Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

 Μπααα είναι μουρλοι οι γονείς μου... Τέλος πάντων... 

Για εμένα όσες είναι από εξωσωματική είναι ηρωίδες να ξέρεις...!! Εγώ δε νομίζω να την πάλευα... 

Καλα μην νομιζεις καθε σπιτι έχει μια "δοση" αχαχα, δεν σκαμε κιολας, ειναι ετσι για να μην βαριομαστε

εγω θα πω ευτυχως τα καταφερα και μεχρι τωρα ειχα κουραστει αλλα δεν ειχα εξαντληθει...δεν ειμαι η περιπτωση με την πρωτη επιτυχια αλλα ουτε και αγωνας "μια ζωης".

Και εγω δεν ξερω μεχρι ποσο θα αντεχα ακομα...αλλα αυτο ειναι και κατι που το βλεπεις στην πορεια...οι καταστασεις σε οδηγουν και αναθεωρεις αλλα και βρισκεις δυναμη.... τεσπα .... ας ειμαστε καλα να παρουμε αγκαλια τα παιδακια μας και ολα καλα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eva1986 είπε:

 Καλημέρα κορίτσια Μ 

Πώς είστε;

Φύγανε τα συμπτώματα σας; μειώθηκαν;

Εγώ ακόμα έχω τσιμπήματα , πονακια  κ αναγουλες πιο ήπιες μεν αλλά ενοχλητικές δε. 

Έκλεισα ραντεβού σε μια βδομάδα να ξαναδούμε με την εμβρυολογο τις πιθανότητες για προεκλαμψία.  Μπας κ αυξηθούν 

Κ την άλλη Πέμπτη έχω κ το ραντεβού με νέο γυναίκολογο 

Άντε να δούμε αν ταιριάξουμε κ τα βρούμε. 

Πρώτη φορά θα πάω σε άντρα. 

Έχω κ εγώ τα κόμπλεξ Μ.  Αλλά ήρθε η ώρα να τα ξεπεράσω. 

 

Καμία φορά οι άντρες είναι πιο προσεκτικοί σε σχέση με τις γυναίκες. Υπάρχει κίνδυνος να παρεξηγηθουν, οπότε προσέχουν λίγο περισσότερο

Καλα αποτελέσματα εύχομαι να έχετε!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ said:

Καμία φορά οι άντρες είναι πιο προσεκτικοί σε σχέση με τις γυναίκες. Υπάρχει κίνδυνος να παρεξηγηθουν, οπότε προσέχουν λίγο περισσότερο

Καλα αποτελέσματα εύχομαι να έχετε!!! 

Συμφωνώ! @Eva1986 θα δεις ότι ο κ. Σωτήρης είναι πολυ προσχαρος γενικά! 

Κορίτσια εγώ σήμερα πονακια... Αλλά πριν 10 λεπτά είπαμε να πάμε με τον άντρα μου μάρκετ... Μόλις καναμε 1 χλμ με το αμάξι έκανα έναν ωραίο εμετό και γυρισα σπιτι!! 

Ήταν που έλεγα χθες " Καλυτερα αναγουλα παρά πονο". Ορίστε σημερα ήρθαν και τα δυο!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Καμία φορά οι άντρες είναι πιο προσεκτικοί σε σχέση με τις γυναίκες. Υπάρχει κίνδυνος να παρεξηγηθουν, οπότε προσέχουν λίγο περισσότερο

Καλα αποτελέσματα εύχομαι να έχετε!!! 

Θα συμφωνήσω!!! Και γω παλια γυναίκα ελεγα πως ήθελα αλλά τελικά και στο πρώτο και στο δεύτερο αντρες είναι, και ειδικά ο δεύτερος τώρα είναι πολύ ευγενικός. Αφου στον κολπικό υπέρηχο όταν κάναμε μου έλεγε συγγνώμη θα νιώσεις ενόχληση αλλά δεν υπάρχει αλλος τροπος. 

@Φώφη1990 περαστικά κορίτσι μου!! Τι να πω πολύ άσχημο... Είχα δει σε ενα βίντεο όταν σου έρχεται εμετος πιέζεις με τον αντιχειρα τον αριστερο σου καρπό στην μέσα πλευρά, εκεί που είναι οι φλέβες και σου περναει. Δοκίμασε το αν πιάνει.

