Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

σήμερα με νευρίασε η αδερφή του άντρα μου είναι 2 εβδομάδων μετά από μένα έχει πάρει ένα κιλό πιο λίγο η κοιλιά της από βιντεοκλήση φαίνεται πολύ πιο μεγάλη από την δική μου και πότε δεν την εχω πει ότι Α να δες οι κοιλιά σου και μου είπε σήμερα πο πο πως έχεις παχύνει έτσι και στα πλαι η κοιλιά σου είναι πολύ πιο μεγάλη από την δική μου και την λέω δεν ξέρω τι βλέπει εσύ στο κινητό σου αλλά έχω βάλει μόνο κοιλιά Όχι στα πλαι ίσα ίσα που εσύ έχεις βάλει στα πλαι παχακιαΑφού όλοι μου λένε ότι δεν φαίνομαι για 9 μηνών.. και λέει Όχι καλέ κοίτα κοιλιά που έχεις την λέω δεν κάνουμε διαγωνισμό ποια έχει πιο μεγάλη κοιλιά και λέει Όχι βέβαια είσαι και 2 εβδομάδες πιο μπροστά λογικό να είναι πιο μεγάλη το συνέχιζε πάλι..δεν μπορώ με αυτούς τους ανθρώπους πραγματικά ντε και καλά να σε κάνουν να νιώσεις άσχημα θέλω να πω πραγματικά σε όλους κρατήστε τα σχόλια για τον εαυτό σας δεν χρειάζεται να λέτε σε μια έγκυο τι παίρνει πολλά τι παίρνει λίγα κιλά να μην σχολιάζουν καθόλου γινεται  κι πόσο μάλλον αυτή που ειναι μόνη της εγκυος πφφφ είχα έναν εκνευρισμό 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , julia1 είπε:

σήμερα με νευρίασε η αδερφή του άντρα μου είναι 2 εβδομάδων μετά από μένα έχει πάρει ένα κιλό πιο λίγο η κοιλιά της από βιντεοκλήση φαίνεται πολύ πιο μεγάλη από την δική μου και πότε δεν την εχω πει ότι Α να δες οι κοιλιά σου και μου είπε σήμερα πο πο πως έχεις παχύνει έτσι και στα πλαι η κοιλιά σου είναι πολύ πιο μεγάλη από την δική μου και την λέω δεν ξέρω τι βλέπει εσύ στο κινητό σου αλλά έχω βάλει μόνο κοιλιά Όχι στα πλαι ίσα ίσα που εσύ έχεις βάλει στα πλαι παχακιαΑφού όλοι μου λένε ότι δεν φαίνομαι για 9 μηνών.. και λέει Όχι καλέ κοίτα κοιλιά που έχεις την λέω δεν κάνουμε διαγωνισμό ποια έχει πιο μεγάλη κοιλιά και λέει Όχι βέβαια είσαι και 2 εβδομάδες πιο μπροστά λογικό να είναι πιο μεγάλη το συνέχιζε πάλι..δεν μπορώ με αυτούς τους ανθρώπους πραγματικά ντε και καλά να σε κάνουν να νιώσεις άσχημα θέλω να πω πραγματικά σε όλους κρατήστε τα σχόλια για τον εαυτό σας δεν χρειάζεται να λέτε σε μια έγκυο τι παίρνει πολλά τι παίρνει λίγα κιλά να μην σχολιάζουν καθόλου γινεται  κι πόσο μάλλον αυτή που ειναι μόνη της εγκυος πφφφ είχα έναν εκνευρισμό 

Ήθελα να βάλω θυμωμένη φατσούλα αλλά δεν έχει! Έλεος λίγο η γλυκουλα πες της! Εγώ που έβαλα μέχρι τον 8ο μόνο 6 κιλά μου έλεγαν καλά δεν τρως τίποτα; Το μωρό από που θα φάει αν δε φας εσυ; Και απλά χαμογελούσα και εφευγα η άλλαζα κουβέντα, πραγματικά! Ο κόσμος δεν πάει καλά! Και το χειρότερο είναι πως τα ακούς αυτά τα σχόλια από γυναίκες ! Από γυναίκες που έχουν η θα γίνουν μανες!!! Άντε βραδιάτικα!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Eleni Kost11 είπε:

Ήθελα να βάλω θυμωμένη φατσούλα αλλά δεν έχει! Έλεος λίγο η γλυκουλα πες της! Εγώ που έβαλα μέχρι τον 8ο μόνο 6 κιλά μου έλεγαν καλά δεν τρως τίποτα; Το μωρό από που θα φάει αν δε φας εσυ; Και απλά χαμογελούσα και εφευγα η άλλαζα κουβέντα, πραγματικά! Ο κόσμος δεν πάει καλά! Και το χειρότερο είναι πως τα ακούς αυτά τα σχόλια από γυναίκες ! Από γυναίκες που έχουν η θα γίνουν μανες!!! Άντε βραδιάτικα!!! 

