Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, boockie είπε:

Γεια σας κορίτσια.. πως είστε; Χρόνια πολλά σε όλες σας! Μάλλον το πάω για ουρολοίμωξη για δεύτερη φορά συνεχόμενη! Μετά την ούρηση, νιώθω πάλι αυτό το βάρος το ενοχλητικό! Αύριο θα πήγαινα έτσι κ αλλιώς να κανω γενική αιματος,γενική ούρων, ουρία κ σάκχαρο αλλά έχει κάποια άλλη από εσάς προηγούμενη εμπειρία με τόσες ουρολοιμώξεις συνεχόμενα; Δεν ξέρω τι να πω... 

Γενικά υπάρχει μια ευαισθησία. Προσπάθησε όσο μπορείς να ακολουθείς πιστά τις οδηγίες του ουρολόγου.

Σε έχουν ματιάσει μάλλον!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΧρυσαΜ said:

Γενικά υπάρχει μια ευαισθησία. Προσπάθησε όσο μπορείς να ακολουθείς πιστά τις οδηγίες του ουρολόγου.

Σε έχουν ματιάσει μάλλον!!! 

Κορίτσια δεν ξέρω για ουρολοίμωξη καθόλου πώς είναι γιατί δεν έχω παθει ποτέ! Εγώ έχω τον άλλον τον καημό μου... Πονάω βρε κορίτσια μου... Όλο τραβηγματακια και τσιμπήματακια... Σήμερα εχω πονακια στο κέντρο ανάμεσα στον αφαλό και στο παπι μου! Στη μήτρα δηλαδή.... Τι να κάνω???? Πφφφ


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω για ουρολοίμωξη καθόλου πώς είναι γιατί δεν έχω παθει ποτέ! Εγώ έχω τον άλλον τον καημό μου... Πονάω βρε κορίτσια μου... Όλο τραβηγματακια και τσιμπήματακια... Σήμερα εχω πονακια στο κέντρο ανάμεσα στον αφαλό και στο παπι μου! Στη μήτρα δηλαδή.... Τι να κάνω???? Πφφφ

Αααα σήμερα και εγώ ενώ μέχρι τώρα πόνεσα άλλη μια φορά στις 15-16/12 του μήνα σήμερα πονάω ξανά κοίταξα το ημερολόγιο και είναι οι μέρες που θα μου ερχόταν περίοδος αλλά και να μην ήταν πάλι είναι φυσιολογικό όλα αυτά τα τσιμπηματακια τραβήγματακια στην κόρη μου τα είχα κάθε μέρα και από φόβο πήγαινα τρεις και μια στον γιατρό τώρα τα έχω συνηθισμένα....η μήτρα μεγαλώνει με απίστευτους ρυθμούς οι μυς τραβιουνται και είναι λογικό όσο μπορείς να ξαπλώνεις και να ξεκουράζεσαι εγω ελέγχω την κατάσταση μου όταν βήχω αν πονάω θέλω ξεκούραση αν δεν είμαι μια χαρά....επίσης αυτές τις μέρες νιώθω ένα βάρος χαμηλά που και αυτό ξεκούραση θέλει είναι λογικό όλη μέρα κηνυγαω την μικρή.....

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω για ουρολοίμωξη καθόλου πώς είναι γιατί δεν έχω παθει ποτέ! Εγώ έχω τον άλλον τον καημό μου... Πονάω βρε κορίτσια μου... Όλο τραβηγματακια και τσιμπήματακια... Σήμερα εχω πονακια στο κέντρο ανάμεσα στον αφαλό και στο παπι μου! Στη μήτρα δηλαδή.... Τι να κάνω???? Πφφφ

Αν πονάς πολύ, εννοείται ότι θα ενημερώσεις το γιατρό. Μήπως αλλάζεις εβδομάδα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Γενικά υπάρχει μια ευαισθησία. Προσπάθησε όσο μπορείς να ακολουθείς πιστά τις οδηγίες του ουρολόγου.

Σε έχουν ματιάσει μάλλον!!! 

Ουρολόγο δεν έχει χρειαστεί να πάω.. μέσω του γυναικολόγου μου παίρνω αντιβίωση αλλά αυτή τη φορά μάλλον δεν τον γλιτώνω τον ουρολόγο!


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boockie είπε:

Ουρολόγο δεν έχει χρειαστεί να πάω.. μέσω του γυναικολόγου μου παίρνω αντιβίωση αλλά αυτή τη φορά μάλλον δεν τον γλιτώνω τον ουρολόγο!

