Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

5 hours ago, Αυρα87 said:

Καλημέρα κορίτσια! Και εγώ μια από τα ίδια. Μόνο που νιώθω έτσι από το Πάσχα και μετά. Τώρα λίγο καλύτερα. Σκεφτόμουν πόσες μέρες έχω ακόμα και φρικαρα! Κουραστηκαμε αλλά φτάνουμε στο τέλος! Και εγώ μόνη μου ξεμενω σπίτι γιατί όλοι δουλεύουν. Και ποτέ δεν είχα μείνει σπίτι τόσες μέρες χωρίς να πηγαίνω στη δουλειά. Άλλο σοκ από εκεί. Δεν την μπορώ αυτή την απραξία. 

@julia1 και εμένα πονάει ο αφαλός. Νομίζω από το τράβηγμα θα ανοίξει! :wacko: 

Χτες πέτρωσε η κοιλιά μου 2 φορές. Ευτυχώς είμαι ψύχραιμη. Περπατάω λίγο πέρα δώθε, πάω και λίγο τουαλέτα και περναει. Ο γιατρός μου έχει πει μέχρι 3 φορές την ημέρα είναι φυσιολογικό. Η μπέμπα δεν έχει γυρίσει ακόμα, με το κεφαλάκι ψηλά κάθεται! ενώ είναι πολύ κινητική, δεν φαίνεται να έχει σκοπό να γυρίσει. Στις πρωτοτοκες είναι δύσκολο να γυρίσει αν δεν έχει γυρίσει πριν μπεις στον μήνα σου. Αύριο έχουμε ραντεβού με τον γιατρό. 

Μόνο 2??? Μια χαρά σε βρίσκω!!! Εμένα συνέχεια... Και σκέψου παίρνω και 300αρι Μαγνήσιο. Εντωμεταξύ αυτό σκεφτόμουν. Αν τωρα με το μαγνήσιο έχω συνέχεια συσπάσεις μόλις το σταματήσω σε 3-4 μέρες ποσες θα έχω??? 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα δεν με έγραψε ποτε μαγνήσιο ο γιατρός, και η αλήθεια είναι πως πετρώνει πολύ συχνά η κοιλιά μου! Άλλες φορές απλά πετρώνει και μετά από ένα λεπτο μαλακώνει πάλι, και άλλες φορές με πονάει σαν να με τραβάει η μέση και κάτω το πιπί μου! Εν τω μεταξύ, σήμερα πήγα να κάνω τις αιματολογικές που μου έγραψε ο γιατρός για να τις έχω μαζί μου την Παρασκευή, και ενώ μου έγραψε και κολπική εξέταση δεν μου την έκανε ποτέ και στο εργαστήριο που πήγα έξω με είπαν πως δεν κάνουν αυτοί αυτές τις εξετάσεις, αλλά ο γυναικολόγος! Σας έχει τύχει ποτε ;;;


vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Αυρα87 said:

Καλημέρα κορίτσια! Και εγώ μια από τα ίδια. Μόνο που νιώθω έτσι από το Πάσχα και μετά. Τώρα λίγο καλύτερα. Σκεφτόμουν πόσες μέρες έχω ακόμα και φρικαρα! Κουραστηκαμε αλλά φτάνουμε στο τέλος! Και εγώ μόνη μου ξεμενω σπίτι γιατί όλοι δουλεύουν. Και ποτέ δεν είχα μείνει σπίτι τόσες μέρες χωρίς να πηγαίνω στη δουλειά. Άλλο σοκ από εκεί. Δεν την μπορώ αυτή την απραξία. 

@julia1 και εμένα πονάει ο αφαλός. Νομίζω από το τράβηγμα θα ανοίξει! :wacko: 

Χτες πέτρωσε η κοιλιά μου 2 φορές. Ευτυχώς είμαι ψύχραιμη. Περπατάω λίγο πέρα δώθε, πάω και λίγο τουαλέτα και περναει. Ο γιατρός μου έχει πει μέχρι 3 φορές την ημέρα είναι φυσιολογικό. Η μπέμπα δεν έχει γυρίσει ακόμα, με το κεφαλάκι ψηλά κάθεται! ενώ είναι πολύ κινητική, δεν φαίνεται να έχει σκοπό να γυρίσει. Στις πρωτοτοκες είναι δύσκολο να γυρίσει αν δεν έχει γυρίσει πριν μπεις στον μήνα σου. Αύριο έχουμε ραντεβού με τον γιατρό. 