πραγματικά αυτό δεν σταματάνε ποτέ να σχολιάζουν..και εγώ αυτό κάνω κορίτσι μου απλά δεν δίνω σημασία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Eva1986 είπε:

Παίζω μια ερκοντισιον μια ανεμιστήρα. 

Ζεστάρα. έχουμε πλάκα από πάνω. Κ μέσα λέει 26-27 βαθμούς.  Αργοπεθαίνω 

Κ εμείς έτσι, είμαστε στον τελευταίο όροφο οπότε τρώμε όλη τη ζέστη, πάντα έχουμε 26 βαθμούς τουλάχιστον κ αν κάνει πιο πολλή ζέστη έχω δει μέχρι κ 28 στο θερμόμετρο κ όλα αυτά μέσα στο σπίτι! 

πρίν από 24 λεπτά , Eleni Kost11 είπε:

Κορίτσια αυτό με την κοιλιά που πάει μια από δω μια από εκεί στο κρεβάτι είναι και εμένα το χειρότερο μου! Με πιέζει τόσο πολύ όταν πέφτει όλο το βάρος του μωρού στο στρώμα και με τραβάει όλη η μέση! Παίρνω ότι πιο μαλακό και λεπτο έχω σε μαξιλάρι να το βάλω ανάμεσα από την κοιλιά και το στρώμα ώστε να μη με τραβάει εντελώς αλλά τώρα με τη ζέστη απλά δεν την παλεύω !

Κ εγώ αυτό κάνω, έχω ένα μαξιλάρι στα πόδια κ ένα λεπτό στην κοιλιά για να μην πέφτει εντελώς στο στρώμα γιατί πονάω από το βάρος!

πρίν από 22 λεπτά , julia1 είπε:

σήμερα με νευρίασε η αδερφή του άντρα μου είναι 2 εβδομάδων μετά από μένα έχει πάρει ένα κιλό πιο λίγο η κοιλιά της από βιντεοκλήση φαίνεται πολύ πιο μεγάλη από την δική μου και πότε δεν την εχω πει ότι Α να δες οι κοιλιά σου και μου είπε σήμερα πο πο πως έχεις παχύνει έτσι και στα πλαι η κοιλιά σου είναι πολύ πιο μεγάλη από την δική μου και την λέω δεν ξέρω τι βλέπει εσύ στο κινητό σου αλλά έχω βάλει μόνο κοιλιά Όχι στα πλαι ίσα ίσα που εσύ έχεις βάλει στα πλαι παχακιαΑφού όλοι μου λένε ότι δεν φαίνομαι για 9 μηνών.. και λέει Όχι καλέ κοίτα κοιλιά που έχεις την λέω δεν κάνουμε διαγωνισμό ποια έχει πιο μεγάλη κοιλιά και λέει Όχι βέβαια είσαι και 2 εβδομάδες πιο μπροστά λογικό να είναι πιο μεγάλη το συνέχιζε πάλι..δεν μπορώ με αυτούς τους ανθρώπους πραγματικά ντε και καλά να σε κάνουν να νιώσεις άσχημα θέλω να πω πραγματικά σε όλους κρατήστε τα σχόλια για τον εαυτό σας δεν χρειάζεται να λέτε σε μια έγκυο τι παίρνει πολλά τι παίρνει λίγα κιλά να μην σχολιάζουν καθόλου γινεται  κι πόσο μάλλον αυτή που ειναι μόνη της εγκυος πφφφ είχα έναν εκνευρισμό 

Τραγικό απλά, πόσο μάλλον από μια κοπέλα που είναι στην ίδια φάση με εσενα κ  υποτίθεται σε καταλαβαίνει! Μην δίνεις σημασία, πάντα έχουν κάτι να πουν ! Κ στην τελική τι τους νοιάζει που τα πήρες τα κιλά, δικά τους είναι; 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Evouska είπε:

Κ εμείς έτσι, είμαστε στον τελευταίο όροφο οπότε τρώμε όλη τη ζέστη, πάντα έχουμε 26 βαθμούς τουλάχιστον κ αν κάνει πιο πολλή ζέστη έχω δει μέχρι κ 28 στο θερμόμετρο κ όλα αυτά μέσα στο σπίτι! 