Πρέπει να πάρεις κι από εκεί μια γνώμη. Είναι ταλαιπωρία το παθαινω κι εγώ... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ said:

Αν πονάς πολύ, εννοείται ότι θα ενημερώσεις το γιατρό. Μήπως αλλάζεις εβδομάδα; 

Ναι σήμερα με άυριο άλλαζω!!! Παίζει ρόλο???? 

Πήρα στον γιατρό και μου είπε οτι επειδή είμαι αδυνατη τα νιώθω όλα πιο έντονα!!! Τι να πω... 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Ουρολόγο δεν έχει χρειαστεί να πάω.. μέσω του γυναικολόγου μου παίρνω αντιβίωση αλλά αυτή τη φορά μάλλον δεν τον γλιτώνω τον ουρολόγο!

Κορίτσι Μ κ εγώ που είχα βάρος κ τσούξιμο.  Πήγα σε ουρολόγο. Με έκανε κ υπέρηχο σε νεφρά ,κύστες πέρα απο εξετάσεις κ καλλιέργεια. 

Ο γυναίκολογος δεν έχει τόσες γνώσεις.  Κάνε μια επίσκεψη 

Just now, Φώφη1990 είπε:

Ναι σήμερα με άυριο άλλαζω!!! Παίζει ρόλο???? 

Πήρα στον γιατρό και μου είπε οτι επειδή είμαι αδυνατη τα νιώθω όλα πιο έντονα!!! Τι να πω... 

Αυτές τις μέρες κ γω πολλά πονακια.  Ειδικά το πρωί που ξυπνάω. 

Μεγαλώνει η μήτρα μας.  

Ανακατεύομαι.ακομα.  Έχω όλα τα καλά του κόσμου. 

2 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια, σχετικά με το πινακακι, συγγνώμη αλλά τα έχω κάνει μαντάρα διότι ανανεώνω ένα που υπάρχει στη σελίδα 164. Αν θέλετε, στείλτε μου όλες εκτός από τα κορίτσια που έχω γράψει ήδη πληροφορίες που θα θέλατε να προστεθούν αν είναι να το ξαναγράψω από την αρχή. 

Και πάλι συγγνώμη 

Η πητ Μ εμένα έγινε 16/6

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Φώφη1990 είπε:

Ναι σήμερα με άυριο άλλαζω!!! Παίζει ρόλο???? 

Πήρα στον γιατρό και μου είπε οτι επειδή είμαι αδυνατη τα νιώθω όλα πιο έντονα!!! Τι να πω... 

Όταν αλλάζω εβδομάδα κι εμένα με πιάνει. Τότε με πιάνουν οι πόνοι. Δεν έχει σημασία χοντρή ή αδύνατη, αν είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη, η μήτρα είναι πιο σφικτή και θα πονάς λίγο περισσότερο.

5 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

νέο Πινακάκι!❤

 



 

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

 

 

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

 

 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11

 



@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11

 

 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11



 

@phall ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11 twins boy and girl, ιασώ 

 

 

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12

 

 

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, αγοράκι 



 

@Φραουλίτσα*α 2/1 ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 27/11

 

 

@Evouskaa ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11

 

 

@alina800 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

 

 

@HopeMee ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

 

 

@matinab1980 Αυχενική 4/12

J

 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

 

 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6

 

 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

 

 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12

 

 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Άγιος Ανδρέας Πατρών 

 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 νοσοκομείο Παπαγεωργίου, κοριτσάκι 

 



@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 24/11



@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12 μητέρα 

 



@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Υπέρηχος 18/1, νοσοκομείο Κατερίνης

 



@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

νέο Πινακάκι!❤

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phall ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, αγοράκι

@Φραουλίτσα*α 2/1 ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 27/11 (αλλαγή ΠΗΤ: 6/6), νοσοκομείο Έλενα 

@Evouskaa ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11

@alina800 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

@HopeMee ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 24/11

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Υπέρηχος 18/1, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κορίτσια, βγήκε η νιπτ μου και είναι όλα καλα. Μάθαμε ότι είναι αγοράκι. Ήταν μια μεγάλη ανακούφιση και συνεχίζουμε. Έχει κάποια καούρες; Παίρνει κάτι η τι βοηθαει;

πρίν από 6 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

 