Κι εμείς αύριο ραντεβού με το γιατρό

Κι εμάς δεν έχει γυρίσει ακόμα 

αντε να δούμε, τι θα μας πει αύριο!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

εμένα έχει πολύ καιρό που είναι με το κεφάλι προς τα κάτω και κάθε φορά που πάω στην γιατρο έχει την ίδια στάση ο ποπος στα αριστερά τα πόδια της στο δεξί πλευρό και το κεφάλι προς τα κάτω δεξιά όταν αλλάζει το καταλαβαίνω αλλά πάει τα πόδια της αριστερά και τον ποπο δεξιά αυτό μόνο, τι να το κάνω όμως που γύρισε καισαρική θα κάνω το μόνο που φοβάμαι μην σπάσουν τίποτα νεράπριν την ημερομηνία που έχουμε κλείσει γιατί η γιατρός που με παρακολουθεί στο νοσοκομείο μου είπε ότι είναι δύσκολο να έρθει γιατί δεν μένει εδώ ειδικά βράδυ και άμα είναι με άλλον γιατρό θα νιώθω πολύ ανασφάλεια θέλω αυτήν που ξέρω ρε παιδί μου να έχω μια μικρή σιγουριά..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια Μ. 

Σήμερα είχα γιατρό. 

2.720 η λιλιπούτεια. 

1.5 ο τράχηλος 

Θα με βγάλει άραγε 2 Βδομάδες;

Σήμερα 36+4 

Ο γιατρός φάνηκε αισιόδοξος ακόμα κ αν γίνει κάτι 

Έχω κάνει κ τις ενέσεις για τα πνευμόνια

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Eleni Kost11 είπε:

Εμένα δεν με έγραψε ποτε μαγνήσιο ο γιατρός, και η αλήθεια είναι πως πετρώνει πολύ συχνά η κοιλιά μου! Άλλες φορές απλά πετρώνει και μετά από ένα λεπτο μαλακώνει πάλι, και άλλες φορές με πονάει σαν να με τραβάει η μέση και κάτω το πιπί μου! Εν τω μεταξύ, σήμερα πήγα να κάνω τις αιματολογικές που μου έγραψε ο γιατρός για να τις έχω μαζί μου την Παρασκευή, και ενώ μου έγραψε και κολπική εξέταση δεν μου την έκανε ποτέ και στο εργαστήριο που πήγα έξω με είπαν πως δεν κάνουν αυτοί αυτές τις εξετάσεις, αλλά ο γυναικολόγος! Σας έχει τύχει ποτε ;;;

Εμένα ποτέ δε μού έχει ποτέ νσ μού γράψει κολπική εξέταση. Πάντα ο ίδιος με κοιτάζει 

Link to comment
Share on other sites

@Μαρία1430να σου ζήσει η κοριτσαρα!! Γερή κ καλότυχη να είναι!

@Αυρα87χτες που πήγα στον γιατρό μου είπε να ξαναπάω την άλλη βδομάδα να μου κάνει καλλιέργεια κολπικό υγρού. Θα πάρει ο ίδιος το δείγμα. Μήπως να του κάνεις ένα τηλέφωνο μήπως ξεχάστηκε;

@Eva1986γλυκούλα σταλιτσα! Θα σε βγάλει, θα σε βγάλει! Άλλωστε κοντεύεις τις 37 εβδομάδες δεν υπάρχει λόγος να αγχωνεσαι, όπως λέει κ ο γιατρός σου!

@julia1καπως έτσι κάθεται κ η δικια μου!

