τις εχεις ρωτήσει τι είναι αυτο που πραγματικά τις ενοχλει; (προς Θεου δεν θελω να μου απαντησεις σε αυτο) Και όπως είπε η @Μαρια92 μόλις γεννηθεί θα χαρούν σίγουρα και θα αλλάξουν γνώμη. Μην αγχώνεσαι να πανε όλα καλα με το μωρακι και οταν γεννηθεί θα το λατρεψουν όλοι σίγουρα και θα μετανιώσουν για τις οποιες αντιρρήσεις. Υπομονή κουράγιο και θα το δεις.

  • Μου αρέσει 4

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. 

Είναι δύσκολες αυτές οι μέρες. Περνάω κοροναιό με μέτριας έντασης συμπτώματα, φοβάμαι πολύ γιατί έχω περάσει πνευμονία και με πονάει ο πνεύμονας.  ο πατέρας μου δεν είναι καθόλου καλά και θα πρέπει να σκεφτώ τι θα κάνω και αν θα μπει σε κάποιο ίδρυμα ή γηροκομείο, με παίρνει το σόι του στην Κρήτη ντεμέκ ότι ενδιαφέρεται αλλά ούτε λόγος να έρθουν εδώ να βοηθήσουν. Μόλις με πήρε η γιαγιά μου και κλαιγότανε και της είπα αν ανησυχείς έλα να δεις τι κάνει. Και μου λέει εγώ είμαι στο κρεβάτι δεν μπορώ, και της λέω κι εγώ στο κρεβάτι με κορονοιο είμαι και έγκυος αλλά βρήκα τρόπο (πηγαίνω και τον βλέπω από το αυτοκίνητο και από απόσταση). Αη ισχτιρ δηλαδή. Εχθές έμαθα ότι καταχράστηκαν και όλη την κοινή τους περιουσία (του πατερρα μου και της αδερφής του) θα μου πεις ο πατέρας σου φταίει ναι οκ αλλά δεν έχει διαυγεια να διαχειριστεί καταστάεις και τα κοράκια φυσικά το εκμεταλεύτηκαν.. λείπει κιόλας από εκεί.... Τιους σιχάθηκα δε θέλω να μου ξαναμιλήσουν. Τώρα έχω λίγες τύψεις για τη γιαγιά μου που της την είπα αλλά ας βλεπαμε και έργα τόσα χρόνια εκτός από πράξεις. 

  • Λυπημένη/-ος 8

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Πολύ τρυφερό. Ευχαριστούμε που το μοιράστηκες; Πόσο είναι η μικρή σου;

Ειναι 5. Ζητα αδελφακι εδω και πολυ καιρό. 

Just now, jellyfishch είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Είναι δύσκολες αυτές οι μέρες. Περνάω κοροναιό με μέτριας έντασης συμπτώματα, φοβάμαι πολύ γιατί έχω περάσει πνευμονία και με πονάει ο πνεύμονας.  ο πατέρας μου δεν είναι καθόλου καλά και θα πρέπει να σκεφτώ τι θα κάνω και αν θα μπει σε κάποιο ίδρυμα ή γηροκομείο, με παίρνει το σόι του στην Κρήτη ντεμέκ ότι ενδιαφέρεται αλλά ούτε λόγος να έρθουν εδώ να βοηθήσουν. Μόλις με πήρε η γιαγιά μου και κλαιγότανε και της είπα αν ανησυχείς έλα να δεις τι κάνει. Και μου λέει εγώ είμαι στο κρεβάτι δεν μπορώ, και της λέω κι εγώ στο κρεβάτι με κορονοιο είμαι και έγκυος αλλά βρήκα τρόπο (πηγαίνω και τον βλέπω από το αυτοκίνητο και από απόσταση). Αη ισχτιρ δηλαδή. Εχθές έμαθα ότι καταχράστηκαν και όλη την κοινή τους περιουσία (του πατερρα μου και της αδερφής μου) θα μου πεις ο πατέρας σου φταίει ναι οκ αλλά δεν έχει διαυγεια να διαχειριστεί καταστάεις και τα κοράκια φυσικά το εκμεταλεύτηκαν.. λείπει κιόλας από εκεί.... Τιους σιχάθηκα δε θέλω να μου ξαναμιλήσουν. Τώρα έχω λίγες τύψεις για τη γιαγιά μου που της την είπα αλλά ας βλεπαμε και έργα τόσα χρόνια εκτός από πράξεις. 

