Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, jellyfishch said:

Μήπως ερεθιστικε ο τράχηλος ? Κι εγώ έχω μονίμως κάτι σαν τσούξιμο και βάρος ταυτόχρονα. νόμιζα ήταν ο πλακούντας ( ο τι να ναι) αλλά όχι. Δεν έχω ιδέα τι είναι . Μάλλον θα αλλάζει όλη η μορφολογία στην περιοχή για αυτό?

Πώς πάει το κέντημα? Τι ωραία ιδεα που είχες!

Μπορει γιατι εκεινη την ωρα πονεσα πολυ που μου το εβαλε. 

Το κεντημα παει καλα οσον αφορα το αποτελεσμα!!! Γιατι ως αγχολυτικο ακομα δεν εχει πετυχει. Ειμαι φουλ αγχωμενη για ολα.. 

 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φώφη1990 είπε:

Μπορει γιατι εκεινη την ωρα πονεσα πολυ που μου το εβαλε. 

Το κεντημα παει καλα οσον αφορα το αποτελεσμα!!! Γιατι ως αγχολυτικο ακομα δεν εχει πετυχει. Ειμαι φουλ αγχωμενη για ολα.. 

 

Είσαι υγιής, νέα, με φυσιολογικό βάρος, και ένα υγιές εμβρυακι. ολες οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου.

 

 

  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , jellyfishch είπε:

Αυτό βλέπω κι εγώ! Εννοείται συνεχίζουμε προετοιμασία φραουλίτσα. Εσύ?

Δεν το εχω συζητήσει ακόμα μαζί του, περιμένω να κάνω την Β επιπέδου και μετα θα τον ρωτήσω. Εντωμεταξύ όποτε πάω εχει πολλές κοπέλες και τα λέμε στο ποδι. Όποτε χρειάζεται μου δίνει χρόνο, απλά νιώθω εγω άσχημα να τον καθυστερώ. Το θέλω πολύ πάντως μακάρι!!

πρίν από 16 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Αχχ δεν το προλαβα!!! Στους τιτλους τελους μονο! Και με ενδιεφερε πολυ γιατι πραγματικα το σκεφτομαι για καισαρικη. Δεν ειναι καλα η ψυχολογια μου με το αγχος παθαινω κρισεις και γενικα τα προτιμω ολα προγραμματισμενα. 

Κοριτσια απο το πρωι που εκανα κολπικο υπερηχο νιωθω ενοχληση εκει κατω!!! Σαν τσουξιμο! 

Τραβήγματα και τσουξίματα εχω και γω, και ειδικά όταν μου έκανε καλλιέργεια κολπικά υγρού, οπότε είναι μάλλον φυσιολογικο. Αν συνεχίζει ή σου φαίνεται περίεργο ρωτα και τον γιατρό σου να είσαι σίγουρη. Τώρα στο θέμα καισαρική καλό είναι να το ψάξεις, και γενικά τι συνέπειες μπορεί να έχει προτού αποφασίσεις. Αν μπορείς κανε μαθήματα ανωδυνου τοκετού σου δείχνουν και πως να χαλαρώσεις και νιώθεις πιο σίγουρη. Και γενικά ειτε  με καισαρική ειτε φυσιολογικά το ανχος θα εχεις. Εσυ ξέρεις καλύτερα τι σου ταιριαζει απλά εχε πρώτα όλες τις πληροφορίες. 

Όσο για το κέντημα, στο πρώτο που είχα χρονο είχα πλέξει με βελόνες κουβέρτα. Είχα βρει στο ίντερνετ οδηγίες και είχα μάθει μονη μου. Είναι ωραία ασχολία. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Νέο Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6 κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκιμητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6, αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκι, Ιασώ

 

 

@boockie @alina80  πρόσθεσα τα στοιχεία σας στο πινακακι.

Κορίτσια σάς διαβάζω πού και πού αλλά δε μπαίνω το ίδιο συχνά πλέον γιατί αρχίζει η εξεταστική... Η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα διότι κάθε φορά διαβάζω και κάθε φορά κόβομαι, κι όχι τίποτα άλλο ξέρω ότι έχω κόσμο από πίσω μου που με κοιτάζει. Διάβασες; έγραψες; εμμ γι αυτό δνε 3γραψες επειδή δε διάβασες αρκετά; πού πας τώρα με δύο παιδιά; εμμ εγώ στα έλεγα με τη σχολή να τα κάνεις αλλιώς τα πράγματα. Πόσα χρόνια θες να τελειώσεις; πώς θα τα συνδυάζεις όλα; και άλλα πααααρα πολλά......

