Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 48 λεπτά , Eva1986 είπε:

Kοριτσια με τη ζέστη πως πάτε;;

Εμεις ανοίγουμε το παράθυρο στο δωμάτιο, κοιμόμαστε με μια πικε κουβερτούλα , εγώ σκεπάζω το ένα πόδι μόνο γιατί έτσι, και πίνω μέσα στην νύχτα σίγουρα ένα μπουκαλάκι νερό ! Εννοείται πως ξυπναω μούσκεμα!!

  • Χαχα 1

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Eva1986 said:

Kοριτσια με τη ζέστη πως πάτε;;

Ο άντρας μου φασκιωμενος ως επάνω και εγώ κοιμάμαι μόνο με το βρακι και σεντόνι και αυτό το αλλάζω 8000 φορές μέσα στη νυχτα γιατι ιδρωνω φουλ!!!!!! 

Δεν ξέρω γιατί έτσι οι νυχτες. Την μερα ειμαι πιο καλά. Τα βράδια νιώθω την ζέστη ανυπόφορη!!! 

  • Χαχα 4

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Eva1986 είπε:

Kοριτσια με τη ζέστη πως πάτε;;

Την παλεύω ακόμα. Χτες ανοίξαμε παράθυρο πρώτη φορά τη νύχτα αλλά έχουμε αρκετά χοντρό σκέπασμα... Μια σκεπαζομαι μια ξεσκεπαζομαι... Τγη ημέρα δεν κυκλοφορώ όμως πια... Μόνο για κάτι απαραίτητο. Ο συνδυασμός ζέστης κ μάσκας είναι ανυπόφορος! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Κική_ είπε:

Την παλεύω ακόμα. Χτες ανοίξαμε παράθυρο πρώτη φορά τη νύχτα αλλά έχουμε αρκετά χοντρό σκέπασμα... Μια σκεπαζομαι μια ξεσκεπαζομαι... Τγη ημέρα δεν κυκλοφορώ όμως πια... Μόνο για κάτι απαραίτητο. Ο συνδυασμός ζέστης κ μάσκας είναι ανυπόφορος! 

και εγώ έχω μεγάλο θέμα πλέον με την μάσκα μου φέρνει μια δυσφορία άσε που ιδρώνω..σήμερα το πρωί με το ζόρι γύρισα σπίτι πολύ ζέστη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Eleni Kost11 είπε:

Κορίτσια, κάνετε μπάνιο όταν ειστε μόνες στο σπίτι; Εγώ φοβάμαι λίγο και περιμένω να επιστρέψει ο άντρας μου από τη δουλειά για να κάνω!

Προσωπικά κάνω πολλά μέσα στην ημέρα που είναι πιο ριψοκίνδυνα. Απλά προσπαθώ να κάνω προσεκτικές κινήσεις. Καλά κάνεις και περιμένεις γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

6 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Ζηλεύω που αυτόεξυπηρετείστε!

Είστε πολύ τυχερές. 

Εγώ μηνες τωρα εξαρτώμαι από άλλους 

Καταλαβαίνω απόλυτα τι λες. Αλλά τώρα πέρασε ο καιρός. Υπομονή :x

1 hour ago, Eva1986 είπε:

Kοριτσια με τη ζέστη πως πάτε;;

Δράμα η κατάσταση..... Μόνο αυτό..... 

Κορίτσια πήγα στο γιατρό. Έχω καλά νέα αλλά και όχι και τόσο καλά γισ εμένα. Δόξα τω Θεώ το μωράκι μου είναι υγιέστατο, το ίδιο κι εγώ. Έχει γυρίσει αλλά δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη. 

