Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Εγώ έκανα 14η μερα ελεύθερα.  Με κύκλο που παίζει όμως 28 η 30 

Και οι πιθανότητες φύλου ποιες είναι; 

Εγώ δεν ξέρω πότε έγινε, ποτέ δεν έκανα ελεύθερα επειδή ήμουν από γέννα και κρατιομασταν μην έχουμε τίποτα. Μια φορά κάναμε δηλαδή, τη μέρα που μού τελείωσε η περίοδος αλλά πήγα κατευθείαν τουαλέτα οπότε φύγαν τα περισσότερα... Αχχχ τι να πω, αυτή η εγκυμοσύνη ήρθε ΕΝΤΕΛΩΣ αναπάντεχα...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, είμαι η πιο χαζή που υπάρχει...... 

Τον προηγούμενο μήνα που πήγα στο γιατρό, γύρω στον 1μιση μήνα πριν, μού είχε γράψει κάτι εξετάσεις, τις οποίες δεν τις κοίταξα. Λέω γενικές ούρων και αίματος θα είναι και δεν πήγα ποτέ να τις κάνω, διότι εμείς έχουμε στρατιωτικό βιβλιάριο και όταν σού γράφουν εξετάσεις, πρέπει να το πάει ο άντρας μου στο γιατρό της μονάδας του, να τις θεωρήσει και να πάω στη βιοϊατρική να τις κάνω. Εεε επειδή έλειπε τόσο καιρό ο γιατρός, δεν το ψάξαμε περισσότερα γιατί, όπως είπα, λέω απλές γενικές θα τις κάνω άλλη φορά. Σήμερα λοιπόν κοίταξα έτσι από περιέργεια και είδα ότι μού είχε γράψει τη μάνα μου και τον πατέρα μου μαζί: γενικές, κυστική ινωση, τεστ δρεπανωσης, ηλεκτροφόρηδη αιμοσφ.,σάκχαρο, ουρία κι άλλες 11 εξετάσεις...... Τι να πω ρε παιδιά, πού το χω το μυαλό μου.... 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια, είμαι η πιο χαζή που υπάρχει...... 

Τον προηγούμενο μήνα που πήγα στο γιατρό, γύρω στον 1μιση μήνα πριν, μού είχε γράψει κάτι εξετάσεις, τις οποίες δεν τις κοίταξα. Λέω γενικές ούρων και αίματος θα είναι και δεν πήγα ποτέ να τις κάνω, διότι εμείς έχουμε στρατιωτικό βιβλιάριο και όταν σού γράφουν εξετάσεις, πρέπει να το πάει ο άντρας μου στο γιατρό της μονάδας του, να τις θεωρήσει και να πάω στη βιοϊατρική να τις κάνω. Εεε επειδή έλειπε τόσο καιρό ο γιατρός, δεν το ψάξαμε περισσότερα γιατί, όπως είπα, λέω απλές γενικές θα τις κάνω άλλη φορά. Σήμερα λοιπόν κοίταξα έτσι από περιέργεια και είδα ότι μού είχε γράψει τη μάνα μου και τον πατέρα μου μαζί: γενικές, κυστική ινωση, τεστ δρεπανωσης, ηλεκτροφόρηδη αιμοσφ.,σάκχαρο, ουρία κι άλλες 11 εξετάσεις...... Τι να πω ρε παιδιά, πού το χω το μυαλό μου.... 

Ληξανε τώρα;

Γιορτές είναι.  Ξεχάστηκες δεν πειράζει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΧρυσαΜ said:

Κορίτσια, είμαι η πιο χαζή που υπάρχει...... 

Τον προηγούμενο μήνα που πήγα στο γιατρό, γύρω στον 1μιση μήνα πριν, μού είχε γράψει κάτι εξετάσεις, τις οποίες δεν τις κοίταξα. Λέω γενικές ούρων και αίματος θα είναι και δεν πήγα ποτέ να τις κάνω, διότι εμείς έχουμε στρατιωτικό βιβλιάριο και όταν σού γράφουν εξετάσεις, πρέπει να το πάει ο άντρας μου στο γιατρό της μονάδας του, να τις θεωρήσει και να πάω στη βιοϊατρική να τις κάνω. Εεε επειδή έλειπε τόσο καιρό ο γιατρός, δεν το ψάξαμε περισσότερα γιατί, όπως είπα, λέω απλές γενικές θα τις κάνω άλλη φορά. Σήμερα λοιπόν κοίταξα έτσι από περιέργεια και είδα ότι μού είχε γράψει τη μάνα μου και τον πατέρα μου μαζί: γενικές, κυστική ινωση, τεστ δρεπανωσης, ηλεκτροφόρηδη αιμοσφ.,σάκχαρο, ουρία κι άλλες 11 εξετάσεις...... Τι να πω ρε παιδιά, πού το χω το μυαλό μου.... 