Κ εγώ αυτό κάνω, έχω ένα μαξιλάρι στα πόδια κ ένα λεπτό στην κοιλιά για να μην πέφτει εντελώς στο στρώμα γιατί πονάω από το βάρος!

Τραγικό απλά, πόσο μάλλον από μια κοπέλα που είναι στην ίδια φάση με εσενα κ  υποτίθεται σε καταλαβαίνει! Μην δίνεις σημασία, πάντα έχουν κάτι να πουν ! Κ στην τελική τι τους νοιάζει που τα πήρες τα κιλά, δικά τους είναι; 

έλα μου ντε και να πεις ότι έχω ξεπεράσει το όριο 13 κιλά έχω πάρει και είμαι 1.68 κ κοντεύω να γεννήσω τέλος πάντων ο κόσμος δεν έχει άλλη δουλειά 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , julia1 είπε:

σήμερα με νευρίασε η αδερφή του άντρα μου είναι 2 εβδομάδων μετά από μένα έχει πάρει ένα κιλό πιο λίγο η κοιλιά της από βιντεοκλήση φαίνεται πολύ πιο μεγάλη από την δική μου και πότε δεν την εχω πει ότι Α να δες οι κοιλιά σου και μου είπε σήμερα πο πο πως έχεις παχύνει έτσι και στα πλαι η κοιλιά σου είναι πολύ πιο μεγάλη από την δική μου και την λέω δεν ξέρω τι βλέπει εσύ στο κινητό σου αλλά έχω βάλει μόνο κοιλιά Όχι στα πλαι ίσα ίσα που εσύ έχεις βάλει στα πλαι παχακιαΑφού όλοι μου λένε ότι δεν φαίνομαι για 9 μηνών.. και λέει Όχι καλέ κοίτα κοιλιά που έχεις την λέω δεν κάνουμε διαγωνισμό ποια έχει πιο μεγάλη κοιλιά και λέει Όχι βέβαια είσαι και 2 εβδομάδες πιο μπροστά λογικό να είναι πιο μεγάλη το συνέχιζε πάλι..δεν μπορώ με αυτούς τους ανθρώπους πραγματικά ντε και καλά να σε κάνουν να νιώσεις άσχημα θέλω να πω πραγματικά σε όλους κρατήστε τα σχόλια για τον εαυτό σας δεν χρειάζεται να λέτε σε μια έγκυο τι παίρνει πολλά τι παίρνει λίγα κιλά να μην σχολιάζουν καθόλου γινεται  κι πόσο μάλλον αυτή που ειναι μόνη της εγκυος πφφφ είχα έναν εκνευρισμό 

Καλα τραγική!!! Κάποιοι άνθρωποι ή δεν φιλτράρουν αυτα που λένε ή είναι απλά κακοι. Και μένα στο πρώτο μου η πεθερά μου κάθε φορά που με έβλεπε μου έλεγε πω πω τι μεγάλη κοιλιά που έχεις!!!! Και μιλάμε απο την αρχή!!! Και γενικά κιλά δε  είχα πάρει αλλά κοιλιά οκ είχα. Με έκανε κάθε φορά να νιώθω χάλια!!! Και μια άλλη που μιλάγαμε στην πλατεία και με ρώταγε στον 8ο πόσα πήρες και της λέω 10 μου λέει θα φτάσεις τα 20 σίγουρα!!!! Και να της λες και στο πρωτο δεν πήρα μετα και να επιμένει επειδή και κείνη τοσα πήρε. Τι να τους πεις αλήθεια και είναι και γυναίκες όπως λέει και η @Eleni Kost11. Αν δεν έχεις κατι καλο ρε φίλε να πεις καλύτερα μην λες τίποτα!!!! Καλα της είπες της νύφης σου να γιασει το στόμα σου!!! Μακάρι να μπορούσα και γω να απαντάω, οχι να θυμώνω μονο...

