Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, marilou84 said:

Ελπίζω να περάσουν σύντομα πόσο εβδομάδων είσαι? Εγώ εχθές μπηκα στην 12 εβδομάδα και την πεμπτη έχω το ραντεβού για την αυχενική διαφάνεια 

Έκλεισα τις δέκα εβδομάδες και διανυω την ενδέκατη τώρα..εμένα αργεί το ραντεβου θα παω στις 17!απο βδομάδα θα κάνω το τεστ περιφερειακού αίματος για τα σύνδρομα και Ελπιζω όλα καλα...

με το καλό η αυχενική σου!ολα καλα θα πανε

 


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mominthemaking said:

Έκλεισα τις δέκα εβδομάδες και διανυω την ενδέκατη τώρα..εμένα αργεί το ραντεβου θα παω στις 17!απο βδομάδα θα κάνω το τεστ περιφερειακού αίματος για τα σύνδρομα και Ελπιζω όλα καλα...

με το καλό η αυχενική σου!ολα καλα θα πανε

 

Α οκ έχουμε μια εβδομάδα διαφορά και σε σένα όλα καλά θα είναι ελπίζω όλα καλά να μας πάνε ουφου πολύ άγχος ειδικά αν ειναι και το πρώτο σου μωρό το άγχος είναι διπλό 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μήνα. 

Πόσο χαίρομαι που διαβάζω για ωραίες αυχενικές με υγιή μωράκια.

Ευακι πολύ ωραία περιγραφή, χαίρομαι που το απολαυσες. 

Αύριο το απόγευμα θα σας πω και εγώ τα νέα της αυχενικής. 

Κορίτσια μου αν μου επιτρέπετε όσο μπορείτε μην αγχώνεστε. Το ξέρω είναι δύσκολο όμως χάνουμε έτσι την εγκυμοσύνη μας. Τα μωράκια είναι πιο ανθεκτικά από όσο νομίζουμε (αλλιώς θα είχε εξαφανιστεί το ανθρώπινο είδος). 

Σας φιλώ

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου καλό μήνα! ❤

Just now, mominthemaking είπε:

Καλημερα κορίτσια και καλό μήνα να έχουμε με ευχάριστες μόνο ειδήσεις!

μπραβο Ευακι χάρηκα πολύ!

κοριτσια εγώ θες πέρασα ένα μεγάλο φόβο τρέχαμε τη μητέρα μου στα επείγοντα και σήμερα νιώθω ότι ψιλοποναω.όχι κάτι τραγικό πόνους περιόδου πάλι ελαφρείς απλα επειδή είχαν ελαττωθεί τις προηγούμενες μέρες είμαι κάπως..

λέτε να αγχώθηκα και να εκανα κακό στο εμβρυακι;

 

Αγάπη μου τι πέρασες κ εσύ.. είναι καλά η μανούλα; περαστικά της!!  μην σκέφτεσαι αρνητικά, μια χαρά είναι το μωράκι σου! Είναι φυσιολογικό να έχεις που και που πονακια, μεγαλώνει η μήτρα σου! Όλα καλά θα πάνε,  βαθιές ανάσες και θετική σκέψη!❤❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, Γύρισα και εγώ από την αυχενική. Μια χαρά όλα.Στη θέση τους τα πάντα! Κ η ημερομηνία, όσο ακριβώς είμαι. 12+4. Βέβαια θα περιμένουμε και την εξέταση αίματος αλλά μου είπε ότι ίσως είναι τόσο καλή, ώστε να μην χρειαστώ αμνιο. Αντ΄αυτής που πρότεινε την εξέταση αίματος που στέλνουν στην Αμερική. Ξαλάφρωσα λίγο, γιατί δεν είχα κοιμηθεί όλο το βράδυ!Και στα δικά σας!

Επίσης μίλησα με μια ιδιωτική κλινική. Ακόμα δεν έχει εγκριθεί για το 2021 το επίδομα  γέννησης και δεν υπάρχει καμία ενημέρωση προς το παρόν. Αν κάποια κοπέλα έχει κάποιον γνωστό στον ΟΠΕΚΑ;μήπως και μάθουμε κάτι; Παίρνω στα κεντρικά κ είμαι στην αναμονή εδώ και μισή ώρα

Επεξεργάστηκαν by BILLE
  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εύχομαι σε όλες μας καλό μήνα με υγεία και μόνο όμορφα νέα για τα ανθρωπάκια μας εκεί κάτω :x Ο καιρός περνάει σαν νερό, σε μια εβδομάδα ακριβως μπαίνω στον τέταρτο :idea:  Δεν ξέρω για εσάς, αλλά ανυπομονώ να μάθω το φύλο!  Πρέπει να σκέφτομαι τι ταπετσαρίες θα πάρω.

  • Μου αρέσει 6

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Κορίτσια μου εύχομαι σε όλες μας καλό μήνα με υγεία και μόνο όμορφα νέα για τα ανθρωπάκια μας εκεί κάτω :x Ο καιρός περνάει σαν νερό, σε μια εβδομάδα ακριβως μπαίνω στον τέταρτο :idea:  Δεν ξέρω για εσάς, αλλά ανυπομονώ να μάθω το φύλο!  Πρέπει να σκέφτομαι τι ταπετσαρίες θα πάρω.