Καταρχάς φάε έναν κουραμπιέ να πάνε κάτω τα φαρμάκια... Δεν χάθηκε και ο κόσμος!

Δεν νομίζω ότι λήγουν τόσο κοντά! Αν έληξαν θα του πεις να σου τις ξαναγραψει! 

Μην σκας αλήθεια! Εξάλλου για αυτές τις εξετάσεις δεν είναι απαραίτητο να είσαι σε συγκεκριμένη βδομάδα... 

  • Χαχα 4

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Χρόνια πολλά σε όλες με υγεία και με το καλο να ρθουν και τα μωράκια!!! @ΧρυσαΜ Χρόνια σου πολλά για την γιορτή σου και σε όποιο άλλο κορίτσι μπορεί να γιορτάζει αυτές τις μέρες!!!"Αν στις είχε γράψει τις εξετάσεις πριν ενάμιση μήνα μάλλον έχουν λήξει. Δεν πειράζει πες του να στις ξαναγράψει μόλις τον δεις!!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια, είμαι η πιο χαζή που υπάρχει...... 

Τον προηγούμενο μήνα που πήγα στο γιατρό, γύρω στον 1μιση μήνα πριν, μού είχε γράψει κάτι εξετάσεις, τις οποίες δεν τις κοίταξα. Λέω γενικές ούρων και αίματος θα είναι και δεν πήγα ποτέ να τις κάνω, διότι εμείς έχουμε στρατιωτικό βιβλιάριο και όταν σού γράφουν εξετάσεις, πρέπει να το πάει ο άντρας μου στο γιατρό της μονάδας του, να τις θεωρήσει και να πάω στη βιοϊατρική να τις κάνω. Εεε επειδή έλειπε τόσο καιρό ο γιατρός, δεν το ψάξαμε περισσότερα γιατί, όπως είπα, λέω απλές γενικές θα τις κάνω άλλη φορά. Σήμερα λοιπόν κοίταξα έτσι από περιέργεια και είδα ότι μού είχε γράψει τη μάνα μου και τον πατέρα μου μαζί: γενικές, κυστική ινωση, τεστ δρεπανωσης, ηλεκτροφόρηδη αιμοσφ.,σάκχαρο, ουρία κι άλλες 11 εξετάσεις...... Τι να πω ρε παιδιά, πού το χω το μυαλό μου.... 

Να πας να τις κάνεις κορίτσι μου, μην το αμελήσεις 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Καταρχάς φάε έναν κουραμπιέ να πάνε κάτω τα φαρμάκια... Δεν χάθηκε και ο κόσμος!

Δεν νομίζω ότι λήγουν τόσο κοντά! Αν έληξαν θα του πεις να σου τις ξαναγραψει! 

Μην σκας αλήθεια! Εξάλλου για αυτές τις εξετάσεις δεν είναι απαραίτητο να είσαι σε συγκεκριμένη βδομάδα... 

Θεα!!!! 

 

2 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Ληξανε τώρα;

Γιορτές είναι.  Ξεχάστηκες δεν πειράζει. 

 

1 hour ago, Φραουλίτσα* είπε:

Καλησπέρα!!! Χρόνια πολλά σε όλες με υγεία και με το καλο να ρθουν και τα μωράκια!!! @ΧρυσαΜ Χρόνια σου πολλά για την γιορτή σου και σε όποιο άλλο κορίτσι μπορεί να γιορτάζει αυτές τις μέρες!!!"Αν στις είχε γράψει τις εξετάσεις πριν ενάμιση μήνα μάλλον έχουν λήξει. Δεν πειράζει πες του να στις ξαναγράψει μόλις τον δεις!!!

 

1 hour ago, boockie είπε:

Να πας να τις κάνεις κορίτσι μου, μην το αμελήσεις 

Δε ληξανε απλά με τα μυαλά που έχω σκέφτομαι κι αν τυχόν υπάρχει κάτι, καποιο πρόβλημα και τόσο καιρό δεν το έχω μάθει και δεν έχω φροντίσει να το αντιμετωπίσω, μήπως κάνω κάποιο κακό στο μωρό;

Μη μού δίνετε σημασία, σκέφτομαι χαζομάρες καμία φορά.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Θεα!!!! 

 

 

 

Δε ληξανε απλά με τα μυαλά που έχω σκέφτομαι κι αν τυχόν υπάρχει κάτι, καποιο πρόβλημα και τόσο καιρό δεν το έχω μάθει και δεν έχω φροντίσει να το αντιμετωπίσω, μήπως κάνω κάποιο κακό στο μωρό;

Μη μού δίνετε σημασία, σκέφτομαι χαζομάρες καμία φορά.... 