  • Μου αρέσει 5

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Χτες είχαμε ραντεβού με τον γιατρό. Η μπέμπα είναι 3350γρ. Δεν έχει γυρίσει ακόμα. Την Πέμπτη 3/6 γεννάμε! Θα κάνουμε καισαρική. Ανυπομονώ πολυ αλλά φοβάμαι και λίγο :) τελικά θα γεννησουμε στο Μητέρα. Εύχομαι σε όλες το καλύτερο! Φτάσαμε στο τέλος! Υπομονή και θα κρατάμε τα ζουζούνια μας αγκαλιά σε λίγο! 

  • Μου αρέσει 10

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

@julia1 και @Κική_ και μένα πλάι κοιτάει αλλά προς τα αριστερά!!! Ποζάρουν τα ζουζουνάκι!!! @Eva1986 μια χαρά θα αντέξει ο τράχηλος, είσαι κοντά μην ανησυχείς!!! Μπράβο και για την υπομονή σου!!!! @ΒαλεντιναΧ ότι να ναι με το ταγκ, δεν ήμουν και στα καλύτερα μου.... Όσο για τα βράδια νομίζω εχω καταντησει κουραστική... Μες στη ζέστη δύσκολα, το μωρο μεγάλο και σε κάθε αλλαγή με πονά η κοιλιά απο το βάρος και νιώθω και το μωρο μέσα που γλιστράει στην αντίστοιχη πλευρά... Τι Πραμα και αυτο;; Υπομονήηηη κοντεύουμε!!! Ηρέμησα και λίγο ας έρθει το μαναράκι και όπως θέλει. Απλά θα ήμουν πιο δραστήρια με φυσιολογικό αλλά να μην τα θέλω και όλα δικά μου. Εχω μια μικρή ελπίδα αλλά ετοιμάζομαι ψυχολογικά και για την καισαρική...

@ΧρυσαΜ μπράβο κοριτσάρα ολόκληρα παιδιά κάνεις!!! Φαντάζομαι το βάρος που θα έχεις, μην πω για την γέννα. Τόσο μεγάλο παιδι και γω θα φοβόμουν για φυσιολογικα!! Γερα να είναι πάντα!!! Μπράβο στο κουράγιο σου!!! Το καλο όμως ότι δεν έχεις άλλα να φοβάσαι για βάρος και τέτοια, και το μωρο το "πιανεις" και πιο εύκολα. Άλλο ενα γατάκι 3 κιλά και άλλο 4!!! Να λέμε και τα καλά!!! 3100 είναι εμένα τώρα στην 38η Χα χα χα!!!

Έχω δει ανιψακι μου που γεννήθηκε 3,200, το είδα λίγο πριν σαραντισει και δεν τολμούσα να το πλησιάσω απλά. Φοβόμουν ότι θα σπάσει. 

Ποιο κουράγιο βρε, ας μη γελιόμαστε, είμαι πολύ μεγάλη κότα, τρέμω την καισαρική γι' αυτό πάω φυσιολογικά. Προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου να πω πάμε για καισαρική να μην τραβήξω πάλι τα ίδια, δε θα την παλέψω, αλλά στη σκέψη και μόνο μού έρχεται λιποθυμία. Ράμματα, πόνος, ιστορία και κακό. Και πολύ αίμα. Εδώ περίοδο βλέπω και μού κόβονται τα πόδια. Και στον φτ έχω ράμματα αλλά τουλάχιστον σηκώνομαι κατευθείαν και περπατάω. Φεύγοντας από το δωμάτιο τώρα που γέννησα τη μικρή, έφεραν μια κοπέλα αο καισαρική. Η εικόνα αυτή μού έμεινε ανεξίτηλη.) 

7 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Χτύπησες το ευαίσθητο σημείο μου! Εδώ κ μια βδομάδα περίπου δεν την παλεύω καθόλου, ειδικά το βράδυ όπως η Φώφη!! Χθες κ σήμερα βάλαμε λίγο ερκοντισιον το βράδυ γιατί δεν άντεχα! Εννοείται πλέον κοιμάμαι με μπουστακι κ εσώρουχο κ με το ζορι ένα σεντονι για να μην ακουμπάω τον εαυτό μου, μέχρι κ αυτό με ζεσταίνει!! Ευτυχώς κοντεύουμε κ δεν θα σκάσουμε το κατακαλοκαιρο! 