  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και Χρόνια Πολλά!Εγώ σήμερα ξύπνησα στη 1.30 το πρωί και ήμουν ξύπνια μέχρι τις 3.30. Ξανασηκώθηκα κατά τις 9 κ έχω μεγάλη κακοκεφιά και σαν να είναι κάπως βαριά τα μάτια κ το κεφάλι μου. Αυτό με τις φλέβες να ξέρετε πιάνει κ στην ημικρανία αλλά θέλει κάποιος να σου πιέζει τις φλέβες του καρπού για 10 δευτ. και μετά να σε αφήνει για  2-3'' κ πάλι το ίδιο για 2-3 λεπτά. έτσι μειώνεις το αίμα που πηγαίνει προς τους κροτάφους. Αν προλάβεις την ημικρανία στην αρχή, πιάνει...μετά κλάφτα Χαράλαμπε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

Ευχαριστώ κοριτσι. Με το καλό να έρθει για όλες μας!!    Ειμαι από εξωσωματική και αυτήν την φορά δεν είπα σε κανέναν όταν την έκανα αλλά μετά το θετικό και τον πρώτο υπέρηχο το είπα στους γονείς και στα αδέρφια μας και σε δυο φίλες που έχουν δυσκολευτεί και είχαν αγωνια για εμάς.  Σε άλλους φίλους τώρα αρχίσαμε να το λέμε, δηλ ο αντρας μου που δεν κρατιέται και το χει πει και σε κανα δυο τρεις άσχετους αλλά οκ δεν θέλω να του κόψω την χαρα του. Καλε ο μπαμπάς σου σίγουρα χάρηκε αλλά δεν το δείχνουμε όλοι... η πεθερά μου χάρηκε  οκ αλλά ο πεθερός μου ακόμα κλαίει... έτσι του κάνουμε πλάκα... ούτε εγώ τόσο κλάμα 

Συγχαρητηρια κορίτσι μου... Εμείς που πάμε για το δεύτερο το λέμε κάπως πιο εύκολα. Στον μικρο μας όμως το λέγαμε πολύ δύσκολα. Όταν είσαι από εξωσωματική και ειδικά αν είχες αποτυχίες η χαρα είναι απερίγραπτη!!! 

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Συγχαρητηρια κορίτσι μου... Εμείς που πάμε για το δεύτερο το λέμε κάπως πιο εύκολα. Στον μικρο μας όμως το λέγαμε πολύ δύσκολα. Όταν είσαι από εξωσωματική και ειδικά αν είχες αποτυχίες η χαρα είναι απερίγραπτη!!! 

Ευχαριστώ.. ετσι ειναι αληθεια...πολλες φορες και τωρα δεν το πιστευω...μεχρι τωρα ημουν πολυ συγκρατημενη....αισιοδοξη βεβαια γιατι λεω να αλλαξε, ηρθε και η σειρα μας, αλλα κρατημενη..τωρα με την νιπτ πηρα μια γερη ανασα

και σεις που πατε για δευτερο και τριτο αλλες κοπελες θαρρος και αισιοδοξια δινετε 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου υποφέρω με αυτή την υγρασία... Σήμερα έφυγα νωρίτερα από τη δουλειά γιατί νιώθω χαμηλά στη λεκάνη λες και μού έχεις περάσει μια σούβλα και πονάω!!! Μού έχει ακινητοποιήσει τη μια πλευρά από τη μέση και κάτω αυτός ο πόνος..... Το παθαίνει καμία;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , maroullaki είπε:

Ευχαριστώ.. ετσι ειναι αληθεια...πολλες φορες και τωρα δεν το πιστευω...μεχρι τωρα ημουν πολυ συγκρατημενη....αισιοδοξη βεβαια γιατι λεω να αλλαξε, ηρθε και η σειρα μας, αλλα κρατημενη..τωρα με την νιπτ πηρα μια γερη ανασα

και σεις που πατε για δευτερο και τριτο αλλες κοπελες θαρρος και αισιοδοξια δινετε 

Μεχρι που θα το δεις δεν θα το πιστεύεις. Θα το χαζεύεις και θα λες είναι δικό μου αυτό το πλασματακι; 

Εγώ έλεγα πάντως ότι είναι μάλλον η τελευταία προσπάθεια αυτή. Έδινα μια ελπίδα ακόμα για άλλη μια φορά λόγω του ότι έχω κάποια φάρμακα. Όμως μετά τα αποτελέσματα του προεμφυτευτικού που βρήκα 2 υγιή εμβρυα είπα τέλος. Δεν κάνω άλλη διέγερση. Θα κάνω 2 εμβρυομεταφορες. Η μία προς το παρόν πάει καλά. Η επόμενη είναι μακριά ακόμα 

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια μου υποφέρω με αυτή την υγρασία... Σήμερα έφυγα νωρίτερα από τη δουλειά γιατί νιώθω χαμηλά στη λεκάνη λες και μού έχεις περάσει μια σούβλα και πονάω!!! Μού έχει ακινητοποιήσει τη μια πλευρά από τη μέση και κάτω αυτός ο πόνος..... Το παθαίνει καμία;

Εγώ με την υγρασία έχω θέμα με την μέση με την πλάτη γενικά... Νιώθω συνέχεια να ζορίζομαι. 