Το κακό είναι ότι είμαι ακριβώς 35 εβδομάδων και το μωρό είναι 3,150. Μού είπε ότι αν τις πάρω όλες τις μέρες θα βγει πάνω από 4,5. Τον ρώτησα αν θεωρεί ότι χρειαζόμαστε καισαρική και μού είπε όχι. Εξάλλου και ο μεγάλος 4,5 βγήκε. Αλλά ψυχολογικά είμαι στα πατώματα. Από τη μια χαίρομαι που είναι όλα καλά. Και δε σάς κρύβω ότι γελάμε με τους δικούς μου γιατί μού λένε ότι κάθε φορά κάνω παιδιά έτοιμα για το σχολείο χαχαχα. Απο την άλλη, κορίτσια είναι πάρα πολύ δύσκολο... Και μού είπε απαραίτητα φουλ ξεκούραση, αν και τού το ξεκαθάρισα ότι αυτό δε γίνεται 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Σήμερα μπήκα στον μήνα μου, περιμένουμε να γεννήσουμε μέχρι 24/6! Έκανα nst και ο μικρός είναι μια χαρά, περίπου 2,900! Μου είπε ο γιατρός ότι μεγαλουτσικο θα βγει!!! Με την ζέστη απαλευτη η κατάσταση..... Χτες έβαλα aircondition, ευτυχώς κοντευουμε!!!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

@julia1 και @Κική_ και μένα πλάι κοιτάει αλλά προς τα αριστερά!!! Ποζάρουν τα ζουζουνάκι!!! @Eva1986 μια χαρά θα αντέξει ο τράχηλος, είσαι κοντά μην ανησυχείς!!! Μπράβο και για την υπομονή σου!!!! @ΒαλεντιναΧ ότι να ναι με το ταγκ, δεν ήμουν και στα καλύτερα μου.... Όσο για τα βράδια νομίζω εχω καταντησει κουραστική... Μες στη ζέστη δύσκολα, το μωρο μεγάλο και σε κάθε αλλαγή με πονά η κοιλιά απο το βάρος και νιώθω και το μωρο μέσα που γλιστράει στην αντίστοιχη πλευρά... Τι Πραμα και αυτο;; Υπομονήηηη κοντεύουμε!!! Ηρέμησα και λίγο ας έρθει το μαναράκι και όπως θέλει. Απλά θα ήμουν πιο δραστήρια με φυσιολογικό αλλά να μην τα θέλω και όλα δικά μου. Εχω μια μικρή ελπίδα αλλά ετοιμάζομαι ψυχολογικά και για την καισαρική...

@ΧρυσαΜ μπράβο κοριτσάρα ολόκληρα παιδιά κάνεις!!! Φαντάζομαι το βάρος που θα έχεις, μην πω για την γέννα. Τόσο μεγάλο παιδι και γω θα φοβόμουν για φυσιολογικα!! Γερα να είναι πάντα!!! Μπράβο στο κουράγιο σου!!! Το καλο όμως ότι δεν έχεις άλλα να φοβάσαι για βάρος και τέτοια, και το μωρο το "πιανεις" και πιο εύκολα. Άλλο ενα γατάκι 3 κιλά και άλλο 4!!! Να λέμε και τα καλά!!! 3100 είναι εμένα τώρα στην 38η Χα χα χα!!!

  • Μου αρέσει 4

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Kοριτσια με τη ζέστη πως πάτε;;

Χτύπησες το ευαίσθητο σημείο μου! Εδώ κ μια βδομάδα περίπου δεν την παλεύω καθόλου, ειδικά το βράδυ όπως η Φώφη!! Χθες κ σήμερα βάλαμε λίγο ερκοντισιον το βράδυ γιατί δεν άντεχα! Εννοείται πλέον κοιμάμαι με μπουστακι κ εσώρουχο κ με το ζορι ένα σεντονι για να μην ακουμπάω τον εαυτό μου, μέχρι κ αυτό με ζεσταίνει!! Ευτυχώς κοντεύουμε κ δεν θα σκάσουμε το κατακαλοκαιρο! 

@Φραουλίτσα* κι εγώ το νιώθω αυτό πάρα πολύ έντονα όταν ξαπλώνω, πηγαίνει μια απ την μια πλευρά, μια απ την άλλη! Εν τω μεταξύ φαίνεται κ η κοιλιά άδεια στην πλευρά που δεν είναι κ είναι κάπως τρομακτικό!! Αφού την κουναω λίγο με το χέρι να απλωθεί παντού γιατί πονάει κιολας όταν μαζεύεται σε ένα σημείο, επειδη τεντωνεται ολόκληρη η κοιλιά!