Φιλάκια πολλά!!!  

 

Χρύσα έχεις τη δουλειά σου, είσαι ανεξάρτητη, οπότε δε χρειάζεται να απολογηθεις σε κανέναν! Εσύ το ξέρεις πολύ καλά ότι είσαι ευτυχισμένη με τις επιλογές σου! Αυτό έχει σημασία!

Είσαι αγωνίστρια , μην αμφιβάλλεις ούτε ένα λεπτό για αυτό. Ευχαριστούμε για το πινάκακι, καλή επιτυχία στο γράψιμο και το διάβασμα.

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια στα κορίτσια!Το είδα και εγώ το ντοκιμαντέρ χθες, για την ακρίβεια το έβλεπε ο άντρας μου κ με φώναξε να το δω κ εγώ. Λέω εκείνη την  ώρα από μέσα μου'' ο γλυκούλης μου, πόσο πολύ ενδιαφέρεται!''.όσο περνούσε η ώρα άρχισα να φρικάρω!Με έκανα εικόνα και τρελαινόμουν. Του λέω ''πάω να το δω στο υπνοδωμάτιο''. Εκεί άρχισα να έχω ταχυπαλμίες. Του φωνάζω''Λες να πεθάνω ή να μείνω παράλυτη;''Δεν άκουγε...πηγαίνω στο σαλόνι να πάρω απάντηση κ είχε γυρίσει κανάλι κ έβλεπε αθλητικά!!!Εντάξει, έπαθα αμόκ!!!Γίναμε μύλος!!! :evil: έβγαζα καπνούς από τα αυτιά!Εννοείται ότι είμαι άυπνη όλο το βράδυ, έτσι;

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όοοολες σας!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, BILLE said:

Καλημερούδια στα κορίτσια!Το είδα και εγώ το ντοκιμαντέρ χθες, για την ακρίβεια το έβλεπε ο άντρας μου κ με φώναξε να το δω κ εγώ. Λέω εκείνη την  ώρα από μέσα μου'' ο γλυκούλης μου, πόσο πολύ ενδιαφέρεται!''.όσο περνούσε η ώρα άρχισα να φρικάρω!Με έκανα εικόνα και τρελαινόμουν. Του λέω ''πάω να το δω στο υπνοδωμάτιο''. Εκεί άρχισα να έχω ταχυπαλμίες. Του φωνάζω''Λες να πεθάνω ή να μείνω παράλυτη;''Δεν άκουγε...πηγαίνω στο σαλόνι να πάρω απάντηση κ είχε γυρίσει κανάλι κ έβλεπε αθλητικά!!!Εντάξει, έπαθα αμόκ!!!Γίναμε μύλος!!! :evil: έβγαζα καπνούς από τα αυτιά!Εννοείται ότι είμαι άυπνη όλο το βράδυ, έτσι;

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όοοολες σας!

Ωχ ωχ...Δηλαδη να χαιρομαι που δεν το ειδα?? Και ειχα σκοπο να το ψαξω να το δω.... Ειμαι που ειμαι μεσα στο αγχος θα αποτελειωθω... 

Καλημερα και απο εμενα κοριτσια μου!! Λοιπον ακουστε ονειρο... Σας ειδα ολες χθες και εμενα μαζι να ειμαστε σε κλινικη ετοιμες να γεννησουμε! Και εμενα λεει με εβαλαν να γεννησω με εναν γιατρο ναρκωμανη!!! 

Επισης περισσοτερο λεει μιλουσα με την @ΧρυσαΜ .. Ειχες ανοιχτο καστανο μαλλι και με εριχνες 1 κεφαλι...χαχχα

Εγω σημερα ξυπνησα με λιγοτερη ενοχληση στον κολπο μου! Τα πονακια μου εκει... Ακαθεκτα! Και η μικρη κανει σβουρες και εγω δεν μπορω να την χαιδεψω η δολια μανα... Θα νιωσει απορριψη το παιδακι μου...:confused:

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Ωχ ωχ...Δηλαδη να χαιρομαι που δεν το ειδα?? Και ειχα σκοπο να το ψαξω να το δω.... Ειμαι που ειμαι μεσα στο αγχος θα αποτελειωθω... 