@Φραουλίτσα* κι εγώ το νιώθω αυτό πάρα πολύ έντονα όταν ξαπλώνω, πηγαίνει μια απ την μια πλευρά, μια απ την άλλη! Εν τω μεταξύ φαίνεται κ η κοιλιά άδεια στην πλευρά που δεν είναι κ είναι κάπως τρομακτικό!! Αφού την κουναω λίγο με το χέρι να απλωθεί παντού γιατί πονάει κιολας όταν μαζεύεται σε ένα σημείο, επειδη τεντωνεται ολόκληρη η κοιλιά!

Α και το τέλειο νέο δεν σας το είπα, εμφανίστηκαν χθες οι φίλες μου οι αιμορροΐδες! Αναμενόμενο το ξέρω!!

Χαχαχα φίλες λέει χαχαχαχαχαχα. 

Ρε παιδιά εγώ το ερκοντισιον δεν το θέλω με τίποτα κάθε φορά με κάνει να είμαι με καταρροη. Το ίδιο και ο ανεμιστήρας. Προτιμώ ανοιχτά παράθυρα. Η Αθήνα έχει χτυπήσει 35αρια

7 ώρες πρίν, julia1 είπε:

@ΧρυσαΜμπαμπατσικο μωρό θα χορτάσεις μπουτάκια..εμένα γεννήθηκε 3000 κ. η μεγάλη και για αυτήν έτσι μου είπαν όταν έκανα dobbler ότι πάνω κάτω τόσο θα βγει άντε να έχει 200 γρ παραπάνω..

εγώ έχω μικρό μωρό και νιώθω τούμπανο φαντάζομαι εσύ πως είσαι..Κάνε υπομονή και προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι το ξέρω ότι με αλλά 2 παιδιά είναι δύσκολο αλλα υπομονή κοντεύεις.

άντε κορίτσια τελειώνουμε όλες σιγά σιγά και θα τ κρατήσουμε αγκαλιά εμείς ψάχνουμε για όνομα γιατί δεν θα βάλουμε από γιαγιάδες και τέτοια ούτε στην μεγάλη βάλαμε αλλά δεν μου κάνει κανένα κλικ 

Την καλύτερη δουλειά κάνετε με το όνομα αφού το ξεκαθαρίσατε όλα καλά. Μιλάει παθουσα εδώ 

... 

7 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Καλέ εσύ όντως θα τα στέλνεις αμέσως σχολείο τα παιδιά σου χαχαχ! Πέρα απ την πλάκα πρέπει να είναι πολύ δύσκολο με τόσο μεγάλο παιδί είσαι ήρωας! Εμένα είναι 3200 κ είμαι στην  37η και δεν την παλεύω απ το βάρος πολλές φορές!

Απλά πονάω πάρα πολύ όταν σηκώνομαι, όταν αλλάζω πλευρό κλπ πονάει πάρα πολύ από κάτω. Και το σώμα μου νιώθω ότι δε μπορεί να ανταπεξέλθει 

 

πρίν από 11 λεπτά , Αυρα87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Χτες είχαμε ραντεβού με τον γιατρό. Η μπέμπα είναι 3350γρ. Δεν έχει γυρίσει ακόμα. Την Πέμπτη 3/6 γεννάμε! Θα κάνουμε καισαρική. Ανυπομονώ πολυ αλλά φοβάμαι και λίγο :) τελικά θα γεννησουμε στο Μητέρα. Εύχομαι σε όλες το καλύτερο! Φτάσαμε στο τέλος! Υπομονή και θα κρατάμε τα ζουζούνια μας αγκαλιά σε λίγο! 

Να η πρώτη μανούλα Ιουνίου!!!! Με το καλο!!!

7 ώρες πρίν, julia1 είπε:

σήμερα με νευρίασε η αδερφή του άντρα μου είναι 2 εβδομάδων μετά από μένα έχει πάρει ένα κιλό πιο λίγο η κοιλιά της από βιντεοκλήση φαίνεται πολύ πιο μεγάλη από την δική μου και πότε δεν την εχω πει ότι Α να δες οι κοιλιά σου και μου είπε σήμερα πο πο πως έχεις παχύνει έτσι και στα πλαι η κοιλιά σου είναι πολύ πιο μεγάλη από την δική μου και την λέω δεν ξέρω τι βλέπει εσύ στο κινητό σου αλλά έχω βάλει μόνο κοιλιά Όχι στα πλαι ίσα ίσα που εσύ έχεις βάλει στα πλαι παχακιαΑφού όλοι μου λένε ότι δεν φαίνομαι για 9 μηνών.. και λέει Όχι καλέ κοίτα κοιλιά που έχεις την λέω δεν κάνουμε διαγωνισμό ποια έχει πιο μεγάλη κοιλιά και λέει Όχι βέβαια είσαι και 2 εβδομάδες πιο μπροστά λογικό να είναι πιο μεγάλη το συνέχιζε πάλι..δεν μπορώ με αυτούς τους ανθρώπους πραγματικά ντε και καλά να σε κάνουν να νιώσεις άσχημα θέλω να πω πραγματικά σε όλους κρατήστε τα σχόλια για τον εαυτό σας δεν χρειάζεται να λέτε σε μια έγκυο τι παίρνει πολλά τι παίρνει λίγα κιλά να μην σχολιάζουν καθόλου γινεται  κι πόσο μάλλον αυτή που ειναι μόνη της εγκυος πφφφ είχα έναν εκνευρισμό 