Κορίτσι μου αρχικά ποσό μηνών είσαι; Όταν πηγαίνεις στο γιατρό δεν σου ζητάει να δει τις εξετάσεις που σου έχει βάλει; Δεν νομίζω να έχει γίνει κάτι τόσο τραγικό, τουλάχιστον σε εμένα μόνο ο αιματοκρίτης είχε πέσει ελάχιστα.. Να πας οπωσδήποτε αύριο το πολύ μεθαύριο ώστε να σου βγουν μέχρι παραμονή πρωτοχρονιάς! 

Γενικα κορίτσια πως τα πάτε από συμπτώματα; Εγώ είμαι στο τέλος του 4ου μήνα και εδώ και περίπου μια εβδομάδα, επέτρεψαν ξανά οι αναγούλες!

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, boockie είπε:

Κορίτσι μου αρχικά ποσό μηνών είσαι; Όταν πηγαίνεις στο γιατρό δεν σου ζητάει να δει τις εξετάσεις που σου έχει βάλει; Δεν νομίζω να έχει γίνει κάτι τόσο τραγικό, τουλάχιστον σε εμένα μόνο ο αιματοκρίτης είχε πέσει ελάχιστα.. Να πας οπωσδήποτε αύριο το πολύ μεθαύριο ώστε να σου βγουν μέχρι παραμονή πρωτοχρονιάς! 

Γενικα κορίτσια πως τα πάτε από συμπτώματα; Εγώ είμαι στο τέλος του 4ου μήνα και εδώ και περίπου μια εβδομάδα, επέτρεψαν ξανά οι αναγούλες!

Αισίως μπήκα στον 4ο. Από εκείνη τη φορά που μού τις έγραψε, δεν ξαναπήγα στο ιατρείο του, πήγα κατευθείαν γι αυχενική. Πρέπει να περιμένω να πάει ο άντρας μου στη δουλειά μετά την άδεια του και αν είναι εκεί ο γιατρός της μονάδας να μού τις θεωρήσει και να πάω μετα να τις κάνω. Λετε δηλαδή να μην ανησυχώ ε; 

Από  συμπτώματα εγώ δεν έχω τίποτα. Αλλά γενικά δεν είχα και πολλά. Ίσως το μόνο ότι δε θέλω κρέας, θέλω μόνο σαλάτες και φρούτα. Αυτό το έχω σε κάθε εγκυμοσύνη δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2020 at 12:05 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

νέο Πινακάκι!❤

 



 

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

 

 

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

 

 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11

 



@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11

 

 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11



 

@phall ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11 twins boy and girl, ιασώ 

 

 

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12

 

 

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, αγοράκι 



 

@Φραουλίτσα*α 2/1 ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 27/11

 

 

@Evouskaa ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11

 

 

@alina800 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

 

 

@HopeMee ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

 

 

@matinab1980 Αυχενική 4/12

J

 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

 

 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6

 

 

@Eva1986 ΠΗΤ 18/6

 

 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12

 

 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Άγιος Ανδρέας Πατρών 

 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 νοσοκομείο Παπαγεωργίου, κοριτσάκι 

 



@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 24/11



@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12 μητέρα 

 



@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Υπέρηχος 18/1, νοσοκομείο Κατερίνης

 



@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

 

Βγάλε λίγο κορίτσι μου την ημερομηνία αυτήν του υπερήχου και βάλε μου υπέρηχος 18/1 Γεν.Νοσοκομείο Κατερίνης το φύλο για σιγουριά στις 18....

 

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

 

 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σχετικά με το πινακακι, συγγνώμη αλλά τα έχω κάνει μαντάρα διότι ανανεώνω ένα που υπάρχει στη σελίδα 164. Αν θέλετε, στείλτε μου όλες εκτός από τα κορίτσια που έχω γράψει ήδη πληροφορίες που θα θέλατε να προστεθούν αν είναι να το ξαναγράψω από την αρχή. 

Και πάλι συγγνώμη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.. πως είστε; Χρόνια πολλά σε όλες σας! Μάλλον το πάω για ουρολοίμωξη για δεύτερη φορά συνεχόμενη! Μετά την ούρηση, νιώθω πάλι αυτό το βάρος το ενοχλητικό! Αύριο θα πήγαινα έτσι κ αλλιώς να κανω γενική αιματος,γενική ούρων, ουρία κ σάκχαρο αλλά έχει κάποια άλλη από εσάς προηγούμενη εμπειρία με τόσες ουρολοιμώξεις συνεχόμενα; Δεν ξέρω τι να πω... 

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...