Καλημερα και απο εμενα κοριτσια μου!! Λοιπον ακουστε ονειρο... Σας ειδα ολες χθες και εμενα μαζι να ειμαστε σε κλινικη ετοιμες να γεννησουμε! Και εμενα λεει με εβαλαν να γεννησω με εναν γιατρο ναρκωμανη!!! 

Επισης περισσοτερο λεει μιλουσα με την @ΧρυσαΜ .. Ειχες ανοιχτο καστανο μαλλι και με εριχνες 1 κεφαλι...χαχχα

Εγω σημερα ξυπνησα με λιγοτερη ενοχληση στον κολπο μου! Τα πονακια μου εκει... Ακαθεκτα! Και η μικρη κανει σβουρες και εγω δεν μπορω να την χαιδεψω η δολια μανα... Θα νιωσει απορριψη το παιδακι μου...:confused:

 

 

Αχ ναι Σάι καλά γέλασα με τον γιατρό ναρκωμανη!!!!!! Θα του δώσεις όταν γεννηθεί τόσα χάδια και τόσα φιλία μην αγχώνεσαι

Καλημέρα κορίτσια μου....

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Ωχ ωχ...Δηλαδη να χαιρομαι που δεν το ειδα?? Και ειχα σκοπο να το ψαξω να το δω.... Ειμαι που ειμαι μεσα στο αγχος θα αποτελειωθω... 

Να χαίρεσαι, δεν λέει και κάτι που δεν ξέραμε. Κατά βάση εστίασε στη νέα τάση που είναι αυτή του φυσιολογικού τοκετού αλλά πλέον σε πολλές χώρες είναι πιο κοστοβόρα απο αυτή της καισαρικής, στους κινδύνους της καισαρικής, μετά στους κινδύνους της φυσιολογικής και προς το τέλος είπε σε μια νέα τάση (που και πάλι υπάρχουν αντιρρήσεις) - καισαρική με επισκληρίδιο, στην οποία όμως αφήνουν το σώμα του παιδιού μέσα στη μητέρα, ώστε να δώσει αυτή την τελευταία ώθηση και να προσομοιάζει στα τελευταία δευτερολέπτα με τη φυσιολογική γέννα. Δεν ξέρω γιατί το έκανα αυτό στον εαυτό μου χθες, αλήθεια

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Αχ ναι Σάι καλά γέλασα με τον γιατρό ναρκωμανη!!!!!! Θα του δώσεις όταν γεννηθεί τόσα χάδια και τόσα φιλία μην αγχώνεσαι

Καλημέρα κορίτσια μου....

Αστο.. Και εγω τωρα που το σκεφτομαι γελαω... Στο ονειρο ηταν λιγο σκιαχτικο.. Ηταν ενας κοντος με μαλλια ραστα και ηταν σε προγραμμα αποκαταστασης με δουλεια του να κανει γεννες...χαχαχααχχα εγω στο ονειρο οπου φυγει φυγει απο την κλινικη με μια φουστα μπλε διαφανη χειρουργειου!!!! Τι αλλο θα δουμε θεε μου στα ονειρα μας μεχρι να γεννησουμε....

Just now, BILLE said:

 

Αααα... Μην σε παιρνει απο κατω!!! Παντα υπαρχουν τα υπερ και τα κατα.. Σε οποιαδηποτε περιπτωση να ευχεσαι να ειναι νηφαλιος ο γιατρος σου...χαχχαχαχαχα

  • Χαχα 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Αστο.. Και εγω τωρα που το σκεφτομαι γελαω... Στο ονειρο ηταν λιγο σκιαχτικο.. Ηταν ενας κοντος με μαλλια ραστα και ηταν σε προγραμμα αποκαταστασης με δουλεια του να κανει γεννες...χαχαχααχχα εγω στο ονειρο οπου φυγει φυγει απο την κλινικη με μια φουστα μπλε διαφανη χειρουργειου!!!! Τι αλλο θα δουμε θεε μου στα ονειρα μας μεχρι να γεννησουμε....