Α και το τέλειο νέο δεν σας το είπα, εμφανίστηκαν χθες οι φίλες μου οι αιμορροΐδες! Αναμενόμενο το ξέρω!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜμπαμπατσικο μωρό θα χορτάσεις μπουτάκια..εμένα γεννήθηκε 3000 κ. η μεγάλη και για αυτήν έτσι μου είπαν όταν έκανα dobbler ότι πάνω κάτω τόσο θα βγει άντε να έχει 200 γρ παραπάνω..

εγώ έχω μικρό μωρό και νιώθω τούμπανο φαντάζομαι εσύ πως είσαι..Κάνε υπομονή και προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι το ξέρω ότι με αλλά 2 παιδιά είναι δύσκολο αλλα υπομονή κοντεύεις.

άντε κορίτσια τελειώνουμε όλες σιγά σιγά και θα τ κρατήσουμε αγκαλιά εμείς ψάχνουμε για όνομα γιατί δεν θα βάλουμε από γιαγιάδες και τέτοια ούτε στην μεγάλη βάλαμε αλλά δεν μου κάνει κανένα κλικ 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Προσωπικά κάνω πολλά μέσα στην ημέρα που είναι πιο ριψοκίνδυνα. Απλά προσπαθώ να κάνω προσεκτικές κινήσεις. Καλά κάνεις και περιμένεις γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

Καταλαβαίνω απόλυτα τι λες. Αλλά τώρα πέρασε ο καιρός. Υπομονή :x

Δράμα η κατάσταση..... Μόνο αυτό..... 

Κορίτσια πήγα στο γιατρό. Έχω καλά νέα αλλά και όχι και τόσο καλά γισ εμένα. Δόξα τω Θεώ το μωράκι μου είναι υγιέστατο, το ίδιο κι εγώ. Έχει γυρίσει αλλά δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη. 

Το κακό είναι ότι είμαι ακριβώς 35 εβδομάδων και το μωρό είναι 3,150. Μού είπε ότι αν τις πάρω όλες τις μέρες θα βγει πάνω από 4,5. Τον ρώτησα αν θεωρεί ότι χρειαζόμαστε καισαρική και μού είπε όχι. Εξάλλου και ο μεγάλος 4,5 βγήκε. Αλλά ψυχολογικά είμαι στα πατώματα. Από τη μια χαίρομαι που είναι όλα καλά. Και δε σάς κρύβω ότι γελάμε με τους δικούς μου γιατί μού λένε ότι κάθε φορά κάνω παιδιά έτοιμα για το σχολείο χαχαχα. Απο την άλλη, κορίτσια είναι πάρα πολύ δύσκολο... Και μού είπε απαραίτητα φουλ ξεκούραση, αν και τού το ξεκαθάρισα ότι αυτό δε γίνεται 

Καλέ εσύ όντως θα τα στέλνεις αμέσως σχολείο τα παιδιά σου χαχαχ! Πέρα απ την πλάκα πρέπει να είναι πολύ δύσκολο με τόσο μεγάλο παιδί είσαι ήρωας! Εμένα είναι 3200 κ είμαι στην  37η και δεν την παλεύω απ το βάρος πολλές φορές!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αυτό με την κοιλιά που πάει μια από δω μια από εκεί στο κρεβάτι είναι και εμένα το χειρότερο μου! Με πιέζει τόσο πολύ όταν πέφτει όλο το βάρος του μωρού στο στρώμα και με τραβάει όλη η μέση! Παίρνω ότι πιο μαλακό και λεπτο έχω σε μαξιλάρι να το βάλω ανάμεσα από την κοιλιά και το στρώμα ώστε να μη με τραβάει εντελώς αλλά τώρα με τη ζέστη απλά δεν την παλεύω !

  • Μου αρέσει 1

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...