Έχει γύρισε εδώ κ κάνα 2μηνο προς τα κάτω κι ευτυχώς παραμένει. Εχω βεβαια ακόμα καιρό γιατί είμαι 34+3 αλλά θέλω να πιστεύω πως δεν θα κάνει κανένα ακροβατικό κ να αλλάξει! Αισίως έφτασε τα 2400. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Κική_ είπε:

@Μαρία1430να σου ζήσει η κοριτσαρα!! Γερή κ καλότυχη να είναι!

@Αυρα87χτες που πήγα στον γιατρό μου είπε να ξαναπάω την άλλη βδομάδα να μου κάνει καλλιέργεια κολπικό υγρού. Θα πάρει ο ίδιος το δείγμα. Μήπως να του κάνεις ένα τηλέφωνο μήπως ξεχάστηκε;

@Eva1986γλυκούλα σταλιτσα! Θα σε βγάλει, θα σε βγάλει! Άλλωστε κοντεύεις τις 37 εβδομάδες δεν υπάρχει λόγος να αγχωνεσαι, όπως λέει κ ο γιατρός σου!

@julia1καπως έτσι κάθεται κ η δικια μου!

Έχει γύρισε εδώ κ κάνα 2μηνο προς τα κάτω κι ευτυχώς παραμένει. Εχω βεβαια ακόμα καιρό γιατί είμαι 34+3 αλλά θέλω να πιστεύω πως δεν θα κάνει κανένα ακροβατικό κ να αλλάξει! Αισίως έφτασε τα 2400. 

με το καλό μια χαρά είναι πολύ καλή, δεν νομίζω να αλλάξει Αφού δεν έχει αλλάξει εδώ και τόσο καιρό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου να κάνω μια άσχετη ερώτηση. Πιο πάνω διάβασα ότι κάποια κορίτσια τρώνε χουρμάδες! Βοηθάει σε κάτι??? Να τους ξεκινήσω και εγώ αν είναι.... Χαχαχ

Επισης για την εμπέδωση πέρα από τα κυκλακια πανω στην μπάλα βοηθάει κάποια άλλη άσκηση? 

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει μια μικρή έρευνα και βρέθηκε ότι βοηθάνε στην αυτόματη έναρξη και στον γρήγορο τοκετό.

Στην μπάλα εκτός από κύκλους κάνω αριστερά δεξιά, οχταρια  και μπρος πίσω. Θέλει ιδανικά περίπου 1 ώρα τη μέρα.

Καλημέρα. 

  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 24/5/2021 at 3:08 ΜΜ, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Γεννησαμε κι εμείς την κουκλαρα!!! 

Περιμένουμε να μας τη φέρουν στο δωμάτιο 

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας... 

Κοριτσάρα μου, να σου ζήσει η μπουμπού!!! Γερή και καλότυχη να είναι όπως και ο γιος σου!!!:wub:

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Eleni Kost11 είπε:

Κορίτσια, κάνετε μπάνιο όταν ειστε μόνες στο σπίτι; Εγώ φοβάμαι λίγο και περιμένω να επιστρέψει ο άντρας μου από τη δουλειά για να κάνω!

Με τη ζέστη που έχει κάνω μπάνιο 4 φορές τη μέρα χαχαχα οπότε αν περίμενα να είναι πάντα ο άντρας μου σπιτι θα υπήρχε πρόβλημα! Απλά προσέχω γενικά να μην κάνω απότομες κινήσεις γιατί χάνω εύκολα την ισορροπία μου!! Για την κολπική εξέταση που ρώτησες, ίσως να το ξέχασε ο γιατρός, ρώτησε τον στον επόμενο υπερηχο!πότε έχεις ξανά; εμένα μου είπε ότι τώρα θα κάνουμε μια φορά τη βδομάδα υπερηχο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Eva1986 είπε:

Ζηλεύω που αυτόεξυπηρετείστε!

Είστε πολύ τυχερές. 

Εγώ μηνες τωρα εξαρτώμαι από άλλους 

Υπομονή αγάπη μου λίγο έμεινε ακόμα και μετά θα είναι όλα τέλεια με τα μωράκια μας αγκαλιά!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...