 

7 ώρες πρίν, julia1 είπε:

έλα μου ντε και να πεις ότι έχω ξεπεράσει το όριο 13 κιλά έχω πάρει και είμαι 1.68 κ κοντεύω να γεννήσω τέλος πάντων ο κόσμος δεν έχει άλλη δουλειά 

Να σε ρωτήσω κάτι, αφού είσαι μια χαρά νορμάλ γιατί τής δίνεις σημασία; σε κάτι τέτοιους λες απλά ναι οκ έχεις δίκιο και τελειώνεις εκεί. Σιγά μην κάτσεις να σκάσεις για την κάθε βλακεια που θα σού πουν.

Btw έχω φίλη που είναι κι αυτή έγκυος κοντά με εμένα, η κοπέλα πρώτη εγκυμοσύνη έχει πάρει πάρα πολλά κιλά αλλά τα περισσότερα είναι πρήξιμο η αλήθεια είναι, όμως φαίνεται ότι έχει πάρει και μού λέει "με βλέπουν και μού λένε δε φαίνεται τίποτα μόνο μια κοιλιά". Να κάτσω να τής χαλάσω εγώ το όνειρο; αφού αυτό θέλει να πιστεύει οκ. Μα είναι δικιολογημενο και φυσικό, παιδί έχεις θα πάρεις κιλά αλλά εννοείται ότι θα φύγουν μετά! 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Έχω δει ανιψακι μου που γεννήθηκε 3,200, το είδα λίγο πριν σαραντισει και δεν τολμούσα να το πλησιάσω απλά. Φοβόμουν ότι θα σπάσει. 

Ποιο κουράγιο βρε, ας μη γελιόμαστε, είμαι πολύ μεγάλη κότα, τρέμω την καισαρική γι' αυτό πάω φυσιολογικά. Προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου να πω πάμε για καισαρική να μην τραβήξω πάλι τα ίδια, δε θα την παλέψω, αλλά στη σκέψη και μόνο μού έρχεται λιποθυμία. Ράμματα, πόνος, ιστορία και κακό. Και πολύ αίμα. Εδώ περίοδο βλέπω και μού κόβονται τα πόδια. Και στον φτ έχω ράμματα αλλά τουλάχιστον σηκώνομαι κατευθείαν και περπατάω. Φεύγοντας από το δωμάτιο τώρα που γέννησα τη μικρή, έφεραν μια κοπέλα αο καισαρική. Η εικόνα αυτή μού έμεινε ανεξίτηλη.) 

Χαχαχα φίλες λέει χαχαχαχαχαχα. 

Ρε παιδιά εγώ το ερκοντισιον δεν το θέλω με τίποτα κάθε φορά με κάνει να είμαι με καταρροη. Το ίδιο και ο ανεμιστήρας. Προτιμώ ανοιχτά παράθυρα. Η Αθήνα έχει χτυπήσει 35αρια

Την καλύτερη δουλειά κάνετε με το όνομα αφού το ξεκαθαρίσατε όλα καλά. Μιλάει παθουσα εδώ 

... 

Απλά πονάω πάρα πολύ όταν σηκώνομαι, όταν αλλάζω πλευρό κλπ πονάει πάρα πολύ από κάτω. Και το σώμα μου νιώθω ότι δε μπορεί να ανταπεξέλθει 

 

Να η πρώτη μανούλα Ιουνίου!!!! Με το καλο!!!

 

Να σε ρωτήσω κάτι, αφού είσαι μια χαρά νορμάλ γιατί τής δίνεις σημασία; σε κάτι τέτοιους λες απλά ναι οκ έχεις δίκιο και τελειώνεις εκεί. Σιγά μην κάτσεις να σκάσεις για την κάθε βλακεια που θα σού πουν.