Οντως ούτε που κατάλαβα πως μπήκα στον τρίτο ίσως είναι και το γεγονός ότι με την μικρή όλη μέρα δεν προλαβαίνω να σκεφτώ τίποτα και ότι αυτή η εγκυμοσύνη σε σχέση με την πρώτη δεν έχει καθόλου συμπτώματα από την αρχη...ας πούμε το απόγευμα θα πάμε να κάνει εμβόλιο στόλισα σήμερα και έξω κάγκελα τα γέμισα όλα φωτάκια να έχει να χαίρεται η μικρή μέσα δεντράκι είχαμε στολίσει πριν καμία εβδομάδα.... Σε 18μερες έχει γενέθλια το αστέρι μου γίνεται 2 και ετοιμάζω το πάρτυ μεταξύ μας οι οικογένειες αλλά πάρτυ.... Θέλει τούρτα Πέπα την έχει διαλέξει ήδη χαχα

  • Μου αρέσει 9

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Κορίτσια μου εύχομαι σε όλες μας καλό μήνα με υγεία και μόνο όμορφα νέα για τα ανθρωπάκια μας εκεί κάτω :x Ο καιρός περνάει σαν νερό, σε μια εβδομάδα ακριβως μπαίνω στον τέταρτο :idea:  Δεν ξέρω για εσάς, αλλά ανυπομονώ να μάθω το φύλο!  Πρέπει να σκέφτομαι τι ταπετσαρίες θα πάρω.

Κορίτσι μου από ό,τι βλέπω στο τικερακι σου σήμερα κλείνεις τη 13η εβδομάδα, άρα και τον τρίτο μήνα. Από αύριο μπαίνεις στον 4ο. 

  • Μου αρέσει 2

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, BILLE είπε:

Καλημέρα, Γύρισα και εγώ από την αυχενική. Μια χαρά όλα.Στη θέση τους τα πάντα! Κ η ημερομηνία, όσο ακριβώς είμαι. 12+4. Βέβαια θα περιμένουμε και την εξέταση αίματος αλλά μου είπε ότι ίσως είναι τόσο καλή, ώστε να μην χρειαστώ αμνιο. Αντ΄αυτής που πρότεινε την εξέταση αίματος που στέλνουν στην Αμερική. Ξαλάφρωσα λίγο, γιατί δεν είχα κοιμηθεί όλο το βράδυ!Και στα δικά σας!

Επίσης μίλησα με μια ιδιωτική κλινική. Ακόμα δεν έχει εγκριθεί για το 2021 το επίδομα  γέννησης και δεν υπάρχει καμία ενημέρωση προς το παρόν. Αν κάποια κοπέλα έχει κάποιον γνωστό στον ΟΠΕΚΑ;μήπως και μάθουμε κάτι; Παίρνω στα κεντρικά κ είμαι στην αναμονή εδώ και μισή ώρα

Συγχαρητήρια! Υπέροχα νέα για το ξεκίνημα του μήνα! Καλό μήνα σε όλες! Χαίρομαι που υπάρχει βη πιθανότητα να αποφύγεις την αμνιο! Κι εγώ προσεύχομαι αύριο να πάνε όλα καλά και μήπως αποφυγω τροφοβλαστη. Πόσο ετών είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Συγχαρητήρια! Υπέροχα νέα για το ξεκίνημα του μήνα! Καλό μήνα σε όλες! Χαίρομαι που υπάρχει βη πιθανότητα να αποφύγεις την αμνιο! Κι εγώ προσεύχομαι αύριο να πάνε όλα καλά και μήπως αποφυγω τροφοβλαστη. Πόσο ετών είσαι;

43 Μαιων!!!!!!Βέβαια κ οι 2 βδομάδες αναμονής να έρθουν από Αμερική...σου εύχομαι τα καλύτερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

43 Μαιων!!!!!!Βέβαια κ οι 2 βδομάδες αναμονής να έρθουν από Αμερική...σου εύχομαι τα καλύτερα!

Μπράβο ναι! Το θυμήθηκα που το συζητούσαμε! Υπέροχα! Αχ να ήξερες πόση δύναμη μου έδωσες! 39 Μαιών εδώ και έχω μια κρυφή ελπίδα μήπως αποφυγω τη τροφοβλαστη. Ο θεός βοηθός :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe said:

Μπράβο ναι! Το θυμήθηκα που το συζητούσαμε! Υπέροχα! Αχ να ήξερες πόση δύναμη μου έδωσες! 39 Μαιών εδώ και έχω μια κρυφή ελπίδα μήπως αποφυγω τη τροφοβλαστη. Ο θεός βοηθός :wub:

On 11/30/2020 at 11:29 AM, mominthemaking said:

 

Καλο μήνα κορίτσια μου!!! Πόσο χαίρομαι με τα ωραία τα νεακια σας..  Εγώ σημερα 10 ακριβώς... Ανυπομονώ να έρθει η ώρα της αυχενικης για να δω το ζουζούνι!!! Σήμερα και εγώ θέλω να στολίσω λίγο αλλά να πω την αλήθεια νιώθω κουρασμένη!!! 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...