Αααα... Μην σε παιρνει απο κατω!!! Παντα υπαρχουν τα υπερ και τα κατα.. Σε οποιαδηποτε περιπτωση να ευχεσαι να ειναι νηφαλιος ο γιατρος σου...χαχχαχαχαχα

Και επίσης εύχομαι εγώ να μην είμαι νηφάλια!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, BILLE είπε:

 

Η τελευταία μέθοδος καισαρικής μου φάνηκε τρομαχτική. Εγω δεν θα μπορούσα με τίποτα να το κάνω.... Κατεβάζουν το πανι και βλέπεις το παιδι να βγαίνει απο την κοιλιά. Δεν κατάλαβα το λόγο να το κάνεις κατι τέτοιο. Αυτο που έκαναν μετα που έβαλαν το μωρο στην μητέρα μέχρι να τελειώσει η επέμβαση μου άρεσε πολύ το ίδιο έγινε και στην δική μου καισαρική που είχα δική μου μαία, μου την είχε δώσει στην αγκαλιά μου και την έβαλε και να θηλάσει . Νομίζω μετα απο όλα όσα πέρασα ήταν η καλύτερη στιγμή. Δεν ξέρω μήπως έδειξε κάτι πιο πρίν αλλά τι σε φόβισε; Νομίζω όσα έλεγε είναι η αλήθεια, απλά δεν μας την λένε. Σε ρωτάω μήπως είδες κάτι που δεν είδα για να μην αγχώνεσαι. 

Και η καισαρική που την εμφανίζουν ως μια απλή επέμβαση, δεν είναι έτσι ακριβώς. Δεν θέλω να τρομάξω κανένα, αλλά όταν έρχεται η ώρα να επιλέξουμε καλό είναι έχουμε όλα τα στοιχεία στα χέρια μας. Εγω τουλαχιστον έτσι λειτουργώ άλλοι νιώθουν καλύτερα να μην γνωρίζουν τους κινδύνους για να μην φοβηθούν. Έχει να κάνει με το τι νιωθεις ο καθένας άνετα.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

Καλημερούδια στα κορίτσια!Το είδα και εγώ το ντοκιμαντέρ χθες, για την ακρίβεια το έβλεπε ο άντρας μου κ με φώναξε να το δω κ εγώ. Λέω εκείνη την  ώρα από μέσα μου'' ο γλυκούλης μου, πόσο πολύ ενδιαφέρεται!''.όσο περνούσε η ώρα άρχισα να φρικάρω!Με έκανα εικόνα και τρελαινόμουν. Του λέω ''πάω να το δω στο υπνοδωμάτιο''. Εκεί άρχισα να έχω ταχυπαλμίες. Του φωνάζω''Λες να πεθάνω ή να μείνω παράλυτη;''Δεν άκουγε...πηγαίνω στο σαλόνι να πάρω απάντηση κ είχε γυρίσει κανάλι κ έβλεπε αθλητικά!!!Εντάξει, έπαθα αμόκ!!!Γίναμε μύλος!!! :evil: έβγαζα καπνούς από τα αυτιά!Εννοείται ότι είμαι άυπνη όλο το βράδυ, έτσι;

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όοοολες σας!

Καλημέρα κορίτσια μου!

Μόνο εγώ είμαι μαζοχα και τώρα θέλω να την δω πιο πολύ αυτή την εκπομπή;; θα τη δω το βράδυ στο replay tv Δεν υπάρχει περίπτωση θα σκάσω!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Η τελευταία μέθοδος καισαρικής μου φάνηκε τρομαχτική. Εγω δεν θα μπορούσα με τίποτα να το κάνω.... Κατεβάζουν το πανι και βλέπεις το παιδι να βγαίνει απο την κοιλιά. Δεν κατάλαβα το λόγο να το κάνεις κατι τέτοιο. Αυτο που έκαναν μετα που έβαλαν το μωρο στην μητέρα μέχρι να τελειώσει η επέμβαση μου άρεσε πολύ το ίδιο έγινε και στην δική μου καισαρική που είχα δική μου μαία, μου την είχε δώσει στην αγκαλιά μου και την έβαλε και να θηλάσει . Νομίζω μετα απο όλα όσα πέρασα ήταν η καλύτερη στιγμή. Δεν ξέρω μήπως έδειξε κάτι πιο πρίν αλλά τι σε φόβισε; Νομίζω όσα έλεγε είναι η αλήθεια, απλά δεν μας την λένε. Σε ρωτάω μήπως είδες κάτι που δεν είδα για να μην αγχώνεσαι. 