Καλημερα αν μπορείς πρόσθεσε στο πινακακι για έμενα ότι είναι αγοράκι και θα γεννήσω στο Μητέρα.... ευχαριστώ :wub:

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:
8 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

νέο Πινακάκι!❤

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phall ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, αγοράκι

@Φραουλίτσα*α 2/1 ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 27/11 (αλλαγή ΠΗΤ: 6/6), νοσοκομείο Έλενα 

@Evouskaa ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11

@alina800 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

@HopeMee ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 24/11

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Υπέρηχος 18/1, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

 

Κάνω ξανά παράθεση!!! @maroullakiτο σημαντικό είναι ότι είναι όλα καλά!!!!! Με το καλό!!!!! Έχεις αρχίσει να το ανακοινώνεις;;;

Εγώ παιδιά το είπα στον πατέρα μου, δεν τρελάθηκε ιδιαίτερα πολύ.... Τι να πω, κάνε γονείς να δεις καλό... 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Κάνω ξανά παράθεση!!! @maroullakiτο σημαντικό είναι ότι είναι όλα καλά!!!!! Με το καλό!!!!! Έχεις αρχίσει να το ανακοινώνεις;;;

Εγώ παιδιά το είπα στον πατέρα μου, δεν τρελάθηκε ιδιαίτερα πολύ.... Τι να πω, κάνε γονείς να δεις καλό... 

Ευχαριστώ κοριτσι. Με το καλό να έρθει για όλες μας!!    Ειμαι από εξωσωματική και αυτήν την φορά δεν είπα σε κανέναν όταν την έκανα αλλά μετά το θετικό και τον πρώτο υπέρηχο το είπα στους γονείς και στα αδέρφια μας και σε δυο φίλες που έχουν δυσκολευτεί και είχαν αγωνια για εμάς.  Σε άλλους φίλους τώρα αρχίσαμε να το λέμε, δηλ ο αντρας μου που δεν κρατιέται και το χει πει και σε κανα δυο τρεις άσχετους αλλά οκ δεν θέλω να του κόψω την χαρα του. Καλε ο μπαμπάς σου σίγουρα χάρηκε αλλά δεν το δείχνουμε όλοι... η πεθερά μου χάρηκε  οκ αλλά ο πεθερός μου ακόμα κλαίει... έτσι του κάνουμε πλάκα... ούτε εγώ τόσο κλάμα 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki είπε:

Ευχαριστώ κοριτσι. Με το καλό να έρθει για όλες μας!!    Ειμαι από εξωσωματική και αυτήν την φορά δεν είπα σε κανέναν όταν την έκανα αλλά μετά το θετικό και τον πρώτο υπέρηχο το είπα στους γονείς και στα αδέρφια μας και σε δυο φίλες που έχουν δυσκολευτεί και είχαν αγωνια για εμάς.  Σε άλλους φίλους τώρα αρχίσαμε να το λέμε, δηλ ο αντρας μου που δεν κρατιέται και το χει πει και σε κανα δυο τρεις άσχετους αλλά οκ δεν θέλω να του κόψω την χαρα του. Καλε ο μπαμπάς σου σίγουρα χάρηκε αλλά δεν το δείχνουμε όλοι... η πεθερά μου χάρηκε  οκ αλλά ο πεθερός μου ακόμα κλαίει... έτσι του κάνουμε πλάκα... ούτε εγώ τόσο κλάμα 

 Μπααα είναι μουρλοι οι γονείς μου... Τέλος πάντων... 

Για εμένα όσες είναι από εξωσωματική είναι ηρωίδες να ξέρεις...!! Εγώ δε νομίζω να την πάλευα... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

 Καλημέρα κορίτσια Μ 

Πώς είστε;

Φύγανε τα συμπτώματα σας; μειώθηκαν;

Εγώ ακόμα έχω τσιμπήματα , πονακια  κ αναγουλες πιο ήπιες μεν αλλά ενοχλητικές δε. 

Έκλεισα ραντεβού σε μια βδομάδα να ξαναδούμε με την εμβρυολογο τις πιθανότητες για προεκλαμψία.  Μπας κ αυξηθούν 

Κ την άλλη Πέμπτη έχω κ το ραντεβού με νέο γυναίκολογο 

Άντε να δούμε αν ταιριάξουμε κ τα βρούμε. 

Πρώτη φορά θα πάω σε άντρα. 

Έχω κ εγώ τα κόμπλεξ Μ.  Αλλά ήρθε η ώρα να τα ξεπεράσω. 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...