Περαστικά σου!! Να πανε όλα καλα να γίνεις γρήγορα καλά!!! Είναι αγχωτικό αλλά μέχρι σήμερα δεν έχει υπάρξει πρόβλημα σε εγκυμονούσα που νοσει. Κοίτα να ξεκουραστείς και να ενυδατωνεσαι!!! Και η ψυχολογία παίζει επίσης ρόλο. Καλα εκανες και είπες αυτα που ένιωθες να καταλαβαίνουν και την δική σου θεση. Σου έχουν πέσει πολλά μην τρελαίνεσαι θα τα λύσεις όλα ένα ένα. Όσο για τους συγγενείς οι περισσότεροι δυστυχώς είναι έτσι.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Είναι δύσκολες αυτές οι μέρες. Περνάω κοροναιό με μέτριας έντασης συμπτώματα, φοβάμαι πολύ γιατί έχω περάσει πνευμονία και με πονάει ο πνεύμονας.  ο πατέρας μου δεν είναι καθόλου καλά και θα πρέπει να σκεφτώ τι θα κάνω και αν θα μπει σε κάποιο ίδρυμα ή γηροκομείο, με παίρνει το σόι του στην Κρήτη ντεμέκ ότι ενδιαφέρεται αλλά ούτε λόγος να έρθουν εδώ να βοηθήσουν. Μόλις με πήρε η γιαγιά μου και κλαιγότανε και της είπα αν ανησυχείς έλα να δεις τι κάνει. Και μου λέει εγώ είμαι στο κρεβάτι δεν μπορώ, και της λέω κι εγώ στο κρεβάτι με κορονοιο είμαι και έγκυος αλλά βρήκα τρόπο (πηγαίνω και τον βλέπω από το αυτοκίνητο και από απόσταση). Αη ισχτιρ δηλαδή. Εχθές έμαθα ότι καταχράστηκαν και όλη την κοινή τους περιουσία (του πατερρα μου και της αδερφής μου) θα μου πεις ο πατέρας σου φταίει ναι οκ αλλά δεν έχει διαυγεια να διαχειριστεί καταστάεις και τα κοράκια φυσικά το εκμεταλεύτηκαν.. λείπει κιόλας από εκεί.... Τιους σιχάθηκα δε θέλω να μου ξαναμιλήσουν. Τώρα έχω λίγες τύψεις για τη γιαγιά μου που της την είπα αλλά ας βλεπαμε και έργα τόσα χρόνια εκτός από πράξεις. 

Καταρχήν περαστικά σου και λυπάμαι για τον μπαμπά σου είναι δύσκολα όταν μεγαλώνει ο άνθρωπος με την κατάσταση που επικρατεί που και τα γηροκομεία πλήττονται από κορονοιο σκέψου το λίγο καλά ή αν μπορείς πάρε μια γυναίκα να τον προσέχει μέχρι να κοπιάσει αυτή η κατάσταση....όσο για το σόι παντού θα βρεις τέτοιους συγγενείς που το χρήμα το έχουν πάνω από όλα και με την πρώτη ευκαιρία θα κοιτάξουν να "φάνε".....όπως είπες από λόγια χορτάσες...αυτό κρατά κοίτα να είσαι εσύ καλά κάνε αυτό που μπορείς για τον μπαμπά σου και τα υπόλοιπα γραφτά εκεί που δεν πιάνει μελάνι!!! Πραγματικά αυτός ο κόσμος νομίζει ότι τα σπίτια τα λεφτά κλπ θα τα πάρει μαζί του αλλά στο τέλος όλοι το ίδιο περνουμε....

 

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να ευχαριστηθώ αυτήν την εγκυμοσύνη ρε κορίτσια.

Μϊα το ένα μία το άλλο. Τελοσπάντων, ας είμαι ευγνώμων που είμαι εγώ τουλάχιστον εντάξει και η εγκυμοσύνη πάει καλα..

Όσο για τα λεφτά έχετε δίκιο αλλά έλα που εγώ στα 36 μου είμαι στο ενοίκιο και αυτοί έχουν από δύο σπίτια και πόσα χωράφια. Και χωρίς σπουδές και κόπο! 

εγώ έφτυσα αίμα, επένδυσα χιλιάδες ευρώ και φαιά ουσία για να εξασφαλίσω την εργασία μου και πάλι τα βύσματα με τρώνε στη στροφή..

Βαλεντίνα το πιο πιθανόν είναι να πηγαίνει γυναίκα 3 φορές την εβδομάδα για να τον φροντίζει. Εκεί έχουμε καταλήξει με τη μητέρα μου και βλέπουμε πώς θα πάει. Αν δεν τραβάει θα μπει εσώκλειστος αναγκαστικά. 