Γενικά όμως από όταν μου πέρασαν οι αναγουλες δεν νιώθω ιδιαίτερα έγκυος. Μόνο που κουράζομαι πολύ εύκολα τπτ άλλο και με πιάνει μια ανησυχία αν είναι όλα καλά. Έχω και πρόσθιο πλακούντα πάλι οπότε θα αργήσω να το νιώσω. Ουφφφ άγχος 

 

  • Μου αρέσει 4

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΧρυσαΜ said:

Κορίτσια μου υποφέρω με αυτή την υγρασία... Σήμερα έφυγα νωρίτερα από τη δουλειά γιατί νιώθω χαμηλά στη λεκάνη λες και μού έχεις περάσει μια σούβλα και πονάω!!! Μού έχει ακινητοποιήσει τη μια πλευρά από τη μέση και κάτω αυτός ο πόνος..... Το παθαίνει καμία;

Το νιώθεις από πισω ή από μπροστά??? Εγώ νιώθω σουβλιες εδώ και 1 βδομάδα αλλά τις νιώθω από μπροστά να ξεκινουν από τα πλευρα μου και να καταλήγουν εσωτερικά στη λεκάνη. Αλλά από μπροστά. Ο γιατρός είπε ότι μάλλον το έντερο μου είναι και παθαίνω σαν κολικους εσωτερικά. Και έτσι μου ξεκίνησε Μαγνησιο.

 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια μου υποφέρω με αυτή την υγρασία... Σήμερα έφυγα νωρίτερα από τη δουλειά γιατί νιώθω χαμηλά στη λεκάνη λες και μού έχεις περάσει μια σούβλα και πονάω!!! Μού έχει ακινητοποιήσει τη μια πλευρά από τη μέση και κάτω αυτός ο πόνος..... Το παθαίνει καμία;

Καλημέρα Χρυσάκο. Το νιώθω κ εγώ. Μου θυμίζουν αυτοί οι πόνοι , πόνους περιόδου. Βάλε ότι έχει αρχίσει να με πονάει πολύ και η μέση μου, δεν ξέρω και πού να βολέψω τη κοιλιά μου. όταν με πιάνει αναγκαστικά ξαπλώνω, τι να κάνω; Περαστικά!Είσαι σήμερα καλύτερα;

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Το νιώθεις από πισω ή από μπροστά??? Εγώ νιώθω σουβλιες εδώ και 1 βδομάδα αλλά τις νιώθω από μπροστά να ξεκινουν από τα πλευρα μου και να καταλήγουν εσωτερικά στη λεκάνη. Αλλά από μπροστά. Ο γιατρός είπε ότι μάλλον το έντερο μου είναι και παθαίνω σαν κολικους εσωτερικά. Και έτσι μου ξεκίνησε Μαγνησιο.

 

Από πίσω, στο κόκκαλο ακριβώς... 

 

Just now, BILLE είπε:

Καλημέρα Χρυσάκο. Το νιώθω κ εγώ. Μου θυμίζουν αυτοί οι πόνοι , πόνους περιόδου. Βάλε ότι έχει αρχίσει να με πονάει πολύ και η μέση μου, δεν ξέρω και πού να βολέψω τη κοιλιά μου. όταν με πιάνει αναγκαστικά ξαπλώνω, τι να κάνω; Περαστικά!Είσαι σήμερα καλύτερα;

 

Ωχχχ κατάλαβα... Ελα να κάνουμε παρέα χαχαχαχαχαχα 

Είμαι καλύτερα αλλά συνεχίζω να πονάω... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , maroullaki είπε:

Καλημερα σήμερα και εγώ μετά που ξύπνησα ποναει μέση, ισχίο και ξαπλώνω μπας και περάσουν αλλά τπτ... μου θυμίζουν πόνο όπως πριν την περίοδο 

Αχχχ τι περνάμε..... Σήμερα δεν πήγα για δουλειά γιατί πονάω πολύ. Ευκαιρία για διάβασμα όσο μπορώ 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Μ να σας ρωτήσω.  Κάθε μεσημέρι που τρώω μετά νιώθω δυσφορία. Το έχετε πάθει ;κ σήμερα που έφαγα σχεδόν μόνο σαλάτα σαν να μην μπορώ να τα χωνέψω ,σαν να με βαραίνουν. Δεν τρώω πολύ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...