Btw έχω φίλη που είναι κι αυτή έγκυος κοντά με εμένα, η κοπέλα πρώτη εγκυμοσύνη έχει πάρει πάρα πολλά κιλά αλλά τα περισσότερα είναι πρήξιμο η αλήθεια είναι, όμως φαίνεται ότι έχει πάρει και μού λέει "με βλέπουν και μού λένε δε φαίνεται τίποτα μόνο μια κοιλιά". Να κάτσω να τής χαλάσω εγώ το όνειρο; αφού αυτό θέλει να πιστεύει οκ. Μα είναι δικιολογημενο και φυσικό, παιδί έχεις θα πάρεις κιλά αλλά εννοείται ότι θα φύγουν μετά! 

Αμα δεν χρειάζεται η καισαρική καλύτερα να την αποφύγεις. Κοτα δεν είσαι, γιατί και ο φυσιολογικός δεν είναι παιχνιδάκι. Ειδικά τα ράμματα απο κάτω. Αυτο με ανατριχιάζει εμένα. Όσο για την φίλη σου το βρίσκω πολύ γλυκό που όλοι της λένε ότι δεν φαίνεται και ας είναι ψέμα. Γιατί να της χαλάσουν το όνειρο αφού δεν μπορεί να δει την αλήθεια;:x 

  • Μου αρέσει 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Φραουλίτσα* είπε:

Αμα δεν χρειάζεται η καισαρική καλύτερα να την αποφύγεις. Κοτα δεν είσαι, γιατί και ο φυσιολογικός δεν είναι παιχνιδάκι. Ειδικά τα ράμματα απο κάτω. Αυτο με ανατριχιάζει εμένα. Όσο για την φίλη σου το βρίσκω πολύ γλυκό που όλοι της λένε ότι δεν φαίνεται και ας είναι ψέμα. Γιατί να της χαλάσουν το όνειρο αφού δεν μπορεί να δει την αλήθεια;:x 

Ναι βρε παιδί μου αλλά ράμματα από κάτω δεν είναι τίποτα αλήθεια, σηκώνεσαι αμέσως και είσαι μια χαρά μόνο που δυσκολεύεσαι να κάτσεις. Εκείνη τη στιγμή που βγαίνει είναι δραματική, αλλά κρατάει λίγα δευτερόλεπτα και μετά Τέλος ταλαιπωρία, πας στο δωμάτιό σου κυρία. Αχχ τι τραβάμε......

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 hours ago, Φραουλίτσα* said:

Καλα τραγική!!! Κάποιοι άνθρωποι ή δεν φιλτράρουν αυτα που λένε ή είναι απλά κακοι. Και μένα στο πρώτο μου η πεθερά μου κάθε φορά που με έβλεπε μου έλεγε πω πω τι μεγάλη κοιλιά που έχεις!!!! Και μιλάμε απο την αρχή!!! Και γενικά κιλά δε  είχα πάρει αλλά κοιλιά οκ είχα. Με έκανε κάθε φορά να νιώθω χάλια!!! Και μια άλλη που μιλάγαμε στην πλατεία και με ρώταγε στον 8ο πόσα πήρες και της λέω 10 μου λέει θα φτάσεις τα 20 σίγουρα!!!! Και να της λες και στο πρωτο δεν πήρα μετα και να επιμένει επειδή και κείνη τοσα πήρε. Τι να τους πεις αλήθεια και είναι και γυναίκες όπως λέει και η @Eleni Kost11. Αν δεν έχεις κατι καλο ρε φίλε να πεις καλύτερα μην λες τίποτα!!!! Καλα της είπες της νύφης σου να γιασει το στόμα σου!!! Μακάρι να μπορούσα και γω να απαντάω, οχι να θυμώνω μονο...

Καλά το αστείο είναι και οι άγνωστοι.... Χθες πήγα στο φαρμακείο και μου λέει η φαρμακοποιός που με βλέπει πρώτη φορά στη ζωή της... Καλε! Γουρουνάκι έχεις εκει μεσα???????? 