Ουφ!!! Τα είπα και ξαλάφρωσα... Ευχαριστώ που με ακούσατε :wub:

  • Μου αρέσει 5

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Είναι δύσκολες αυτές οι μέρες. Περνάω κοροναιό με μέτριας έντασης συμπτώματα, φοβάμαι πολύ γιατί έχω περάσει πνευμονία και με πονάει ο πνεύμονας.  ο πατέρας μου δεν είναι καθόλου καλά και θα πρέπει να σκεφτώ τι θα κάνω και αν θα μπει σε κάποιο ίδρυμα ή γηροκομείο, με παίρνει το σόι του στην Κρήτη ντεμέκ ότι ενδιαφέρεται αλλά ούτε λόγος να έρθουν εδώ να βοηθήσουν. Μόλις με πήρε η γιαγιά μου και κλαιγότανε και της είπα αν ανησυχείς έλα να δεις τι κάνει. Και μου λέει εγώ είμαι στο κρεβάτι δεν μπορώ, και της λέω κι εγώ στο κρεβάτι με κορονοιο είμαι και έγκυος αλλά βρήκα τρόπο (πηγαίνω και τον βλέπω από το αυτοκίνητο και από απόσταση). Αη ισχτιρ δηλαδή. Εχθές έμαθα ότι καταχράστηκαν και όλη την κοινή τους περιουσία (του πατερρα μου και της αδερφής του) θα μου πεις ο πατέρας σου φταίει ναι οκ αλλά δεν έχει διαυγεια να διαχειριστεί καταστάεις και τα κοράκια φυσικά το εκμεταλεύτηκαν.. λείπει κιόλας από εκεί.... Τιους σιχάθηκα δε θέλω να μου ξαναμιλήσουν. Τώρα έχω λίγες τύψεις για τη γιαγιά μου που της την είπα αλλά ας βλεπαμε και έργα τόσα χρόνια εκτός από πράξεις. 

Περαστικά κορίτσι μου και ευτυχώς που το περνάς ήπια όλο αυτό. Πράγματι δεν υπάρχει πουθενά στη βιβλιογραφία ότι ο κορωνοιος επηρεάζει την εγκυμοσύνη και το έμβρυο, οπότε μην ανησυχείς για αυτό. Προσπάθησε όμως να μη στενοχωριέσαι για τα υπόλοιπα και κοίτα να κοιτάξεις τον εαυτό σου και το μωράκι σου . Αυτό που έχει σημασία είναι να είστε εσείς καλά και όλα τα άλλα θα λυθούν με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. 

  • Ευχαριστώ 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, jellyfishch είπε:

δεν μπορώ να ευχαριστηθώ αυτήν την εγκυμοσύνη ρε κορίτσια.

Μϊα το ένα μία το άλλο. Τελοσπάντων, ας είμαι ευγνώμων που είμαι εγώ τουλάχιστον εντάξει και η εγκυμοσύνη πάει καλα..

Όσο για τα λεφτά έχετε δίκιο αλλά έλα που εγώ στα 36 μου είμαι στο ενοίκιο και αυτοί έχουν από δύο σπίτια και πόσα χωράφια. Και χωρίς σπουδές και κόπο! 

εγώ έφτυσα αίμα, επένδυσα χιλιάδες ευρώ και φαιά ουσία για να εξασφαλίσω την εργασία μου και πάλι τα βύσματα με τρώνε στη στροφή..

Βαλεντίνα το πιο πιθανόν είναι να πηγαίνει γυναίκα 3 φορές την εβδομάδα για να τον φροντίζει. Εκεί έχουμε καταλήξει με τη μητέρα μου και βλέπουμε πώς θα πάει. Αν δεν τραβάει θα μπει εσώκλειστος αναγκαστικά. 

Ουφ!!! Τα είπα και ξαλάφρωσα... Ευχαριστώ που με ακούσατε :wub:

Έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις με βοήθεια σε άλλους και σε άλλους όχι και είμασταν σε αυτούς με το όχι....ξέρω ότι νιώθεις να αδικήσε....και πίστεψέ με σε νιώθω τι σημαίνει να παλεύεις για τα μισά από αυτά που άλλοι βρήκαν έτοιμα....αλλά να σου πω κάτι στο τέλος Τουλ εγώ με τον άντρα μου έχουμε να πούμε ότι τα κάναμε μόνοι μας και κανείς δεν έχει να πει κουβέντα ή να μας χτυπήσει εμείς σας βοηθήσαμε γιατί πολύ απλά δεν βοήθησε κάνεις....κοίταξε να είσαι καλά εσύ με την οικογένειά σου που είστε ο πυρήνας και ο καθένας κανονίζει την πορεία του...

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Βρε συ κορίτσι μου τι τραγικά σκηνικά είναι αυτα; Και τι κακία. Άλλο να ζηλέψεις και να πεις κάποια στιγμή μέσα σου γιατί όχι και γω και άλλο να λέει γιατί εσύ; Μεγάλη κακία!!! Με αυτούς τους ανθρώπους μια είναι η λύση μακριά!!! Και ας είναι και αδελφούς σου με αυτα που σου έχουν πει. Μην σου πω όταν σε έσβησε απο το Facebook ήσουν τυχερή. Αλήθεια αυτούς τους ανθρώπους δεν μπορώ να τους κατάλαβω. Αλλά όλα είναι ενέργεια, όλη αυτή η κακια  πάνω τους γυρίζει. Αυτο να σκέφτεσαι και να μην δίνεις σημασία. 