Και η καισαρική που την εμφανίζουν ως μια απλή επέμβαση, δεν είναι έτσι ακριβώς. Δεν θέλω να τρομάξω κανένα, αλλά όταν έρχεται η ώρα να επιλέξουμε καλό είναι έχουμε όλα τα στοιχεία στα χέρια μας. Εγω τουλαχιστον έτσι λειτουργώ άλλοι νιώθουν καλύτερα να μην γνωρίζουν τους κινδύνους για να μην φοβηθούν. Έχει να κάνει με το τι νιωθεις ο καθένας άνετα.

Έμενα μου άρεσε η φυσική καισαρική αλλά προτιμώ τον φυσιολογικό τοκετό σε κάθε περίπτωση. Εξ άλλου ο φτ είναι που έχει τα περισσότερα ωφέλη για τη μητέρα και το παιδί. Πάντως σα διαδικασία δε θα με χαλούσε να συμμετέχω στο συμβάν της καισαρικής καθόλου.

Η μόνη καισαρική απ' όσες έχω δει που με φοβισε είναι μια του τσιγκρη που η μάνα είχε επιπτωματικο πλακούντα και αιμοραγουσε. 


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Αστο.. Και εγω τωρα που το σκεφτομαι γελαω... Στο ονειρο ηταν λιγο σκιαχτικο.. Ηταν ενας κοντος με μαλλια ραστα και ηταν σε προγραμμα αποκαταστασης με δουλεια του να κανει γεννες...χαχαχααχχα εγω στο ονειρο οπου φυγει φυγει απο την κλινικη με μια φουστα μπλε διαφανη χειρουργειου!!!! Τι αλλο θα δουμε θεε μου στα ονειρα μας μεχρι να γεννησουμε....

Αααα... Μην σε παιρνει απο κατω!!! Παντα υπαρχουν τα υπερ και τα κατα.. Σε οποιαδηποτε περιπτωση να ευχεσαι να ειναι νηφαλιος ο γιατρος σου...χαχχαχαχαχα

Εμείς γελάμε ωραία αλλά θυμάμαι μια κοπέλα που είναι τώρα στου Μαρτίου 21 την πρώτη γέννα της ο αναισθησιολογος έφτασε πολύ αργά και μεθυσμένος και δεν πρόλαβε να της κάνει την επισκληριδιο νομίζω γεννούσε ξημερώματα... Είναι μην σου τύχει....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Έμενα μου άρεσε η φυσική καισαρική αλλά προτιμώ τον φυσιολογικό τοκετό σε κάθε περίπτωση. Εξ άλλου ο φτ είναι που έχει τα περισσότερα ωφέλη για τη μητέρα και το παιδί. Πάντως σα διαδικασία δε θα με χαλούσε να συμμετέχω στο συμβάν της καισαρικής καθόλου.

Η μόνη καισαρική απ' όσες έχω δει που με φοβισε είναι μια του τσιγκρη που η μάνα είχε επιπτωματικο πλακούντα και αιμοραγουσε. 

Η αλήθεια είναι ότι αποφεύγω να βλέπω καισαρικές, ανατριχιάζω απο την εικόνα. Και το να με βάλουν να το βλέπω θα με ανατρίχιαζε. Αυτη είναι η δική μου αίσθηση, προφανώς για να το κάνουν υπάρχουν μητέρες που το θέλουν. Εμένα μου έκαναν εντύπωση οι γιατροί που έλεγαν με άνεση κιόλας ότι προτιμώ την καισαρική γιατί με τον φυσιολογικό μπορεί να χρειαστεί να κάτσω ώρες με την μητέρα, ή να πρέπει να διανύσω απόσταση να πάω στην γέννα και να εχω παράλληλα πολλές. Σαν να μιλούσε για μοσχάρια ένα πράγμα.

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...