Κορίτσια έπαθα σοκ!!! Λέω τι εννοείτε? "Μου λέει είσαι πολυ αδυνατη και η κοιλιά σου τεράστια. Θέλει να βγει το παιδί μάλλον!!! Είναι μεγάλο. "

Εντωμεταξύ οκ έχω πάρει μέχρι τώρα περιπου 8 κιλά. Αλλά η μπέμπα είναι φυσιολογική στο βάρος της. Δεν είναι μεγάλη. Είναι κανονική!!! Και η φαρμακοποιός υποτίθεται κάθε μερα με ασθενής έχει να κάνει! Δεν λες την έγκυο ότι έχει γουρουνι... :angry:

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 6

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Καλά το αστείο είναι και οι άγνωστοι.... Χθες πήγα στο φαρμακείο και μου λέει η φαρμακοποιός που με βλέπει πρώτη φορά στη ζωή της... Καλε! Γουρουνάκι έχεις εκει μεσα???????? 

Κορίτσια έπαθα σοκ!!! Λέω τι εννοείτε? "Μου λέει είσαι πολυ αδυνατη και η κοιλιά σου τεράστια. Θέλει να βγει το παιδί μάλλον!!! Είναι μεγάλο. "

Εντωμεταξύ οκ έχω πάρει μέχρι τώρα περιπου 8 κιλά. Αλλά η μπέμπα είναι φυσιολογική στο βάρος της. Δεν είναι μεγάλη. Είναι κανονική!!! Και η φαρμακοποιός υποτίθεται κάθε μερα με ασθενής έχει να κάνει! Δεν λες την έγκυο ότι έχει γουρουνι... :angry:

 

Μην δίνεις σημασία σε τέτοια σχόλια. Εγώ δεν κάνω την χάρη σε κανέναν να μου χαλάσει με τέτοια την διάθεση. Εμένα μου λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του σε σχέση με την καισαρική. Απλά τους χαμογελώ και αλλάζω θέμα. ;) άσε με το θέμα θηλασμού! Σφάζεται κοσμος! :D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Φώφη1990 είπε:

Καλά το αστείο είναι και οι άγνωστοι.... Χθες πήγα στο φαρμακείο και μου λέει η φαρμακοποιός που με βλέπει πρώτη φορά στη ζωή της... Καλε! Γουρουνάκι έχεις εκει μεσα???????? 

Κορίτσια έπαθα σοκ!!! Λέω τι εννοείτε? "Μου λέει είσαι πολυ αδυνατη και η κοιλιά σου τεράστια. Θέλει να βγει το παιδί μάλλον!!! Είναι μεγάλο. "

Εντωμεταξύ οκ έχω πάρει μέχρι τώρα περιπου 8 κιλά. Αλλά η μπέμπα είναι φυσιολογική στο βάρος της. Δεν είναι μεγάλη. Είναι κανονική!!! Και η φαρμακοποιός υποτίθεται κάθε μερα με ασθενής έχει να κάνει! Δεν λες την έγκυο ότι έχει γουρουνι... :angry:

 

Κάνεις πλάκα !!! Ρε δεν πάει καλά ο κόσμος!!! Τι κρίμα που έχασε μια πελάτισσα η φαρμακοποιός! Εν τω μεταξύ 8 κιλά που έχεις παρει είναι ελάχιστα εγώ τουλάχιστον 10-11 είχα πάρει στην εβδομάδα σου κ πάλι οι πιο πολλοί μου έλεγαν ότι δεν φαίνεται να έχω πάρει κιλά! Τώρα στην 37η που έχει μεγαλώσει αρκετά η κοιλιά μου με ρωτάνε πολλοί πόσο είμαι!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κι εγώ ιδροκοπαω.. φυσάει στο σπίτι αλλά είναι προτελευταίος όροφος και πιάνει ζεστή αρκετή.

Εχθές και σήμερα πονάω περίπου στο αιδοίο να το πω? Στη λεκάνη να το πω?? Κάπου εκεί? Το έχει καμία? Και περαπαταω με ανοιχτά τα πόδια....τι γίνεται?

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , jellyfishch είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ ιδροκοπαω.. φυσάει στο σπίτι αλλά είναι προτελευταίος όροφος και πιάνει ζεστή αρκετή.

Εχθές και σήμερα πονάω περίπου στο αιδοίο να το πω? Στη λεκάνη να το πω?? Κάπου εκεί? Το έχει καμία? Και περαπαταω με ανοιχτά τα πόδια....τι γίνεται?

Ναι κορίτσι μου κι εγώ πονάω πάρα πολύ εκεί... 

@Φώφη19908 κιλά;; σοβαρά;; έχω τα διπλά χαχαψ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...