Εσυ είσαι τουλάχιστον τυχερή είναι του ξάδερφου η γυναίκα και μπορείς να την αποφύγεις. Πολλά ψυχολογικά εχει ο κόσμος και αντι να τα κοιτάξει τα βγάζει στους άλλους...  Έλεος!!

Καλά ναι, η άλλη κοπέλα είναι σε πολύ πιο δύσκολη θέση που είναι αδερφός της.

Εγώ μια χαρά είμαι... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Καλά ναι, η άλλη κοπέλα είναι σε πολύ πιο δύσκολη θέση που είναι αδερφός της.

Εγώ μια χαρά είμαι... 

Για να γελάσεις πιο πολυ σου το είπα.  Τέτοιους ανθρώπους τους κρατάμε μακριά γιατί οσο  και να μην θες πληγώνεσαι.

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Είναι δύσκολες αυτές οι μέρες. Περνάω κοροναιό με μέτριας έντασης συμπτώματα, φοβάμαι πολύ γιατί έχω περάσει πνευμονία και με πονάει ο πνεύμονας.  ο πατέρας μου δεν είναι καθόλου καλά και θα πρέπει να σκεφτώ τι θα κάνω και αν θα μπει σε κάποιο ίδρυμα ή γηροκομείο, με παίρνει το σόι του στην Κρήτη ντεμέκ ότι ενδιαφέρεται αλλά ούτε λόγος να έρθουν εδώ να βοηθήσουν. Μόλις με πήρε η γιαγιά μου και κλαιγότανε και της είπα αν ανησυχείς έλα να δεις τι κάνει. Και μου λέει εγώ είμαι στο κρεβάτι δεν μπορώ, και της λέω κι εγώ στο κρεβάτι με κορονοιο είμαι και έγκυος αλλά βρήκα τρόπο (πηγαίνω και τον βλέπω από το αυτοκίνητο και από απόσταση). Αη ισχτιρ δηλαδή. Εχθές έμαθα ότι καταχράστηκαν και όλη την κοινή τους περιουσία (του πατερρα μου και της αδερφής του) θα μου πεις ο πατέρας σου φταίει ναι οκ αλλά δεν έχει διαυγεια να διαχειριστεί καταστάεις και τα κοράκια φυσικά το εκμεταλεύτηκαν.. λείπει κιόλας από εκεί.... Τιους σιχάθηκα δε θέλω να μου ξαναμιλήσουν. Τώρα έχω λίγες τύψεις για τη γιαγιά μου που της την είπα αλλά ας βλεπαμε και έργα τόσα χρόνια εκτός από πράξεις. 

Πω πω σίγουρα αυτό που βιώνεις είναι απίστευτο.... Συζήτησε με τον πατέρα σου το ενδεχόμενο του ιδρύματος (αν καταλαβαίνει γιατί έτσι όπως τα λες δεν ξέρω αν έχει τα λογικά του ή αν όχι). Εννοείται ότι δε σημαίνει ότι τον παρατάς, είναι το καλύτερο για εμένα. Δεν αξίζει να βάλεις αποκλειστική είναι πολλά λεφτά και τα ίδια πάνω κάτω δίνεις σε ιδιωτική κλινική. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Πω πω σίγουρα αυτό που βιώνεις είναι απίστευτο.... Συζήτησε με τον πατέρα σου το ενδεχόμενο του ιδρύματος (αν καταλαβαίνει γιατί έτσι όπως τα λες δεν ξέρω αν έχει τα λογικά του ή αν όχι). Εννοείται ότι δε σημαίνει ότι τον παρατάς, είναι το καλύτερο για εμένα. Δεν αξίζει να βάλεις αποκλειστική είναι πολλά λεφτά και τα ίδια πάνω κάτω δίνεις σε ιδιωτική κλινική. 

Χρύσα το ίδρυμα θα το αφήσω τελευταίο. Είναι πολύ άσχημη η ιδρυματοποίηση για τους ηλικιωμένους, νιώθουν παρατημένοι και ανήμποροι. 

Θα επιδιώξω την καλύτερη δυνατή ποιότητα ζωής για τον πατέρα μου. Τα λεφτά δε με απασχολούν για ζητηματα υγείας. 

Προς το παρόν θα γίνει αυτό που σκεφτήκαμε. Όσο για τους συγγενείς, ήταν μια πολύ ωραία ευκαιρία να γίνει ένα ωραίο ξεκαθάρισμα, να τους βέλω εκεί που πρέπει στο μυαλό μου, και να πάρουν και αυτοί το μήνυμά τους.  

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...